Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 835 637
  • 38 566
  •   2
Отговори
# 14 520
  • Мнения: 5 490
Ако се смята за невъзпитано да говориш на Ти на човек, когото познаваш от забавачката и който, намекнато по време на разговора, е предал нещо, което е било общо....
Аз бих нарекла лицемерие и политиканстване да му говори на Вие и на “г-н Дилов”.
Да, на ТЙ му липсва ТОЧНО това.
В задачата се пита - това лошо ли е? И хубаво ли е да ни галят ушите с преструвки и невярна информация?
Всеки си отговаря по различен начин явно на този въпрос.

Общо взето - преоблякъл се Илия, пак в тия. Тошко и Бойко...не виждам особена разлика в изказа, с изключение на това, че Бойко още не е казал на никого "пич". Съвсем щяхте да го разкостите.
Тошко ще "изчегъртва с шпатула и после ще мие" - ако не го бях чула лично от него в Панорама, щях да помисля, че го е казал Бойко. И това ако е НГДК, Станишев е господ-бог на изказа.

# 14 521
  • Мнения: 15 199
Всъщност има логика. Така или иначе, сме свикнали с речника и поведението и на Борисов, и на Каракачанов, и на Симеонов и т.н., защо ли да търсим промяна в тази посока! Щом те си позволяваха да дрънкат, значи и други могат/имат това право. Grinning

Преди малко говориха за машинното гласуване. Самия шеф на Сиела, дава гаранции за работата на устройствата.
С машини изборите ще бъдат по честни!? Досега изборите нечестни ли са били! Thinking
Защо обаче не се говори как ще се пресече купуването на гласове!  Това не зависи от начина гласуване.

# 14 522
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 785
Колко жалка история са ГЕРБ, а журналистите са още по-забутани. Последният въпрос на Канна Рачева - Радев казал кой брани руските интереси в България /не е точен цитат/. Митов - щом е казал А, да каже и Б. Казал ли е нещо след това? Правят се на пълни идиоти, а Рачева бе "беззъба". Радев изброи близо 10 неща за руските интереси в България. Щом правят брифинг да опровергават, то значи са чули с ушите си. Жалка история и 112 място Simple Smile

Следя телевизиите във фейса и той ме информира за "на живо". Често са все на гербаджии. Толкова брифинги правят милите, трябва извънредни да им се дават за излагането.

# 14 523
  • Мнения: 5 490
Всъщност има логика. Така или иначе, сме свикнали с речника и поведението и на Борисов, и на Каракачанов, и на Симеонов и т.н., защо ли да търсим промяна в тази посока! Щом те си позволяваха да дрънкат, значи и други могат/имат това право. Grinning

Преди малко говориха за машинното гласуване. Самия шеф на Сиела, дава гаранции за работата на устройствата.
С машини изборите ще бъдат по честни!? Досега изборите нечестни ли са били! Thinking
Защо обаче не се говори как ще се пресече купуването на гласове!  Това не зависи от начина гласуване.

Шефът на Сиела и други неща каза - че, сега, ако някой си бил направел разписка, същата каквато изплюва машината, не е негов проблем. Също така, ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден, също не било негов проблем. Пък ако някой си подаде няколко декларации и гласува на няколко места, също не е негов проблем. Въобще, то доста проблеми не са негови, но карай. Аз го слушах мисля вчера по първа, ако се не лъжа.

# 14 524
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Цитат на: DeltaAzimut
За мен това е естествено - не слушам какво ми говорят, а гледам какво вършат.
Сигурна ли си, че си гледала внимателно какво вършат ГЕРБ? Че май друг е бил филмът.....
Наистина не виждам прилика в изказа на ТЙ и ББ... честно, може да ми посочите конкретно. Но ето разликите - ТЙ не е нарекъл никого от опонентите си “тулуп”, например, или “лош матр’ял”; до момента не е изричал нищо, което не отговаря на истината, или е завъртяно за да прави метани на някого.... Или пък да каже нещо, а няколко часа/дни по-късно да каже обратното с вид “Аз никога не съм твърдял друго!”...

# 14 525
  • Мнения: 834
Цитат
Шефът на Сиела и други неща каза - че, сега, ако някой си бил направел разписка, същата каквато изплюва машината, не е негов проблем. Също така, ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден, също не било негов проблем. Пък ако някой си подаде няколко декларации и гласува на няколко места, също не е негов проблем. Въобще, то доста проблеми не са негови, но карай. Аз го слушах мисля вчера по първа, ако се не лъжа.
DeltaAzimut, наистина ли мислиш,че на шафа на Сиела е в отговорностите:
- опити за фалшиви разписки
- подаването на няколко декларации и съответно гласуване на едно лице
А това, цитирам  "ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден" - предполагам мислиш, че той отговаря ако някой повреди машината, докато изкарва протокола? Ами не, не отговаря той.

# 14 526
  • Мнения: 15 199
Няма как да носи отговорност за тези неща, той каза, че няма машина /независимо каква/, ако се постави цел да бъде извадена от строя /меко казано/ това да се предотврати. Останалото не е негова грижа.
Определено ми докривя, че такива машини използвали в джунглата, където дори няма ток /не се чувствам индианец от Амазонка/. Нито сме население на Бразилия, Венецуела, Индия, нито имаме техните проблеми /поне за сега/.

# 14 527
  • Мнения: 5 490
Цитат
Шефът на Сиела и други неща каза - че, сега, ако някой си бил направел разписка, същата каквато изплюва машината, не е негов проблем. Също така, ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден, също не било негов проблем. Пък ако някой си подаде няколко декларации и гласува на няколко места, също не е негов проблем. Въобще, то доста проблеми не са негови, но карай. Аз го слушах мисля вчера по първа, ако се не лъжа.
DeltaAzimut, наистина ли мислиш,че на шафа на Сиела е в отговорностите:
- опити за фалшиви разписки
- подаването на няколко декларации и съответно гласуване на едно лице
А това, цитирам  "ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден" - предполагам мислиш, че той отговаря ако някой повреди машината, докато изкарва протокола? Ами не, не отговаря той.

Така е, да. А кой отговаря?

# 14 528
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
И как да не е по общите приказки РР, та той назначи за министър на културата човек, хвърлящ яйца по паметници на културата. И като се прехласвате какво казал и обещал, одобрявате това? Ами бесилките , нали баш от Отровното трио ги слагаха? Не знам как нормален човек може да одобри РР, та чак многократно да се публикуват  цитати и откъси от негови изказвания, това в какво трябва да ни убеди?😬

Скрит текст:
Тъй като аз сложих цитат, то беше за да отговоря на зададен въпрос какво е искал да каже.

Ще видим делата на радевите министри и тогава някои ще решим дали одобряваме или не.

А преди да са министри делата им не се гледат и не важат? Пък и тая дума "дела"......по-напред се присмиваше една госпожа, че и снимка беше сложила, лоша дума, комунистическа. "Работа" и тя такава, направо не знам какво да очаквам от избраните да работят в парламента.

# 14 529
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 785
Цитат
Шефът на Сиела и други неща каза - че, сега, ако някой си бил направел разписка, същата каквато изплюва машината, не е негов проблем. Също така, ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден, също не било негов проблем. Пък ако някой си подаде няколко декларации и гласува на няколко места, също не е негов проблем. Въобще, то доста проблеми не са негови, но карай. Аз го слушах мисля вчера по първа, ако се не лъжа.
DeltaAzimut, наистина ли мислиш,че на шафа на Сиела е в отговорностите:
- опити за фалшиви разписки
- подаването на няколко декларации и съответно гласуване на едно лице
А това, цитирам  "ако някой вземе да я повреди докато плюе протокола от изборния ден" - предполагам мислиш, че той отговаря ако някой повреди машината, докато изкарва протокола? Ами не, не отговаря той.
Така е, да. А кой отговаря?

Това е сериозен въпрос? Ами възпитанието на някой отговаря. Аз не мога да си представя да се изплюя върху протокол. Или желанието нарочно да опорочиш изборния процес - дори в темата се пишеше за пъхане няколко пъти на картата или пускането на касова бележка. Подаването на декларации отново същото - желанието да излъжеш. За това няма да е виновен шефът на СИЕЛА или Радев, или тези, които са приели ИК. Кой отговаря за недействителните бюлетини със симпатично мастило? Разнесените чували с бюлетини? Сгрешените протоколи?

"Работа, работа, работа" - комунистически лозунг припознат от ГЕРБ. Ама те ни пазят от комунистите.

По делата не е зле да се преценяват хората, защото по-назад беше постнат линк към фейсбук за Пашата и Борисов. Или излиза, че повече се харесва мутренско минало, отколкото няколко яйца в знак на протест.

# 14 530
  • Мнения: 8 567
Общо взето - преоблякъл се Илия, пак в тия. Тошко и Бойко...не виждам особена разлика в изказа, с изключение на това, че Бойко още не е казал на никого "пич".

Има разлики, прилики няма. Например, не е строил магистрала Тошко, и то с парите за строеж на две магистрали да направи половин, че и да се похвали с това си деяние и да се потупа в гърдите. Simple Smile И други такива работи.
И да изпреваря следващия въпрос - не очаквам Тошко да строи магистрали, не е специалист в областта,  на ръководни позиции е важно да се поставят подходящи, разбиращи  и некорумпирани хора, които да ръководят работата, това са важните хора, а не един единствен "специалист по всичко", който управлява еднолично,. Управлението ала Баце свърши, търсите, търсите... но не намирате, другите не предлагат още от същото, ама "пич" било същото като управлението на Баце, че дори и по-лошо. Голям смях.  Не ви ли е ли по-важно да не крадат?

# 14 531
  • София
  • Мнения: 2 799
@Miriel, въпрос на естетика 🤣🤣🤣
Бесилки имаше и по време на протестите срещу Орешарски. Но тогава не ни пречеха сякаш. Яйца, също в доволно количество.
Не, не сравнявам.
Просто за информация.
Протестите си приличат.
Моля, някой от тези, които не харесват естетиката на протестите да ми кажат как трябва да изглеждат.
Наистина. На 10 баща ми за първи път ме заведе на такъв. Ноември. Студ. 1989 година.
Няколко пъти съм била на улицата след това, за да протестирам.
Виждала съм бесилки, яйца и блокирани кръстовища.
Винаги.
Може би трябва да изглеждат нещата, като в Европа.
Палене на всичко, което срещнеш по пътя си, трошене, депутати и политици в кофите за боклук.
Блокирана напълно държава, в която синдикатите са истински такива ...
Така ли изглеждат цивилизованите и естетични протести.
Присъствала съм на такива в Испания, по време на лятна отпуска.
Да, не са приятна гледка протестите по принцип.
Но пък ние българите протестираме сравнително спокойно.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 17:39 от ninnann

# 14 532
  • Мнения: 5 490
Цитат на: DeltaAzimut
За мен това е естествено - не слушам какво ми говорят, а гледам какво вършат.
Сигурна ли си, че си гледала внимателно какво вършат ГЕРБ? Че май друг е бил филмът.....
Скрит текст:
Наистина не виждам прилика в изказа на ТЙ и ББ... честно, може да ми посочите конкретно. Но ето разликите - ТЙ не е нарекъл никого от опонентите си “тулуп”, например, или “лош матр’ял”; до момента не е изричал нищо, което не отговаря на истината, или е завъртяно за да прави метани на някого.... Или пък да каже нещо, а няколко часа/дни по-късно да каже обратното с вид “Аз никога не съм твърдял друго!”...

Сигурна съм - то нещата са очеизвадни, хората ги ползват. Все пак съм живяла доста години и преди да дойдат ГЕРБ.
Младите ги разбирам - те не са видели и не знаят.

Обаче тук една съфорумка каза, че така или иначе тези неща са щели да си се случат независимо от ГЕРБ.
На това какво да отговори човек? Нищо. "Железна" логика.

# 14 533
  • Другата България
  • Мнения: 37 258
Насилих се да изслушам Каракачанов.
Да, употреби думата з@дник, но това е бяла лястовичка в сравнение с чутото какво ли не от кой ли не през изминалите колко ли не години. Премиер, министри, депутати, всякакъв политически "елит".
Речникът не само на КК, този на Симеонов, на Марешки, за Сидеров да не говорим, са еманация на българската писменост и култура.....да не говорим за публичните им прояви и подобаващи появи на всевъзможни места във всевъзможно състояние - пияни, дрогирани, злоупотребяващи, парадиращи с положение....един от тях вече е и осъден.....и сега този, КК, седнал да търси отново обединение с тези, същите, цитирайки и навирайки в лицето на зрителите именно стихотворението "Патриот"!!!???
Което го, ги обрисува всички тях прекрасно, дори повече от прекрасно - толкова реално, че чак сюрреалистично изглежда. Не мога, не искам да повярвам, че КК не се е усетил какво навира в лицата на хората, ако наистина не е....жална ни майка, наистина....днешното "интервю" за пореден път доказа защо въпросния персонаж е втория след ББ, който беше, е и дълго ще е любимец на всички карикатуристи и създатели на колажи, скечове и карикатури.....
И вероятно на фона на тези всички, заедно и поотделно, някак Тошко Йорданов няма как да ме подразни.
Все пак едно е да гледаш и слушаш едни хора години наред, друго е да го правиш месец време, вероятно ако се дзадържи с години и се държи по същия начин, и него ще го насоля подобаващо.

Та, Ким Сонг, какво каза Мери преди време - ВМРО, НФСБ, Атака, ВОЛЯ, Москов, Възраждане - нещо ще се пръкне от тук, да видим само новото отроче колко "майки и бащи" ще има. И как ще се разберат кой ще е майката, кой бащата, кой бавачката, че кандидати много, а отрочето е едно.
Всичко зависи от "кръстника" обаче, това вероятно също е ясно.

Нина, прочетох те и теб, благодаря за мнението. Heart
Но знаеш, че моето е малко по-различно, съвсем малко, честно казано наистина ми се иска в конкретния случай ти да си права.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 22:38 от Не се сърди, човече

# 14 534
  • Мнения: 5 490
Общо взето - преоблякъл се Илия, пак в тия. Тошко и Бойко...не виждам особена разлика в изказа, с изключение на това, че Бойко още не е казал на никого "пич".

Има разлики, прилики няма. Например, не е строил магистрала Тошко, и то с парите за строеж на две магистрали да направи половин, че и да се похвали с това си деяние и да се потупа в гърдите. Simple Smile
Скрит текст:
И други такива работи.
И да изпреваря следващия въпрос - не очаквам Тошко да строи магистрали, не е специалист в областта,  на ръководни позиции е важно да се поставят подходящи, разбиращи  и некорумпирани хора, които да ръководят работата, това са важните хора, а не един единствен "специалист по всичко", който управлява еднолично,. Управлението ала Баце свърши, търсите, търсите... но не намирате, другите не предлагат още от същото, ама "пич" било същото като управлението на Баце, че дори и по-лошо. Голям смях.  Не ви ли е ли по-важно да не крадат?

Интересното е, че Ананиев онзи ден каза, че магистрала Тракия по време на Орешарски е планирана за 2 милиарда, а Борисов я е направил за няколко стонитин милиона (не помня точната цифра, но може да се провери). Общо взето е излязла поне 3 пъти ПО-ЕВТИНО. Та, ако ти се занимава, защо не провериш тази новина дали е фалшива? Защото аз мисля, че не е. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт