Дванадесети клас - първите профилирани

  • 45 743
  • 756
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Лични карти - 18 годишните могат да отидат сами със старата си лична карта за издаване на нова.

Полезно от gabiplus и Mrs. L относно шофьорските курсове
Скрит текст:
"следете възможностите младежите да се запишат на задължителния БЧК курс на сайта им, защото заради пандемията има много желаещи, но няма никакви места, а често правят и паузи от 2-3 седмици или месец заради всеобщия хаос."

" Преустановени са курсовете към БЧК до края на април, засега."

Наредбите! https://www.mon.bg/upload/20612/izm_nrdb11-2016_ocenjavane_100919.pdf
http://www.rio-ruse.org/?page_id=792

Учебни програми за профилирана подготовка
Учебни програми за XI клас

Полезно и актуално от Дидева https://www.facebook.com/groups/474828416622172/



Предишните ни теми


Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 08:41 от bubanka

# 1
  • България, София
  • Мнения: 1 750
Хе хе Simple Smile
Първа в новата тема Simple Smile
Благодарности, Амбър!
Нека я напълним с хубави новини за наборчетата, пък и за нас също Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 966
Благодаря и аз за новата тема!
Готвим се за големия купон за големия рожден ден. Ще го прави сега в събота, с две седмици закъснение. Освобождаваме му къщата.
Аз пък мислех, че ще пуснат 12 клас на училище от понеделник, та и картата му заредих...

# 3
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Пляс. Благодаря, Амбърче.

Дано дочакаме заветната дата. Над месец има до тогава, така че я камилата, я...

Алекс не е очарова от курса в СофтУни, но ще си го изкара.
Нали иска да става някакъв програмист, мисля тия дни да му дам да чете Джобс.бг. Нека да видя каква е реалността Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 194
А пък аз съм цитирана на първа страница - фръц!

Амбър Hug

# 5
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Добре дошли в новата тема. Дано да я запълним до края на юни с позитивни постове и новини.
Пазете се и бъдете здрави!
Сега е моментът да избират път - дали ще е скоростен и гладък или трънлив ,но живописен - нека да е от сърце и да го следват и напредват.

За Валя - https://www.mediapool.bg/malkite-uchenitsi-se-vrashtat-v-uchilis … a-news320406.html

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 16:16 от A m b e r

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Цоп и аз в новата тема  Simple Smile
Благодаря,  Амбърче .
Бети , весело изкарване на младежа Balloon Cake
Няма нищо ново, интересно около набора и затова и рядко пиша, но съм тука всеки ден,
От вчера ми е пламнала главата, че ни се счупи пералнята и решихме да купим нова , че тя и без това е на 12г. и по принцип си я чаках да сдаде багажа, ама се надявах да изкара още малко .
И съм се заровила да чета и да проучвам каква и тъкмо докарам положението от 2 марки до една и хоп  дадено мнение ме връща пак в изходна позиция. Чакам ММ да си дойде от работа, че е извън София и ако ми отпусне по голям бюджет се хвърлям на един БОШ за момента който съм харесала.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 470
Благодаря Амбър и за темата и за линка. Значи ако епидемичната обстановка позвалява, ще се върнат в училище.
Е аз не държа да се връщат в тази обстановка. А и предишното връщане беше само контролни, та не съм и оптимистка, че нещо полезно може да излезе от това връщане.

# 8
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Вече и моята дъщеря не иска да ходи присъствено на училище.😐 Това доста ме безпокои. Тя като цяло е социален тип и изпълнителна относно задачите, поставени от учителите. Ходеше с желание на училище. Но явно ДО  оставя своя отпечатък върху това поколение като стават по-демотивирани и енергоспестяващи се.
Уж говорим вкъщи, но явно е доста примамливо ДО с неговите по-лесно изкарани високи резултати.
Наред с това, все по-трудно е да се мотивират да учат предмети, които не им се поднасят по начин, който да ги заинтригува. При тях това определено е  Гражданското образование.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 947
И аз влизам с удовлствие в темата. Наборът навърши 18 години, за книжка се гласи за догодина. Май предпочита ДО, най-вече защото по-добре си разпределя времето /те не карат и двата часа в един блок онлайн, а само първия час, така че три дни в седмицата започва в 8:15 и приключва към 12:40/. Същевременно ще се радва и на ПО, така че каквото решат.




# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Айде да върви по вода темата Simple Smile
Сашето днес отиде да си оправи тийн банковата карта, че може да тегли лимитирани суми. Оказа се, че не може да я префасонира, а трябва да си извади нова към друга сметка. Да, ама личната карта й изтича в края на месеца и е добре да я смени първо. Та хукна да си сменя картата. Оправи се без проблем. Каза, че ще кара със снимката на 14-годишна още 10 години Simple Smile)) не са я снимали. Нищо.. поне подаде заявлението Simple Smile Почна се и тяхната самостоятелна въртележка Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 243
Амбър Благодаря за новата тема Flowers Cherry Blossom
Бети весело изкарване на младежа Beers
Успех на всички със шофьорските изпити. Flowers Four Leaf Clover
И ние ще ходим за нова лична карта другата седмица.Ще се замъкнем семейно заради паспорта на малкия.Така че и този път ще я придружа Grinning
И аз съм шокирана от датата им за връщане Dizzy Face
Тя си иска ПО и й стана много кофти.
Този път се разминават с брат й,той е от 26.04.

# 12
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Амбър, сега се загледах в заглавието на новата тема. Страхотно и точно.

# 13
  • Мнения: 1 226
Никак нямам време напоследък.
Амбър, благодаря за темата.

Честити и здрави да са всички навършили пълнолетие, чиито рождени дни съм пропуснала.
Моят син вече се примири с ДО и май му е все едно вече.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 470
Но явно ДО  оставя своя отпечатък върху това поколение като стават по-демотивирани и енергоспестяващи се.
Уж говорим вкъщи, но явно е доста примамливо ДО с неговите по-лесно изкарани високи резултати.
Аз все си мисля, че това не са проблеми на ДО. Колко толкова са били мотивирани тези деца, които всяко най-малко нещо ги демотивира? И защо учителите ще пишат по-високи оценки на ДО, на деца, които са имали 6 на ПО, също ми е мъгла.
Да си кажа честно, това изказване ме шокира на фона на самостоятелността, която коментираме по-нагоре. Даже три пъти проверих дали не съм отворила темата на малкото. Макар че и при него ДО измести интереса от скучните към интересните предмети и го мотивира да търси и да се интересува повече за нещата, които са му интересни. Каквото преди не правеше - про ПО се ограничаваше само до нещата, които му дават в училище.

Общи условия

Активация на акаунт