Пъзели 31

  • 36 871
  • 752
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 326
Невероятни красоти показвате! Heart Eyes
Ще споделя няколко пъзела, затова ще са в скрит текст. Предполагам, че в най- скоро време ще се разделя с някои от тях.
Извинявам се за не толкова доброто им качество. Simple Smile
 Самодива, Black sea - 1000 части
Скрит текст:

Мечтай с мен, Black sea - 1000 части
Скрит текст:

Легенда за Цар Самуил, Black sea - 1000 части
Скрит текст:

Ръченица, Black sea - 1000 части
Скрит текст:

Хан Тервел разгромява арабите, Black sea - 1000 части
Скрит текст:

Clementon - 1500 части
Скрит текст:

Замък Нойшванщайн, Clementoni - 2000 части
Скрит текст:

Clementoni - 2000 части
Скрит текст:

# 406
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Леле, Тони, как го нареди това чудо!!! Много е красив, ама аз никога нямаше да мога да го наредя. Чакам да видя новите пъзели, май все малки за теб ги беше поръчала, 1000 части са ти много лесни съм забелязала. Мислила ли си за 3000? Имаш ли някаква система в реденето или просто си можеш?

drebosy4etu, показала си прекрасни неща! Особено много ми харесаха последните три пъзела. Досега не съм редила голям пъзел на Клементони, само съм помагала на дъщеря ми в малките пъзели, как е качеството?

Аз този път съм се заела и съм на половината от вратите на Piatnik, така че скоро ще се похваля.

Тези дни си мислех коя ми е любимата марка, може би са Master pieces, много са ярки и цветни и със стегната сглобка И лесни. Bluebird ми харесват даже много, но парчетата са много малки, просто се губи 1/3 от удоволствието, заради тези миниатюри, иначе са сигурно най-качествените пъзели, които съм редила. Може би също много харесвам и SunsOut, но съм редила само 2 техни пъзела и не мога да кажа точно.

D-toys няма да взема никога повече ако ще да е без пари. За съжаление тези българските на Black sea изобщо не ми харесват, не знам защо, никога не съм редила, няма и да редя, а знам че са добре като качество, защото май ги правят във фабриката на Heye.

# 407
  • София
  • Мнения: 8 553
А, 3000-ци съм редила няколко. За над 3000 не съм сигурна как точно става - май на части и накрая ги свързваш (примерно на 3 части по 2000 парченца и чак накрая ги съединяваш в цял пъзел от 6000). Това съм разбрала от баш майсторките в темата Simple Smile Май не е моето нещо, но някой ден може и да пробвам.
Опитвам повече да си купувам над 1500 части само защото иначе свършват много бързо (нямам къде да задържа примерно 10 кутии чакащи, купувам си по 3-4-5 пъзела и след това трябва първо да ги продам, преди да купя следващите). Та не че са ми малки, ами просто ми е по-удобно с по-големите. Макар че, ето, този лилав дявол го мъчих май 10-на дни. И само си мислиш, че нямало да можеш, Мона Лиза - установила съм, че ако подходиш с "абе, и този ще го наредя все някак", нещата се случват. Иначе система нямам, нищо специално нямам. Но от края на ноември до сега съм наредила над 40 пъзела (имам как да отделям време за редене). В един момент тези от 1000 части просто започнаха да стават готови за ден, не съм правила нищо, не съм имала цел да редя бързо или бавно Simple Smile Отначало редих без сортери, но откакто ги имам, мога да кажа, че ми е по-прегледно и май ми е по-лесно.

# 408
  • Мнения: 326
drebosy4etu, показала си прекрасни неща! Особено много ми харесаха последните три пъзела. Досега не съм редила голям пъзел на Клементони, само съм помагала на дъщеря ми в малките пъзели, как е качеството?

Мисля, че е важно да уточня, че и трите пъзела са High Quality Collection , защото те са им с най-доброто качество.
Аз съм доволна от качеството. Частите си пасват, само където им е мястото; хубаво изрязани са; сглобката им е добра; леко гланцирани са; цветовете им са по-наситени отколкото излизат на снимките, които съм качила.

# 409
  • София
  • Мнения: 8 553
Clementoni High Quality са ми следващите, на които съм сигурна, че ще дам втори шанс. Като започнах да редя ноември, бях взела един техен, който адски ми харесва и досега. Обаче за 3 дни не можах дори рамката да му наредя, даже и с помощ от ММ пак не можахме. Много от парченцата пасваха на поне 2-3 места, а нюансите изобщо не ги различих кой от коя страна е. И е единственият пъзел, който продадох от яд, че не мога да го наредя Simple Smile Мисля, че бих му се пробвала сега, но не е наличен в Озон, а и (ако щете вярвайте) още ме е шубе от него Grinning  
Скрит текст:

Но имат толкова красиви картини, че все някога ще започна да редя и Clementoni Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 11:26 от ToniShu

# 410
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Ето ги най-накрая вратите на Piatnik,  които се оказаха страхотни - нито много дребни, нито прекалено шарени. За първи път редя марката, сглобката прилича на Шмидт.



Само да допълня, този пъзел го купих от групите,  както и доста други, всичко ми е пристигнало в перфектно състояние. Имам поне 20 пъзела втора ръка, няма косми, няма мръсни парчета.

# 411
  • София
  • Мнения: 8 553
Сега ми е много интересно дали е моят такъв, който продадох или е нечий друг Simple Smile Мен не ме впечатлиха Piatnik, но само този съм редила и, знам ли, може бройката ми пъзел да е била такава. Иначе за редене беше приятна картина с тези врати, определено. Но струваше колкото Eurographics, а тяхното качеството е супер добро, поне по моему Simple Smile
Аз днес завърших Cobble hill. Супер доволна съм, всички похвалили ги са били съвсем прави - и качеството, и разпечатаното изображение, и това, че рамката няма как да я объркаш - супер е. За нестандартни части вече имам две любими марки Simple Smile

# 412
  • Мнения: 6 892
Наканих се да кача малко снимки.
От серията Escape puzzle на Ravensburger - Подводницата
Скрит текст:



Нареден -
Скрит текст:

Cobble hill - много са ми приятни тези бисквитки


Gibsons, въпреки че го има и на Master piece


Ravensburger - Fashionista - много дълго чакан, преди почти година го засякох в амазон, но все не можех да го докопам.


Самодивата на Black sea puzzle си я знаете.


Cobble hill, цялата дъга, също мнооого дълго чакан и желан. Сега ми остават отделните цветове.

# 413
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Тони, може и твоят да е (перфектно запазен, все едно нов), трябва да слагаш някакъв миниатюрен знак, да следим къде пътуват пъзелите.

Бухтичка, страхотни пъзели, казвай ако смяташ да продаваш нещо някога. Много са ти интересни пъзелите, не са от масовката, която си редим обикновено от озон.

Аз сега редя един малък, 750 части на Master pieces и изобщо не съм доволна, лошо разрязани парчета, ниско качество на иначе дебелия картон. Та не си купувайте от серията Wheels, освен ако много не ви хареса някоя картинка. Поне ще свърши бързо.

https://www.ozone.bg/product/at-your-service/

Лошото е, че имам още един от същата серия Grinning

# 414
  • Мнения: 1 973

Gold puzzle, 1000 части

За първи път откакто редя пъзели ми липсва част. Може и аз да съм я затрила Rolling Eyes развали ми се удоволствието..

# 415
  • Мнения: 1 326

Ето и моя нареден 1000 части Art puzzle.
Сглобката беше леко хлабава и някои парчета ставаха на 2-3 места, но беше лесен за редене. В интерес на истината имам още един подобен на тази марка/купувам от Турция, ако това има значение/ и нямах такива впечатления.  Въпреки това, този ще бъде залепен и рамкиран и закачен.

# 416
  • София
  • Мнения: 8 553
vox, този е страшен, седи ми в любими и ще е един от първите, които ще поръчам на читаво намаление. Сега си взех друг техен само защото по-отдавна съм го набелязала и отдавна искам да прпбвам картина на Ван Гог Simple Smile Иначе и аз бях като теб, но с липсващото парче на Art puzzle. От Озон ми смениха пъзела, ама някак си не е същото като да си наредил всичко от раз.

Мона Лиза, не се знае - може да не е от серията. Стискам палци!

иванита, чета из ФБ, че марката е недолюбвана и за мен си беше мистерия защо. Но ето, че и тук ти казваш, че има значение на кой техен пъзел се е пробвал човек. Аз + Art явно просто сме си късмет. Сега започнах пореден техен от 1500 части и отново съм доволна от сглобката и парченцата. Не само при Арт, даже при Schmidt съм имала парченца, пасващи на повече от едно място; не го считам това за недостатък - иначе пък щеше да е твърде лесно и каквото и да си купиш, нямаше да има никакво разнообразие. А тази мадама не знам с какви нерви си я наредила - много ми харесва, но това бяло ме плаши и все не се престрашавам Simple Smile

# 417
  • София, България
  • Мнения: 5 594
В крайна сметка не се оказа толкова зле пъзела, само имаше много стърготини от рязането.



Следващият ще е нещо страшно, ето този на Bluebird :

https://www.ozone.bg/product/bluebird-a-night-at-the-circus/

Ще го редим, докато чакаме любимия цирк с още по-любимия клоун Мишо да са появи това лято в града.

# 418
  • Мнения: 2 362
Мона Лиза, такива цветни и ярки се редят лесно и приятно:)

Днес ще го завърша и ще го покажа:)

# 419
  • Мнения: 4 021
Evening on the lake, 1000 части на Time Away. Не бях редила до сега на марката, много добро качество. Малко напомня на Masterpieces

Общи условия

Активация на акаунт