Кой води във вашето семейство/връзка?

  • 4 690
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Възможно ли е семейство/връзка, в която двамата са в хармонично единство и никой не води - двамата водят заедно и по равно?

Жената по-щастлива ли е когато мъжът води във връзката, или напротив?

А мъжът по-щастлив ли е когато той трябва да води? Или е по-щастлив когато бъде воден?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 113
Коя жена и кой мъж?


П.П. Хм, тези лексиконни теми създадени от странни профили...

# 2
  • Мнения: 146
Какво разбираш под "води"? За мен мъжът трябва да е опора, сигуросност, закрила.

# 3
  • Мнения: 1 312
Коя жена и кой мъж?


П.П. Хм, тези лексиконни теми създадени от странни профили...
Разговорката върви от тема в тема и възникват спешни въпроси за уточняване, че мненията отхождат от северния до южния полюс. Сакън някой да употреби думичка и  се почва един разбор и дълбокомислие, та от "Мъжките нужди" се роди и тая тема...
На въпроса - де да знам. То, тва живот ли е да седна и за воденето да разсъждавам и да броя. Всеки случай, ако само аз водя, значи е мухльо, ако само той води, значи аз съм мухлата. Балансът е нейде там, по средата. И е по-важно да не ги броим.

# 4
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 672
Възможно ли е семейство/връзка, в която двамата са в хармонично единство и никой не води - двамата водят заедно и по равно?
Може и да има такава, аз не съм срещала чак такова пълно равенство. В живота, уточнявам. Иначе във форума е пълно с такива перфектни, равноправни, хармонични двойки.

Жената по-щастлива ли е когато мъжът води във връзката, или напротив?
Аз да, искам да бъда водена, да бъда слаба, закриляна, мъжът да взема всички решения и да носи отговорности. Не знам дали това ще ме направи щастлива, ако ми се случи, но определено ми се иска...Като по-млада се пънах да командвам, да се налагам, сега го отчитам като огромна грешка, но времето не може да се върне назад...

А мъжът по-щастлив ли е когато той трябва да води? Или е по-щастлив когато бъде воден?
От мъжка гледна точка не мога да отговоря. Едва ли мъж ще е щастлив да го водят. Звучи като "водят за носа" - тоест подчинен.

# 5
  • Мнения: 18 229
Какво значи да "води"? Може ли примери?
Защото ако е "командва"... познай дали някой обича.

# 6
  • Мнения: X
Възможно ли е семейство/връзка, в която двамата са в хармонично единство и никой не води - двамата водят заедно и по равно?

Жената по-щастлива ли е когато мъжът води във връзката, или напротив?

А мъжът по-щастлив ли е когато той трябва да води? Или е по-щастлив когато бъде воден?

На кой му пука... Единственото сигурно е, че при всички варианти или ще се разведат, или ще умрат. Тъжно...

# 7
  • Мнения: 1 312
Какво значи да "води"? Може ли примери?
Аз го възприемам като "взема решения", "надделява му мнението", "позицията му е решаваща"...

# 8
  • Мнения: 18 229
Пак зависи по какви въпроси. Вазов, ключът е в партньорството...

# 9
  • Мнения: 746
Моите лични наблюдения са, че в дългодишни връзки/бракове в повечето случаи винаги единият от двамата е по-оправен от другия и това може да доведе до два варианта - той да е основният, който взима по-важни решения каквото и да значи това и другият да е приел това, или по-оправният да бъде опора за другия и да остава другият основно да решава какво и как.

# 10
  • Мнения: 354
Ми представям си го като в танца, където за да се случат нещата единия трябва да поведе, другия да последва.

Докато влязат в такъв съвършен синхрон, където и двамата да се водят едновременно трябва доста време да мине и доста танци да изтанцуват заедно. И пак не знам дали е възможно. Но може и да е.

# 11
  • Мнения: 1 312
Ми представям си го като в танца, където за да се случат нещата единия трябва да поведе, другия да последва.

Докато влязат в такъв съвършен синхрон, където и двамата да се водят едновременно трябва доста време да мине и доста танци да изтанцуват заедно. И пак не знам дали е възможно. Но може и да е.
Напълно възможно е, когато, чие мнение е надделяло или кой е взел решение за нещо, не прави впечатление на никого от двамата.

# 12
  • Мнения: 12 473
Не знам кой точно “води” у нас, но юркам, гоня, тормозя и поставям задачи за вършене аз. Просто аз съм по-планиращата и логистично и времево изчисляваща винаги нещата.
Спорове за това нямаме. На него му харесва, защото го карам да се развива и расте.
От друга страна, като ме размекне и се отпускам и аз и капитулирам и спирам да “тормозя”.. та става на неговото в крайна сметка и сме в мир и хармония и всеки е доволен..)

# 13
  • Мнения: 5 203
За определени въпроси води той, за други аз. Всеки е компетентен в неговата област. Доста потанцувахме ние в годините 🤣🤣. Но, и сега се случва да се понастъпим. То иначе няма да е интересно.
Откога го чакам да поведе в частта с въпроса - Какво ще вечеряме, обаче йок.

# 14
  • Мнения: 18 229
Мнение надделява, когато има разногласие. Може и въобще да няма, или изключително рядко. Няма да се репчим един на друг и единият да надделява я. Викат му "хармония".

Общи условия

Активация на акаунт