„Отдел Издирване“ - тема 2

  • 26 552
  • 546
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Според мен единствено детето и е важно. Тя е загубила своята дъщеря и е в очевидно добри отношения с дъщерята на Петър, това провокира майчинския ѝ инстинкт и иска да я защити. Ситуацията не е същата, но пък предвид, че вече е наясно, че нейната дъщеря е била отровена, а не катастрофата е причина за смъртта ѝ, съзира опасност за детето, което беше отвлечено преди това, а този факт пък отключва и професионалния инстинкт, и така Ралица вече е нащрек, и е подготвена за всякакъв развой на събитията. Ще видим дали ще ме опровергае.
Колкото до Петър, там ми се струва, че почва да ѝ щрака мисълта на ченге, не на съпруга. Тя не показа никакви горещи емоции или страст към него. Даже никакви емоции е най-точно, "горещи" и "страст" в едно изречение с героинята на Пападопулу са оксиморон

# 256
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Според мен единствено детето и е важно. Тя е загубила своята дъщеря и е в очевидно добри отношения с дъщерята на Петър, това провокира майчинския ѝ инстинкт и иска да я защити. Ситуацията не е същата, но пък предвид, че вече е наясно, че нейната дъщеря е била отровена, а не катастрофата е причина за смъртта ѝ, съзира опасност за детето, което беше отвлечено преди това, а този факт пък отключва и професионалния инстинкт, и така Ралица вече е нащрек, и е подготвена за всякакъв развой на събитията. Ще видим дали ще ме опровергае.
Колкото до Петър, там ми се струва, че почва да ѝ щрака мисълта на ченге, не на съпруга. Тя не показа никакви горещи емоции или страст към него. Даже никакви емоции е най-точно, "горещи" и "страст" в едно изречение с героинята на Пападопулу са оксиморон
Joy
Точно.

Да, детето е важно, но от друга страна пък мисля и че иска да разбере кой уби нейното дете.

# 257
  • Мнения: X
Да, детето е важно, но от друга страна пък мисля и че иска да разбере кой уби нейното дете.
Може би инстинктът ѝ на ченге и подсказва, че едната история по някакъв начин е свързана с другата и общото между двете е самата тя. Не, че вече се сеща, а че го усеща подсъзнателно. Все пак Ралица не е квартален инспектор, а висш полицай от специализирани служби.

# 258
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Да, детето е важно, но от друга страна пък мисля и че иска да разбере кой уби нейното дете.
Може би инстинктът ѝ на ченге и подсказва, че едната история по някакъв начин е свързана с другата и общото между двете е самата тя. Не, че вече се сеща, а че го усеща подсъзнателно. Все пак Ралица не е квартален инспектор, а висш полицай от специализирани служби.
Да, да, вероятно е така.
Жалко, че е към края си сериала, доста добър, дори най-добрия от този зимно - пролетен сезон на телевизиите ни.

# 259
  • Мнения: 7 190
Ако Петър се окаже Портиера, за мен ще е разочароващо, защото трябваше да го прикрият по-добре. Поне да му бяха дали друго име на героя, а то с това 'Петър - Портиера' е повече от очевидно и така доста отдавна вече интригата е разгадана.

# 260
  • София
  • Мнения: 2 299
Картичките със Саламандър са предупреждение: Ако..., следва убийство...
Журналистът получи такова, за да мълчи.
Ролята на Портиера е да не допуска никой да стигне до “главните”, а полицията се доближава, за това Петър получи картичка - за него най-важна е дъщеря му... Мисля на глас...🤔 Може би след като е сменил името си, е направил тази еквилибристика с осиновяването, за да може хем да е с дъщеря си, хем да не го свързват със “Евридика” 😉

# 261
  • Мнения: 9 619
Само, че картичката на Ивица и журналистта се различаваха от тази на Петър, а и той като се върна от пътуването си не беше притеснен изобщо, чам следващият епизод получи писмо, напрегна се от него и забрани на Катя да излиза.
И продължавам да се чудя колко спокоен трябва да си да оставиш труп в басейна на къщата си, където жена ти и дъщеря ти могат да го видят.

От промото за следващия епизод, този който насочва оръжие към Ралица накрая Тото ли е?

# 262
  • Мнения: 268
Странно ми е на мен как Катя се стори позната на Маги и тя моментално я свързан със сиропиталището, ако баща и я е осиновил на 3г. Няма как Маги да разпознае лицето на едно 3 годишно дете. А също така някой беше посочил в предишните коментари, че Портиерът трябва да бъде по-възрастен от Петър за да е търгувал с хора и групировки през 90те

# 263
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Само, че картичката на Ивица и журналистта се различаваха от тази на Петър, а и той като се върна от пътуването си не беше притеснен изобщо, чам следващият епизод получи писмо, напрегна се от него и забрани на Катя да излиза.
И продължавам да се чудя колко спокоен трябва да си да оставиш труп в басейна на къщата си, където жена ти и дъщеря ти могат да го видят.

От промото за следващия епизод, този който насочва оръжие към Ралица накрая Тото ли е?
Труп?
Заспала ли съм?
Какъв труп?

# 264
  • Мнения: 10 794
Дааа.. Петър си беше оставил картичката на дивана, беше в изключително ведро настроение тогава, а не като заплашен човек.

Това, че Магдалена позна дете на 3 години беше абсурда на абсурдите. Значи Нера не може да познае брат си (дето са били двамата по цял ден), но Магито я позна Катя на секундата (дето са били 20 деца) Joy

Според мен Петър е убил жена си, оставил е Катя в дом. Сменил си е самоличността и пак си я взел, със солидни връзки, разбира се.

# 265
  • Мнения: X
Да, бе, това за "труп в басейна" за втори път го чета, къде видяхте труп? Той излезе от басейна с гумени ракъвици, все едно чисти, ма трупове не показаха.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 299
И аз не видях труп 🧐 Излезе с ръкавици от басейна, все едно го чистеше, но труп? Да не го е разложил с киселина 🤔

# 267
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Да, бе, това за "труп в басейна" за втори път го чета, къде видяхте труп? Той излезе от басейна с гумени ракъвици, все едно чисти, ма трупове не показаха.
И аз не видях труп 🧐 Излезе с ръкавици от басейна, все едно го чистеше, но труп? Да не го е разложил с киселина 🤔
Успокоих се.
Явно няма труп.
Благодаря ви.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 334
Малко хаотичен и прибързан ми се стори този епизод, на фона на предишните, но пак силен. Само ме е яд, че Радо падна в жертва - беше ми един от най-симпатичните герои. Но още като почнаха да му отделят толкова екранно време в тая серия, ми стана ясно, че към края ѝ няма да са добре нещата за него.

Радвам се, че в следващия епизод ще видя друг свой любимец - а именно Койна Русева, която обожавам. Blue Heart А пък Тото няма да го коментирам. Grinning

# 269
  • Мнения: 1 741
Да, бе, това за "труп в басейна" за втори път го чета, къде видяхте труп? Той излезе от басейна с гумени ракъвици, все едно чисти, ма трупове не показаха.
И аз не видях труп 🧐 Излезе с ръкавици от басейна, все едно го чистеше, но труп? Да не го е разложил с киселина 🤔
Успокоих се.
Явно няма труп.
Благодаря ви.
В промото за следващия епизод се вижда трупът на журналиста в басейн със сини плочки.

Общи условия

Активация на акаунт