Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 27 837
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 616
Ама аз не съм много фен на италианските уреди. Като цяло нямам добро впечатление от Аристон, Зануси, Канди, имаше една друга, ама я забравих (още по-предишната ми пералня беше такава).
От както всички тези марки са собственост на Whirlpool, нещата не са добре. Те отдавна не са италиански.

# 31
  • Мнения: 47 981
А миялна за около 500 до 600 лева, свободно стояща, нормален размер? Нямам претенции за марка, бих искала дълга гаранция, например 5 години. Не държа на функциите, ползвам обичайно една програма така или иначе.
И въпрос, защо бившите А+ и прочие са станали С, Е и т.н.?

# 32
  • Мнения: 2 961
А миялна за около 500 до 600 лева, свободно стояща, нормален размер? Нямам претенции за марка, бих искала дълга гаранция, например 5 години. Не държа на функциите, ползвам обичайно една програма така или иначе.
И въпрос, защо бившите А+ и прочие са станали С, Е и т.н.?
Нови енергиини стикери .
Аз бих взела тази - https://www.technopolis.bg/bg/Svobodno-stoyashti-s%C3%A0domiyaln … 2D522-PW/p/688893 , или тази https://zora.bg/product/qwna1bf47ew .
Втората е с по_дълга гаранция _ 3 години .

# 33
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Ето едно Беко с добри програми, инверторен мотор и 5 г.  гаранция!
https://www.technopolis.bg/bg/Svobodno-stoyashti-s%C3%A0domiyalni/S%C3%A0domiyalna-BEKO-DFN-28430-W/p/680662

# 34
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Аз съм с показаната от Буболина. Изключително доволен съм.

# 35
  • Мнения: 2 961
Бях с подобно Беко ,10 комплекта , сива - пълен боклук .
А предложената както гледам е и извън бюджета ..
Аз лично не бих дала почти 700 лева за това турско чудо. ...

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 11:22 от strawberry84

# 36
  • Мнения: 787
И какво като не може да ги видиш на живо ? Имаш право на връщане до 14 дни  , след като си я поръчвала онлайн .
Аз лично , само заради една 3 годишна гаранция не бих си купила Бекото .
Абе, друго си е ръка да пипне! Гаранцията е 5 г. в момента и въпреки това - не знам. Иначе, АЕГ-то много ми хареса. Но както я правт сега техниката, ако ми се развали за три години...

# 37
  • Мнения: 2 961
И какво като не може да ги видиш на живо ? Имаш право на връщане до 14 дни  , след като си я поръчвала онлайн .
Аз лично , само заради една 3 годишна гаранция не бих си купила Бекото .
Абе, друго си е ръка да пипне! Гаранцията е 5 г. в момента и въпреки това - не знам. Иначе, АЕГ-то много ми хареса. Но както я правт сега техниката, ако ми се развали за три години...
И аз се подлъгах по 5 годишната гаранция на Беко преди година _ две ...
След като се развали на 2 месец не беше звънене по сервизи , караници ....
1месец бях без миялна ..
От тогава вече не избирам по гаранция ..

# 38
  • София
  • Мнения: 8 561
Ама аз не съм много фен на италианските уреди. Като цяло нямам добро впечатление от Аристон, Зануси, Канди, имаше една друга, ама я забравих (още по-предишната ми пералня беше такава).
От както всички тези марки са собственост на Whirlpool, нещата не са добре. Те отдавна не са италиански.
Може ли да уточниш какво им е? Понеже съм с Whirlpool и да знам за какво да внимавам. Засега впечатленията ми са добри, но може би нещо дългосрочно не е както трябва?

# 39
  • Мнения: 787
Ама аз не съм много фен на италианските уреди. Като цяло нямам добро впечатление от Аристон, Зануси, Канди, имаше една друга, ама я забравих (още по-предишната ми пералня беше такава).
От както всички тези марки са собственост на Whirlpool, нещата не са добре. Те отдавна не са италиански.
Може ли да уточниш какво им е? Понеже съм с Whirlpool и да знам за какво да внимавам. Засега впечатленията ми са добри, но може би нещо дългосрочно не е както трябва?

На всички различно, но общото е, че имат проблеми с по-дълготрайна експлоатация. Личен опит имам от пералня (забравих й марката - първо се прецака ремък, на 1-та година. После -друго и накрая изгни направо (7-8 г.) Майка ми има пералня Зануси - голяма мъка да й нагласиш програмите и да я пуснеш, нещо с копчето не е наред от самото начало почти. За сега работи, но тя я ползва рядко.  Мои познати имаха миялна Аристон - 6-7 година и се прецака. Същото с печки и котлони. От майстори съм го чувала също, още преди 15 г. като обзавеждах апартамент ме съветваха да не избирам такива уреди. Не бих могла да кажа сега как са по-новите модели. Дано да имаш късмет. То сега всичката техника май е такава...Правят ги нещата така, че да се скапят бързо.

Това май не беше към мен, извинявай, че давам акъл.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 13:22 от Alia1

# 40
  • София
  • Мнения: 8 561
Е, ама ще си кажеш, разбира се! Нали, все пак, за това сме се събрали Simple Smile Не съм съсвсем съгласна с теб обаче.  

Аз като четох, си направих няколко извода:
1) Хората често сравняват "преди" и "сега"
2) Често оценките се дават на производителя само на база един ползван уред някога си
3) Често при сравнение на два уреда от различни марки, не се споменават параметрите на сравнение, а само се казва "вземи си ей този"
4) Често питаме за конкретен уред, а ни се казва, че цялата марка не става
5) Няма производител, който да прави еднакво добри всякакви уреди
6) Сега е модерно да се гледа къде е произведен уреда или за кой пазар

Понеже сме в тема за миялни, ще коментирам само моят си личен избор на миялна:
1) Не ме бърка, че Whirlpool (или Бош, Gorenie, AEG...) преди са били по-читава марка. Няма от къде да си купя 15-годишна миялна. И не ме интересува, че ще си изкара гаранцията и ще се гътне. 700 лв : 6 години = 116 лв/година. Заслужава си.
2) Не ме интересува дали са им добри пералните и готварските плотове. Аз купувам конкретен модел миялна.
3) Как един средностатистически потребител сравнява обективно два уреда, за мен е мистерия. Субективната оценка ми е ясна, но обективно погледнато, може и да не е вярна (без знаение дали е добра или лоша)
4) Аз от къде да знам, че Whirlpool за нищо не стават, като имат широка гама уреди, а едва ли не, ни един от тях не става. Tова е просто невъзможно, значи меннието е крайно, а мен ме интересуват умерени мнения в случая.
5) Бош котлоните си не ги сменям за нищо, миялна Бош със зеолит не бих си купила (особено на прдлаганите цени).
6) Нямам нерви да разследвам дали заводът на Whirlpool в Италия е по-читав от този в Полша - не съм и компетентна да ги сравня. Нито дали заводът, в който Бош произвеждат котлони в Турция, е същия, в който ги произвеждат и Беко; нито пък знам дали различните уреди, произведени в един завод наистина отговарят на различни стандарти - не съм там да видя. (марките и страните са примерни, нямам идея кой къде има и няма заводи). Гледам да имат гаранция, опитвам да проверя отзиви за гаранционните сервизи и това е. То ако за всяко нещо трябва да се специализирам, няма да ми остане кога да живея Simple Smile За мен има логика, че уреди правени за немския пазар например, трябва да отговарят на по-сериозни изисквания. Когато съм могла - възползвала съм се от такива уреди.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 14:45 от ToniShu

# 41
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Рядко давам мнение без опит. Купувам и сменям уреди за проба. Имам си хубави целогодишни, но като имам възможност си купувам нещо от ниските класове и като го изпробвам го продавам.

# 42
  • Мнения: 47 981
Ъ, това пък не бих правила
Аз си имам чудна Беко, вградена, на 6 годинки. Чудна. С инверторен мотор. Не сменям нея. Търся за друго жилище, където сложихме стара, която се скапа бързо. Не искам 2 ръка, защото там сега сложих 2 ръка за набързо, с идеята като се скапят, да се подменят. Ето, момента на миялната дойде. Но съм малко неприятно изненадана от малкия избор и високите цени. Не ми се дават над 600 лева. Вярвам, ще намеря приемлива за тези пари.

# 43
  • Мнения: 787
ToniShu, абсолютно си права. До голяма степен изборът ни е субективен. Уредите на една марка не са еднакви по качество и често нямаме достатъчно информация да ги оценим! Четем някакви класации, всякакви препоръчки слушаме, но и те до голяма степен са субективни. Някой няма късмет с някой уред - и ето марката не става. Все пак тогава защо има уреди "нисък" клас, "среден" и "висок"? Все пак има критерии, по които се определя това. И то не е само от цената.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 561
Разбира се, че има. Но предполагам, че касаят повече опции и допълнителни функции. Например, една миялна, която можеш да пуснеш от офиса, се счита за по-голямо удобство от такава, която няма wi-fi. Миялна с 10 програми и 5 различни температури, е по-голямо удобство от такава с 5 програми и 3 температури. Миялна с допълнителна перка/рамо и регулируеми кошници, е по-голямо удобство от такава с 2 перки и нерегулируеми кошници. Енергийният клас също ще е различен на среден и висок клас уред.  Но е факт, че и двата уреда ще мият, нали така? И че на теб може да не ти трябва wi-fi управление, нито 10 програми и 5 температури Simple Smile И че двата ще имат мотори/помпи/части произведени от съответната марка (или поне по техен стандарт), и двата ще имат защита от наводнение, ще имат и гаранция.
За мен субективните мнения са полезни повечето пъти, когато са достатъчно на брой, за да мога да ги съпоставя. Например, вижда се в темата как хората са по-скоро недоволни от зеолита. Вижда се, че повечето хора имат не добър опит с Gorenie (не конкретен модел, просто явно миялните не са им силата). Вижда се, че сме малко тези, които имаме пресен опит с Whirlpool, защото повечето хора купуват немски марки.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 16:51 от ToniShu

Общи условия

Активация на акаунт