STAR WARS Universe: A Long Time Ago in a Galaxy Far, Far Away

  • 27 750
  • 752
  •   1
Отговори

Анкета

Кой бъдещ Star Wars проект очаквате най-много?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 165
  • София
  • Мнения: 27 021
Ако трябва да залагам към момента и аз така смятам. Ще ги установят някъде да си живеят живота. Май сме 3-0 гласа за това до тук. Wink
Но според мен няма да оцелеят всичките, някои ще умрат за повече пусти реализъм. :о :/

Да, клонингите са стерилни, защото каква полза иначе биха имали каминойците от тях... Те си гледат бизнеса, договорите и парите.
Но аз писах, че Кът не им е баща. А осиновител. В смисъл децата са си на Су, а Кът просто се събира със Су и им става татко ама не и биологичен такъв. Simple Smile


Ей сега се поразрових малко, ето най-интересните статийки за анимацийката.

за Омега

'The Bad Batch': Who Exactly Is Omega?
-
Who is Omega in Star Wars: The Bad Batch?



за историята и анимацията

Why The Bad Batch had Star Wars’ best animated premiere

Where does The Bad Batch fit in the Star Wars movie timeline?

How many episodes of Star Wars: The Bad Batch will there be?




Дарт Вейдър през годините Simple Smile




злодеите




Когато DOOM превземе Star Wars Wink




Wink

# 166
  • Мнения: 36 196
Вярно, че е така (за децата), докато гледах серията някак се заблудих и останах с това впечатление; а дори да не беше клонинг, не съм убедена, че между неговата раса и тази на жена му, може да се получи потомство.

# 167
  • София
  • Мнения: 27 021
ЧРД на бащата и майката на Стар Уорс, чичко Джорд Лукас! Simple Smile





Светлата срещу тъмната страна! Simple Smile






Любопитни статии Simple Smile

Defeating Sidious: The only beings who had any chance of destroying the Sith

The Most Impressive Non-Force Users In 'Star Wars' Canon

10 Things You Don't Know About Tatooine

10 Things You Didn't Know About Mandalore


# 168
  • Мнения: 36 196
На мен Сидиъс не ми изглежда чак толкова силен (в смисъл при схватка един срещу един). При него 90% от постиженията му дойдоха от манипулации и добро планиране.  А и джедаите бяха прекалено горди (или непредвидливи?), за да усетят какво се случва.

# 169
  • София
  • Мнения: 27 021
Просто Сидиъс майсторски замаскира следите си и дори Йода не го усети. Много късно се усетиха.
Иначе в пряк дуел, Мейс Уинду почти победи Сидиъс, Йода в дуела с мечовете също, но Сидиъс си е топ отвсякъде. Страховит съперник, за мен в топ 5 задължително. Simple Smile

по случай специалния рожденник, любопитна статия:
5 little-known facts about George Lucas and Star Wars

отново за Омега
Possible Origins Of Omega

# 170
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
аз на 4ти, той на 14ти! случайност ? не мисля. ХАХА. но- сериозно всеки път се радвам! Simple Smile

# 171
  • Мнения: 36 196
Да му е честит рождения ден Grinning
В тази статия с фактите са пропуснали да споменат, че се е вдъхновявал от Джоузеф Кембъл - самият Лукас му го е казал и са поддържали приятелски отношения.

Нещо, което ми излезе сега в препоръчани в Ю туб:
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 22:11 от pppqqq

# 172
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
Снимките на Книгата на Боба  са завършени Simple Smile

# 173
  • Мнения: 36 196
Замунда от вчера работи нормално при мен Simple Smile

Изгледах трети епизод на Лошата партида. Интересното в случая беше това, което се опитват да направят с клонингите - т.е. политиката и свързаните с нея усложнения, не толкова самата история.
Скрит текст:
Струва ми се, че ще пожертват стрелеца (извинявам се, но името ми бяга в момента). А не е правилно, защото очевидно той страда и няколко пъти се спомена, че следва дословно заповеди - дори избиването на цивилни не е негов избор, а на чипа Sad Та, прогнозата ми е, че ще дойде на себе си, но ще умре трагично.

# 174
  • София
  • Мнения: 27 021
Изгледах и аз епизод 3 Simple Smile

Такам,

Много ми хареса. Ами сори, ама дори и някой да каже, че съм пристрастен, то няма за какво да се хвана, за да критикувам. Просто историята е вълнуващата, самата анимация също, героите са грабващи и ти пука за тях. И най-важното, разкриват се много важни неща от Вселената на Стар Уорс и най-вече точно за този времеви период след заповед 66, за който знаем толкова малко. Simple Smile
Епизодът бе доста мрачен и не много за деца...
В този епизод видяхме за първи път, адмирал Рампарт (изцяло нов герой), на който в миналия епизод видяхме само лика от видеорумите. Значи това е човека, който отговаря за 'чипирането на хората в Галактиката' а сега вече е и отговарящ за новата Ера във въоръжаването - заменянето на клонираните войници с истински такива. Като началото на проекта е озаглавен като 'Военна мантия'
Любопитно бе и създанието 'Ордо лунен дракон' - хранещо се със сурова енергия. Харесаха ми две неща: първо Омега се смили над него и не го уби и второ, самата Омега показа страх и не показа нищо свръхестествено, а обикновено такива герои много бързо ги превръщат във всезнаещи и всеможещи. Надявам се, че Филони няма да повтаря чуждите грешки и няма да превърне Омега в Мери Сю. Simple Smile
Уфф, много важен момент за мен бяха болежките в главата на Рекър. Ако някой си мисли, че е следствие на раните от Кросхеър или при крушението на кораба на луната, то се лъже. При Филони няма нищо случайно, всичко има замисъл и значение. За мен това са ранни индикации, че чиповете ще се активират и че ще има трагедии. Sad Дано не обърнат брат срешу брата. Не искам някакви шибани зомбита мамка му!!

Пете, съгласен съм с теб, че Кросхеър ще се опомни и ще им помогне, ще стане за малко отново себе си и добър, но ще умре. Мдам. Въпросът е какво ще стане с останалите? И кои ще оцелеят, уф.
Между другото, нищо чудно да видим между Таркин и Кросхеър някаква екранна връзка, тип Императора - Дарт Вейдър. Още е раничко, но е очедивно, че Таркин залага много на 'Стрелеца' и че иска да го превърне в своя послушна марионетка, но в края на епизода видяхме, че Кросхеър се бори със себе си и все още има чувства към своите 'стари' бойни другари.

Генерално погледнато има два пътя:
1) Рекс ги открива или те него и им махат чиповете (за тези, които не знаят, Асока помага на Рекс да махне своя имплант, а преди това той се обръща срещу нея, както и Коуди срещу Оби-Уан) от главите.
2) Чиповете се активират (не задължително при всички) и ги превземат и оттук следват големи драми...

На мен ми е много любопитно и дали ще ни покажат нещо за Командир Коуди. За него буквално не знаем нищо след сезон 7 на анимацията, ''Войната на клонираните'' докато за Рекс знаем всичко.
Или пък пазят Коуди за сериала за Оби-Уан? Simple Smile

За мен обаче най-важното и интересното от този епизод бе разговорът между министърът на Камино, Лама Су и главния доктор/биогенетик, Нала Се. За преминаването в следващата фаза на клонирането. Или фаза 3. Simple Smile
Хаха и тук фази, като при Марвъл Wink
Фаза 1 -> първите клонинги по подобие на Джанго Фет
Фаза 2 -> Лошата портида
Фаза 3 -> ???
Какво намекна Нала Се? Не се каза нищо уличаващо освен, че има някакъв експеримент, за създаването на по-висш клонинг. Да създадат клон чувствителен към Силата???
Но ако това е така (а аз вярвам, че е), то Омега не би трябвало да е такава. Иначе трябваше да имат от нейното ДНК или там някакъв материал. Или пък нямат, знам ли. Факт е, че Нала Се е лично привързана към Омега.
И разбрахме, че 'клон материала' от Джанго Фет вече не носи дивиденти, замърсен е, неефективен вече и им трява нов и пресен материал. Но от кого? Не е Кросхеър, защото той е при тях и явно не върши работа. По тази линия не би трябвало да е и някой от другите от Лошата партида. За Омега писах вече. Уф, доста сложно стана и много недоизказани неща има, надявам се да има някакви разкрития в скоро време.

-
8.7

Галерия

Скрит текст:













# 175
  • Мнения: 11 306
Аз изчаках брат ми да ми прати епизодите и днес седнах с 3 накуп.
Първи изгледан, имах нужда от малко почивка да осмисля ставащото на екрана.
Размазах се от кеф просто. Ще споделя после и за следващите 2 епизода.
Интересно ми е какво ще е развитието на Омега и защо я няма в следващите филми.

# 176
  • Мнения: 36 196
Дяволо, за последното - аз разбрах,  че ще вземат един произволен клонинг и ще го превърнат в нещо ново. Генетичният материал вероятно просто е остарял, но толкова ли не могат да вземат нов материал от който и да е човек? Или няма кандидати? Малко несъстоятелно...
А на Камино само двама местни ли живеят - премиерът и биоложката?  Или има и други, но не са ги давали?
Странно е колко не се интересуват от отсъствието на Омега. Да не би тя да е някакъв троянски кон?

# 177
  • София
  • Мнения: 27 021
Трябва им някой определен клониран войник. Интересно кой и защо? Търсят някого или някои... Нала Се нали спомена, че ''тези, които ни трябват няма да се върнат доброволно''. Нещо по тази линия ми е малко мътно и някак си недоразказано или направено с твърде много нелогични несъответствия.

Има и други каминойци, но просто не ги показват.

Ха, това е нещо ново за троянския кон, интересно... Мхм, не, не вярвам. По-скоро това е някакъв личен проект на Нала Се или ако не е и е станала впоследствие скъпа на сърцето, но не и създадена с чак подобен тъмен и сложен замисъл. Но пък защо не, всичко е възможно... Реално около Омега могат да се измислят адски много различни и интересни пътища. Сякаш няма ограничения.

Сетих се за друго важно нещо.
Официалната версия защо Империята се отказва от клонираните войници е, че са твърде скъпи. Но хмм, въпреки че е логично, то малко ми стои нереално. Та те пръскат пари за какви ли не сложни и невъзможни оръжия (общо взето цялата доктрина на Дарт Сидиъс е много сходна с тази на Адолф Хитлер)...
По-скоро е пропаганда за мен. Simple Smile В епизода тези четиримата наемници докато си приказваха помежду си казаха следното:
''На нас Републиката не ни даде нищо'' Само глад и мизерия един вид. Разбира се никой не знае, че зад всичко това стои самия Палпатин. Реално той се изкара жертва на джедаите, а джедаите бяха обявени за предатели и терористи. А докато се водеше тази война, бяха засегнати милиони хора из всички краища на Галактиката и имаме огромен брой бедстващи, отчаяни и озлобени хора.
И да се допълня, войника добави след думите си за Републиката,
''Докато Империята ни дава дом, пари, ясна идея и цели. Защо да не се бием за нея?''
За Дарт Сидиъс е важно да влияе на хората и да ги спечели изцяло на своя страна, за да забравят колкото се може по-бързо джедаите и миналото. Като цяло хората не обичат клонираните войници и като цяло клонингите, мислят ги за извращение на природата и ето той избира човешкото пред изкуственото. Това за мен си е чиста идеология. Simple Smile



за новия герой, Рампарт
Who is Admiral Rampart in The Bad Batch?



Една новина от днес.
''Андор'' макар и още далеч от своя първи сезон е подновен, по-скоро удължен с втори сезон. Т.е. ще имаме поне два сигурни сезона.

Simple Smile






# 178
  • Мнения: 11 306
Ох, ама защо беше толкова кратък 3 епизод! Искам повече!
Пилотният беше цял час.
Определено си мисля, че Омега ще е главния герой, както Грогу в Мандалорецът.
Тепърва ще я разучим и какви способности има.

# 179
  • Мнения: 36 196
Грогу е прав! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт