Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 25

  • 27 139
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 433
Мила съм с таблетките на Fairy,няма поражения.

# 136
  • Мнения: 18 328
И големия гювеч, и малките ги слагам в миялната на общо основание.

# 137
  • Мнения: 642
Някой мил ли е глинен гювеч в съдомиялна? Глазиран е съдът, единствено ръб има, който не е, та заради него се чудя. Съвети?
Мила съм и няма никакъв проблем.

# 138
  • София
  • Мнения: 8 520
Благодаря вииии! Simple Smile Явно и аз ще го измия така, хем и съм с Fairy - съвсем изпитана работата.

# 139
  • Мнения: 2 952
И аз ги мия в миялната - няма проблем , дори на 70С съм ги мила Grinning

# 140
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
Snoopi, какво става с твоята машинка? Има ли промяна, след смяна на настройките?

# 141
  • Мнения: 502
Здравейте! Може ли да ми споделите колко минути е най-бързата програма за измиване при вашите съдомиялни и дали сте доволни? Търся такава, която да има опция експресно миене за около 30 мин.

# 142
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Няма такова нещо. Такава програма има, но тя е за много леко замърсени съдове.

# 143
  • Мнения: 2 952
Здравейте! Може ли да ми споделите колко минути е най-бързата програма за измиване при вашите съдомиялни и дали сте доволни? Търся такава, която да има опция експресно миене за около 30 мин.
Аз съм доволна от моята кратка програма _ 30 минути , но добавям допълнително хигиенизиращо /не съм сигурна дали така се наричаше/ изплакване . Така времето става 52 минути .

# 144
  • Мнения: 502
Здравейте! Може ли да ми споделите колко минути е най-бързата програма за измиване при вашите съдомиялни и дали сте доволни? Търся такава, която да има опция експресно миене за около 30 мин.
Аз съм доволна от моята кратка програма _ 30 минути , но добавям допълнително хигиенизиращо /не съм сигурна дали така се наричаше/ изплакване . Така времето става 52 минути .
Тоест не излизат съвсем чисти само от 30-тата мин или? Каква е машината Ви?

# 145
  • Мнения: 2 952
Излизат , но когато са мити с гел . Аз мия с таблетки и капсули . На тях им трябва по_висока температура за да се разтворят , повече време . Допълнителното изплакването прави точно това .

# 146
  • Мнения: 502
Излизат , но когато са мити с гел . Аз мия с таблетки и капсули . На тях им трябва по_висока температура за да се разтворят , повече време . Допълнителното изплакването прави точно това .
А коя машина ползвате?

# 147
  • Мнения: 2 952
Излизат , но когато са мити с гел . Аз мия с таблетки и капсули . На тях им трябва по_висока температура за да се разтворят , повече време . Допълнителното изплакването прави точно това .
А коя машина ползвате?
Съдомиялна AEG FFB62400PM

# 148
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Най-бързата ми програма е 30 минути, но рядко я ползвам, защото е само с едно плакнене, а и на ниска температура и пише да се ползва с гел. Така и правя. На нея мия пластмасовите купи от роботите, сравнително чисти пластмасови кутии, рендетата за зеленчуци, чаши от вода или кафе без мляко ако нямат червило по ръба 🥳. Слагам много малко гел на дъното за да го разтвори бързо. Ползвам основно ежедневната едночасова програма на 65°, която повечето съвременни миялни имат. Моята е 58 минути, 65 като се натисне копчето за миене с таблетки. Реално миенето и плакненето са около 50 минути максимум, след което машината само седи, а около 10 минути преди края се включва въртене на студена вода по дъното. Като чуя, че е спряла да мие натискам продължително копчето за да свърши програмата и отварям вратата. Така пестя литър вода. Новите машини просто си отварят вратата в този момент.

Деликатната (кристал, стъкло) програма ми е 70 минути, 80 с таблетка, на 40° И мие добре тенджери и тави.

Миялните на Бош и Сименс имат копче за бързо миене, с което се покачва интензитета на струята и температурата, но времето се намалява наполовина. Май нямат едночасова, а новите може и да имат. Около час и половина ставаше миенето с натискането на това копче.

 Миялната ми е стар модел и от поне 10 години не се предлага.

Гледжосани глинени съдове с дъна без гланц мия само в миялна, на 65 или 70°С и нищо им няма.

# 149
  • Мнения: 6 284
На глинените съдове, както и на дървени дъски, точилки и т. н, нищо им няма. Проблемът е че може да попият от химията и после да попаднат в храната вредни химикали.

Общи условия

Активация на акаунт