Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 8

  • 18 407
  • 755
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 471
Здравейте на всички искам да ви попитам при цистит чай от мечо грозде(филтър) колко време може да се пие и колко пъти на ден?Благодаря ви

# 346
  • Мнения: 54 347
Пандорина, следващия път дай урина с тампон.

# 347
  • Мнения: 4 003
Това ми каза и доктора.
Мечото грозде доколкото си спомням седмица, но не съм сигурна. Май по 3 пъти на ден. Помня, че не биваше дълго да се пие, нещо заради бъбреците.

# 348
  • София
  • Мнения: 3 715
Обикновено на самия чай пише каква доза да се запари и да се пие. С филтър чай мечо грозде не съм сигурна, че ще има някакъв ефект. По принцип насипните чайове са истинските и лечебните.

# 349
  • Мнения: 54 347
С филтър е слаб, но на мен ми помага.
Пия по 2-3, няколко дни.

# 350
  • Мнения: 1 343
Да, микомакс. Днес трябва да изпия бях забравила...Мисля, че всякаква хормонална терапия е противопоказана, когато са минали 10 г от началото на менопаузата.
Някога гинекологът ми изписа феминорм (заместителна уж хормонотерапия) и какви позиви за уриниране от него  имах, не е за приказка...Монурал, за мен, е безполезно лекарство. Пих Таваник, Левофлоксацин (в темата за него пишат, че е страшен заради страничните ефекти) - нямах такива..Но пък аз и не знам и от какво се лекувам. От цистит уж...А цистоскопия бих направила, но заради Ковид не ми се ляга в болницата. Може би има някакво огнище при теб по стенките, което не се вижда на ехографа. Някога 20 г. преди имах папилом, например. Но тогава отиваш при уролог и в съседната стая има всичко за цистоскопия. Правиха я винаги, а сега лекарят, за да ти я направи, трябва да има договор за високоспециализирани дейности с НЗОК.., пациентът трябва за 3 дни да легне в болницата....голяма работа стана.Има сега и визуалната цистоскопия или как там се назовава, където я правят без да вкарват нищо през уретрата...

# 351
  • Мнения: 54 347
Дадох стерилна урина. С тампон.
Бистра като сълза, снимах, но сега не ми е до мен телефона.
Да видим какво ще покаже.
Този път в Рамус, 7-ма поред лаборатория.

# 352
  • Мнения: 4 344
Дева,успех! Дай Боже да те учуди със стерилност!

# 353
  • Мнения: 4 003
И мен ме е страх от болница заради ковид. Но ако се наложи венозен... Ще трябва. Само ми трябва сега и ковид, след толкова изпити антибиотици.. със страх очаквам сряда, защото е 4-ти ден от монурала и вероятно всичко ще почне отначало...
Дева, успех и от мен. Може да си се изчистила. Но и да не си важното е че бактерията не ти причинява симптоми. Във всеки случай стискам палци да нямаш!

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 18:19 от pandorina

# 354
  • Мнения: 210
Здравейте,

Имам питане, защото вече не знам какво да правя и искам да разбера дали някой друг е минавал през нещо подобно.

От известно време ми се появява цистит, да речем около 2 пъти в годината от 3-4 години насам. Спазвам идеална лична хигиена, не ползвам ароматизирана тоалетна хартия, нося подходящо бельо, изследвали сме се и аз, и мъжът ми за венерически болести, правена ми е цитонамазка, микобиология и иследване за микоплазма - всичко е абсолютно ок. Пия и поне по 1.5 - 2 на ден вода, като не обичам газирани напитки и сокове, така че основният ми прием е на вода. И въпреки всичко това тази гад продължава да се появява от време на време. Отшумява за около 3-4 дни, след един Монурал и  таблетки уро цист. Гинеколожката ми последно ми каза, че просто при някои жени се случва по-често. След последният такъв цистит преди около 2.5 - 3 месеца обаче започнах да изпитвам една странна лека тежест ниско долу в корема, сякаш ми се ходи по малка нужда почти постоянно. Болката не е като от цистит и не е непоносима, но е дразнеща. 2 пъти изследвах урина и всичко е чисто, ходих и на гинеколог и там всичко е ок...

Не знам вече какво да правя и се притеснявам да не е някакъв по-дълбок проблем. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно и какво бихте ме посъветвали?

# 355
  • Мнения: 11
Здравейте,

Имам питане, защото вече не знам какво да правя и искам да разбера дали някой друг е минавал през нещо подобно.

От известно време ми се появява цистит, да речем около 2 пъти в годината от 3-4 години насам. Спазвам идеална лична хигиена, не ползвам ароматизирана тоалетна хартия, нося подходящо бельо, изследвали сме се и аз, и мъжът ми за венерически болести, правена ми е цитонамазка, микобиология и иследване за микоплазма - всичко е абсолютно ок. Пия и поне по 1.5 - 2 на ден вода, като не обичам газирани напитки и сокове, така че основният ми прием е на вода. И въпреки всичко това тази гад продължава да се появява от време на време. Отшумява за около 3-4 дни, след един Монурал и  таблетки уро цист. Гинеколожката ми последно ми каза, че просто при някои жени се случва по-често. След последният такъв цистит преди около 2.5 - 3 месеца обаче започнах да изпитвам една странна лека тежест ниско долу в корема, сякаш ми се ходи по малка нужда почти постоянно. Болката не е като от цистит и не е непоносима, но е дразнеща. 2 пъти изследвах урина и всичко е чисто, ходих и на гинеколог и там всичко е ок...

Не знам вече какво да правя и се притеснявам да не е някакъв по-дълбок проблем. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно и какво бихте ме посъветвали?
Посетете уролог, който да Ви погледне на ехограф и ако прецени да Ви направи и допълнителни изследвания. Щом урината е чиста, значи не са бактериите проблемът.

# 356
  • Мнения: 4 003
Лина, кризите трябва да се атакуват ударно с антибиотик и опашка след него. Когато е само с един Монурал, това потиска само нещата и тя хронифицира. Дразненето в мехура се получава защото лигавицата се променя вследствие на честите цистити.Става свръх чувствителна и дори и само урината може да я дразни. Моят съвет е да опиташ по-сериозно третиране. На мен точно така ми хронифицира 2018 та, когато се опитвах да се справям само с 1-2 монурала. Имала съм 5 кризи. Пресече се серията след включване на друг АБ и опашка от нитрофурантоин. Сега пак допуснах грешка че си спести нитрофурантоина от страх от странични ефекти и ето че втори месец не мога да се оправя.
Това е - нека всички които четат да го знаят. Действа се ударно и продължително при първа криза за да се пресече. Желанието да минем по-леко и щадящо ни излиза после през носа.

# 357
  • Мнения: 239
Подкрепям мнението на Пандорина. Аз също имам хроничен цистит заради лечения с по 3 дни антибиотик. Първото лечение е най-важно. Последните месеци съм пила и антибиотици по 7 дни и ефекта след месец е същия.

# 358
  • Мнения: 210
Много благодаря за отговорите! Задължително ще запиша час за уролог, за да се разбере какво става.

Имам само един въпрос - ако е хроничен цистит не би ли следвало да има бактерии в урината или е достатъчно да има раздразнена лигавица от предходни цистити, както pandorina е написала?

# 359
  • Мнения: 4 003
Бактериите са там но имат спящи периоди. При неблагоприятни условия преминават в латентна форма в която антибиотиците не могат да им действат. Затова и не могат да се изчистят. И те са адаптивни и се учат как да преодоляват трудностите и да оцеляват. И кратките и слаби курсове на АБ им помагаме в това.

Общи условия

Активация на акаунт