Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 835 620
  • 38 566
  •   2
Отговори
# 5 700
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 187
Парламента не е ли работодател на премиера? все пак сме Парламентарна Република.
в този смисъл работодателя може да прекъсва отпуската на служителите си. не трябва да го пише
в Конституцията това.

# 5 701
  • Мнения: 3 495
Хайде сега, ще вадим вода от сто кладенеца, за да са прави всички ония, които считат, че Борисов трябва да го завлекат насила ако трябва в НС.

# 5 702
  • Мнения: 2 230
От работа, работа, работа не ми остава време да ви чета. Но разбирам, че премиерът, който така милее за народа е в отпуска, отпуска, отпуска.
Каква мъка по Борисов, ще пусна една сълза.

# 5 703
  • Мнения: X
Цитат на: Chass
Не зная Симидчиев да блести с нещо особено като професионалист.
Тук не мога да не се съглася.
И не разбрах защо ме изтриха като написах почти същото за него.

Относно 800-те хиляди гласували за ББ: ами 2-та милиона гласували за други какво да ги правим, пак да ги караме да мълчат и да ги тъпчем ли?

# 5 704
  • Мнения: 281
Хайде сега, ще вадим вода от сто кладенеца, за да са прави всички ония, които считат, че Борисов трябва да го завлекат насила ако трябва в НС.

Имам едно процедурно питане.
То че Бойко няма да отиде ,няма.Ще трабва да го арестуват.
Но в парламента има ли условия за арестанти.Трабва ли да се прави килия или накъкъв парламентарен арест.

# 5 705
  • Мнения: 1 408
ББ толкова свали летвата с неговите калинки и ПКП-та, че каквото и правителство да сформират, ще е по-добро от неговото! Stuck Out Tongue Winking Eye
А Танчето Дончева тепърва ще се вихри! Grinning

# 5 706
  • Мнения: 3 745
Шоуто на мутрите. Така се държат всички.
Хора, на които им липсват първите 7 години.
Говорят си на МА, БЕ, Ти ли ще ми кажеш. И някой вижда в това светлото бъдеще?
Хора, които не могат да се изслушват. Да са говорят с аргументи, спокоен и етичен тон, ще коват закони.
Те са на ръба от мятане на яйца и домати вътре в парламента.
Комбайнеро-интелигентска сбирка е това, без никаква визия и желание да направят нещо за суверена. Всеки драпа за себе си - пост, пари, привилегии.
Наивност е, че някой иска да направи нещо смислено.

# 5 707
  • Мнения: 12 400
Страници наред се вихри яростен спор Премиерът длъжен ли е или не е длъжен да присъства в парламента при подаване на оставка. И се вадят и тълкуват закони и алинеи.
За мен лично не е важно задължен ли е. Намирам го за обидно,неетично и грозно спрямо институциите и хората да не можеш да излезеш като мъж, да отговориш на известно количество въпроси, да кажеш - това беше от мен - и да си подадеш оставката. Толкова ли не можа да намери в себе си малко мъжество да си тръгне достойно.
И не ми обяснявайте,че щели да го разкъсат. Ако не можеш да застанеш на трибуната и да понесеш малко упреци, ако не можеш да излезеш и да защитиш позицията си, то какво изобщо правиш в политиката.

В парламента сега в цирк, да. Страстите са разгорещени, има много емоция и невъздържаност, има липса на възпитание, има крайни изказвания. Но на фона на това да излезе Борисов, да каже пет приказки, парламентарната му група да гласува под команда послушно и да цари пълно еднолично управление, предпочитам цирка. Той ще се намести, страстите ще се успокоят, ще почнат да работят.
За мен езикът и невъздържаността не бяха най-страшни вчера. Страшно беше,че до вчера управлявалата партия лъсна отново с чутовна некомпетентност и незнание как се приема оставка на министерския съвет.

# 5 708
  • Мнения: 47 981
ББ че прави номера, прави. Но нищо интелигентно и градивно не виждам и в " новите" избраници.  Същите номера и панаири.
Просто е трагично.

# 5 709
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Цитат на: Chass
Не зная Симидчиев да блести с нещо особено като професионалист.
Тук не мога да не се съглася.
И не разбрах защо ме изтриха като написах почти същото за него.

Относно 800-те хиляди гласували за ББ: ами 2-та милиона гласували за други какво да ги правим, пак да ги караме да мълчат и да ги тъпчем ли?
Никой не им  отнема правото да осребрят.
Имат го , защо не го искат??
Не могат? . И пак ще се върна  към  първоначалното си желание .
Няма не искам там си да  управляваш. Няма  не искам . С толкова ще управляваш с колкото ти е дал народа .
Малко ти е?
Много е вероятно ако продължаваш така , да не получиш нищо .
Ще управляваш с тия "калинки" . Други няма .

# 5 710
  • Мнения: 19 838
Скрит текст:
да мога да изкарвам пари в една нормална икономика, да има адекватно здравеопазване и социална политика.
След тази част в изказването Ви, вече окончателно ме губите като читател който ще Ви чете сериозно. В момента в който прочета думата адекватно без да е посочено съответствие приемам написаното за пропаганден лозунг.
Адекватно на какво? На финансовото състояние на здравеопазването, на квалификацията на медицинския персонал, на мижавите вноски които внасяте в осигурителната система, на... Да продължавам ли? Без база са съпоставка прилича на една моя любима максима. Адекватна социална политика е ново - още не съм си изпил второто кафе за да го осмисля напълно, но вече ме попитаха защо се хиля на глас.
[/spoiler]
Доколкото знам четенето във форума е доброволно.
Не знам колко трябва да не е в час някой, за да не забележи, че базата за добро здравеопазване и социални политики са силната и работеща икономика. Силна икономика тук последните поне 10 години няма. Проверете колко инвеститора са привлечени от държавата, точат се само едни средства по проекти от Евросъюза и се разпределят между кръговете на Борисов. Ако не си в кръга му или не си плащаш "нужното", съсипва те. И нивото е селска читалищна вечеринка.
Имаме едни Лидл, Била и Кауфланд с негово позволение и това са му инвестициите и насърчаването на бизнеса. И те си изкарват печалбите в чужбина, файда за България никаква. Индустрии няма. Изкуствено натискане на бизнеса и тотално незаинтересованост от привличане на крупни инвеститори за страната. Неслучайно сме с най-ниски доходи в Европа. Дори македонците вече са по-добре от нас.
Няма волята от властта да се промени това, изкуствено се държи мизерното ниво. Нещата са навързани, има ли работеща, развиваща се икономика, ще има и за здравеопазване, образование и за социална сфера. Тук не се работи по това, работи се в кръга "добри приятели" на Борисов и само се правят чупки по телевизията – строя ви пътища, метро, нам кво. Ами, това са естествени неща, не е за хвалба. Така се прави по света, правителствата си вършат работата. Тук е представено като някакво геройство. Simple Smile

Не ми трябва хич на мен в парламента ББ, а да вземат да спрат с цикленето "да дойде", а да се захванат за действителна работа.

# 5 711
  • Варна
  • Мнения: 1 951
ББ че прави номера, прави. Но нищо интелигентно и градивно не виждам и в " новите" избраници.
Все пак са имали един ЕДИН работен ден - какви точно са били очакванията ти за градивност?

# 5 712
  • Мнения: 47 981
О, извинете. Това им е бил деня за крякане ли? Не съм в час, явно е по план.
Ми очаквам всеки от тях да се държи професионално, а не като на индийски пазар. И да хвърля идейки и обидки. Елементарно шоу за елементарна публика 
Вероятно поради вялата предизборна кампания, сега наваксват с плямпане и въздух под налягане

# 5 713
  • Мнения: 15 196
Страници наред се вихри яростен спор Премиерът длъжен ли е или не е длъжен да присъства в парламента при подаване на оставка. И се вадят и тълкуват закони и алинеи.
За мен лично не е важно задължен ли е. Намирам го за обидно,неетично и грозно спрямо институциите и хората да не можеш да излезеш като мъж, да отговориш на известно количество въпроси, да кажеш - това беше от мен - и да си подадеш оставката. Толкова ли не можа да намери в себе си малко мъжество да си тръгне достойно.
И не ми обяснявайте,че щели да го разкъсат. Ако не можеш да застанеш на трибуната и да понесеш малко упреци, ако не можеш да излезеш и да защитиш позицията си, то какво изобщо правиш в политиката.

В парламента сега в цирк, да. Страстите са разгорещени, има много емоция и невъздържаност, има липса на възпитание, има крайни изказвания. Но на фона на това да излезе Борисов, да каже пет приказки, парламентарната му група да гласува под команда послушно и да цари пълно еднолично управление, предпочитам цирка. Той ще се намести, страстите ще се успокоят, ще почнат да работят.
За мен езикът и невъздържаността не бяха най-страшни вчера. Страшно беше,че до вчера управлявалата партия лъсна отново с чутовна некомпетентност и незнание как се приема оставка на министерския съвет.
Имаш право. Ако се беше появил лично да си подаде оставката, да благодари на народа от трибуната на НС, за възможността, която му е била дадена толкова години и т.н. , процедурата нямаше да позволи задаване на много въпроси. Съответно този цирк, който се разигра вчера, нямаше да бъде толкова "атрактивен".
Дали пък Борисов не цели точно това, да създаде достатъчно материал, за говорене и борба, като по този начин измести фокуса на НП, от реалните проблеми към себе си!

Скрит текст:
ББ че прави номера, прави. Но нищо интелигентно и градивно не виждам и в " новите" избраници.
Все пак са имали един ЕДИН работен ден - какви точно са били очакванията ти за градивност?
Всяко предложение от страна на БСП и ГЕРБ беше освирквано и стопирано. Отношението към тези партии, ясно се вижда, че е негативно. А ДПС изобщо не съществува.
Няма никакъв нишан, че тази група от 240 човека, ще може да погледне в една посока.

# 5 714
  • Мнения: 47 981
Да, толкова е абсурдно, че изглежда като наговорено. И нищо чудно да е така. Отвлича се вниманието от множеството спешни проблеми, с разни идиотски глупости, които е ясно и на баба ми, че няма да минат.

Общи условия

Активация на акаунт