Тези болници заслужават СЪД!!!

  • 8 420
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: diviana
...
Когато се качих за първи път в стаята с бебетата се втрещих - всички бяха обърнати на една страна, със забедени в устата шишета мляко Shocked , подпрени на подложка Shocked  и в стаята нямаше НИКОЙ! #Shocked  Imp  Моето бебе си беше изпуснало шишето и се бореше отчаяно за млекцето си и толкова плачеше, че му трепереше главичката. Ами ако някое се беше задавило??? #2gunfire  bash
Та изненадата ми беше пълна как може да ги хранят така (да оставим на страна въпроса, че ги тъпчат с тази формула) и как може хранейки ги по този опасен начин да няма нито една детска сестра вътре...!???!??? #Shocked
В други болници правят ли го това? Shocked...

Това, което описваш го наблюдавах тази година, когато лежахме с малкия във Втора градска. Приеха го след задавяне с препоръка от Бърза помощ за наблюдение и да го прегледа белодробен специалист, а те решиха да го лекуват от диария  Shocked (беше прекарал летния грип с разтройството, който му беше минало от няколко дни). Е там се нагледах на всякакви кошмари, хранеха децата по абсолютно същия начин, а там децата бяха с повръщане, можете да си представите какъв ад беше. Напъхат им шишетата и изченат, едното цигане се беше задавило и аз трябваше да обикалям да търся тъпите сестри да дойдат, докато се върнем, то беше посиняло вече  Sad . Една трътла около 100кг, сигурно по-млада и от мен, сърдита, че  наруших спокойствието  Imp  , дойде, видя го, хвана го за едното краче (бебе на 4 месеца) и го метна по корем на леглото, като почна яко да го налага с една ръка по гръба  #Crazy , щях да припадна... та на въпроса ти - да, предполагам, че и на други места прилагат този "метод" на хранене  Close .

# 76
# 77
  • Мнения: 2 242
Мили майчета с тези истории доста ми помагате, макар и малко да се стреснах – така знам какво мога да очаквам и да се подготвя поне психически. Мисля че имената на тези лекари не трябва да се премълчават, а така и информацията става още по-полезна за бъдещите майчета.
Много ви моля, може ли да бъдете по-конкретни - с имена на лекари. Аз например съм се ориентирала към Св.София, но още не съм избрала лекар.
Albenadi имам кофти предчувствие че ходя при същата тази лекарка: ако се притесняваш да и напишеш името би ли ми го пратила на ЛС?

# 78
  • Мнения: 3 926
Албена, не прочетох всичките 6 страници, но мога да ти кажа, че моят племенник (роден в Габрово), който се роди 4.500 и 53 см. го изписаха на 4.000 кг,обезводнен, с пукната ключица (изтърван е и това го знаем понеже акушерката, която го е изродила ни е позната и тя твърди, че бебето си е излязло напълно здравичко!!!!) и стафилококова инфекция, която лекувахме до към средата на четвъртия месец!!! Shocked
А за храненето "на конвейер" - аз това го писах някъде, но не помня в коя тема. Това е масова практика, защото по учебник всяко дете трябва да бъде гушнато и нахранено както си трябва. Но нали сте наясно, че ако трябва да храниш 50 бебета така няма да ти стигнат трите часа между всяко хранене. Точно поради тази причина шишетата се "зареждат" обикновено на топчета пелени, но храненето трябва да бъде следено от мед. сестрите. Ако ги няма това си е чиста безотговорност. Може на вас това да ви се струва странно, но моята майка е педиатрична сестра, при това е работила в недоносено отделение и по-закрепналите деца, които са на самостоятелно хранене са ги хранили по този начин. Защото на дежурство е само една сестра, а ръцете й просто не стигат. Майка ми е работила от 1974 до 1982 година втакова отделение и още тогава практиката е била такава. Само че са хранили бебетата  в бокса - там са обикновено 3. "Зареждат" шишетата и следят храненето. После следващия бокс и така 8 пъти по 3 бебета. Но е важно наистина да има някой при децата.

# 79
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Assinka
Албена, не прочетох всичките 6 страници, но мога да ти кажа, че моят племенник (роден в Габрово), който се роди 4.500 и 53 см. го изписаха на 4.000 кг,обезводнен, с пукната ключица (изтърван е и това го знаем понеже акушерката, която го е изродила ни е позната и тя твърди, че бебето си е излязло напълно здравичко!!!!) и стафилококова инфекция, която лекувахме до към средата на четвъртия месец!!! Shocked
А за храненето "на конвейер" - аз това го писах някъде, но не помня в коя тема. Това е масова практика, защото по учебник всяко дете трябва да бъде гушнато и нахранено както си трябва. Но нали сте наясно, че ако трябва да храниш 50 бебета така няма да ти стигнат трите часа между всяко хранене. Точно поради тази причина шишетата се "зареждат" обикновено на топчета пелени, но храненето трябва да бъде следено от мед. сестрите. Ако ги няма това си е чиста безотговорност. Може на вас това да ви се струва странно, но моята майка е педиатрична сестра, при това е работила в недоносено отделение и по-закрепналите деца, които са на самостоятелно хранене са ги хранили по този начин. Защото на дежурство е само една сестра, а ръцете й просто не стигат. Майка ми е работила от 1974 до 1982 година втакова отделение и още тогава практиката е била такава. Само че са хранили бебетата  в бокса - там са обикновено 3. "Зареждат" шишетата и следят храненето. После следващия бокс и така 8 пъти по 3 бебета. Но е важно наистина да има някой при децата.


Нe е важно да има някой при децата, когато ги хранят по този начин, а е ЖИЗНЕНО ВАЖНО. Според мен. Imp

# 80
  • Мнения: 4 390
Цитат на: PetiaK
Цитат на: diviana
...
Когато се качих за първи път в стаята с бебетата се втрещих - всички бяха обърнати на една страна, със забедени в устата шишета мляко Shocked , подпрени на подложка Shocked  и в стаята нямаше НИКОЙ! #Shocked  Imp  Моето бебе си беше изпуснало шишето и се бореше отчаяно за млекцето си и толкова плачеше, че му трепереше главичката. Ами ако някое се беше задавило??? #2gunfire  bash
Та изненадата ми беше пълна как може да ги хранят така (да оставим на страна въпроса, че ги тъпчат с тази формула) и как може хранейки ги по този опасен начин да няма нито една детска сестра вътре...!???!??? #Shocked
В други болници правят ли го това? Shocked...

Това, което описваш го наблюдавах тази година, когато лежахме с малкия във Втора градска. Приеха го след задавяне с препоръка от Бърза помощ за наблюдение и да го прегледа белодробен специалист, а те решиха да го лекуват от диария  Shocked (беше прекарал летния грип с разтройството, който му беше минало от няколко дни). Е там се нагледах на всякакви кошмари, хранеха децата по абсолютно същия начин, а там децата бяха с повръщане, можете да си представите какъв ад беше. Напъхат им шишетата и изченат, едното цигане се беше задавило и аз трябваше да обикалям да търся тъпите сестри да дойдат, докато се върнем, то беше посиняло вече  Sad . Една трътла около 100кг, сигурно по-млада и от мен, сърдита, че  наруших спокойствието  Imp  , дойде, видя го, хвана го за едното краче (бебе на 4 месеца) и го метна по корем на леглото, като почна яко да го налага с една ръка по гръба  #Crazy , щях да припадна... та на въпроса ти - да, предполагам, че и на други места прилагат този "метод" на хранене  Close .



И дъщеря ми беше с повръщане. Месеци наред е спала в леглото си под наклон 30 градуса.
Ама явно безопасността на децата не е приоритет на детските лекари и сестри в доста болници.
Тъжно и жалко. Sad

# 81
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Yvette

Ти ми разказваш случки от ада...........  Shocked  Shocked  Shocked

Думи нямам!!!!!!!!  Confused


Какво да ти кажа...и аз бях изпаднала в потрес... Sad  Imp

# 82
  • Мнения: 5 468
Цитат на: PetiaK
когато лежахме с малкия във Втора градска. Приеха го след задавяне с препоръка от Бърза помощ за наблюдение и да го прегледа белодробен специалист, а те решиха да го лекуват от диария  Shocked (беше прекарал летния грип с разтройството, който му беше минало от няколко дни). Е там се нагледах на всякакви кошмари, хранеха децата по абсолютно същия начин, а там децата бяха с повръщане, можете да си представите какъв ад беше.

 #Shocked Във Втора градска така хранят бебетата ли?

# 83
  • Мнения: 161
Мила мамо не се притеснявай когато чета това все едно преживявам отнова същия кошмар но в ОРБ Пловдив, добре , че си запазила кърмата радвай се на това аз хванах мастит по същия неприятен начин. само, че ние имаме и протеус една отвратителна бактерия която вече няма как да е от мен и ни изписаха на 2- рия ден после 2 седмица по лекари, кръвни изследвания, някой знае ли ужаса да взимат кръв от вена на 1-седмично бебе и т.н. Радвай се на бебо и не го мисли много, аз досега съм разбрала само за 1 осъден лекар и то преди 1998 год. по комунистическо време както го казват. сега контрол няма никъде.

# 84
  • Мнения: 544
И аз родих в "Света София" и съм много озадачена от това, което прочетох Sad  Sad

Излиза, че дори в една и съща болница всичко си е въпрос на късмет Confused  #Cussing out

Родих нормално, без уговорка, преносвах и ми предизвикаха раждане. Изключително съм доволна - от всичко и всички  в болницата. Изписаха ни на 3-тия ден, без никаква инфекция.

Бях на 5етаж, но не ВИП, а в обикновената стая.
Педиатърката (д-р Стоичкова) всеки ден след визитация идваше в стаята и казваше за всяко бебе - тегло (т.е. колко е спаднало), жълтеницата как е. Тя все беше намусена, но ако питаш нещо отговаряше.
Една нощ в 2 h отидох в детската стая и помолих акушерката да преобуе бебето, защото се беше наакало - направи го, без изобщо да изрази някакво неудоволствие (все пак е посред нощ) !!
На втората нощ: гушнала съм детето при мен и съм заспала изтощена, а то са събудило и плаче. Момичетата се опитали да ме събудят, ама аз не мърдам. Акушерката (друга вече) чула, влезнала, донесла мляко в шише, гушнала дъщеря ми, нахранила я и я остовила в нейното креватче. По едно време аз се стряскам и скачам учудена - бебето си спи в неговото легълце и не плаче!!

Може би на втория ден в стаята влезнаха две акушерки - "Майчета, всички да вземат бебетата и да ги сложат на гърда!". После минаха и погледнаха всяко едно как суче. Е, при нас имаше едно момиче с второ детенце и тя преди това ни беше показала как се прави, но все пак..

Albenadi, непременно подай оплакване. Дори и само една писмена жалба до Здравната каса и Директора на болницата. Поне ще имаш отговор на въпросите - защо се е стигнало до тук!

Общи условия

Активация на акаунт