Бебешката количка - цяла наука за второ висше №47

  • 72 071
  • 833
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 648
Здравейте, момичета!
Нова съм в групата и се извинявам, ако е дискутиран този модел. В очакване съм на първото си бебе и се оглеждам за количка 3 в 1. Желанието ми е да е максимално лека и с непомпащи се гуми, а лятната седалка да има пълно легнало положение. Разглеждах по сайтове и се спрях на Chipolono Emotion 3 в 1. Имате ли наблюдения от нея или да ми предложите друг такъв модел, от който сте доволни? Иска ми се да е макс 10 кг рама+кош, защото пред входа ни има доста стълби.

# 331
  • Мнения: 1 355
Вече обсъждахме, че 1000 лева за Чиполино не е разумна инвестиция. За тези пари можете да си вземете нещо много по-качествено  и хубаво.

# 332
  • Мнения: 40
Здравейте, момичета Hug
Харесала съм два модела, но просто искам да ми кажете вашето мнение.
https://baby.galix.bg/12400/milu-kids-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D … 21-atteso-ledo-05
Тази я гледах на живо. Удобна ми е, не е огромна(аз държа на това, защото не съм висока) притеснява ме, че е кожена и не знам дали няма да спарва детето.
Другата е тази:
https://visvitalisbg.com/product/bebe-stars-kombinirana-kolichka … ize-grey-390t-186
Но тази не съм я виждала(засега).

# 333
  • Мнения: 165
Цитат
Моята е Cybex eezy S+2.
Защо зимен кош? За колко голяма детенце Ви трябва? Аз за зимата ще взема само чувалче.

Благодаря. За новородено си търся количка от много четене тотално се обърках Laughing
Доколкото разбрах е добре да има отделно кош за новородено

# 334
  • Мнения: 780
Здравейте.

Може ли някоя мама от София която е посещавала магазин ѝдундьо да ми каже дали имат налични количките на Bebetto. Виждам, че в сайта им ги има, но ми се иска да ги видя на живо.
Или ако може да ми предложите още магазини, които ги предлагат?

# 335
  • Мнения: 3 730
Най-добре звъннете в магазина, за да Ви кажат какво налично имат към момента.

# 336
  • Мнения: 8 796
Здравейте, момичета Hug
Харесала съм два модела, но просто искам да ми кажете вашето мнение.
https://baby.galix.bg/12400/milu-kids-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D … 21-atteso-ledo-05
Тази я гледах на живо. Удобна ми е, не е огромна(аз държа на това, защото не съм висока) притеснява ме, че е кожена и не знам дали няма да спарва детето.
Другата е тази:
https://visvitalisbg.com/product/bebe-stars-kombinirana-kolichka … ize-grey-390t-186
Но тази не съм я виждала(засега).
на твое място и двете няма да си ги купя и то за 1000 лева!
На картинка нещата изглеждат добре, но това не значи, че като започнеш да я буташ, също ще е добре. Платът ще се размъкне, конструкцията ще скърца. Тези колички имат шанс само на пазар като българския. Дори не пише, кой е производител, на едната пише, че е полска.
На другата пише: "Одобрен за употреба (0-6 месеца), изключително просторен". Това са рекламни трикове, одобрен от кого???
"Столче за кола : Приспособява се към закона на ECE R44 / 04 за група 0+ (0-13 кг)." Какво значи приспособява се? Или отговаря на изискванията или не отговаря? С други думи има ли на столчето лепенка с този сертификат за безопасност ECE R44/04 или няма?
 
Съветвам ви да си купите количка от известен производител, доказал се на пазара, т. нар. 'маркова'. Тогава вероятноста да попаднете на нещо лошо е по-малка. Бюджет 1000 лева ще стигне, според мен. Например: Cybex, Chicco, Peg Perego, Ingesina, Cam, Easywalker, Maclaren, Jane... (и още много други има в темата, и линкове има, откъде може да се купи на супер цена)

Полски - не препоръчвам, но все пак, ако някой иска полска, нека поне да бъде от известен полски производител  и написано името му.- Kinderkraft, Bebetto...

# 337
  • Мнения: 63
Някой случайно да може да сподели мнение за полската количка Firkon vesta? 🤗

# 338
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Това е една огромна количка, тежи 16кг с коша за новородено и е висока повече от 120см. Ако сте 1.80 и поне 70кг, ще Ви е добре, ако сте под тях не си го причинявайте! Обичаен дизайн от преди поне 4-5г. С дебели и тежки платове, за лятото е прекалено затворена. Заложете на популярни полски марки, тях поне ги сертифицират.

# 339
  • Мнения: 4 547
Това "приспособява се" и "одобрен за употреба" е някакъв ужасен превод, което хич не говори добре за качеството. Има много "производители", които купуват на едро някакви части от Китай, поръчват колички там, а в Европа само окомплектоват в кашони. Принципно вече много колички са произведени в Китай, но поне ако е позната марка ще си държат на качеството.

Честно казано, като качество ми изглежда сходна на Лорели и над 1000 лв. просто не виждам къде стоят.

Между другото, много колички са оскъпени заради допълнителни екстри, които често не ни трябват. На мен никога не ми е трябвала поставка за чаша например. Чанта съм купувала отделно, към количките бяха доста по-малки, аз взех голяма. Някои майки носят мляко и пюрета и им трябва чанта, която го пази топло. И т.н.

За кожената количка - гледам две колички на познати бебета, едната цветна, уж висок клас, но все едно бебето е в дебел найлон. Може би не му пречи, но като се нагрее, ме съмнява да е комфортно. Друга, среден клас, често засичах бебето с майка му на разходка - след 7-8 месеца ползване кожата е започнала да се пука и протърква на места.

# 340
  • Мнения: 48
Здравейте, какво мислите за количката CYBEX AGIS M-AIR 4 FERRARI VICTORY ?

# 341
  • Мнения: 780
Здравейте.
Може ли да ми дадете мнение за количките на Moon? Доста ми приличат на Cybex, но май са по-евтин вариянт.

# 342
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Моя близка, с която като сме заедно почти всеки ден с дечицата, е с Moon Cool. Аз хич не и харевсвам летния кош. С плитък сенник, грозна, дълбока и явно неудобна за бебето чупка на гърба при летния кош. Иначе плата е страхотен, зимния кош беше супер. На мен багажника също не ми се вижда Ок. Колкото и да не съм фен на товаренето на количките като цяло. Те имат и раница, която също изглежда добре. Не зная като цяло как стои въпроса с аксесоарите им. Те са я поръчвали от чужд сайт на доста добри парички. Няколко пъти ми се е налагало да я бутам и ми се вижда лека като цяло.

# 343
  • Мнения: 780
Благодаря ти супер мама. Аз съм харесала Moon style. Сенника е доста голям и на двата коша и не е така с мрежа по средата. За удобството на бебето в коша .. нямам идея как ще ѝ е. Мен това доста ме притеснява като цяло в количките. На доста места чета за хубави качествени колички, че някои бебета просто не искат да стоят в тях. Дали е от темперамент на детето, от неудобство или просто на някои им харесва едно на други друго не знам.

# 344
  • Мнения: 1 355
Просто някои бебета не искат да стоят в количката. Някои като по-малки, други като по-големи, трети през цялото време. Моята досадничка не искаше изобщо да седи в количката до към 6-я месец, когато се научи да седи и сменихме коша за новородено със седналия. Преди това не можеше да стои в количката, освен ако не спеше, но и да заспеше, спеше максимум по 30-40 мин, след това се събуждаше и почваха невероятни крясъци и истерии. Сега стои в количката, защото ѝ е интересно да наблюдава, но пък вече не спи абсолютно никога там. На 11 месеца е и все още не е проходила, но предполагам, след като стане и това, изобщо няма да иска стои вече в количката. Та в този ред на мисли, ако бях инвестирала една чанта с пари в количката, щях сигурно да искам да си откъсна главата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт