Любители на кучета - 117

  • 24 397
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 958
Стела , много се радвам , че Маги е добре ! Heart Kissing Heart
Джаки , как е твоето момиче ?
Кайзер , добре дошъл в темата !

# 481
  • Мнения: 18 394
Mtz, това с въглехидрата и на мен ми се стори странно, но пък тя знае, че храним с BARF и като е питала мъжа ми дали има някакъв въглехидрат вътре, той е казал, че е само смляна кайма. Което е почти така, но освен кайма съдържа плодове и зеленчуци и допускам, че от там идва. Та предложението е било да добавяме зеленчуци към него (моркови, грах и забравих какво още), след като подробно се запознаем със съдържанието и някакви таблици, които не разбрах къде да ги търся.

Иначе играем доста вкъщи, основно с дърпане на играчка. Тича след децата, отделно го обучаваме по 2-3 пъти на ден. Даваме му кучешки пъзел и да се мъчи с една назъбена гумена топка, в която пъхаме гранули. Почти не е седял сам, от няколко дни започнахме да го оставяме по час-два, за да свиква, защото от средата на месеца ще му се наложи да седи сам по 4-5 часа. Това със стената го прави, докато си мислим, че спи. Joy

# 482
  • Мнения: 2 881
Стела , много се радвам , че Маги е добре ! Heart Kissing Heart
Джаки , как е твоето момиче ?
Кайзер , добре дошъл в темата !

Няма ново при нас. Грижим се, говорим си глезено, милваме ушички (пък и само те са мекички и кадифени при дратхаар). Надяваме се да се подобри, дано!
Стеле, много се радвам, че лечението помага на Маги!
А мъникът Кайзер е такъв бонбон! 😍

# 483
  • тук-там
  • Мнения: 5 675
Mtz, това с въглехидрата и на мен ми се стори странно, но пък тя знае, че храним с BARF и като е питала мъжа ми дали има някакъв въглехидрат вътре, той е казал, че е само смляна кайма. Което е почти така, но освен кайма съдържа плодове и зеленчуци и допускам, че от там идва. Та предложението е било да добавяме зеленчуци към него (моркови, грах и забравих какво още), след като подробно се запознаем със съдържанието и някакви таблици, които не разбрах къде да ги търся.

Иначе играем доста вкъщи, основно с дърпане на играчка. Тича след децата, отделно го обучаваме по 2-3 пъти на ден. Даваме му кучешки пъзел и да се мъчи с една назъбена гумена топка, в която пъхаме гранули. Почти не е седял сам, от няколко дни започнахме да го оставяме по час-два, за да свиква, защото от средата на месеца ще му се наложи да седи сам по 4-5 часа. Това със стената го прави, докато си мислим, че спи. Joy

И аз храня с Барф и откакто махнах гранулата, кучетата са несравнимо по-добре. Добявям по някой зеленчук. И плодове давам. Има олио и добавки специално за Бард на Canina - препоръчвам ги!
Като започнете да го оставяте сам - не го правете на въпрос. Не показвайте никаква емоция, просто затворете вратата на пространството, което сте му определили. Като се прибирате, не поощрявайте радост и скачане.
Стела, много се радвам за Маги! Ще се пребори душицата - любов и търпение ви трябват!
Джаки, за парализата на лапите какво казва вет? Кога се очаква да се оправят? Милата Кара, голяма душа носи тя!

# 484
  • София
  • Мнения: 396
wild poppy, на колко месеца е Кайзер?

# 485
  • Мнения: 18 394
Alcazar, почти на 3м. е.

# 486
  • София
  • Мнения: 396

На снимката ми изглежда по-голямо. Впечатлена съм, че го обучавате по 2-3 пъти на ден. Нашето кученце е на 3,5 месеца, остават няколко дни, докато започне да излиза. Ние след това мислим да започнем обучението. Засега изпълнява "седни" винаги и "легни" по негова преценка🙂.

# 487
  • Мнения: 2 881
mtz, не се ангажира с прогноза за задните лапи, сложни и сериозни са нещата, та... Дай, Боже, да се справим!

# 488
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Миличкото Маги! ❤️ Дано все такива добри новини чуваме!

# 489
  • Мнения: 2 903
PimKie добре си дошла в темата 🤗 Не помня дали си споменавала преди, ама какво мъниче ще си вземете? Като дойде у вас ще чакаме и данък под формата на снимки, да знаеш 😜
alcazar на първо време най-важното е кутрето да си знае името и да идва при повикване. Също важен момент е да го научите да ви поглежда в очите преди да получи лакомство. Аз моето диване късно го научих, че лакомствата идат от юен, а не от ръката ми 🤣, но е важно да свикне, че фокуса е в очите на човека, е в ръцете му.
wild poppy добре дошли с тоя ушатко сладък. 🤗 По въпроса с гризането на стени не мога да поногна, но най-вероятно се касае за скука и неизразходена енергия.
Деспи много готина снимка 😘
Стела браво на Магито, боец си е тя 🤗
Джаки продължаваме да стискаме палци, лапи за Кара. Дано скоро влезеш в добри новини.
Всички други, дето не ви споменах поименно, ама си ви следя и ви се радвам ма кучаците. Да ги нагушкате и нацелувате от мен 🤪
От няколко дни на мястото извън града, където обгрижвам няколко бездомничета се е появило още едно. Явно някой от селата е видял, че има кучета, храна и къщички и е оставил това, дето муне било излишно вече. Ужасно стресирано животинче, още не знае точно къде е. Като се приближавам към него ме ръмжи. Днес все пак му дадох парже наденица от ръката си за да види, че не му мисля лошо. Ще го обгрижвам и него, какво да го правя милото.
При моите всичко е нормално. Макс откри сезона на къпането в Дунава, ама в жегите друго спасение нямаме. Сега е къпан с шампоан и отивам да го гушкам докато е чист 😁 Вивата пък само гледа да ми се намърда на леглото и възглавницата и после се прави на умряла само и само да не я изгоня 🤣

# 490
  • Мнения: X
Sivi, мога да ви зарадвам с една "паспортна" снимка от сега. Смилява се човекът и от време на време изпраща снимка или клипче.
Ето я нашата ваймаранерка - Рила:

# 491
  • Мнения: 977
Sivi, мога да ви зарадвам с една "паспортна" снимка от сега. Смилява се човекът и от време на време изпраща снимка или клипче.
Ето я нашата ваймаранерка - Рила:

Лелее,какви очии. Направо съм заслепена!! Страхотна е! Heart

# 492
  • Мнения: 3 531
Добре дошли на Кайзер и Рила от най-дребния в темата. Вярно е, че трябва много да залягам за да го хвана в кадър, но пък е наперен като истинско голямо куче 😂❤

# 493
  • Мнения: 2 903
Sivi, мога да ви зарадвам с една "паспортна" снимка от сега. Смилява се човекът и от време на време изпраща снимка или клипче.
Ето я нашата ваймаранерка - Рила:

Лелее, страшна красотичка е Рила 😍 Чак аз нямам търпение да я вземеш и да ни я показваш честичко с темата 🤪

# 494
  • Мнения: 2 958
Добре дошли на Кайзер и Рила от най-дребния в темата.
Тц.. Тук може да поспорим Joy
Ако тежи над 2 кг не е най_дребния Stuck Out Tongue Smirk
Привет на Рила ! Радвам се , че  бърлогата ни става все по_голяма Hug
Снимка на Арчи от сутринта _

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 22:30 от blueberrу

Общи условия

Активация на акаунт