Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 833 565
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 4 050
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Тъй като явно Слави Трифонов е най-интересен, и аз да се изкажа.По повод коментарите,че бил изненадан от второто място и е в ступор-не мисля. Който иска,може да види https://www.youtube.com/watch?v=ul0hzR8o9yA&t=55s. Това излъчи Диков, може да превъртите на 1 час и 10 минути. Накратко- на 25.01 Диков гостува на Слави и Слави му казва,че БСП няма да са втора политическа сила.
И друго се чудя-тези,негласувалите за Слави, от къде знаят как биха гласували подкрепилите го сега 560000 на предсрочни избори? До колкото знам,Слави е обещал на избирателите си промяна в изборния закон и че няма да ги предаде, няма да се коалира с ГЕРБ и БСП. Ами ако изпълни това, дали гласувалите за него ще са разочаровани?
Относно това, кой от всички говорещи пред журналисти може да предположи как ще постъпи Слави ? Според мен са само двама - Гарелов и Андрей Райчев. Те са му били на гости през последните месеци и ако някой може да уцели- те са. Аз лично не съм им гледала интервюта по медиите от последните дни,но ще се разтърся.
Аз гледах Гарелов . Той каза че е съгласен с някои изказвания на Райчев .
Впечатлението ми е че двама "старци:" гледат лудориите на внуците си и им се кефят .
Казват им , ами нормално  смяна на поколенията . Дчдовците строиха 20 гкомунизъм , 20  капитализъм .
Децата  пропляскаха каквото беше построено . Слави, Нинова ,ББ, , Радев  са  от поколението на пропляскалите труда .
Внуците да се стягат да строят . Че то строенето е през поколение.
Много бързо ще  им  се налови на внуците да избият чалгарията от мозъците на бащите си .

# 4 051
  • Мнения: X
Аз пък гледах коментар на Осман Октай. И той предвижда служебно
https://youtu.be/mlLWZTjmz34

# 4 052
  • Мнения: 14 901
До колкото знам,Слави е обещал на избирателите си промяна в изборния закон и че няма да ги предаде, няма да се коалира с ГЕРБ и БСП. Ами ако изпълни това, дали гласувалите за него ще са разочаровани?
Ако при гласуване се изисква мнозинство от 121 гласа, без подкрепата на БСП, ГЕРБ или ДПС няма как стане.
Това, че всички са готови да подкрепят правителство на ИТН, не значи, че ще подкрепят/приемат предложени решения от такова правителство или изобщо от ИТН.

# 4 053
  • Мнения: 344
Май всички се готвят за служебно правителство. Но какво ще донесат новите избори ??? Знае ли някой ?

# 4 054
  • Мнения: 810
До колкото знам,Слави е обещал на избирателите си промяна в изборния закон и че няма да ги предаде, няма да се коалира с ГЕРБ и БСП. Ами ако изпълни това, дали гласувалите за него ще са разочаровани?
Ако при гласуване се изисква мнозинство от 121 гласа, без подкрепата на БСП, ГЕРБ или ДПС няма как стане.
Това, че всички са готови да подкрепят правителство на ИТН, не значи, че ще подкрепят/приемат предложени решения от такова правителство или изобщо от ИТН.
Както и не знам защо се забравя, че не всичко свършва със втория мандат. Има и трети.На кого ще го даде Радев ? Не е задължен да е на третата партия, може да го даде на Христо Иванов. Чисто интуинивно мисля,че ако има шанс да се състави правителство, то ще е с третия мандат.

# 4 055
  • Мнения: 6 257
Еми добре, нека има служебно правителство и извънредни избори, но трябва да е ясно, че при същият изборен кодекс и при малка избирателна активност/лятно време, отпуски, почивки/ ще имаме в най-добрият случай същият резултат. По-вероятно е ГЕРБ и БСП да качат гласове, Слави да е на опашката, да влязат отново ОП и тогава ще има ГЕРБ кабинет 4. Който разчита на това, че при нови избори  Слави ще стане първа политическа сила с пълно мнозинство, ще бъде сериозно разочарован от изборните резултати.

# 4 056
  • Мнения: 24 115
Радев няма да пропусне да даде мандат на Нинова, ако се стигне до там

# 4 057
  • София
  • Мнения: 14 512
Радев няма да пропусне да даде мандат на Нинова, ако се стигне до там
Не вярвам, не са първи дружки вече. На Корни малко приятелчета й останаха напоследък.

# 4 058
  • Мнения: 344
Радев няма да пропусне да даде мандат на Нинова, ако се стигне до там

И аз така мисля.

# 4 059
  • Мнения: 3 566
Радев няма да пропусне да даде мандат на Нинова, ако се стигне до там

А, не е сигурно. Току виж дал на ММан.
Не става, ще вървим на нови избори, то се е видяло. Освен ако...ГЕРБ и ИТН не си стиснат ръцете. Щото иначе без ДПС няма да има мнозинство срещу ГЕРБ, а ако Трифонов поиска подкрепа на ДПС, ще си плюе яко във фейса.

# 4 060
  • Мнения: 810
Еми добре, нека има служебно правителство и извънредни избори, но трябва да е ясно, че при същият изборен кодекс и при малка избирателна активност/лятно време, отпуски, почивки/ ще имаме в най-добрият случай същият резултат. По-вероятно е ГЕРБ и БСП да качат гласове, Слави да е на опашката, да влязат отново ОП и тогава ще има ГЕРБ кабинет 4. Който разчита на това, че при нови избори  Слави ще стане първа политическа сила с пълно мнозинство, ще бъде сериозно разочарован от изборните резултати.
Ами може и така да е, кой знае.А може и да се направят промени в изборния закон от новия парламент ?

# 4 061
  • София
  • Мнения: 3 558
Петър Славов даде интересна идея:
⁉️ Има ли изход от готвения от #статуквото #капан - натрапена подкрепа за „Правителство на малцинството“
☝Извънпарламентарната (до 4.04.) опозиция неведнъж обещаваше публично, след изборите,да предложи алтернатива на досегашното управление, най-малко по три начина:
1) Спиране, #ревизия и трайно паркиране на управлението от „#Жипка-та“
2) Бързи #законодателниПромени в 45-то НС, които да коригират най-тежките недостатъци на изборното ни законодателство, за да могат да се проведат при нужда нови, този път честни и достатъчно представителни избори (гласуваха едва 50% от БГ граждани, при близо 4% недействителни бюлетини) :
👉 #дистанционноГласуване - по пощата и електронно;
👉 изцяло #машинноГласуване и  премахване на смесеното броене на машинните и хартиените  бюлетини с преписване „на ръка“ на машинните протоколи;
👉 увеличаване на секциите за българите в страни извън #ЕС, но с установено #върховенство на правото – Великобритания, САЩ  и т.н.
3) Законодателни промени за разграждане на модела на „Жипката“ – #обществениПоръчки, #концесии, служби за #сигурност, #МВР, статут на #спец. съдилища и прокуратури и т.н.
☝☝ Неведнъж беше правена и заявка за получаване на  #мандат за съставяне на правителство. След заявката за подкрепа за такъв „кабинет на малцинството“ от досегашните партии на статуквото, става ясен #капанът, който те готвят – да гласуват „ЗА“  (на което очевидно не може да им бъде попречено) за избиране на кабинет с мандат от някоя от формациите от доскорошната извънпарламентарна опозиция и да го държат „заложник“ във всеки един момент с възможен #вотНаНедоверие!
⛔️ Отделно, за десния избирател формиране на правителство с подкрепа от БСП винаги е било и си остава немислимо, та дори и тази подкрепа да не е била търсена!
✅ Полезния ход, който внимателният прочит на Конституцията дава на формациите от извънпарламентарната опозиция, е в момента на получаване на такава "подкрепа" от партиите на статуквото, след приключване на избора и полагане на клетва от новия Министерски съвет, да се подаде #НЕЗАБАВНА #оставка. По този начин:
👉 Управляващо, макар и в оставка, ще е НОВОИЗБРАНОТО правителство,  а не това с „жипката“, т.е.“ жипката“ отива трайно в гаража;
👉👉 Дава се допълнителен срок за работа на високи обороти на 45-то НС за реализиране на горните законодателни приоритети, тъй като отново ще трябва да се „завърти“ парламентарната „ролетка“ с даване мандати на 3 парламентарни формации, преди да се стигне до разпускане на парламента и назначаване на #служебноПравителство (до 1 допълнителен месец или общо ок. 2 месеца за активна парламентарна работа на 45-то НС);
👉👉👉 Новоизбраното правителство в оставка ще има също близо месец за сериозни проверки и ревизии на досегашното управление;  между другото,  няма пречка, то да продължи да работи и като #служебноПравителство!

# 4 062
  • Мнения: 3 566
Еми добре, нека има служебно правителство и извънредни избори, но трябва да е ясно, че при същият изборен кодекс и при малка избирателна активност/лятно време, отпуски, почивки/ ще имаме в най-добрият случай същият резултат. По-вероятно е ГЕРБ и БСП да качат гласове, Слави да е на опашката, да влязат отново ОП и тогава ще има ГЕРБ кабинет 4. Който разчита на това, че при нови избори  Слави ще стане първа политическа сила с пълно мнозинство, ще бъде сериозно разочарован от изборните резултати.
Ами може и така да е, кой знае.А може и да се направят промени в изборния закон от новия парламент ?

Няма как да стане. Малките партии няма да подкрепят мажоритарни избори.
Така и така ще трябва подкрепата на ГЕРБ.

А вдигането на процента за влизане в НС къде остана, green_dawn?

# 4 063
  • Мнения: 14 901
Скрит текст:
До колкото знам,Слави е обещал на избирателите си промяна в изборния закон и че няма да ги предаде, няма да се коалира с ГЕРБ и БСП. Ами ако изпълни това, дали гласувалите за него ще са разочаровани?
Ако при гласуване се изисква мнозинство от 121 гласа, без подкрепата на БСП, ГЕРБ или ДПС няма как стане.
Това, че всички са готови да подкрепят правителство на ИТН, не значи, че ще подкрепят/приемат предложени решения от такова правителство или изобщо от ИТН.
Както и не знам защо се забравя, че не всичко свършва със втория мандат. Има и трети.На кого ще го даде Радев ? Не е задължен да е на третата партия, може да го даде на Христо Иванов. Чисто интуинивно мисля,че ако има шанс да се състави правителство, то ще е с третия мандат.
Трети мандат ще е или ДБ или БСП. ДБ са почти в ситуацията на ИТН. За БСП не знам, но ще е цинично към всички избиратели, ако БСП състави  правителство, независимо сами или в коалиция. Това е най-ниския резултат на БСП за последните 30 години.

# 4 064
  • Мнения: 2 654
Радев няма да пропусне да даде мандат на Нинова, ако се стигне до там

А, не е сигурно. Току виж дал на ММан.
Не става, ще вървим на нови избори, то се е видяло. Освен ако...ГЕРБ и ИТН не си стиснат ръцете. Щото иначе без ДПС няма да има мнозинство срещу ГЕРБ, а ако Трифонов поиска подкрепа на ДПС, ще си плюе яко във фейса.

Третия мандат не е задължителен. Веднъж май се случи.

Общи условия

Активация на акаунт