ОБЕЩАНИЕ (bTV/Kanal 7) - Тема 3

  • 78 203
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 613
Признавам се че след напускането на Йозге сериала в моите очи изгуби малко от характера си и интереса.
Ново от Йозге и Гьокберг. Като не мога да ги гледам заедно в Обещание поне да им се радваме в живота.



# 301
  • Мнения: 427
Здравейте съзаклятници,
Впечатлена съм от бързите преводи, това не беше се случвало до сега. Нови впечатления и нови емоции с последните 3 епизода - 363, 364 и 365.
Екшън и в двете семейства Тархун. При Кемал и Нарин с привкус на бъдеща ревност, а при Емир с приемането на нова любов. За мен тази счупена птица, символ на надеждата, носеща спомен за Рейхан и поправена от Гюлпери, е хубав символ на нещо ново и прекрасно. Добро попадение на Ойя.
Хареса ми, че не разтегнаха отвличанията, а бързо мъжете Тархун ги разрешиха. За разлика от много зрители, аз харесвам спомените, в много от случаите, ако не са те, трудно бихме разбрали какви са мотивите на героите. Много еднакви емоции показват Емир и Гюлпери, еднакво мислят и си приличат по добрината и откровеността. И майсторът механик го забеляза
Тюлай затъва все повече и повече, колкото по се старае, толкова по сближава новоизлюпените съпрузи. Общо взето никой не и обръща внимание, само Джавидан и се връзва, ама тя е популярна с невъзможността да мисли. Все пак, Джави е от добрите.
Мен не само, че не ме дразнят отношенията между Нарин и Кемал, но ми харесват в този сезон. Мисля че Джан Верел играе много убедително как любовта и доверието могат да променят и най-заклетия скептик. Шехрие се изгуби съвсем, Мюнивер доста по-обрана и категорична.
Иска ми се Ойя да не ме разочарова и да подкрепя Гюлпери искрено, а не защото не харесва Тюлай. Мелике отново не разочарова, макар и леля на Тюлай, приема всички решения на Емир с увереността, че той прави всичко за добро и не гледа племенниците си през розови очила. Честно казано, в подобна ситуация малко биха подкрепяли "виновника" за роднинските неудачи.
Харесват ми Демирджи и Сетенай Сюер в ролите си. Толкова много доброта и светлина струят от погледа му като я погледне, а тя все повече осъзнава колко прекрасен е той. И всичко това в погледите им, в неговия топлина, в нейния възхищение. Не знам как го правят съседите, сменят се режисьори и актьори, а качеството на превъплъщенията си остава на много високо равнище.
Това е от мен. Не знам за вас, но аз продължавам да гледам.
Хубава и споделена вечер на всички! ❤️

# 302
  • Мнения: 13 548
Здравейте!






Здравейте съзаклятници,
Впечатлена съм от бързите преводи, това не беше се случвало до сега. Нови впечатления и нови емоции с последните 3 епизода - 363, 364 и 365.
Екшън и в двете семейства Тархун. При Кемал и Нарин с привкус на бъдеща ревност, а при Емир с приемането на нова любов. За мен тази счупена птица, символ на надеждата, носеща спомен за Рейхан и поправена от Гюлпери, е хубав символ на нещо ново и прекрасно. Добро попадение на Ойя.
Хареса ми, че не разтегнаха отвличанията, а бързо мъжете Тархун ги разрешиха. За разлика от много зрители, аз харесвам спомените, в много от случаите, ако не са те, трудно бихме разбрали какви са мотивите на героите. Много еднакви емоции показват Емир и Гюлпери, еднакво мислят и си приличат по добрината и откровеността. И майсторът механик го забеляза
Тюлай затъва все повече и повече, колкото по се старае, толкова по сближава новоизлюпените съпрузи. Общо взето никой не и обръща внимание, само Джавидан и се връзва, ама тя е популярна с невъзможността да мисли. Все пак, Джави е от добрите.
Мен не само, че не ме дразнят отношенията между Нарин и Кемал, но ми харесват в този сезон. Мисля че Джан Верел играе много убедително как любовта и доверието могат да променят и най-заклетия скептик. Шехрие се изгуби съвсем, Мюнивер доста по-обрана и категорична.
Иска ми се Ойя да не ме разочарова и да подкрепя Гюлпери искрено, а не защото не харесва Тюлай. Мелике отново не разочарова, макар и леля на Тюлай, приема всички решения на Емир с увереността, че той прави всичко за добро и не гледа племенниците си през розови очила. Честно казано, в подобна ситуация малко биха подкрепяли "виновника" за роднинските неудачи.
Харесват ми Демирджи и Сетенай Сюер в ролите си. Толкова много доброта и светлина струят от погледа му като я погледне, а тя все повече осъзнава колко прекрасен е той. И всичко това в погледите им, в неговия топлина, в нейния възхищение. Не знам как го правят съседите, сменят се режисьори и актьори, а качеството на превъплъщенията си остава на много високо равнище.
Това е от мен. Не знам за вас, но аз продължавам да гледам.
Хубава и споделена вечер на всички! ❤️
    Нямам какво да прибавя, мога само да онагледя с няколко гифки.
     dani_pop, благодаря ти!







# 303
  • Мнения: 4 613
Йозге е направила изненада на своя любим по случай рождения му ден.Посетила го е на снимачната площадка на сериала"Обещание" и му е донесла торта. Колко мило и романтично от нейна страна.












Зад кадър  от новия проект на Йозге











Красивата Йозге



# 304
  • Мнения: 427
Здравейте групата, макар че тя съвсем рехава остана, но както се казва, може да е малка, но е качествена! ❤️
Между другото, всяка нощ от 24.00 часа по бТВ Лейди върви Обещание.
Сега по 236 - 238 серии. Много динамични и съдържателни.
Честно казано, не разбирам как може ей така от нищото да си харесаш някого и да започнеш да преобръщаш целия му живот, просто защото ти се е приискало да живееш живота му. Разбира се визирам Мелтем, сестрата на Мерт. Ама и Кемал от престараване, сам си завря тръна в задника с тази сестра. Не че докторката ще се предаде без бой, но май ще има поводи да ревнува.
Тюлай съвсем изгуби почва под краката. Играе си с огъня, едно е да злепоставяш, съвсем друго да създаваш предпоставки за престъпления.
Джавидан убедена, че Гюлпери е добър човек и Ийт я обича, но все още вярва в добрите намерения на Тюлай. Мисля, че ще се чувства много виновна като разбере истината.
Много хармонични Емир и Гюлпери. Мислят еднакво, мълчат за едно и също, споделят мъката си с дървото. Определено започна преобразяването на момичето. Вярва на Емир, разбира го, иска да го подкрепя и преживява сътресенията, в които участва и тя, макар и неволно. И най-важното, усмихва се все по-често. На Емир все такива мълчаливки му се падат, взеха му здравето с тия недомлъвки и мълчаливи жертви дето никой не им ги иска. Имам чувството, обаче, че Гюлпери по-бързо ще свикне да споделя, все пак, Емир е нейният герой, а и малкият е незаменим помощник.
Чудесна Ойя, хорът от древногръцката трагедия ряпа да яде пред нея, много точни коментари на страничен наблюдател. Искрено загрижена за племенника си, тя наистина вижда раздвижването в душата му и всячески се стреми да го подкрепя. Опитва се да светва и енгето, ама Джавито още е в нейния си филм.
Моят човек за пореден път доказа колко е добър в изразяването с очи. Как блеснаха очите му и цялото му същество светна, когато чу извинението на Гюлпери и се убеди, че единствено страхът от скандал и неприятности за него, я е накарало да мълчи. Очаквам раняването му да ги сближи повече, напук на всички недоброжелатели край тях. Хареса ми спомена му за думите на баща му, че понякога мълчанието е много по-красноречиво от всяка изговорена дума. Тези двамата ще си говорят само с очи ми се струва, да видим дали ще позная.
И накрая ще изкоментирам постъпката на госта. Разбира се, отвратителна отвсякъде. Ще идеш на гости, за да задяваш жената на домакина си. Този е голям идиот и мерзавец. Не го спряха и думите на сестра му. Но хайде, да кажем, че са му слаби ангелите, ами Тюлай какво очакваше да се случи. Тази е голяма клявка. Ами всеки нормален човек щеше да постъпи като Емир, кой щеше да изтърпи подобно безобразие в собствения си дом.
А Шехрие ме разочарова окончателно. За втори път продава душата си на дявола за един шал. Кой и дава право да разгласява живота на хората, които уж обича, пред абсолютно непознат за нея човек. В такива ситуации се сещам за израза, всеки да си знае мястото.
Това е от мен. Желая на всички успешна седмица! До превод! 😊

# 305
  • Мнения: 4 613
И партито за рождения ден на Гьокберг е продължило  в тесен семеен кръг




















# 306
  • Мнения: 13 548
Здравейте!


     Къде изчезнахте, момичета? Липсва ми оживлението в темата, вашите коментари, преводи на фрагове и интервюта. Не мисля, че сте се отказали да гледате 4-ти сезон на „Обещание” и вярвам, че отново ще възродите страничката и ще я изпълните с настроение и усмивки.
     dani, чакам поне ти да се включиш с коментар на последните излъчени епизоди. Чета те с голямо удоволствие и ти благодаря за изказаното лично мнение.
     Аз определено съм доволна от сценария дотук. Доста ме заинтригува и с интерес очаквам всеки следващ епизод. Действието и в имението, и в къщата на Емир е доста динамично и вълнуващо. Кемал, Нарин и Мерт и тяхната история държи в напрежение. А появата на новата интригантка разбуни духовете в спокойния пристан.
    Емир и Гюлпери  – страхотно попадение и невероятно живи и реалистично предадени ураган от чувства.
    Гьокберк е уникален. Образът на Емир му приляга и определено е изпипан във всеки детайл. Пред погледа ми се вае един нов човек. Това бавно „пробуждане” и „отварянето” му към любовта, която го обгръща и прониква във всяка фибра на тялото му ми допада. Страхът от новите чувства, които го завладяват при упоритата му съпротива, че никога не ще успее да се влюби отново и блаженството от новите му трепети са предадени блестящо.  
    Сетенай е достоен партньор на Гьокберк, получи се една вълнуваща екранна двойка, чиято история и любов гледам с интерес.











# 307
  • Мнения: 427
Здравейте съзаклятници, тази седмица беше доста тежка и едва нощес успях да изгледам сериите с превод. Благодаря, Еми, за добрите думи! ❤️
При предния коментар малко съм пообъркала номерацията, но моля за извинение, било е от недоглеждане. 🙏
369 епизод - кратички са ми петъчните серии, но определено създават интрига за съботните. Опитва се Гюлпери да не е трън в окото на Тюлай и Джавидан, но всъщност трънът там е вниманието и одобрението, които Емир проявява към нея. Уж се съгласи да ходи на сватба, за да не създава проблеми на Емир, ама реши да се откаже, че да не дразни свекървата. Харесва ми този нов момент в отношенията между главните герои - за момичето Емир е най-добрият човек когото познава. Мисля, че каквото и да се случва от тук нататък, тя нито за момент няма да се съмнява в решенията и действията му. Това е нещо ново в сериала. Рейхан се влюбваше постепенно, минавайки през всички възможни терзания на несигурната в партньора си жена поради непознаването му. При Фериде даже не разбрахме какво точно се случи, така ни омотаха. Тук ситуацията е по-нормална за мен, първо опознаването и тогава всичко останало.
370 епизод - пълна загуба на почвата под краката на Тюлай и Мелтем, и двете излязоха от реалността. И ако за Тюлай все пак има някакво обяснение, то за Мелтем е абсурдно ей така от нищото да влезеш в живота на непознат човек. Интересното обаче са отношенията между ранения Емир и обгрижващата го Гюлпери. Много трепет и загриженост от страна на момичето и много нежност от страна на Емир. Перфектен Демирджи в тази ситуация, както и във всички останали. Честно казано, съжалявам за липсата му на амбиция, мисля, че той като режисьор би имал успех, защото държи на добрите отношения на снимачната площадка и има визия как да се случват нещата във виртуалния свят на киното. Но това са мои мисли, които нямат опора в конкретно инфо, а са само мои догадки на база епизоди и снимки и клипове зад кадър. След завръщането на Тюлай, много се изкефих на откритото недоволство на Емир, че тя не е Гюлпери и открито хладното му поведение. Всъщност, забавлявах се като видях как на сватбата я облякоха в роклята на Рейхан от втория сезон, а вече няколко серии я гледаме в дрехите на Ойя от третия сезон. Явно изтича централното екранно време на Тюлай и не влагат средства в гардероба и. Чудесен синхрон в мисли и действия между Емир и Гюлпери. Той: "знам, че си там", тя: "ще съм тук, ти знаеш". Много ми се иска да избягат от това клише чул-недочул и разбрал-недоразбрал от предишните 3 сезона.
371 епизод - огромно разочарование от Кемал, как можа толкова да се поддаде на емоцията и да реагира пред тази клявка Мелтем. А на нея, според мен, самочувствието и високото самомнение ще и изиграят лоша шега.
Джавидан потвърди мнението ми, тя много се страхува за здравето и щастието на близките си и всеки, който също го прави за тях, е готова да подкрепи. Ето че и Гюлпери заслужи уважението и благодарността и с това смело противопоставяне на Емир, защитавайки го от самия него. Жалко, че толкова елементарно се поддава на манипулациите на Тюлай. Как решиха да си помогнат взаимно Емир и Гюлпери, и все за да се отърват един от друг. Нормално е тя, нахлулата в живота му, да не може и да си помисли, че той има нужда от нея, но защо той реши, че тя иска да се отърве от него. Нима не му е ясно, че тя едва в дома му намери сигурност и спокойствие. Е, няма да има развод, поне това засега е ясно.
На всички желая прекрасен уикенд! ❤️ Бъдете здрави! 🌞

Последна редакция: сб, 06 ное 2021, 15:54 от dani_pop

# 308
  • Мнения: 4 613
Много хубави гифчета на Нарин и Кемал Emiliya .
Чесно казано не гледам нито 3 нито 4 сезон, сериала го гледах до последния епизод с Йозге и от тогава ми стана без интересен ако гледам от време на време го гледам единствено заради Нарин и Кемал.
Сладури


Ново от Йозге

# 309
  • Мнения: 13 548
Здравейте!


     Откраднах си няколко видеа от Instagram-а на canverel01 и с удоволствие направих гифки за вас, момичета.
     С пожелание за спокоен, усмихнат и позитивен почивен ден!
     Бъдете здрави и щастливи!









# 310
  • Мнения: 4 613














Големи късметлийки са тези  които имат възможност да се докоснат до своите любимци.
Йозге и Гьокберг.












Йозге и Гьокберг


Емир и Рейхан


Емир

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 12:53 от azisiq

# 311
  • Мнения: 427
Здравейте! ❤️ Интересно им се получи на Емир и Гюлпери в новите серии. 😏
372 - 374 серии: гледах наведнъж и ми е трудно да разгранича подробностите. 🤪
Като цяло Джавидан ми се реабилитира - разбираща и тревожеща се майка, разбраха се с Гюлпери. Е, все още не е разбрала, че синът и не е влюбен в Тюлай, а тя пък не е тази, за която се представя, но да се надяваме, че и това ще се случи.
Много дразнещ и противен дядото на Гюлпери, но пък в същото време направо си бях съгласна с него - да, добре е възрастните да са спокойни, че младите се обичат. Е, доводите ни за това са коренно различни, но както се казва, целта оправдава средствата. Наложи им се на Емир и Гюлпери да играят влюбени, но то май няма и нужда за много игра. За Гюлпери вече е ясно, че Емир е нейният човек, тя вече повече се доверява на него, отколкото на чичо Хасан. А и много взе да си спомня как я представи като негова жена, как и сложи пръстена, как я хвана през кръста, за да не падне. Влюбена е до уши, но все още не смее да признае, смята, че няма право. Много хубава сцена с птицата от дърво. Емир и я подари, за да има винаги надежда. Тя я взе в ръце, спомни си много емоционални моменти с него и остави птицата. За мен си е истинска метафора -- каква надежда, когато няма да е близо до него. Много романтично отиграни сцени между двамата, адмирации за Демирджи и Сюер. Е, щеше да и каже и, че нищо вече не го свързва емоционално с Тюлай, но по традиция нещо маловажно попречи.
Станахме свидетели и на първата нощ в обща стая. То сме се нагледали на постелки на пода и дивани в друга стая, ама все джентълменски прояви. Сега момичето си се подпря на леглото, седнало на земята и Емир осъмна правостоящ край нея. Светлият и спокоен поглед на Демирджи няма да коментирам, може си го човекът и това си е. Емир наблюдава Гюлпери както се гледа дете, с любов и умиление. Явно, остарявам, харесва ми. 😊
При Нарин и Кемал временна идилия. Тях всичко, което не ги убива, ги прави по-силни. Та и сега. Не стигат заигравки те на лудата Мелтем, Ами сега и вкъщи ще си я приберат. Е, поне ще им е под надзор. То те привличат изкукуригали моми като магнит, ама сега все си мисля, че разумът ще надделее.
Краят на 374 епизод искрено ме развесели. Чичото все пак не вярва на младоженците. Щял да се убеди като го дарят с внук. Като се има предвид, че актьорът си взе сбогом със сериала, се питам как ще се информира, в месинджъра или в скайпа. 🤪 С две думи, чичото е обезвреден, сега е ред на Тюлай. 🤪🤪🤪
Това е от мен. ❤️ До другата седмица. 🌞

# 312
  • Мнения: 13 548
Здравейте!




     dani отново си ни направила един чудесен разбор на последните епизоди. Това ме амбицира още тази нощ да ги изгледам, а сега да прибавя още малко настроение с любимите ми екранни двойки.









# 313
  • Мнения: 481
Привет на всички.
Тук съм, не ви изпускам от поглед.
Благодаря ви за всичко публикувано.
Ежедневието така ме завъртя, че аз малко изостанах с гледането, но съм започнала филмов маратон, за да ви настигна. Вече съм на 369-та серия.
Впечатленията ми до тук напълно се покриват с вашите.
Радвам се, че развиха образа на Емир в съвсем друга посока и по този начин предоставиха на зрителите възможността да видим един разгърнат Демирджи с всичките му възможности. Това момче направо ме изуми, няма нищо общо с 3-ти сезон, в който сякаш и на него не му се играеше. Сега е направо във вихъра си - забелязвам една лекота и огромно желание за пресъздаване на образа. Като се започне от нежните докосвания до Гюлпери, погледите, желанието да й помогне да превъзмогне страховете си, минава през грижовния баща и отговорния за семейството мъж. Естествено, че не може и без гневния Емир, на когото не се доверяват, а после изпитва чувство на вина, че е причинил болка на Гюлпери. Запърхаха им пеперудите и на двамата, само дано не се изплашат от чувствата, които се зараждат и да се отдалечат един от друг. Но "партньорът" Ийт е на поста си и се надявам да помогне за сближаването им. Между другото, детето е много сладко и много добре си изпълнява ролята. Не мога да не отбележа и добрата игра на Сетенай Сюер. Очаквам една красива любовна история между тях, преминала през много изпитания, но с щастлив край. И на двамата ще им е много трудно с това минало зад гърба си, но се надявам да преодолеят всичко това - и двамата са силни характери.
Ойя, както винаги, усеща нещата. Дано този път да е по-активна в действията си, а да не е пасивен наблюдател отстрани. Естествено, Джавидан пак е намерила неподходящата снаха, но дано успее да види щастието на внука и сина си и да се откаже от "горката" Тюлай.
В тази къща по-големи "мишки" от Тюлай и Ерджан няма, но ще ги изтърпим стоически.
Кемал и Нарин - ами ще се борят и с тази кукувица Мелтем. Те преодоляха Кумру, та няма да се справят с тази необуздана девойка, тръгнала на лов за богати мъже. В началото се ядосвах на Кемал, че беше толкова недоверчив към Мерт. Та той прие Таджи, въпреки миналото му, без да се замисли, а сега се беше запънал като магаре на мост. А Мерт се оказа добро дете. Очаквам развитие на образа му в положителна посока. Дано успеем да разберем кой и какъв е общият баща на Мерт и Мелтем. В интерес на истината, Милювер май усети истинската същност на Мелтем, но ще видим как ще се развият нещата. Липсват ми пембе чорапите на Шахрие и колорита й, но и тя за една забрадка набързо прие Мелтем за "добро момиче".
За сега това е от мен. Продължавам с наваксване на пропуснатото.
Пожелавам ви хубав ден и бъдете здрави.

# 314
  • Мнения: 13 548
Здравейте!


     Ваня, след твоя коментар каквото и да напиша ще бъде повторение и на твоите думи, и на казаното от Дани. Благодаря ти за изчерпателния анализ!
     Този сезон определено вълнува с интересните истории около главните герои и пълното разгръщане на характерите им. Липсва предишната хаотичност, повторения и психясали поддържащи образи. Действието е по-динамично и разчупено. Сценаристката се опитва да балансира и раздвижи и Оя, и Мюневер. Само Шехрийе остава изолирана и инцидентните й появи загубиха своя чар и позитивизъм.
     Още не мога да повярвам на Джавидан. Нещо в поведението й ме кара да си мисля, че не е искрена докрай. Гледам я малко "на тръни" и не мога да й се доверя. Дали няма да залитне отново в грешната посока и подкрепяйки сляпо Тюлай да разочарова за пореден път сина си?! Ще видим ... Предстоят интересни и напрегнати епизоди.





Скрит текст:






Общи условия

Активация на акаунт