Истанбул [тема 54]

  • 53 278
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Ааа, много благодаря! Аз ще искам едни покупки да сложа, и да са свободни ръцете, да си се веят спокойно до вечерта.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 1 373
На живо от Босфора ви предавам. Поздравите на Редеми са предадени, където трябва и за нея има също Heart
Всичко тук е много динамично и най-вече времето. Очаквахме да е по-топло, ама йок. Дърветата тепърва започват да цъфтят... Валя ни дъжд, брули ни бая вятър, а прогнозата хич не ми харесва, но това е положението, добре че седалките в Мармарай се подгряват, направо ни се разтапят дупетата на тях Stuck Out Tongue Winking Eye  
Животът си тече тук, въпреки пандемията, а от два дни, всяка сутрин в 4, един господин минава из квартала и ни буди с тъпан, заради Рамадана... мда Grinning Разбира се, спазват се мерки и т.н. От днес вечерният час се измести от по-рано и вече е 19 ч., а заведенията ще предлагат храна само за навън или за вкъщи. Всичко работи, но маски се носят навсякъде. В събота и неделя, извън туристическите райони ни спираха полицаи, погледнаха ни документите и това беше всичко. Някои местни също се мотаят навън, вероятно част от тях имат уважителни причини, но не всички. И тук има същите полемики като при нас – защо например работят магазините, но не може в парка и подобни... Като цяло наблюденията ми са, че турците да доста дисциплинирани. Не знам как ще е без руснаците, ще видим, чух че им спират полетите. Иначе засега в историческата част се чува повече руска реч откогато и да било.
Относно лалетата – има бая насадени, в Емиргян си има фигури и всичко, даже не са цъфнали още богато, а само на около 30-40%. Предполагам след около седмица/10-на дни ще са в пика си. Красиво е!
Крайбрежният парк в Малтепе е огромен, в бъдеще има потенциал да е приказен.
Между голямата джамия на Чамлъджа и самото тепе с гледките също е направено с много приятни алеи, пейки и детски кътчета, и е чудесна разходка. До джамията много лесно се стига от Юскюдар с автобус 15С (извинете, ако вече е казвано).
Не знам какво повече да кажа засега. Ако някой има въпроси, да ги задава Simple Smile  Оставям и няколко снимки. Хайде гюле гюле!  
Скрит текст:





















Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 23:52 от Сиена М.

# 92
  • Мнения: 2 420
Сиена М., благодарим за инфото.
Аз съм пропуснала, да не сте на сватба в Истанбул Simple Smile
Весело изкарване !

# 93
  • Мнения: 298
в магазините може, а в парковете- не? е как се разхождате из парковете тогава или за туристи е разрешено? държат ли маската да покрива носа?

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 1 373
Беше коментирано многократно, че ограниченията за излизане в определени часове важат само за турците.
А маските са за всички, навсякъде, по всяко време и е добре да се носят правилно, да.
Обясниха ни, че има глоби за неспазване на правилата. Доколко стриктно глобяват, това не мога да кажа.

Кris_80, не сме на сватба, на шляй сме Stuck Out Tongue Winking Eye 
Булката е случайно срещната.

# 95
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 728
Ние октомври като ходихме навсякъде бяхме с маски и затова ми е чудно как половината рейс бяха болни от Корона вирус. Слава Богу аз и мама не се разболяхме. Глобата тогава беше 900 турски лири
( около 200 лв. ) Навсякъде, където ходихме ни мериха температурите. Ние бяхме в Кападокия, но минахме през любимият ми Истанбул.

# 96
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 355
Добро утро!
Нека и днес продължим разходката си из Истанбул.Аз вече съм като тази мачка,гледам и се облизвам:yum:

# 97
  • София
  • Мнения: 1 839
Предполагам че и в момента има доста пътуващи към Турция. За всички, които се интересуват каква е ковид ситуацията в южната ни съседка към днешна дата ето и последните карти на ковид пандемията. Първата е на броя на заразените на 100000 човека в различните области, а втората е сравнението между положението преди месец и сега. За отбелязване е че за една седмица областите оцветени в червено са се увеличили от 68 на 73 и не са останали области, оцветени в синьо / най-ниската степен на заразеност/



# 98
  • Мнения: 18 551
Ако позволите ще ви покажа с какво се сдобих.





Знам, че много от вас са почитатели на турските продукции. Аз лично обожавам ВВ и съм голяма фенка на Мерием.
Много се изненадах, че толкова години по-късно е издадена такава книга.
Съвсем скоро е излязла тук. Взех я днес.
Много се радвам, защото това е един от най-любимите ми сериали-това е всъщност сериала, който ме запали по османската история, кухня, всичко, сериал много сантиментален за мен, защото го изгледах когато бях бременна с дъщеря ни. И го обожавам.
Реших да споделя. Ще я споделя и в другите теми(може би в тази за Халит ще е най-удачно, всъщност не знам).
Нямам търпение да я прочета.
Изчетох и изгледах де що има за Хюрем.
Книгата е с чудесни илюстрации, снимки на актьорите от снимачната площадка, техни лични снимки, гледки, исторически личности. Направена е страхотно. Изпаднах в екстаз като я видях. 😀😀😀
Направо ще я озям с кориците😀дано да ми хареса.
Който му е интересно от Store bg я взех.

# 99
  • Мнения: 298
А какво стана, нали решението за входящите пср беше до 15.04. Излезе ли нова информация?

# 100
  • София
  • Мнения: 3 035
А какво стана, нали решението за входящите пср беше до 15.04. Излезе ли нова информация?
Вече е до 31-ви май.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 4 221
До 31.05. го удължиха. Направо ми се дорева. Така се надявах края на май поне да можем да мръднем. За Рамазана беше ясно, че ограничения ще има много и даже и без тестове няма да е много за ходене, ама директно го заложиха до края на май... засега.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 334
До 31.05. го удължиха. Направо ми се дорева. Така се надявах края на май поне да можем да мръднем. За Рамазана беше ясно, че ограничения ще има много и даже и без тестове няма да е много за ходене, ама директно го заложиха до края на май... засега.
Ами, както и като се обадих за църквата - те и самите турци в Истанбул не виждат отхлабване поне до края на юли... Sad

# 103
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Уф, дано не е чак август.
Скрит текст:
Изумена съм ,че имат пак огромен скок на положителните при толкова строги ограничения. Не че са много по-зле от нас в пика, предвид броя на населението и огромната бройка на тестовете ежедневно, но пак е необяснимо. Като се има предвид ние колко сме "ограничени".

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 19:42 от beljata

# 104
  • Мнения: 360
Може ли някой да напише ключови места за пазар на дрехи, знам само за Капълъ чарши. Всчкаква информация ми е от полза.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт