положителен тест без установена бременност

  • 1 231
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, Момичета,

Обръщам се към вас за съвет и мнения. Преди няколко дни направих тест за бременост, резултат 2 чертички. Същия ден посетих гинеколког, който НЕ установи бременност /има съмнения за извънматочна/. Насочи ме към кръвен тест, вчера теста излезе положителен с завишен резултат от 350.84. По мнение от лабораторията ме информираха, че при толкова високи стойности бременността не е извънматочна. Насочиха ме към гинеколог д-р Кироваков за второ мнение имам записан час за утре при него. Доста съм притеснена и ще помоля за мнения на тези от вас, които са преминали през този проблем. Всеки един съвет и мнение би бил полезен за мен.
Ако се наложи аборт, към кой специалист в Бургас бихте ме насочили?
Благодаря предварително на всички, които ще се включат с коментар!

# 1
  • Мнения: 46 484
Кога е била последната редовна менструация?
Обичайно лекарите не потвърждават ранната бременност. На мен в 6 г.с. ми казаха същото. Това не е повод за притеснение.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 011
Още е рано да ходиш по лекари. Преди 1000 единици на теста не се вижда на ехограф. Рано е.

# 3
  • Мнения: 1 333
Кога е била последната менструация?
На преглед е хубаво да се отиде поне 10 дни след закъснението за да се види нещо или ако следите ЧХГ - при стойности над 1000-2000.

# 4
  • Мнения: 4 660
Защо мислите за аборт още сакчето не сте видели. След 4-5 дена ще го видите. Не се доверявайте сляпо на лекари потърсете второ трето мнение. Изчакайте първо в много ранна бременност сте.

# 5
  • Мнения: 6 764
След уринарен тест се чака 10-14 дни закъснение, за да се посети гинеколог за потвърждение. Нормално е ако отидете на 1-2 ден закъснение при АГ да не се види нищо.
Ако има съмнения за извънматочна, кръвен тест се прави 2 пъти с интервал 48 часа, за да се види дали хормона нараства с нужния темп.
Ако сте посетили АГ без да имате поне 10 дни закъснение, просто изчакайте и отидете отново, но не при този лекар, защото не е коректно да не ви обясни изписаното по-горе.

# 6
  • Мнения: 2
Закъснението на цикъла е с 2 дни. Факт е бременността, но притеснението идва от там, че не е планувано.

# 7
  • Мнения: 1 685
Закъснението на цикъла е с 2 дни. Факт е бременността, но притеснението идва от там, че не е планувано.
Закъснение от 2 дена и очаквате да се види на ехограф бременност?
Няма начин.
Не е планувана - това означава, че не е желана ли?

Общи условия

Активация на акаунт