Кръводаряване след аборт

  • 630
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Здравейте. Някой знае ли след мед.аборт може ли да се дарява кръв? Мина почти месец и си мисля,че не би трябвало да е проблем...

# 1
  • Мнения: 2 615
Конкретно само в болницата могат да Ви отговорят. Аз знам,че ако за пръв път ще дарявате, Ви се прави карта. Дават една бланка за попълване с въпроси,после разговор с един от лекарите/лаборанти. Спомням си, че имаше въпроси за бременност, раждане,аборти, пиърсинги, татуировки и прочие. После ме питаха, за конкретното време - кога се е случило. Така, че най-добре ще Ви отговорят в центъра/болницата.

# 2
  • Мнения: 156
Конкретно само в болницата могат да Ви отговорят. Аз знам,че ако за пръв път ще дарявате, Ви се прави карта. Дават една бланка за попълване с въпроси,после разговор с един от лекарите/лаборанти. Спомням си, че имаше въпроси за бременност, раждане,аборти, пиърсинги, татуировки и прочие. После ме питаха, за конкретното време - кога се е случило. Така, че най-добре ще Ви отговорят в центъра/болницата.
По принцип знам,че  кръвта се възстановява за няколко дена. Аборта даже не се води операция,а манипулация. Не съм губила много кръв освен кървенето,което е обичайно след манипулацията първия ден. Много се надявам да стане. Благодаря за отговора.

# 3
  • Мнения: X
12 месеца след бременност не се дарява кръв. Не пише дали успешна/неуспешна.

https://www.vma.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE% … D1%8A%D0%B2-.html

Оставете тялото си да се възстанови, не мисля, че е такава шега работа абортът.

# 4
  • Мнения: 2 615
Съгласна съм, но те си имат някакви неща с впредвид... Затова казвам, че не съм запозната точно за случая Ви, и най-добре ще отговорят те.

# 5
  • Мнения: 156
Обадих се в болницата. Казаха ми, че след аборт без значение какъв и в кой месец е, се чака 6 месеца.

# 6
  • Мнения: 363
Редовен кръводарител съм. След операция, аборт, татуировка, пиърсинг и т.н. не може да се дарява в рамките на 6м.

Общи условия

Активация на акаунт