Тротинетка скутерче

  • 1 258
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Моля за съвет при избор на тротинетка с родителски контрол за дете на 2 години. Има ли някой ползвал на Лорели? https://www.emag.bg/trotinetka-lorelli-smart-plus-rozovo-na-cvet … 001/pd/D9LFLMMBM/

# 1
  • Мнения: 18 969
Имаме същата. Детето ми беше на 1 г.8 м., като я получи и я буташе с крака седнало. Засега и нашата е със седалката за сядане и дръжката, но честно казано, не бих я купила, ако я бяхме пробвали. На тази възраст вече иска самостоятелно да си я кара, а тротинетката е доста нестабилна и лесно се накланя и пада. Може би ще е по-балансирана, като се махнат седалката и облегалката. Имаме и обикновена тротинетка, повече си я харесва и нямаше година и половина, като се научи да я кара.

Ето тук в началото, като не бяхме регулирали кормилото добре (трябва да е по-ниско, не да си вдига ръцете).

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 18:11 от кукумицинка

# 2
  • Мнения: 3 730
И ние имаме такова.Лично за мен е много паянтово.Само у дома я бутаме с него.
Мисля,че като се махнат дръжката и седалката,за да си го бута сама ще е по-добре.Виждала съм деца по улиците с тях и определено изглеждат по-добре без седалката.

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря ви. И на мене ми се струва неудобно за бутане от родителя. Но е мързелива и иска да я возят. Сега я возят на една кола, бута я с крачета, но по и е лесно да я возят 😃

# 4
  • Мнения: 2 352
Имаме такава. Удобна е за равен терен, вдигам я цялата, за да я кача или сваля от тротоара. По стълбите направо свалям детето от тротинетката, иначе пълен абсурд да я нося с нея. При завоите повдигам цялата задница. Понякога сама се бута с крачета. Удобна е за разходки, защото е малка и лесно се бута, заема малко място в колата. Като се умори да върви детето може да се повози, после пак да върви. Ние я използваме много активно. Не е най- удобното превозно средство, но върши работа.

# 5
  • Мнения: 18 969
Забравих да кажа, че нашата и занася все  в една посока. Дори и по права линия да я бутам, все се отклонява. Детето си я намества самичко, като се отклони.

# 6
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Вместо тротинетка по-добре е да вземете баланс колело за детето - PUKY LR M е точно за тази възраст и може да ви бъде много по-полезен от нестабилна тротинетка.
На тази възраст детето все още не може да пази равновесие и колелото за балансиране ще развие много повече координацията и уменията на детето, отколкото тротинетката.

# 7
  • Мнения: 4 758
Даже и по-голямото балансово на Пуки може да е добре - зависи от размерите на детето.

Синът ми на 2 години и 4 месеца подкара тротинетка на Микро, а два месеца по-късно - балансовото на Пуки с 12-цоловите гуми. Тротинетката я кара докъм пет години, когато взехме по-голяма, балансовото също - каза, че вече иска колело за големи, с педали. И тротинетката, и колелото се ползват все още от племенниците ми - изобщо много съм доволна и от двете.

# 8
  • Мнения: 3
Благодаря ви много за отговорите и съветите❤️

# 9
  • Мнения: 53
Здравейте. Купихме същата тротинетка на Лорели и сме в голяма чуденка. Нирмално ли е да не може да се управлява от кормилото или от дръжката за родители. И двете са като заключени. Не се въртят. А долу гумите имат опция да завиват и не виждам каква е логиката? Някой ако може да помогне, защото сега я бутаме само на право и като трябва да се завие, я вдигаме цялата, което е абсурдно.

# 10
  • Мнения: 2 352
За да се завие трябва да се наклони тротинетка в тази посока и се прави един голям завой Grinning Не съм сигурна, че обясних много добре. Не се управлява нито от дръжката, нито от кормилото. Само с накланяне към исканата посока.

# 11
  • Мнения: 53
Много странно. Тогава тази дръжка за какво са я сложили отгоре, само за да бутам тротинетката. Дали всички са така или има и такива с управление. А иначе колкото и да в накланям в посока на завоя, най много малката да падне, но нито гумите завиват, нито тротинетката завива

# 12
  • Мнения: 2 352
Много палавно трябва да се завива, но става.
Има и такива, които могат да завиват от дръжката, но са по- скъпи. Обаче сега с второто дете ще пробвам с първата тротинетка и ако му хареса ще инвестирам в по- добра.

Общи условия

Активация на акаунт