За нощната лампа в стаята с бебето

  • 10 144
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 663
Майчета, искам да ви питам - слага(х)те ли нощна лампа за през нощта в стаята при бебето и ако да, кога я махнахте ? Ние все още я държим светната, за да мога като се събудя да виждам бебето. Обаче не искам да ми свиква да спи на светло.... Та се чудя кога да я махна ...

# 1
  • Мнения: 17 407
Не съм я махнала , нямам и намерение скоро да го правя. МАлко ти е бебчето още, не мисли от сега дали ще свикне или не на светло. Можеш да използваш лампичка, която се включва директно в контакта, те светят много слабо.

# 2
  • Мнения: 444
Аз оставям запалена лампата на терасата! Влиза съвсем слаба светлина и е много добре! Wink

# 3
  • Мнения: 3 663
А, да, аз знам, че е още раничко, но да си имам едно наум за напред Simple Smile Иначе нашата лампа е с една много притушена светлинка и хич не блести силно... Просто не искам един ден да се окаже, че я е страх беболинка от тъмното Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 255
Аз също слагах нощна лампа, от тези които се включват в контакта.
Но от около 1 месец отварям щорите и влиза светлина от уличната лампа.
Също е достатъчно.
Може би ти сама ще усетиш и ще прецениш.
Опитай по-нататък каква ще и е реакцията.

# 5
  • Мнения: 46 508
Не съм слагала, защото аз и мъжа ми не можем да спим на лампа. Когато бебето ставаше нощем, светках лампата в коридора и открехвах вратата, после гасях и затварях Grinning

# 6
  • Мнения: 2 452
Дъщеря ми е на 3 години и още спи с нощна лапма, защото се страхува от тъмното. Stuck Out Tongue  Когато беше по-малка използвахме само от тези, които се включват директно в контакта и работят със сензор - светват, когато нивото на осветление спадне под определелно ниво (с думи прости не светят много), но от близо година спи с "класическа" нощна лампа. Защо, какъв е проблемът при спане със светната лампа? Досега не съм се замисляла????

# 7
  • Мнения: 4 965
Ние все още оставяме понякога лампата, но не заради децата, а заради мен  Embarassed (в тъмното не виждам нищо, а и ме е страх, защото като малка без да искам се заключих в банята  #Puppy dog ).
Иначе, от известно време ми прави впечатление, че на бебки светлината им пречи - мръщят се и спят с глава под завивките. От 1-2 седмици започнах да загасям, когато си легнем и ние (обикновено доста след децата) и те започнаха да спят по-спокойно Grinning .

# 8
  • Мнения: 7 821
Оставях лампата при Вики, че той често се будеше, докато една нощ (около 2, 3 месец) не го видях как си крие очите от светлината. Тогава я загасих и повече не съм я оставяла. Започна да спи по-добре нощем.
Дани никога не спал на светнато.
Нощем прекрасно ги виждам и само на светлината от уличните лампи.

# 9
  • Мнения: 1 533
Преди време мъжът ми чел статия в някакъв вестник, за това че бебетата и децата не трябва да спят на нощна лампа. За съжаление вече не си спомням причините, но ставаше въпрос, че заради светлината в мозъка се отделя /хм, или не се отделя Embarassed /някакво вещество и това пречи на добрия сън. Жалко, че не си спомням как точно беше Thinking Т.е. не се сещам това вещество нужно ли е на мозъка за добър сън или му е излишно. Имаше и някаква връзка м/у това вещество и нервната система.

# 10
  • Мнения: 2 258
Аз също оставям нощната лампа,която силно казано свети:)

# 11
  • Мнения: 3 042
Доста време спахме на нощна лампа заради кърменето, когато го отказа - лампичката вече не я оставам да свети през нощта. Да чукна на дърво - сега не се буди и не плаче нощем.

# 12
  • Мнения: 712
Аз не оставям лампата през нощта, само докато Бобо заспи. Не съм забелязала дали се страхува или не.

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Ние не спим на лампа. Мисля, че на човечето му е все едно, а на нас с тати ни е по-добре на тъмно.

# 14
  • Мнения: 64
Ние също сме на нощна лампа. Така Свикнахме от болницата. Дано нямаме проблеми по-нататък с отучването.

# 15
  • Мнения: 1 616
Аз самата обичам да спя в непрогледен мрак,но за да виждам нощем бебчо,спим на съвсем слаба лампа.Предполагам,че когато аз престана да се паникьосвам за щяло и не щяло,отново ще спим на тъмно.Иначе Алекс определено не обича да му блести в очите,ама нали майка му е паника.. Confused

# 16
  • Мнения: 4 414
Цитат на: nimfetka
Аз самата обичам да спя в непрогледен мрак,но за да виждам нощем бебчо,спим на съвсем слаба лампа.Предполагам,че когато аз престана да се паникьосвам за щяло и не щяло,отново ще спим на тъмно.Иначе Алекс определено не обича да му блести в очите,ама нали майка му е паника.. Confused

ох, и аз съм същата история...будя се по 10 пъти на нощ да видя как е беба и предпочитам да имам лампа...а преди спях с едни ужасно дебели завеси, за да не влиза грам светлина...

# 17
  • Мнения: 819
Не искам да ви плаша, но доколкото разбрах лампата в стаята на децата е една от причините за заболяванията от левкимия. Дали е  доказано, незнам, но откакто го чух предпочитам да гася.

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нашето легло има малко лампичка, която сама са изключва след около 2 мин, така че ми е много удобна ако през нощта Нели нещо се размрънка. Иначе в стаята е пълна тъмнина Grinning

# 19
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Vilione
Не искам да ви плаша, но доколкото разбрах лампата в стаята на децата е една от причините за заболяванията от левкимия. Дали е  доказано, незнам, но откакто го чух предпочитам да гася.


 Shocked Това пък къде го пише?  Shocked
И нас са ни отгледали с лампи в стаите все пак  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 819
Цитат на: Casey
Цитат на: Vilione
Не искам да ви плаша, но доколкото разбрах лампата в стаята на децата е една от причините за заболяванията от левкимия. Дали е  доказано, незнам, но откакто го чух предпочитам да гася.


 Shocked Това пък къде го пише?  Shocked
И нас са ни отгледали с лампи в стаите все пак  Rolling Eyes

Вероятно сред нашето поколение няма болни от левкимия деца???
Не е задължително на всеки да се случи.

# 21
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vilione
Не искам да ви плаша, но доколкото разбрах лампата в стаята на децата е една от причините за заболяванията от левкимия. Дали е  доказано, незнам, но откакто го чух предпочитам да гася.



Провокирана от това, което си написала направих справка и се оказва, че си права.....
Във връзка и с писанието на Калинак - веществото, за което е чел съпругът и се нарича мелатонин. Това е вещество, което се отделя в мозъка в т. нар. pineal gland (забравих името на жлезата на български Embarassed) и се явява един от най-важните регулатори на циркадните ритми, вкл. и смяната на ден с нощ. Един от стимулаторите за секрецията на мелатонин е липсата на светлина, т.е. ако в стаята свети лампа ще се намали продукцията на мелатонин, което ще доведе до нарушен сън.

Недостигът на мелатонин е свързан с увеличен риск от рак на мл. жлеза и колона и по аналогия се приема, че повишената честота на левкемия при деца до 5 години може да има връзка с недостига на мелатонин, като една от причините може да бъде наличието на светлина през нощта. Това обаче не е ДОКАЗАНО!, а е само извод по аналогия.....
Лаура

# 22
  • София
  • Мнения: 2 853
никога не съм оставяла светната лампа до ден днешен

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Цитат на: THERION
никога не съм оставяла светната лампа до ден днешен

И аз така. Над главата ми е копчето за включване на нощната лампа и като писнеше Детелинка като по малка го натисках в просъница и тогава светвах. Иначе ние не можем да спим на светнато и не сме оставяли в стая да свети.

# 24
  • Мнения: 1 187
Светната лампата беше до като стана Ели на 2-3 месеца и след това я гасях, че да не свиква на светло.Сега вече заспива дори на изгасена лампа без проблем. Two Hearts

# 25
  • Мнения: 1 770
Аз не държа светната лампа в стаята, но в началото оставях лампата в коридора, която осветяваше стаята леко през стъклената врата. Но не заради бебчо да не го е страх, защото на него му е все тая, а заради мен - да го наблюдавам. В началото ме беше много страх от повръщане и т.н., а и до ден днешен се кърмим нощем. Но вече лампата гася, а отварям щорите, за да влиза светлина от улицата - тя ми е достатъчна, за да го виждам, когато го кърмя.
Дъщеря ми спеше на тъмно докато стана на няколко години - тогава се появява и страхът от тъмното (и по книгите така пише) - започна да заспива на светнато, и така до ден днешен. Но аз й гася лампата след като заспи. В началото беше много смешна, събуждаше се през нощта и като видеше, че е тъмно, ставаше да си светне. Вече не се притеснява и продължава да си спи, но и честно казано много рядко се буди нощем.
Според мен е добре да се спи на тъмно, но ако детето се бои, по-добре да заспива на светло и да му гасите после.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Оставям Ади да заспи на нощна лампа, но после я гася

# 27
  • Мнения: 1 975
за малки бебета се препоръчват такива лампички дето се бключват директно в контакта

# 28
  • Мнения: 1 517
Оставях я да свети до 4-5 месец

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: kristal_97
за малки бебета се препоръчват такива лампички дето се бключват директно в контакта

а за големите? Защото мен ме е шубе да спа сама на тъмно Embarassed

# 30
  • Мнения: 883
Беба спи при нас, доскоро лампата светеше по цяла нощ, но сега не заспива, докато не я изгася.

Общи условия

Активация на акаунт