Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Джобни Пари

• 3 292
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
Около училищата боклуци продават,но не е приемливо другите деца да ядат,а това да гледа отстрани.Здравословно в къщи.

# 46
  • София
Макак бе! Тия с ко̀лата са бъдещите наркомани Joy

Последна редакция: ср, 14 апр 2021, 22:10 от Ms.Gorgeous

# 47
Ние в училище ядяхме пици и спагети,а моите деца дюнери и кола,ми не сме  умрели.Като гледам тези,които се хранят само здравословно,био,еко и др. са по-болни.

# 48
  • Варна
Doro, само за храна ли са разходите? Вие отивате на работа с празен портфейл ли?
На 12 г.имах цикъл и спестявания. Самостоятелно ходехме и на плаж с приятелки. Не молех мама за превръзки, купувах си ги. От сладолед не съм пострадала. Обичах да ходя на кино. Атракционите в парка бяха нашия рай.
Не зная какво е дрога, не пуша, а пияндетата бягат от мен. 😄
Ограничаването често води до обратния ефект, на крайности и наваксване. Видях го при всички мои ощетени връстници. Разбира се, някои бяха ощетени от родителска грижа и любов, не само от средства.

# 49
  • София
Това с недаването, че да не яде боклуци е абсурдно, наистина.
Трябва да не яде боклуци с пари в джоба, но това се учи вкъщи, изобщо концепцията е сгрешена.

# 50
След като не искат да ѝ дават пари, за да не ядат боклуци, да купуват и вкъщи да ѝ приготвят за училище некой готин сандвич, плодове, сокове да ѝ цедят и да слагат в раница... ама то, проблемът не е, че ще яде боклуци, а че им бърка в бюджета. Щото ако трябва да избира да цеди плодове и да прави сандвичи сутрин или да ѝ даде 5 лв, ще ѝ даде 5лв.

# 51
Един ден дъщеря ми не трябваше да ходи на обяд на стол, за да тръгне по-рано от училище. Съответно за този ден не бяхме взели купон. Съученик един недоразбрал защо няма купон, отишъл и й купил купон от лавката. Но понеже не продават за същия ден, купил за следващия, и казал: "Вземи ти моя купон за днес, а аз ще мина с утрешния, ще се оправя в стола".
Не е по темата, но това е толкова мило, че нямаше как да го подмина.

# 52
След като не искат да ѝ дават пари, за да не ядат боклуци, да купуват и вкъщи да ѝ приготвят за училище некой готин сандвич, плодове, сокове да ѝ цедят и да слагат в раница... ама то, проблемът не е, че ще яде боклуци, а че им бърка в бюджета. Щото ако трябва да избира да цеди плодове и да прави сандвичи сутрин или да ѝ даде 5 лв, ще ѝ даде 5лв.
И най-хубавото и скъпото да приготвиш от вкъщи,пак ще предпочита да си купи това,което си купуват другите деца,ако ще да е най-големия и евтин боклук.

# 53
Това с недаването, че да не яде боклуци е абсурдно, наистина.
Трябва да не яде боклуци с пари в джоба, но това се учи вкъщи, изобщо концепцията е сгрешена.
Не, сгрешена е логиката, че ако му дадеш 10 лева ще си купи здравословно, а ако му дадеш 5 ще си купи боклук, щото нямало 10. Това пишете и то е булшит разбира се.

А колкото до това, дали по време на училище ходят на плаж, на атракциони, на кино - не, моето дете ходи на училище и влиза в часове. Все още, слава Богу. 🙂 След училище ако не се прибере веднага, играят в двора или си лафят по пейки и огради или в парка и водата е 1 лв. Не са почнали да висят по кафенета и пари за "възпитателно" наргиле ми е далеч да давам.
И пари си връща, и храна връща. И не ми изглежда ощетена, нито гладна.

# 54
  • София
Разбира се, но има. Wink

# 55
  • София
Абе всичко зависи. В училището на малкия лавката е затворена. Имаше една пицария, и тя затвори покрай тия локдауни. Та сега въобще няма къде да харчи. Сутрин аз му правя сандвич и плод, и в училище им дават още.

# 56
Дъщеря ни е на 11 години.
Когато е на училище и даваме по 10лв.на дребно за седмицата.
Тоест 5 дни-по 2лв. на ден.
Не винаги успява да ги изхарчи всичките.
Приготвям храна за училище,носи си вода и айрян или някакъв сок.
Освен това,откакто е започнала пандемията на учениците от нашето училище не се разрешава да излизат извън двора през голямото междучасие.

# 57
Не бих ощетила детето си на сметка на това, че нямам примерно голяма възможност. Как детето да се чувства добре сред приятелите си като няма и 1 лев да си купи вода (примерно), като родители сме длъжни да осигурим най-доброто за децата си, а не каквото остане за тях. Може да ви се вижда нелогично и смешно, но децата са доста подигравателни, особено в тази възраст. Не ви иска пари вероятно, защото постоянно се мънка и натяква, че трябва да се плати това, онова .. ами извинявам се, ама аз бих седяла гладна на работа пред това детето ми да има поне 3-5 лв за училище.

# 58
  • София
Въпросът е, че когато нямаш -нямаш и правиш преорганизация на наличното. Трябва ли обаче да икономисваш и колко би икономисал от детски джобни?

# 59
Авторката получи 100% мнения, че е неприемливо да лишава ученичката от джобни пари.

Някои подкрепяме позицията, че 10 лева на седмица могат да са достатъчни. Нито храна, нито пътни, нито задължителни разходи има детето в тази сума. Като трябва да се отчетат и навиците на болшинството от обкръжението. Ако околните разполагат и се включват в платени "активности", тогава не бива да се изолира от приятелите си и родителите ще трябва да се съобразят и да преразпределят бюджета, за да не ощетяват детето в рамките на нормалното.
Подигравки - и реакция към тях - е въпрос на възпитание, не е база за изнудване. Ще има съученик с последен модел айфон, който ще я пита "твоя телефон има ли го тва, а". Дали ще е за джобни, дали ще е за маратонки, фукльовци ще се намерят вероятно, не е нужно да се съобразява и да ги търпи.

Общи условия

Активация на акаунт