Любители на кучета - 117

  • 24 393
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 516
Мери, за съжаление сърбежа й не е минал. Чеше се там, където има най-много козина-хапе се по опашката и дупето и се чеше по врата. Минавам я с гребен като видя, че се чеше и се успокоява за няколко дни. Според мен е от жегата, запарва се. Като видя, че се хапе, значи е време за ресане. Винаги разтварям да видя има ли рана или голо петно, но няма, за моя радост. Акитите са предразположени към много кожни заболявания, две от тях са автоимунни, които след време удрят в очите. Няма лечение, само поддържаща терапия- баня с омазняване с различни масла и се вземат хапчета и витамини доживот. Дори има болни кучета от развъдници, единия от тях е доста известен развъдник в Сърбия, който дори след като едно от кучетата им, продадено в България, се разболя, не спря да развъжда от тази линия. Дори не се знае причината, но се предава генетично. Възможно е да се прояви при силен стрес (въпросното куче от Сърбия е било ударено с нещо тежко по главата преди да отключи заболяването), а е възможно и просто така в даден етап да се прояви. Наскоро четох и за испански развъдник с болно куче. Заболяването се казва Sebaceous adenitis и няма лечение. Има го и при самоеда и пудела, рядко при хъскито и немската овчарка, но най-вече по акитите. Породата за съжаление е трудна за отглеждане и развъждане. Разбира се, не мисля най-лошото, надявам се моето момиче да е здраво дълги години. Simple Smile

# 511
  • София
  • Мнения: 8 552
Благодаря, Chihuahuas Mom! Колянна беше, да. Четохме доста тогава, но си беше преди 7 години и това с рецидива съм го забравила аз. Буба ще става на 8 юни месец (mtz). Помня уж добре симптомите й тогава, пък и ММ също. Не прилича на същото, а докторът като провери ставата, и той като ММ не усети излизането, което преди се усещаше. Не е ортопед и не той каза, че няма как да е луксация, ами аз така заключих в поста си (глупаво, знам). Мислим да наблюдаваме засега, средата на месеца е време за ваксина, така че до тогава ще я следим и дано няма нищо притеснително. След наблюдение + добавка и следващ преглед, ако се налага, и снимка ще направим. Ще погледна и сиропа, но се надявам, че все още не се налага да взима добавки и сиропи за постоянно.
Вчера и днес е супер, ето я как се беше размазала преди малко с крив език

# 512
  • Мнения: 166
Една по-различна снимка Grinning


Кара вече е на 3 вида хапчета, НО сърбежа намаля значително Simple Smile Стискаме палци след 2 седмици, като намалим апокел-а да продължава все така Simple Smile

# 513
  • Мнения: 359
ToniShu, душица е плезлата 😍 Стискам палци да е нещо безобидно и да не се повтаря 🍀 Като ходите за ваксина нека все пак погледнат и жлезата 😉

Има доста други причини освен пателарната луксация и коленните връзки- от значение е имплантът, материалът, дали е от “заключващ тип” или свободно движещ се, дали някоя част (“игла”, която е оставена по преценка на оператора) не опира в мускулчето, дали не прави крампи, дали не се е залежала на този крак, да го е травмирала... характерното вдигане и щадене, което е класическа индикация за споменатото горе може да е и нещо банално- оголен живец, протрита лапа, а да изкара акъла на човек...  Но наблюдавайте я вкъщи, ако нещо ви притеснява- на ортопед, че да ви е мирна главата и Бубка да е добре 🍀

За сиропа- не е постоянно, а 3:3 месеца (прием: почивка). Съветвам те, ако взимаш сироп от клиника за проба да попиташ кога е отворен (използва се до 3 месеца след отваряне), защото доста хора не четат и разчитат на срока на годност на неотворената опаковка! Аз винаги купувам цяла бутилка и подарявам излишното количество за някое животинче в нужда, така съм сигурна какво ползвам 😉

Не се притеснявай, не са толкова страшни добавките, понякога са необходими- остаряват душиците... Голямата преди дни  направи 14 години, да е жива и здрава бабката ми, а какво ли не е пила и през колко ли лечения не е минала! Ще се справите и вие 🍀🐾🧸

# 514
  • Варна
  • Мнения: 10 520


Лигнята на мама 😂

# 515
  • Мнения: 2 903
Ето как протича нашата разходка 😁:

# 516
  • София
  • Мнения: 8 552
Sivi, тез' божествени тела не се поддържат лесно, я! Ти какво искаш, да станат кожа и кости ли? Stuck Out Tongue

Chihuahuas Mom, точно понеже не ни заприлича на характерното пазене (по-скоро все едно е разтегнала мускул или нещо такова не драматично), затова съм почти спокойна, че не е луксацията. Но ще следим и ще видим, ортопедите са набелязани кои може да са, рентгенът е на няма и километър от нас... ще се справим. Аз единствено искам да не се налага, щото е рано; ще ми се болежките да започнат поне след 10-тата годинка. И да са минимални Simple Smile Ама ще видим, засега се следим и това е. 
А твоята бабка толкова да остарее още, че "бабка" да й е прякора от младите години Wink

А на лигнята estel-ска, бих й нападнала розовото ухо с целувки вед-на-га щом го видя Grinning

# 517
  • Варна
  • Мнения: 10 520
Сиви, по жега се не ходи. От снимката липсва бира и цаца 😂

Тони, с удоволствие ще ти се даде. Физиономията му е такава, защото котката Лили го къпе 😂😂

# 518
  • София
  • Мнения: 396

Вкъщи всички сме ентусиазирани да го учим и сме се амбицирали да минем с него основно и средно образование за норматив, а на есен - да ходи в университет. Joy
Така, така, това е немска овчарка!
Ние го даваме по-лежерно, ама нашето е една красива блондинка.Joy
/Моля, русите дами да не се обиждат, сетих се за популярните вицове 🙂./

# 519
  • тук-там
  • Мнения: 5 675
Ние след поредицата от паркове и градска среда, пак сме в планината - щастливи и усмихнати:

# 520
  • Мнения: 516
Жега 😓 Няма шанс обаче да легне на земята 😁
Как се справяте с жегата, особено при северняците? Освен задължителната вода на разходка и по възможност излизането да е рано сутринта и вечерта.

# 521
  • Мнения: 231
Жега 😓 Няма шанс обаче да легне на земята 😁
Как се справяте с жегата, особено при северняците? Освен задължителната вода на разходка и по възможност излизането да е рано сутринта и вечерта.


Не е точно северна порода , но  й давам кубчета лед , замразено кисело мляко  и плодове да си ги ползва като ледени близалки . Също преди да излезем й слагам бутилка вода във фризера за да може да  се запази хладна /студена за по-дълго време .

# 522
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ах, хапва си сладолед! 🥰

При нас още не е станало страшна жега, подухва ветрец, който разхлажда. Само в неделя беше страшен задух и 27°, но бяхме на село и така се охлади нашия приятел:

Накисна се целия, опита и главата да си потопи. Joy Приличаше на хипопотам, правеше много смешни движения и исках да му направя видео, но точно тогава излезе и искаше да разхлади и мен.

# 523
  • Мнения: 516
Това със замразеното кисело мляко е супер идея, Кио обожава кисело мляко. Благодаря!

# 524
  • Мнения: 2 903
Набързо се вклюпвам само да кажа, че ме е никак добра идея рязкото охлаждане на кучето в жегите. Водата също не е добре да е много студена. Кратки разходки в часовете с по-силно слънце и съответно след залез малко по-продължителни. Не допускайте кучето да прегрее, а ако прегрее не мокрете със студена вода и давайте на малки порции да пие, а не изведнъж да се нальока. Правете чести почивки на сянка и кучето само ще се охлади.
Аз по принцип в жегите водя Макс на Дунава. Хем има дървета и сянка, хем вода да се цамбури. Ама той е късокосмест и съхне по-бързо, а и няколко пъти е прегрявал и е бил аха-аха да се гътне, че предпочитам мокро куче миришещо малко на тиня, ама живо 😁

Общи условия

Активация на акаунт