Първокласници- 2021/2022

  • 30 134
  • 715
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 336
Опитвам се да спазвам следния режим:
7:00 - ставаме (аз и децата)
7:00 - 7:30 - те гледат детско и се обличат, аз приготвам кутиите със сутришна и следобедна закуска (обядват в стола), приготвам закуска за баща им чат-пат
7:30 - опитваме се да тръгнем, за да стигнем в 7:45 в училище, ходим пеша, днес баща им ги закара
17:15 - прибирам ги от училище, според деня от седмицата ги водя на джудо или плуване
18:45 - прибиране у дома
20:00 - вечеря
21:30 - 22:00 - лягане. Откакто са на училище заспиват за около 5 минути. Отдавам го на това, че там нямат обеден сън, както в градината, и съответно се изморяват повече.

# 616
  • Мнения: 207
Лятото не ходеха на градина, та беше купон до 11-12 вечерта.
Сега , обаче, няма тън-мън.
Сутрин стават към 7:25. Приготвям им малка закуска (закусват и в училище, градина).
До 8 са хапнали, облечени и измити и тръгваме.
В 16:30 вече играят навън.
Прибираме се към 19:30 и следва вечеря, игра, къпане и в 21 са по леглата. В повечето случаи са заспали за 10 Мин.

В занималнята не пишат повечето домашни. Не ги следят учителите, а те още не могат да запомнят всичките домашни. А и се разсейват.

Доволни ли сте от организацията и учителя в занималнята?

# 617
  • Мнения: 1 598
Още не мога да преценя дали съм доволна. Понеже не носят всеки ден тетрадки не знам и какво са писали. Като попитам казва "упражнявам ръката по пунктирите,рисувахме.
Днес има поръчка да си вземе всички помагала за д видя какво има за подвързване и утре да свършим тази задача. Че събота и неделяе пътуваме и няма да остане време.

# 618
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
И аз още не мога да хвана какво правят и какво - не, рано ми се вижда. Засега нямам причини за недоволство.

# 619
  • Мнения: 426
Моят става между 6 и 6:30, защото има ангажименти около 2те ни кучета, трябва да ги нахрани, изведе от къщата на двора, да им сипе вода. След това закуска и обличане и държи да има поне 5-10 минути да отдели на братчето си.
7:30-7:40 тръгват към училище.
Взимаме от училище към 16:45- игра с приятели до 19 часа
19:00-20:00 вечеря, отново ангажимента с кучетата и свободно време.
До 20:30-20-45 е заспал.

# 620
  • Мнения: X
Не знам все още дали съм доволна от занималнята. На тоя етап не ми харесва това, че никога няма да виждам учебници и тетрадки. Ни в петък, ни в шестък. Е, аз пък искам да знам какво учат, кое му е трудно. Може през първата ваканция или болничен да поискам всичко, да наснимам учебниците и да го карам всеки ден да си връща тетрадките.
Харесва ми идеята за чай с мед! Но моят по-скоро би пил горещ шоколад с Кока Кола и сладолед. Хич не обича чай.
Днеска казал, че няма да говори и мълчал цял ден. В къщи ми обясни, че това е защото не можел да си каже името, а ги питала госпожата. Фамилията ни е много завъртяна и възрастни като я четат се бъркат по 2-3 пъти докато я прочетат правилно. Та нашето се засрамило и изглеждало като, че не иска да говори. А той просто се е срамувал.

# 621
  • Мнения: 11 739
Катерун, всички учебници до 7 клас ги ектронно четири безплатно. Питай само на кои издателства са и направи регистрация на детето, ще си ги ползвате електронно у дома.
Синът ми е на занималня, но са в друго стая и си носи нещата напред-назад. Казах му музика, технологии, рисуване да остави в шкафа, ама не - оставил само боите и четките 😭. Не е особено старателен. Фината му моторика не е много добра (амбидекстър е), не иска да пише и попретупва ченгелчетата и бастунчетата. Класната писа да трият това, което не е хубаво и да го напишат пак или изцяло нов ред да напишат, ама абсурд при него. Още пролетта забелязах, че ще пише с обратен наклон на буквите, ама здраве да е. Лявата ръка му е по-удобна, но упорито отказва да пише с нея, не иска дори и да опита.

# 622
  • Мнения: X
Моят пише огледално някои букви и цифри. Странна работа! Четох, че това е признак на дислексия и дисграфия. Надявам се класната да го забележи и да реагира адекватно!

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Вдигаме се цялото домочадие към 6.20, закусваме вкъщи и към 7.20 сме излезнали. Ако не закуси вкъщи, добобяд глад няма да почуства. Следва яслата и оттам училището. В 8.05 вече съм на път за офиса. Взимаме го към 17ч, игри навън и гледам в 21.30 да е легнал. Засега трудно го постигам - все да четем, да гледаме динозавърската енциклопедия. Всеки ден ни е различен, нямам рутина, нито идея кой вариант е оптимален.
Засега съм видяла част от тетрадката по писане, имаше усмивчици. Много му харесва рисуването, но той си обича да рисува.
Доволна съм, че с г-жата сме в непрекъсната връзка (вайбър чат), той е ентусиазиран, но те все още правят неща, които сме упражнявали много през лятото.
В Школо още нямам обратна връзка, предполагам, че е рано.

# 624
  • Мнения: 11 739
Моят пише огледално някои букви и цифри. Странна работа! Четох, че това е признак на дислексия и дисграфия. Надявам се класната да го забележи и да реагира адекватно!
Изобщо не разчитай на това класната да забележи и реагира. То и как да реагира, освен да извика родител и да сподели наблюденията си, евентуално, но не задължително да насочи за консултация със специалист.
Дъщеря ми се има всички екстри - дислексия, дискалкулия, малко дисграфия, малко диспраксия, но въпреки, че огледалното писане е признак за дислексия, тя точно този признак не го е имала. Колкото до огледалното писане доста деца преди да тръгнат на училище обръщат огледално И  и Я.

# 625
  • Мнения: 239
Моят пише огледално някои букви и цифри. Странна работа! Четох, че това е признак на дислексия и дисграфия. Надявам се класната да го забележи и да реагира адекватно!
Големият ми син също пишеше някои букви и цифри огледално. Казаха ни, че може да е от ранното запознаване с тях, да наблюдаваме. Обяснявахме, че само 5 и 6 гледат надясно.
Преодоля го в първи клас, но бяхме в готовност да го запишем при специалист. Госпожата в училище няма как да помогне, необходима е индивидуална работа.

# 626
  • Мнения: 6 092
Госпожата им е дала по писане домашна -ченгелчета.Моят го мързи,дзвери се ,едвам го навивам да сяда и да пише.Скрила съм телефона му и дистанционното за ТВ .RageОт сега с нервите ,по-натам незнам как ще е .

# 627
  • Мнения: X
Огледално пише 1, 6, Е.
Да не сме давали домашни през почивките! Еми моят сега прави ченгелчета. Седя до него и мрънкам постоянно, защото инак глеееда молива, върти го, тетрадката гледа оттук - оттам, ръцете си гледа 😄

# 628
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
... защото инак глеееда молива, върти го, тетрадката гледа оттук - оттам, ръцете си гледа 😄
Simple Smile Хайде сега това го умножи по 24-25 Simple Smile и си представи веднага учителката Simple Smile
Ще свикнат малчовците - дайте им време и бъдете търпеливи. Тепърва свикват с нови правила, с нови деца, с нова обстановка ... Всичко ще се нареди с времето.

# 629
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Моят пише огледално някои букви и цифри. Странна работа! Четох, че това е признак на дислексия и дисграфия. Надявам се класната да го забележи и да реагира адекватно!
Хубаво е да се направи консултация с логопед. Ако се налага и да се работи с детето. Логопедите могат много да помогнат, още повече ако се вземат навременни мерки.

Общи условия

Активация на акаунт