Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 27 812
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 15
Здравейте,

В търсене на съдомиялна, понеже мястото е ограничено, се спряхме на 6 комплекта.

Вие какъв модел ползвате или какво бихте препоръчали. Благодаря предварително.

# 241
  • Мнения: 756
Доста често по ножовете имам петна все едно от ръжда. На какво се дължи това? Ножовете ми са неръждаеми

# 242
  • Мнения: 5 906
И аз имам петна понякога. Не мога да си обясня на какво се дължи. Вилици, лъжици нямат проблем. Принуждавам се да избърсвам ножовете със салфетка, преди да ги сложа в миялната. Тогава няма проблем. Забелязала съм, че ако е мазан пастет или лютеница и не е избърсан ножа става така. Уж измито, а сякаш някаква реакция става.

# 243
  • Мнения: 6 301
На мене по тавите така ми става, ако е имало позасъхнал налеп от храната. Уж измити, ама.... От тогава гледам да ги понакисна преди да ги метна в миалната.

# 244
  • Мнения: 492
Доста често по ножовете имам петна все едно от ръжда. На какво се дължи това? Ножовете ми са неръждаеми
Петната от ръжда по ножовете са ,защото са от некачествена неръждавейка. Писала съм за това преди време.

# 245
  • Мнения: 5 906
Ако е така, защо по вилиците и лъжиците от комплекта няма? Плюс това имам и ножове, които са от друг вид, купувани отделно, и при тях се получава понякога. Това не е ръжда,макар че прилича.

# 246
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681
В книжката на старата ми миялна пише, че при такива ръждоподобни петна, трябва да се намали, но не помня дали солта или гланца!

# 247
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Солта трябва да се намали. Аз бях забравил една лъжица в пакета със сол и извадих само дръжка

# 248
  • Мнения: 5 906
В книжката на старата ми миялна пише, че при такива ръждоподобни петна, трябва да се намали, но не помня дали солта или гланца!

Аз не ползвам гланц от години. Значи е солта.

# 249
  • UK
  • Мнения: 2 834
https://www.appliancesdirect.co.uk/p/sn636x00kg/siemens-sn636x00 … grated-dishwasher

За тази миялна какво бихте казали?
А каква е разликата в методите на сушене ?
Много почнах да се обърквам, с толкова модели на пазара.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Здравейте, появи се това петно на дъното на съдомиялната. Някакви идеи от какво се е получило и как да го махна?

# 251
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Мен ми прилича на петно от гланц. Пуснете я на празен цикъл.

# 252
  • София
  • Мнения: 12 006
Като гледам цялата е на петна от недоизплакнато. Или препаратът е много или пък е малко и това са мазни петна, а тъмното не знам, дано не е от някой материал, който не е бил за съдомиялна и да е окислено. Пробвай да го изтриеш с мека гъба и веро, после добре отмий верото и пусни едно почистване с почистващ препарат.

# 253
  • Мнения: 2 961
Тези петна ми приличат на петна от предозиран гланц , гел или сол .
Пусни празна миялна с препарат за миялна , както вече са ти написали .

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Гланц не ползвам, слагам само капсули. Днес заредих сол, а петното е от няколко дни. Другите петна са от вода, т.е. не  беше изсъхнала. Днес пуснах празна, тъй като сложих сол, но ще купя и препарат, да. Благодаря за съветите 🙂

Общи условия

Активация на акаунт