Избор на планетарен миксер

  • 19 224
  • 93
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 449
Привет на всички!
Много искам да си закупя планетарен миксер, обмислям го от доста време. В последните две седмици разгледах сумати модели, но не мога да реша. Бюджетът ми е 200-300 лв макс, като ми трябва уред, който да върши добра работа както при месене на кексово тесто, така и при теста за пици, питки, бисквитки и козунаци. Кои модели ползвате вие и какво бихте препоръчали?

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 19:09 от ReNeTa_M

# 1
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
https://m.emag.bg/planetaren-mikser-s-kupa-bomann-1200-w-melachk … earch-Action=view
   Аз съм доволен от този.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ха-ха, помсилих, че се шегуваш.
Защо се нар. планетарен миксер?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 449

Този е с цена над бюджета ми, а и е с допълнително джаджи, които имам като част от кухненски робот. Трябва ми само планетарен миксер с 3 бъркалки Wink

# 4
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Извинявай, нещо се е е объркало, копирал съм чужд линк.
   https://www.emag.bg/planetaren-mikser-s-inoksova-kupa-royalty-li … earch-Action=view   ето този е

# 5
  • Мнения: 244
От 1 година съм с планетарен от емаг.


Според упътването може да меси до 1кг твърдо тесто. Меся всяка седмица мин. По 2 теста от 1 кг. Сега няма този модел, но повечето са на една и съща основа в различен цвят и марка. Братовчедка ми предните дни избираше подобен и намери някакъв за 240лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 919
...Защо се нар. планетарен миксер?

Защото освен въртенето около собствената си ос, бъркалката обикаля и по периферията на купата, в която се бърка тестото.

Имам опит с такъв лидълски миксер, но го ползвам само за големи количества тесто - килограм и отгоре брашно. Дали е виновен самият модел или всички са така не знам, но малко количество тесто се захваща на бъркалката и само се върти с нея без реално да се меси, особено ако е по-твърдо. Сега покрай Великден ще му пуши мотора яко Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 8 561
Днес си поръчах един Bosh MUM, с планетарен мискер са всички MUM-ове, Само че, доколкото четох, за месенето е от значение мощността (над 1000 вата), та аз лично с моя 900-ватов съм се подготвила, че тежките теста вероятно ще трябва да ги доомесвам. За мен няма да е проблем, ако и за Вас не е, ето линк (всичко е с 5 г гаранция в момента, не само в този магазин): https://www.tehnomix.bg/malki-elektrouredi/uredi-za-kuhnyata/kuh … _list_order=price

# 8
  • Мнения: 7 856
Боже, какви са тези безумни цени? Аз имам един от Метро от преди няколко години, от опцията купи две, плати едно (уредихме се двете с една позната). Японче (Sencor), излезна съвсем малко над 100 лв. Меси и съвсем малко тесто (250 гр брашно). Тези уреди имат и друга екстра - идеално правят кайма за кебапчета и кюфтета (май за това по-често го ползвам). Просто следете за промоции по различните магазини.
До преди седмица в нашия Лидл имаше такъв за "огромната" сума от 110 лв. Да не говорим, че има възможност за връщане, дори и използван (ако не ви хареса) срещу касовата бележка. Отделно са с 3 години гаранция.

# 9
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Къде видя че е японски? Би трябвало да е китайски

# 10
  • Мнения: 4
Kitchen aid са много добра марка!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 919
Kitchen aid са много добра марка!

Ъхъм, и цените са им толкова добри, че са два-три пъти над бюджета на питащата.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 561
Затова предложих MUM-овете - нищо че се води робот, за под 200 лв получаваш миксер, а за 360 би трябвало и да меси. И 5 г гаранция.
И на мен ми се ще Kitchen aid, но не съм пораснала достатъчно, че да дам толкова пари за уред, който не ползвам ежедневно.

# 13
  • Мнения: 7 856
Къде видя че е японски? Би трябвало да е китайски
Бях чела някъде другаде като го купих, защото марката ми беше съвсем неизвестна. Ето информация на един от големите вносители на техника:
https://densi.bg/manufacturers/product/list/id/159/

Ето какво се предлага в момента от тази марка:
Това е моят:
https://densi.bg/catalog/product/view/id/10307/s/mikser-sencor-s … 620wh/category/2/

И един по-мощен:
https://densi.bg/catalog/product/view/id/12966/s/kuhnenski-robot … 730sl/category/2/

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 12:07 от Недоволна

# 14
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Лъжат. Имам тяхна узвучителна система. Китайска

# 15
  • София
  • Мнения: 2 919
Лъжат. Имам тяхна узвучителна система. Китайска

Явно, не съвсем Sunglasses - http://www.sencor.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0-sencor-bg

П.П. Вася, Озвучителна система...

# 16
  • София
  • Мнения: 8 561
Горното не споменава къде са им заводите, не изключва прозиводството да се случва в Китай. С което не твърдя, че са некачествени, а просто казвам, че бих се радвала да си купя нещо тяхно, но с дълга гаранция и при положение, че има читав сервизен център някъде в България (не знам дали има).

# 17
  • Мнения: 210
Здравейте! Може ли някакво актуално мнение за планетарните миксери от Лидл - другата седмица ги пускат, цената ме устройва, но не знам дали 600 вата са достатъчни, за да меси тесто (основно за това ми трябва, за нормално разбиване си имам ръчен миксер).

# 18
  • София
  • Мнения: 8 561
Помислете колко тежко тесто. Моят Бош е 900 вата и го дават за до 750 гр тесто, но честно казано, чувайки звука, който издава, не го измъчвам с толкова Simple Smile До към 500 гр се справя добре. По-големите ги доомесвам сама, но аз така или иначе това целях - да спестя само първоначалното цапане. Не мога да пека тесто, което не ми е минало през ръцете Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 919
Ще се самоцитирам Simple Smile

...Имам опит с такъв лидълски миксер, но го ползвам само за големи количества тесто - килограм и отгоре брашно. Дали е виновен самият модел или всички са така не знам, но малко количество тесто се захваща на бъркалката и само се върти с нея без реално да се меси, особено ако е по-твърдо. Сега покрай Великден ще му пуши мотора яко Joy

Като допълнение след мъката с козунаците - не бих купил отново това лидълско изделие. При месенето на козуначено тесто с около килограм брашно буквално спираше и се налагаше да му помагам с шпатулата. Накрая се и размириса, та се наложи да се доомесва с голямата хлебопекарна от Мулинекс. С хлебно тесто от килограм брашно се справя без такива изцепки. Явно то е доста по-меко от козуначеното.

П.П. При това най-нагло е обявен за 1300 ватов Simple Smile Явно ватовете са от най-китайските Simple Smile))))))))))))

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 15:04 от Mунчо

# 20
  • Мнения: 210
Благодаря ви. А какво мислите за този в Метро - 1000 вата, купа 5 литра, 110 лева? ДАли ще меси хубаво тесто?
https://catalogues.metro.bg/combo-2205/page/6-7?_gl=1*gpoqp7*local_ga*MTAyMjgwMDYwMy4xNjQ1NDM1NTA1*local_ga_4N83E9ZK99*MTY0NTQzNTUwNC4xLjAuMTY0NTQzNTUwNC4w

# 21
  • Мнения: 1
Здравейте някой ползвал ли е такъв кухненски робот https://allmag.bg/product/kuhnenski-robot-3-v-1-75-litra-royalty … yat-cheren/145/bg

# 22
  • София
  • Мнения: 9 918
Здравейте,
Искам да улесня хомогенизирането на емулсията (домашен сапун), та видях днес случайно този миксер... Имам подобен но е само с два вида бъркалки, на марката силвъркрест,...но нямам стойката.
https://www.lidl.bg/p/otpusni-se-koleda-e-za-kuhniata/mikser/p76502
Та, трябва ми поне в една посока да се мести (или върти каната), доколкото разбрах трябва да се ползва пасаторна приставка, но ще пробвам с тези за тесто. Не трябва да влиза много въздух.
Скрит текст:
Има ли по-евтин вариант от този в лидл? Пасаторът ми е с махаща се приставка, но бутона трябва да се натиска непрекъснато...затова минах към миксер.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 919
В емаг има колкото искаш по-евтини. Дали ще ти харесат е друга работа. Просто ги разгледай

# 24
  • Мнения: 7 856
Само да разясня, че показания на картинката лидълски миксер НЕ Е планетарен. Планетарният от много години, дори и като го пуснат в Лидл, е на трицифрена сума.
Никога не съм бъркалка сапун в миксер и няма да го правя, но разликата между планетарния миксер и показания с купа е много голяма.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 918
Идеята е да се движи поне едното... Не знам как се води това в лидл. Ще мина тия дни да го видя. Също и купата дали е "вградена" и има ли дълбочина

# 26
  • София
  • Мнения: 2 919
Идеята е да се движи поне едното... Не знам как се води това в лидл. Ще мина тия дни да го видя. Също и купата дали е "вградена" и има ли дълбочина

Да ти продам един лидълски планетарен за 100 лева Simple Smile ?

# 27
  • Мнения: 281
Аз съм от няколко месеца с Gorenje MMC700W. Ползвам го основно за тесто и от време на време бъркам кайма за кюфтета. Изглежда ми малко слаб, друг минус е че не обира добре тестото от купата (остава по стените на нея) но може и при мен да е грешката. Гледам, че в момента е около 189 лв. та както се вика за тези пари толкова.

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте, хора Simple Smile Тук разцъквам информация за планетарните миксери и ми изскача въпрос още от първо четене. Гледам примерно KItchen Aid ( https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-kitchenaid-5ksm175psesp ) 300W 1200 лева, а Bosch ( https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-bosch-mum9a66n00 ) 1600W 750 лева? Оти така?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 919
Лично аз отдавна съм зачеркнал уреди Бош от рафта с кухненско оборудване.

# 30
  • Мнения: 4 007
Оолучих мейл че избрани продукти на Kitchen Aid имат намаление в Технополис. Може да проверите дали това което смятате да купите случайно е намалено. Успех! 👍

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Здравейте, хора Simple Smile Тук разцъквам информация за планетарните миксери и ми изскача въпрос още от първо четене. Гледам примерно KItchen Aid ( https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-kitchenaid-5ksm175psesp ) 300W 1200 лева, а Bosch ( https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-bosch-mum9a66n00 ) 1600W 750 лева? Оти така?

А какво искаш да правиш с планетарния миксер? Не познавам никой от показаните модели. В къщи имахме робот Бош и беше идеален, но е купуван преди 30-40г.

Kitchenaid имат директно предаване и така се губи по-малко енергия. Също и приставките са проектирани да работят ефективно на подадената енергия. С тези 300W Kitchenaid прави безшумно това, което много роботи не успяват да направят въпреки входящите 700, 1000 или 1200W.

Имам миксер на Kitchenaid, който е 85W. Имам и на Silvercrest, който е 250 или 350W и прави същото, но е шумен като самолет. Единственото му предимство са по-дългите бъркалки, та го ползвам за големи количества тесто или боза, за които на другия бъркалките са къси.

Kitchenaid имат дълъг срок на годност и всяка нова приставка става и на старите модели.

Съветвам те да напишеш номера на моделите в Google и да четеш мнения и сравнения.

Обмисли добре какви функции точно ти трябват и дали.

Имам Kenwood Cooking chef, но сглобяване, бързане и миене са толкова трудоемки, че ми е по-лесно да извадя ръчния миксер и да го държа 5 минути, но после да хвърля бъркалките в миялната и да го прибера, вместо да ми събира прах на плота и да заема място + 5 кашона с приставки.

# 32
  • Мнения: 1 842
Здравейте, момичета някой от Вас да има планетарен на Smeg има няколко въпроса ако някой ползва пишете ми за да си задам въпросите. Благодаря предварително. Heart

# 33
  • Мнения: 251
Здравейте,
аз съм си харесала ето този:
https://www.tehnomix.bg/kuhnenski-robot-tefal-masterchef-grande-qa813d38
Какво мислите за него?

# 34
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета някой от Вас да има планетарен на Smeg има няколко въпроса ако някой ползва пишете ми за да си задам въпросите. Благодаря предварително. Heart
И аз се включвам в търсенето ви, гледах класация за топ моделите от 2022г и този Смег беше веднага след Китчън айде, та ми е много интересно какво мнение ще споделят ползващите го.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 919
Да споделя нещо, което според мен е валидно за всичките тези марки и модели с обем на купата от 5 литра нагоре (по-малки не съм ползвал и не знам как е при тях) - меси тесто като хората само ако брашното е от 800-900 грама нагоре. Малко количество брашно просто го прави на топка и го разнася закачено на бъркалката. Ако изяждате всеки ден по 2-3 хляба у вас, тогава това е вашият уред Joy

# 36
  • Мнения: 572
И аз се включвам с бърз въпрос.
С обикновен малко по мощен миксер дали може да се меси тесто например до 1кг брашно, козунаци ? Понеже виждал че и те имат приставки за тесто, но не знам дали всъшност вършат работа.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 919
И аз се включвам с бърз въпрос.
С обикновен малко по мощен миксер дали може да се меси тесто например до 1кг брашно, козунаци ? Понеже виждал че и те имат приставки за тесто, но не знам дали всъшност вършат работа.

Този миксер ще трябва да е с вида и теглото на строителен перфоратор Simple Smile

# 38
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
С обикновен малко по мощен миксер дали може да се меси тесто например до 1кг брашно, козунаци ? Понеже виждал че и те имат приставки за тесто, но не знам дали всъшност вършат работа.

Може ако са достатъчно дълги бъркалките. Имам един 350W Silvercrest с дълги куки, с който съм правила тесто за козунак с 1 кг брашно. И хляб съм правила с 1кг брашно, но на висока хидрация - 75-80%, примерно и после се добавя брашно на второто премесване, което правех ръчно. Моторът загрява, обаче.

Важно е всички течни съставки за козунака да са топли, яйцата да са на стайна температура и помещението да е топло. Миксера настройвам на скорост едно от 5 или 7. Трябва да е бавно събирането на тестото. Ако моторът почне да загрява - изключваш, чакаш 5 минутки и пак включваш, но не ми се е случвало. Слагаш 80% от брашното и течните съставки, месиш 5 минутки,  попива 5 мин, добавяш останалото брашно и месиш още 10 или 15 мин.

Мощността във ватове не е всичко. Имам Kitchenaid, който е 85 вата и прави всичко, което и 350 ватовият го прави и е безшумен като мушичка. Само са му малко къси бъркалките за големи количества тесто.

# 39
  • Мнения: 4 547
Към ползващите Бош MUM за месене - 700 или евентуално 900 става ли за месене на тежко тесто? Не големи количества, а месене на тесто за паста например, на козунак и т.н. MUM2 справя ли се или да дам повече пари за MUM5?

Знам, че мощността е относителна, роботът ми филипс меси малък козунак с 850W, а ръчния миксер на същата марка пак се справя с тесто, а е 350W, но искам нещо, което не се налага да му вися при правене на сладкиши и може да поеме повече от 400-500 грама брашно за по-специално тесто.

# 40
  • София
  • Мнения: 30 124
Здравейте,
търся отзиви за марката Ariete?
И още един въпрос- някой ползвал ли е такава машина за месене на тесто?
Скрит текст:
Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 919
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка? Те обикновено са с почти квадратна форма на дъното, около 30Х30см

# 42
  • София
  • Мнения: 30 124
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 2 919
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

Може ли линк. Не виждам такава при електроуредите на тази марка.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 124
Скрит текст:
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

Може ли линк. Не виждам такава при електроуредите на тази марка.
https://wmf.bg/bdm-kult-x-breadmaker?gad=1&gclid=EAIaIQobChMIi4n … AYASAAEgIekfD_BwE

# 45
  • София
  • Мнения: 2 919
Скрит текст:
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

Може ли линк. Не виждам такава при електроуредите на тази марка.
https://wmf.bg/bdm-kult-x-breadmaker?gad=1&gclid=EAIaIQobChMIi4n … AYASAAEgIekfD_BwE

От чисто практична гледна точка не бих гледал чак толкова маломерна машина. Според данните тя не може да замеси повече от 450 грама брашно на едно пускане. Дори и да се ползва само за месене, пак не може да се сложи повече брашно, защото няма да го омеси като хората. Говоря от опит с две такива малки машини. По-скоро бих погледнал машина с по-голяма доза продукти. Да речем до 1000 грама.

# 46
  • София
  • Мнения: 30 124
Скрит текст:
Скрит текст:
...Нямам много място на плота и ми се иска да имам (освен миксер), нещо компактно, в което набързо да замесвам нещо за закуска напр.


Хлебопекарна с една бъркалка?
Загледах се в тази на WMF. Thinking

Може ли линк. Не виждам такава при електроуредите на тази марка.
https://wmf.bg/bdm-kult-x-breadmaker?gad=1&gclid=EAIaIQobChMIi4n … AYASAAEgIekfD_BwE

От чисто практична гледна точка не бих гледал чак толкова маломерна машина. Според данните тя не може да замеси повече от 450 грама брашно на едно пускане. Дори и да се ползва само за месене, пак не може да се сложи повече брашно, защото няма да го омеси като хората. Говоря от опит с две такива малки машини. По-скоро бих погледнал машина с по-голяма доза продукти. Да речем до 1000 грама.
Мерси! Имам такава. Голяма ми е, докато я изкарам на плота, да я ползвам, да я чистя, да я прибирам.
Скрит текст:

# 47
  • Мнения: 4 547
Миксерът ми (който се води робот) на Бош е много компактен, поради дизайна си заема доста по-малко място от обикновени планетарни миксери, а меси прекрасно и по-голямо количество. Можеш да му добавяш съставки в процеса на месене, има си и две бъркалки за сладкиши.

Съвсем компактен ми е роботът на Филипс с перка за месене. 400-500 грама брашно, за две минути меси тесто.

# 48
  • Мнения: 572
И аз да се включа.. Много съм объркана и имам нужда от малко повече информация.
Обяснявам си ситуацията Joy Първо исках планетарен миксер, който да ползвам главно за месене на тесто за хляб, козунаци, кифлички и тн. После ММ се намеси като каза, че е по-добре да се вземе робот (имам нужда и от нов блендер и искам месомелачка). След това,вече не знам в тази тема ли беше или друга, бг мамите ме разубедиха от идеята за робот с аргумента, че е по-добре отделно да си ги взема
 Аз така си  и исках (половинката иска да минем тънко). Та харесах си планетарен миксер. Kitchen aid, но нямам възможност на този етап а и скоро няма да имам такава. И следващата алтернатива ми е хлебопекарна, която да използвам за месене. Онзи ден имах работа в Практикер и се натъкнах на не много богатия избор на хлебопекарни. Големи машини а като отвориш мястото нищожно. И цената им не беше най-ниска. 280 лв гледах на Тефал мисля.
Та пак съм се пряка на планетарен, който да е в порядъка на 200-250лв да няма проблем да ми меси тесто. И понеже от по-горе прочетеното  разбирам, че ватовете вече не са особено голям фактор. Идвам с молба за предложения. Някоя от вас ако има бюджетен планетарен и е доволна от работата която върши ще съм много доволна Heart

# 49
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
В Лидл пускат хлебопекарни, които месят не по-зле от марковите. Наскоро гледах, около 60€ струваше. Имам такава, купена преди 15г и единственият и кусур е, че е шумна. Перфектно меси, колкото и марковата Panasonic, но няма екстри като отделения за ядки и Панасоникът не се чува, а тя е шумничка. С две бъркалки е, а Панасоникът е с една. 3 години гаранция дават Лидл.

За големи количества, с 1 или 1.5 кила брашно Cooking chef меси и втасва, както и готви парено тесто, бъркани яйца, но е доста скъпичък. За мене е перфектният робот за месене и готвене на сосове. Има опция месомелачка, която мели много добре, с различни приставки за големина на късчетата, но трябва да се мие на ръка и в хладка вода. Някои модели имат отвор за блендер отгоре и за робот с приставки за стъргане и рязане, но роботът за стъргане не ми е удобен, защото е много високо и настърганото хвърчи по плота, а купата трябва да се повдигне. Иди на демонстрация в представителството на Kenwood! Поне ще видиш с очите си какво може и не може да прави.

Може да комбинираш блендер с уред, който и меси, втасва, ферментира, мели брашно и кафе, прави парено тесто и сосове, супи, готви на пара. Thermomix е най-известния, Monsieur cuisine edition plus в Лидл е най-евтиния. За 170€ го има в момента в сайта с картата им. Най-добре месят тесто моделите на Cecotec Mambo, които имат специална бъркалка за тесто. Горните два нямат обособена бъркалка за тесто. Месят с ножа и тестото не става на топка. Ето модели с бъркалка:

 https://www.amazon.fr/dp/B0BJQPQVHP/ref=syn_sd_onsite_mobileweb_ … c=1&pd_rd_plhdr=t

https://www.amazon.fr/Cecotec-Multifonction-exclusive-Fonctions- … WFyY2hfYXRm&psc=1

https://www.amazon.fr/Cecotec-cuisine-multifonction-Mambo-9590/d … WFyY2hfbXRm&psc=1

Моделите Mambo Havana имат и втора купа, за месене, тефлонирана, но не може да се мие в миялна.

Не съм видяла евтин планетарен миксер, които да е уау и да меси толкова добре, колкото и най-евтината хлебопекарна.

Щом финансите са фактор, съветвам те да издебнеш промоция в Лидл или Алди и да си вземеш машина за хляб. Готвят и конфитюр, полента, месят и пекат и кекс. Ако шумът е фактор - Панасоник.

Разучи добре какво ще правиш с робота и всички роботи, които имат търсените функции и тогава купи!

Напоследък меся с куките на ръчния миксер. Лесно, леко, няма фиксиране на купи, вдигане на рамена, намиране на бъркалката в шкафовете, поставяне, избиране на време и температура.

# 50
  • София
  • Мнения: 30 124
Цитат
Напоследък меся с куките на ръчния миксер. Лесно, леко, няма фиксиране на купи, вдигане на рамена, намиране на бъркалката в шкафовете, поставяне, избиране на време и температура.
Затова се загледах във въпросния уред, защото е компактен и не се правят чак такива упражнения за едно тесто, ама да видим. Thinking
Скрит текст:

# 51
  • Мнения: 4 547
Аз пак да си препоръчам моя Бош - Yoana, с него можеш да месиш. Има приставки за различни други операции, които можеш да купуваш отделно. Основата е планетарен мискер, колкото по-скъпа серия, толкова е по-голям и мощен. Ако искаш, с него си купуваш приставки за мелене, стъргане, рязане, за паста, за сладки и т.н.

На промоция можеш да го вземеш за малко по-ниска цена, а после да си купуваш приставки, каквито си искаш, допълнтелни купи и пр. Единственият недостатък е, че заема малко повече място от компактен кухненски робот или блендер и ако месиш тесто, не може по същото време да го ползваш за друго. Т.е. няма как да пуснеш тестото да се меси и да разбиваш с блендер или да мелиш нещо в същото време.

# 52
  • София
  • Мнения: 30 124
Цитат
Аз пак да си препоръчам моя Бош - Yoana, с него можеш да месиш. Има приставки за различни други операции, които можеш да купуваш отделно.
Ще го погледна в нет-а. Hands Plus1

# 53
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Затова се загледах във въпросния уред, защото е компактен и не се правят чак такива упражнения за едно тесто, ама да видим. Thinking
Скрит текст:

Само дето не меси толкова добре, колкото меси машина за хляб, а цената, която виждам си я бива.

Не бих купила подобен уред, защото си е куча марка, едва ли има сервиз и чаркове. Чета, че купата не била гладка вътре и тестото залепвало. На ръка трябва да се мие. Не ми харесва това, че меси на 140-170 оборота в минута. Машините за хляб са на около 60-120 оборота максимум. На толкова са и миксерите с бъркалки за тесто на първа скорост. То си пише, че е по-подходящо за китайски теста за техните пълнени мекици или равиоли.

https://www.amazon.com/HMJ-A50B1-Microcomputer-Timing-Face-up-St … ess/dp/B08J3YBTH9

И хич не е малко мястото, което заема на плота.

Да, по-добре си с базов Бош за местене, на който и скоростта е бавна, и чарковете влизат в миляна, и резервни части и сервиз има, а и с някои допълнителни приставки може да ти замени и други уреди.

Мамбо е супер вариант ако ще месиш малко тесто, искаш ставане на топло и би искала и стационарен блендер. Поне, като те мързи, можеш да хвърляш парчета лук, зеленчуци и той да ти ги накълца, сготви и направи на крем супа.

Това чудо заема около 25 на 25 см на плота, а машината за хляб и тя толкова, долу горе, но прави и друго.

За месене и втасване на топло избирам машина за хляб или Мамбо с бъркалка на Секотек.

# 54
  • Мнения: 572
Аз пак да си препоръчам моя Бош - Yoana, с него можеш да месиш. Има приставки за различни други операции, които можеш да купуваш отделно. Основата е планетарен мискер, колкото по-скъпа серия, толкова е по-голям и мощен. Ако искаш, с него си купуваш приставки за мелене, стъргане, рязане, за паста, за сладки и т.н.

На промоция можеш да го вземеш за малко по-ниска цена, а после да си купуваш приставки, каквито си искаш, допълнтелни купи и пр. Единственият недостатък е, че заема малко повече място от компактен кухненски робот или блендер и ако месиш тесто, не може по същото време да го ползваш за друго. Т.е. няма как да пуснеш тестото да се меси и да разбиваш с блендер или да мелиш нещо в същото време.
[/quote
Бихте ли сподели с кой модел сте на Бош ?

# 55
  • София
  • Мнения: 30 124
Аз пак да си препоръчам моя Бош - Yoana, с него можеш да месиш.
Скрит текст:
Има приставки за различни други операции, които можеш да купуваш отделно. Основата е планетарен мискер, колкото по-скъпа серия, толкова е по-голям и мощен. Ако искаш, с него си купуваш приставки за мелене, стъргане, рязане, за паста, за сладки и т.н.

На промоция можеш да го вземеш за малко по-ниска цена, а после да си купуваш приставки, каквито си искаш, допълнтелни купи и пр. Единственият недостатък е, че заема малко повече място от компактен кухненски робот или блендер и ако месиш тесто, не може по същото време да го ползваш за друго. Т.е. няма как да пуснеш тестото да се меси и да разбиваш с блендер или да мелиш нещо в същото време.
[/quote
Бихте ли сподели с кой модел сте на Бош ?
Потребителката го е споделила- bosch model joanne.

# 56
  • Мнения: 4 547
https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/kitchen-machines/mum-ki … achines/MUMS2AW00

Долу са аксесоарите, които се купуват отделно.

# 57
  • София
  • Мнения: 30 124
А, извинявам се, моя е грешката.

# 58
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017

Много хубав робот и прекрасно меси.

Моят съвет е да го купите с метална купа вместо пластмасова. От пластмасовата купа много шуми новината ако се сложи в долната кошница, а и е по-трайна купата. Тази купа визирам:

https://www.e.leclerc/fp/robot-patissier-bosch-b1emums200-magazi … nch-4242005383092

Другият ми съвет е да потърсите опция с включените допълнителни аксесоари, които желаете да закупите, защото излиза много по-евтино.

# 59
  • Мнения: 4 547
Аз съм с пластмасова купа, мия я на ръка. Може да се купуват допълнително купи, така ползваш една след друга различни функции, без да се налага след всяка да миеш и подсушаваш купа.

Оф, как го прехвалихме тоя миксер, ще рече човек, че работим в Бош Simple Smile

# 60
  • Мнения: 572
Еххх големи промоутъри сте... пролетта половинката ме караше да вземем Бош серия mum имаше доста голяма отстъпка, обаче аз се дръпнах нещо. След вашите хвалебствия яд ме хвана. Че дебна по черен петък

# 61
  • Мнения: 10 379
Имаме лидълски планетарен. Щерката го спуква от експлоатация от 2г и не е мръднал.
На предната работа имахме Кичън ейд... Еми да си призная за домашно ползване не виждам никаква разлика или ползи за в пъти цената.
За тесто й се получава идеално, както и за кремове и всякакви печива.
Хляб конкретно меся в хлебопекарната.

# 62
  • Мнения: 1 410
Моят ръчен миксер се развали и сега съм н чуденка какъв да взема, планетарен или отново ръчен/обикновен?
Искам да меся и тесто с него, както и да мога да разбъркам нещо малко като смес за палачинки

# 63
  • София
  • Мнения: 1 525
Моят ръчен миксер се развали и сега съм н чуденка какъв да взема, планетарен или отново ръчен/обикновен?
Искам да меся и тесто с него, както и да мога да разбъркам нещо малко като смес за палачинки

Според мен, планетарният не замества ръчния - много е голям и тежък, за да го вадя за всяка дреболия. Затова имам и двата вида, но много по-често ползвам ръчния. Като ми се счупи, ще си купя друг - и без това са по 50-тина лева. За тесто, разбира се, ползвам платетарния миксер, главно за това го купих.

# 64
  • Мнения: 10 379
Съгласна съм с предното мнение, имаме и двата. Ползваме и двата, но само планетарния не бих за нещо дребно.

# 65
  • Мнения: 1 410
Благодаря ви за отговорите, то тогава дали не е по удобен вариант хлебопекарна пред планетарен миксер? Извинявам се за простите въпроси но не съм имала планетарен миксер и хлебопекарна !

# 66
  • Мнения: 10 379
Благодаря ви за отговорите, то тогава дали не е по удобен вариант хлебопекарна пред планетарен миксер? Извинявам се за простите въпроси но не съм имала планетарен миксер и хлебопекарна !
Хлебопекарна имам отделно Simple Smile Simple Smile В нея пека хляб само ..
Тесто и кексове, сладкиши с крем - в планетарния...
Набързо нещо за бъжкане или малко колчество - с обикновения...
Зависи какво и как готвите, колко място имаш.. ей такива Simple Smile

# 67
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Ако търсиш уред, който да меси основно малки количества тесто за хляб и имаш място, хлебопекарната е най-добрия вариант. Тя може да бърка и тесто за кекс, макар и да не съм сигурна, че всяка хлебопекарна има тази опция. За леки смеси като за палачинки хлебопекарната не става или поне не е удобна. Ръчен пасатор върши по-добре работа.

 За мене ръчния миксер е много важен уред и бих си го купила него, защото не заема място.

Планетарен миксер - само ако ще седи постоянно на плота и ще се ползва често. Моят седи в мазето поради липса на място. Ако се развали - няма да купим друг, освен ако не се преместим в жилище със 100 квадрата кухня.

# 68
  • Мнения: 1 410
Отказах се от планетарният миксер, като прочетох коментарите ви се усетих, че щеше да бъде поредният ненужен уред в малката ми кухня. Такива количества със сигурност няма да меся, най много 1 кг. и то веднъж седмично. Може би ще си купя хлебопекарна, но задължително хубав ръчен миксер.  Благодаря ви много Heart

# 69
  • Мнения: 4 547
Аз ползвам планетарния около веднъж седмично. Но е доста по-универсален от хлебопекарна, защото мога различни неща да бъркам в него, включително кайма за кюфтета. Уточнявам, че понякога пускам обикновено тесто, което не е капризно, в кухненския робот. Моя планетарен не заема много място и лесно се прибира и събира в шкафа под мивката. Меси тесто до 1.7 кг., не е от големите, а и аз обикновено правя до около 500-600 грама. Палачинки рядко бъркам с миксер, какъвто и да е.

Единственото, което не ми харесва, е това, че ако се налага да разбия един белтък например или някакво съвсем малко количество, не става добре, по-бавно е. С ръчния един-два белтъка на сняг се бият по-бързо. За кекс и двата вършат работа. Плюсът е, че планетарният просто го включвам и оставям, пък когато иска да ги избие Simple Smile 

Със сигурност разбива и меси доста по-добре от ръчен миксер на поставка.

# 70
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Зависи от планетарния миксер. Моят Kenwood и половин белтък разбива идеално. Разбира се няма да тръгна да цапотя огромни приставки и 6 литрова купа за един или 2 белтъка, които с диск се разбиват с ръчния пасатор за точно 10 до 30 секунди.

Кайма за кюфтета машината за хляб меси. На програма кекс се слага.

# 71
  • София
  • Мнения: 9 918
Гледахме пекарната на Рудолф... и ни хрумна дали с планетарен миксер не може да се прави тесто от захар и мед (и вода)? Тъй като не е евтина (готовата смеска)... а за пролетното захранване си трябват в килограми за пчелина.
Отделно ще го ползваме за хлебно тесто - хлебопекарна отдавна нямам, но ако взимам ще от неръждавейка...
Друго в какво би могло да се ползва (не съм запален кулинар) но може и да стана ако/като взема читава фурна. Grin
Профи тестомелачка почва от 800лв... но ще я ползвам веднъж годишно. Отпада.
Трябва да е с по-дълъг срок на годност. Силвъркреста дали ще смогне?
ПП> Гледам има и  такива с планетарен+ блендер + месомелачка...

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 18:22 от Starrydream

# 72
  • Мнения: 10 379
Колко ти трябва да замесиш? Ако месиш по 1-2 кила (щото повече няма да събере ефективно), доста мазане ще падне Simple Smile Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 9 918
Колко ти трябва да замесиш? Ако месиш по 1-2 кила (щото повече няма да събере ефективно), доста мазане ще падне Simple Smile Simple Smile
. Е за един месец все ще омеси...15кила

# 74
  • Мнения: 10 379
Еми взимай тогава и бъркай Simple Smile 15 кила и на ръка можеш Simple Smile

# 75
  • Мнения: 4 547
Силвър крест и подобни ще ги измъчиш. Ако ще го ползваш често и за количества, вземи си хубава марка. И хляб ще ти меси, и ще разбива торти и кексове, ако правиш, и кайма дори ще меси.

# 76
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Гледахме пекарната на Рудолф... и ни хрумна дали с планетарен миксер не може да се прави тесто от захар и мед (и вода)? Тъй като не е евтина (готовата смеска)... а за пролетното захранване си трябват в килограми за пчелина.
Отделно ще го ползваме за хлебно тесто - хлебопекарна отдавна нямам, но ако взимам ще от неръждавейка...
Друго в какво би могло да се ползва (не съм запален кулинар) но може и да стана ако/като взема читава фурна. Grin
Профи тестомелачка почва от 800лв... но ще я ползвам веднъж годишно. Отпада.
Трябва да е с по-дълъг срок на годност. Силвъркреста дали ще смогне?
ПП> Гледам има и  такива с планетарен+ блендер + месомелачка...

Да, ще го замеси. Не знам каква ти е рецептата, но ако първо вариш захарта с вода и лъжица оцет, по-добре вземи готвеща кухненска машина от рода на Kenwood  cooking chef и така няма да пресипваш и намаляваш загубите. Нагласяш на 118°, слагаш водата с оцета и (К бъркалката, май беше) и роботът си го стопля и бърка сам. След 15 мин спираш и махаш чашата да се охлади до 80°, добавяш меда, връщаш да го разбърка и е готово. Изливаш в тава с хартия да се стегне и това е.

Другото са готвещите блендери от сорта на Thermomix. В момента малкият в Лидъл е намален на 170€ С картата, обаче е с малка вместимост, 2.2l и би направил около литър наведнъж или 1.5 литра. Големият е към 350-400 евра с 3 или 4 литра вместимост и би направил около 2 литра наведнъж.

Дай рецептата да видим кой уред би бил най-подходящ!

# 77
  • София
  • Мнения: 9 918
Идеята е да се ползва и за други неща. Но второто в Лидл ми е интересно да го погледна.
Иначе вода (чай), захар и мед... гъстотата е твърдо тесто или такава, че да не се разтича през малки отвори.
Пък ако не става, както очакваме...винаги може да се върне.
Пп. Може пък на ЧП да има нещо изгодно.

# 78
  • Мнения: 4 547
Вижте назад в темата, лидълския може би няма да свърши работа за твърдо тесто. Ние такава захранка сме бъркали на печката, без особени усилия, чак и миксер ли трябва?

# 79
  • Мнения: 292
Здравейте, изчетох всичко в Интернет и темата, и се спрях на два продукта. Можете ли да ми помогнете с избора. Като основно ще го използвам за месене на тесто до 1кг 1.5кг.

https://techmart.bg/product/product/details/34550/category/598/lang/1

https://www.emag.bg/planetaren-mikser-daewoo-2000w-kapacitet-na- … ew&ref=no_results

# 80
  • Мнения: 4 547
Daewoo ми е малко съмнителна марка. Може и да е добра, ама имам опит само с една пералня, дето все се чупеше и за нищо не ставаше. А нали погледнахте, че emag бая са завишили цената, от която уж правят намаление. Ето го същият, не е 359 лв.: https://ehype.bg/product/planetaren-mikser-daewoo-dhm200mgc-2000 … esto-mesomelachka

Този е с доста голяма купа, т. е. ще платите повече пари за "уж" мощност и голям обем, за да месите до кило и половина тесто. А все пак Бош е малко по-известна и доказана марка. Можете да разчитате на гаранцията, на сервиз, на резервни части и аксесоари.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 525
Здравейте, изчетох всичко в Интернет и темата, и се спрях на два продукта. Можете ли да ми помогнете с избора. Като основно ще го използвам за месене на тесто до 1кг 1.5кг.

https://techmart.bg/product/product/details/34550/category/598/lang/1

https://www.emag.bg/planetaren-mikser-daewoo-2000w-kapacitet-na- … ew&ref=no_results

И двата са хубави, нямам съмнение. За вашите цели бих взела Бош-а от чисто практични съображения - той е много по-компактен и лек, а в същото време е подходящ за месене на до 1,7 кг тесто. Дори бих си спестила 80+ лв за приставката за рендосване и бих взела същия за ~ 2/3 от тази цена:

https://techmart.bg/Кухненски робот Bosch MUMS2AW00

Вкъщи имам голям миксер, подобен на това Daewoo, но с по-малка мощност. Тежък е и заема много място, отделила съм цял шкаф за него и ми е трудно да го вадя, затова го използвам рядко. Баща ми има Bosch MUM, който е доста по-малък и въпреки че е с по-малка мощност, по-малко скорости и не изглежда така солиден като моя, е направил много повече хлябове. Работи без грешка и е по-лесен за употреба.

Големите миксери са подходящи за голяма кухня, в която миксерът може да си стои на плота без да го прибираш след всяко ползване.



Daewoo ми е малко съмнителна марка. Може и да е добра, ама имам опит само с една пералня, дето все се чупеше и за нищо не ставаше... А все пак Бош е малко по-известна и доказана марка. Можете да разчитате на гаранцията, на сервиз, на резервни части и аксесоари.

Уредите Daewoo, които се продават у нас и в Европа са продукти на Vestel. Едрата домакинска техника, като бившата ви пералня, си я произвеждат в Турция, а дребните уреди се поръчват на външни производители в Китай.

Бош произвеждат дребните домакински уреди в свои собствени бази в Испания и в Китай, голяма част от които придобиха чрез поглъщането на испанската компания Ufesa. При Бош може да се разчита както на нещата, които споменавате, така и на по-добри инженерни решения, разработени и тествани в Германия и подсигурени от огромната база от интелектуални и патентни права на Бош.

# 82
  • Мнения: 173
Здравейте, прочетох в коментарите, че разбивате кайма в планетарен миксер. Задължително ли трябва да има приставка за кайма, защото видях такива модели, или може и без такава приставка, а само с наличните, с които оборудван миксерът?

# 83
  • Мнения: 4 547
С приставка за месене на тесто или каквато там имате за по-гъсти смеси. Ако разбивам с миксер, си ползвам ръчния с перките за тесто, че ми е по-бързо. После се оформя много лесно.

# 84
  • Мнения: 173
С приставка за месене на тесто или каквато там имате за по-гъсти смеси. Ако разбивам с миксер, си ползвам ръчния с перките за тесто, че ми е по-бързо. После се оформя много лесно.
Много Ви благодаря. Аз сега ще си купувам планетарен миксер, затова и попитах. Искате да кажете, че слагам мръвката и приставките е правят на кайма?

# 85
  • София
  • Мнения: 1 525
С приставка за месене на тесто или каквато там имате за по-гъсти смеси. Ако разбивам с миксер, си ползвам ръчния с перките за тесто, че ми е по-бързо. После се оформя много лесно.
Много Ви благодаря. Аз сега ще си купувам планетарен миксер, затова и попитах. Искате да кажете, че слагам мръвката и приставките е правят на кайма?

Не, слагате предварително смляното месо и към него прибавяте яйце, хляб, лук и останалите неща, необходими за кюфтета, и разбърквате каймата (сместа). За да смелите месото, ви е необходима месомелачка - има самостоятелни, има и такива, които са приставки към планетарен миксер, както при обсъждания по-горе Daewoo.

# 86
  • Мнения: 94

Имам същия , за месене на тесто - не става.От година се мъча с него , тъй като меся с квас.Стеле тестото по стените и върти на празен ход в центъра.

# 87
  • Мнения: 4 547
Нищо подобно няма при мен. Всякакво тесто съм пробвала - и панетоне месих, а то е доста капризно. Обира си постепенно всичко от стените и си го прави на тесто. Ако остава само по стените - значи брашното е малко.

# 88
  • Мнения: 16
Привет на всички!

Досега не съм имала дори кухненски робот. Купих си планетарен BOSCH MUM 5, с който направих руска салата, настъргах зеле, моркови и цвекло и смелих кайма. Много ми харесва засега. Обаче имам няколко питанки, които не са описани в книжките:
1. Как правите тесто за хляб? В хлебопекарната слагам всичко на едно, там дори си и втасва. В миксера заедно ли слагате съставките и за колко време ви втасва хляба? Да не се окаже, че в събота цял ден ще меся хляб...
2. За останалите теста как слагате съставките? Наедно или поотделно? Например, за кекс първо мокрите се смесват и после се добавят сухите - тук така ли става?
3. Ако някой има купа за сладолед - постоянно ли се оставя да бърка сместа, докато се замрази и сгъсти? На коя степен?
4. Ако реша да правя козунак вътре - колко най-много мога да го оставя да меси, че нали козунакът иска повече месене, за да стане на конци?

Въобще, техническата част ми убягва.

# 89
  • Мнения: 4 547
Слагате в каквато поредност искате и както е по рецепта. Аз обикновено слагам първо вода/мляко с мая и малко брашно да стане като квас, добавям яйца и мазнина, ако слагам, още брашно и постепенно повече брашно, докато се меси, така че да се получи тестото, което искам. Ако първо се сложи всичкото брашно, има риск да не се омеси добре тестото, така може да се получи и при месене на ръка, защото някои брашно поемат по-малко течност.

Оставам да втаса в купата. После пускам за малко да се завърти и оформям, пак втасва оформено и се пече.

Съответно и с кекс - първо разбивам много добре яйцата и захарта и към тях прибавям другите съставки поред. Смесване първо мокри съставки, после сухи, е рецепта за мъфини, не за кекс.

Козунак - задължително трябва да се разбие захарта с яйца или поне да се смеси с млякото. Чак после се добавят останалите съставки. Важи и при месене на ръка. Не бива да има захарни кристалчета в тестото. Колко време - миксерът меси много по-ефективно от човешка ръка, така че след като всичко се смеси и започне да се отделя от купата и да пуска мехурчета, готово е за втасване.

# 90
  • Мнения: 16
Благодаря, Весела. Ще му се пробвам. Когато месих на ръка хляб с квас, само първото месене ми втасваше около 8 часа. Ще отиде един ден за един хляб Simple Smile
Благодаря за отговора.
А някаква инфо за сладоледената купа? Тя се слага охладена на миксера и той не спира да бърка, поне такива са ми степените. Няма програми. Трудно ми е да си го представя.

# 91
  • Мнения: 4 547
Нямам купа за сладолед и не мога да помогна Sad

Дали е в миксер или на ръка, времето за втасване е еднакво. Тесто с квас втасва много бавно,  независимо къде и как се меси. С мая втасва до един час.

# 92
  • Мнения: 1
Здравейте, обмислям покупка на планетарен миксер, но от прочетеното до момента нещо се обърках какво точно да взема. Моля за съвет тези които имат опит с такъв уред -
- първо искам частите да са качествени от неръждаема стомана а не от пластмаса и затова съм се насочила към кенууд и китченаид, но може да ми предложите и други марки,  
- да може да меси тесто за хляб и козунаци с брашно до 1 кг и 1/2 брашно. Това като тесто колко е, и колко литра трябва да е голяма купата Ако е 6-7 литра ще може ли да меси  по-малко количество и да разбива например 1 белтък, защото някъде назад четох че неможе. 5-литровата купа за колко тесто е подходяща, за 1 кг тесто например   500 гр брашно ли са необходими
- и относно мощността - освен да меси естествено да става и за кекс и други неща - рендосване, паста и др., за което трябва да може да се окомплектова допълнително. Основно си мисля че месенето натоварва най-много затова за тези цели каква трябва да е мощността

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 11:58 от KaSy3023

# 93
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Някои приставки на кухненските машини Kenwood имат силикон и/или пластмаса по тях. Примерно приставката Flexy е от нещо такова и няма как да е иноксова. Повечето приставки и дискове за Kenwood Cooking chef за от неръждаема стомана. Има, обаче и алуминиеви, пластмасови и силикон. К- бъркалката е инокс.

Тук се коментират само кухненски машини Kitchenaid и Kenwood:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1246882

Тук са указани максималните количества брашно за различни теста в моделите на Kenwood:

https://www.kenwoodworld.com/en-au/faqs/What-are-the-maximum-cap … n-machine/a/45606

Kenwood предлагат демонстрации в някои градове и столици. Свържете се с тях и отидете на демонстрация! Така най-добре ще се ориентирате кой модел е подходящ за вас, имате ли нужда от допълнителни приставки и какви точно. Не купувайте веднага!

Тези уреди са тежки и обемисти и имат нужда от постоянно място на плота. Някои приставки, като тази за рязане и стъргане, се закрепват отгоре и отзад и за да ги ползвате, трябва да се качвате на стол ако роботът е на висок плот, та моята съм я ползвала точно 5 пъти. Същото с блендера.

Имаме Kenwood oт 15 години и ако сега купувах, щях да избера Kenwood.

Успех.

Общи условия

Активация на акаунт