Лунички на ареолите

  • 580
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте,
Родих преди 2 години и няколко месеца, докато бях бременна цвета на ареолите/зърната беше потъмнял, както и да е, тогава се появиха нещо като бемки или лунички, по една на двете ареоли, които са точно на границата между края на ареолата и нормалната кожа на гърдата, дано ме разбирате. Тогава не им обърнах внимание тъй като по време на бременноста наблюдавах доста промени върху себе си, но те така си останаха.. едната е напълно плоска в момента, изглежда като екстра пигментация във външния край на ареолата, а другата е леко релефна и светло кафява.. На последък пак почнах да им обръщам внимание, имали ли сте подобно нещо? Запазила съм си час за дерматолог, но докато дойде деня му, ще мисля само за това... Sad

# 1
  • Мнения: X
За две години, ако беше нещо сериозно, щеше да се е проявило най-вече с промяна. Предполагам, че рак те плаши, ракът не се стои така, а има видими промени, расте, зачервява се, сменя си цвета и границите на очертанията, кърви и т.н. По описанието не мога да се ориентирам, но може и да е жлеза на Монтгомери, мисля, че така се казваха, служели за овлажняване и подготовка на гърдата за кърмене. Нищо страшно. Не чети онлайн, само тревожност ще си докараш, за всичко пишат, че е рак.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
И при мен се появиха по време на бременност.Не са изчезнали вече 30год 😁
Ще ми е интересно какво ще каже лекаря....Не ми е хрумвало и за това да тръгна по кабинети 🤔

# 3
  • Мнения: 6 764
Появиха ми се с първата бременност и ги имам до ден днешен вече 7 години.
Приела съм ги като "спомен" от бременността. В момента съм отново бременна и забелязах появата на 2 нови. Дължат се на хормоналните промени. Успокойте се, а и все пак ще посетите лекар.

# 4
  • Мнения: 81
Благодаря ви за отговорите, да посетих дерматолог и всичко е наред, както казахте, в резултат на хормонални промени. Аз съм доста притеснителен човек, особено с гугъл, нещата стават много сериозни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт