Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 8

  • 18 204
  • 755
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 328
Христос Воскресе! Да бъде с нас!Желая на всички ви здраве,здраве,здраве!

# 331
  • Мнения: 11
Емма, при инфекция обикновено на ехограф се забелязват удебелени стени на пикочния мехур, поне така знам от лекари. Виждам, че си пила някои лекарства за СПМ, но без резултат, така че явно не е твоята диагноза. Опитвала ли си Калимин, който също е за мускулатурата? Направи си изследванията най-добре - дали уродинамика, дали цистоскопия, те ще покажат най-точно. Ако проблемът е в уретрата, това няма как да се види нито на ехограф, нито на скенер. Може да има стеноза на уретрата или склероза на мехурната шийка, които обаче не се повлияват от медикаментозно лечение, а виждам, че ти досега не си намерила лекарство, което да ти помогне.

# 332
  • Мнения: 1 343
Емма, при инфекция обикновено на ехограф се забелязват удебелени стени на пикочния мехур, поне така знам от лекари. Виждам, че си пила някои лекарства за СПМ, но без резултат, така че явно не е твоята диагноза. Опитвала ли си Калимин, който също е за мускулатурата? Направи си изследванията най-добре - дали уродинамика, дали цистоскопия, те ще покажат най-точно. Ако проблемът е в уретрата, това няма как да се види нито на ехограф, нито на скенер. Може да има стеноза на уретрата или склероза на мехурната шийка, които обаче не се повлияват от медикаментозно лечение, а виждам, че ти досега не си намерила лекарство, което да ти помогне.
Благодаря ти много за този подробен отговор! Калимин ми изписаха точно преди празника, но не му придадох вече никакво значение..Казаха ми Нивалин или Калимин..Сега след поста ти ще го купя...Нужни са изследвания наистина, но те изписват ми лекарства и нищо не правят друго, за съжаление.

# 333
  • Мнения: 3 901
Здравейте момичета, включвам се за да ви кажа, че съм тотално отчаяна. И това лечение, предписано ми от нефролог не дава резултат. Днес трябва да ми е 8 ден метронидазол (флажил) и вече 7-мо прахче монурал. На всеки 4-ти ден от взимането на прахчето започваха циститните симптоми - често пикаене, бледа и мътна урина, дразнене в мехура...което означава, че другото лекарство на практика не работи, а монурала държи само 3 дена и половина, а вече май и толкова не, защото днес, първи ден и вече имах мътилка и дразнене...Днес ще ходя в ИСУЛ, но..нищо не очаквам..просто наистина не виждам изход и не знам какво ще правим...От вчера започна и силно да ме боли кръста, което мисля, че по някакъв начин също е свързано с цистита....вече месец и половина, 3 антибиотика + нон стоп монурал и нищо....
Не зная ако бях изпила Таваника в самото начало както ми бе предписан дали щеше да даде ефект..ако знаех какво ще стане щях, колкото и да ме е страх от хинолоните...също ако бях изпила нитрофурантоина като опашка още първия път, а аз не го пих пак от страх от страничните ефекти...а от тук нататък...каква ще става не знам. Вероятно все по-гадни и тежки антибиотици и то с натрупване, защото вече бая изпих...отчаяна съм.

# 334
  • Мнения: 54 059
Много лошо.
Направо влизай в болница, за пълни изследвания, скенер, да се изясни положението.
Ти се отрови вече.

# 335
  • Мнения: 3 901
Какво изследвания? Това е хронифицирани цистит. Ясно е. Не искам цистоскопия. Понякога лекарите назначават изследвания само щото не знаят какво да правят. Сега ми говори за Мико плазма и Уреаплазма. За какво, като има изолиран причинител? Разбирам да нямаше да търсим под вола теле.. Може би венозен АБ, но... вече нямам надежда, че и това ще помогне. Най-много да се сдобия с Ковид за гарнитура.

# 336
  • Мнения: 54 059
Пълни кръвни изследвания.
Не само урина.
Може да е друга причината за мътната урина.

# 337
  • Мнения: 3 901
Не е друга защото се изолира бактерията и симптомите са си точно циститни. Типична хронифицирала инфекция, която в менопауза трудно се оправя щото лигавицата на мехура не е като на млада жена, изтъняла, вероятно и повредена от предните инфекции. Сега за какво ходих до ИСУЛ и аз не знам, да ме гледа на ехографа..каза в сряда да съм донесяла стерилна урина. Сряда сутринта ще е 3 ден и половина след монурала и аз знам, че няма да се изолира нищо. Симптомите започват на 4 ден след обяда, но дори и тогава може да не се изолира. Все пак и трябват няколко дни да избуи и да даде растеж.

# 338
  • Мнения: 54 059
Да, но аз, при същите условия нямам такива оплаквания.
Което ме навежда на мисълта, че не е само бактерията.

# 339
  • Мнения: 1 403
Пандорина, ужасно съжалявам, че нямаш подобрение. Не знам какво да кажа. Тук всички ние се въртим в този ад. Мога само да кажа аз как бих постъпила на твое място. Ти беше споменала, че работиш от вкъщи т.е не ти се налага да тичаш по транспорт, да си по цял ден на крак и сред хора. Ако можеш да стиснеш зъби и да се опиташ да не си концентрираш мислите толкова върху урината, просто да изчакаш няколко дни и тогава да пуснеш нова стерилна. Много е възможно точно този щам на гадината да не се влияе от монурала. Иначе удряш на сляпо. За метронидазола нищо не мога да кажа, не съм компетентна. И аз съм чела, че в менопаузата ,заради  липсващите естрогени, лигавиците и на влагалището и на мехура изтъняват и това също утежнява много положението на такива като нас. Може би консултация и с гинеколог за заместително хормонално лечение поне за някакъв период малко да подобри нещата. Не давам съвет, просто си разсъждавам.

# 340
  • Мнения: 54 059
И аз те съветвам да спреш да я оглеждаш постоянно урината, да спреш и Монурал, защото не мисля, че е добре да се пие толкова много, да изчакаш поне седмица и тогава да те види лекар, с ехограф на корема, не само на мехура.
Няма смисъл от Уреаплазма и други подобни, ти си знаеш причинителя.
ХЗТ не бих приела, за себе си.

# 341
  • София
  • Мнения: 3 713
Пандорина стискам палци да те оправят в ИСУЛ, аз бих влязла за венозен антибиотик. И също мнението ми е да спреш всичко и тогава да пускаш стерилна, да мине малко време. Не разбирам аз освен мътилка и често пишкане други проблеми имаш ли? При мен болките в бъбрека се появиха след 4-5 дни циститни оплаквания без лечение. В такъв смисъл го казвам, дано не се стига до болки в бъбреците при теб, но според мен можеш да изчакаш няколко дни без никакви антибиотици. Пък и нали за да излезе нещо трябва да не си пила аб. Също ако можеш се успокой, както видя няколко момичета са пили месеци антибиотици и са се оправили, не е толкова страшно в началото има странични реакции , но организма свиква с тях на 3-4 ден. В твоя случай очевидно трябва продължително антибиотично лечение.

# 342
  • Мнения: 3 901
Благодаря ви момичета, и да я гледам и да не я гледам урината, то другите симптоми си показват накъде вървят нещата. Няма кск да се абстрахирам. Мисля да почна билките, които си купих от билкаря, макар, че не знам точно какви са. Но..ще опитам.
Болки в бъбреците и аз получих след 5 дена цистит, докато изчкавах хомеопатията да помогне... Така, че нещата се задълбочиха.Монуралът ги тушира, но аз прекалих с него и май вече не действа и той... Тотално затъване.

# 343
  • Мнения: 1 403
Дева, нямах предвид хормони да пие, а може би нещо от препаратите с фитоестрогени. Все пак гинеколог трябва да каже.
Пандорина, пиеш ли и противогъбично в момента?

# 344
  • Мнения: 3 901
Да, микомакс. Днес трябва да изпия бях забравила...Мисля, че всякаква хормонална терапия е противопоказана, когато са минали 10 г от началото на менопаузата.

Общи условия

Активация на акаунт