Медицинско за побой

  • 15 880
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 667
Ами казахте, че искала да заведе дело. Затова отговарям, че следва да си подаде молба до съда. Молба плюс декларация. Имайте предвид, че молбата се подава в едномесечен срок от датата на акта на насилие. Да не изтърве срока.

# 31
  • Мнения: 2 749
Нещо не схванах - иска да води съдебно дело, но я е страх да не я изхвърли? Изнасянето трябва да е първата крачка при домашно насилие.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Единствено знам, че никакви  записи, аудио или видео, не се зачитат като доказателство. За детето трябва работа с психолог за да докаже той, че има травма. Иначе законите в любимата ни родина не са приели видео и фото материалите като доказателство за престъпление. Може да го снимаш как те убива, родният съд не може да направи нищо.
И откъде точно са тези знания? Rolling Eyes

Цитат
Свидетелство се вади не по- късно от месец след случилото се, иначе губи давност.
Свидетелствата нямат "давност", която да "губят", има само следи по тялото, които изчезват, и то, в случая с кръвонасядания (синини) - за дни. Изчезнат ли следите, съдебният лекар няма да установи нищо. Месец е само срокът за подаване на молба по Закона за защита от домашно насилие.

Цитат
Ако живееш на един адрес с насилника, заповедта не може да бъде извадена по разбираеми причини.
Това също не е вярно, както Ви е казала и колежката.

Да спрете да пишете глупости, а?
+1.

И друго да питам че ми стана интересно - наистина ли видео доказателства не се приемат и защо? (понеже и аз съм чувала, че е така) Нямаме специалисти, дето да докажат автентичността на записите и че не са манипулирани или просто нямат средства да им платят. Изобщо има ли случаи, в които може да се допуснат видеозаписи като доказателства.
Допускат се в масовия случай. Особено по граждански дела, каквото е това по ЗЗДН. Естествено, ако наистина има съмнение, че не са автентични, това също следва да се провери.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 15:35 от Магдена

# 33
  • Мнения: 99
Здравейте, дами! Имам такъв въпрос към по-запознатите: Ако вече има 1 извадено медицинско, при второ такова какви са последствията за насилника?

# 34
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 667
Зависи дали ги използвате като доказателства пред полиция или съд.
За домашно насилие ли става въпрос?

# 35
  • Мнения: 99
Да, за домашно насилие от съпруг. Би се приложило разбира се към бракоразводното дело, но аз питам дали иначе при отчетено 2-ро полицията се съзира от съд.лекар и налага някаква  (строга) мякра?

# 36
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 667
Ако има образувано досъдебно производство и вече сте приложили като доказателство първото медицинско, им занесете и второто. Съд. лекар няма да уведоми полицията. А и полицията не налага мерки.
Ако сте завели дело за домашно насилие, този случай се явява втори такъв и за него може да му образувате второ дело.

# 37
  • Мнения: 2 749
Медицинското единствено доказва телесни повреди, не и кой ги е причинил.

# 38
  • Мнения: 2
Добър вечер искам да попитам съдебна медицинско изкарано девет дена по-късно след сбиване дали важи пред съда

# 39
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 667
Принципно важи. То зависи какво пише в него, а не кога е издадено. По дело за домашно насилие ли?

Общи условия

Активация на акаунт