Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте. Имам нужда от съвет.
След, като бившия изгони мен и детето от дома ни заради нашата семейна психоложка, (Абсурдна, смешна и трагична ситуация.) Забрани на детето да се вижда с баба си. Неговата майка.
Случая с психоложката съм споделяла. В послидствие той се ожени за нея и стана още по-лош.
Имаме съдебно споразумение, което той не спазва. Не дава вещите на детето. Не го търси. Никога и по никакъв повод. Майка му е възрастен човек и зависи от неговите средства. Страхува се и се крием, когато водя детето при нея да го види. Пуснала съм сигнали до прокоратура и агенция за закрила на детето и нищо. Ама нищо. Бащата на детето ми е собственик на малка фирма за месо в София . Цеха на фирма Партниори сенамира в общината в, която живеехме и се ползва с връзки. Лично съм говиждала как черпи хора на отговорни позиции, като ги кара да пазаруват от магазините му безплатно. Направи опит за убийство пред детето и още един свидетел и в полицията се опитаха да изкарат мен виновна.
Тааа това са не работещи институции.
Как да накарам този човек, който е изцяло под влианието на жената до него да спре да тормози майка си и детето?

П.п
Не търсете ревност от моя страна. Вече живеем в Пловдив и сме много щастливи, но не можем да скъсаме връзката с бабата .
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 468
Разбирам позицията ви,но мисля,че е по изгодно за вас да не търсите вниманието на бащата.Щом е толкова зле настроен към вас,гледайте си детенцето и стойте настрана, поне не ви тормози,не ви притеснява с взимане на детето когато му хрумне.Доколкото разбрах,в момента той ви е оставил на мира,а вие в желанието си да приобщите детето и то да познава и общува с баба си предизвиквате конфликт.Недейте,щом е с някакво влияние не рискувайте да си създадете неприятности.

# 2
  • Мнения: 2 039
Ситуацията в момента е изгодна за Вас.Щом не търси детето,още по-добре-то ще го забрави.Представете си ,ако ви тормозеше да го взема постоянно.Разбирам,от чисто човешка гледна точка,че искате детето да познава баба  си,но това си е техен проблем.Ако бабта иска,да идва да го вижда.
Детето ще порасне,вие ще си организирате нов живот и много близки отношения с неотглеждащ родител не са от полза за никого.Да не говорим,че неминуемо ще го настройват  срещу вас.

# 3
  • Мнения: 2 081
Оставете нещата така и продължете с живота си .

# 4
  • Мнения: 241
Предвид описаното от вас в първия пост(без да съм чела предишни теми) не бих се бутала между шамарите. Колкото и да ми е близка свекървата, не бих причинила последиците от гнева на този мъж на детето си и на мен самата.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Не разбрах къде точно ви стяга "чепика", честно казано?! Не знам колко сте щастливи, но най-млакото личи огорчение и обида от поста ви...
Как да накарам този човек, който е изцяло под влианието на жената до него да спре да тормози майка си и детето?
Влияние върху поведението на пълнолетен човек, с когото и не общувате, няма как да имате. Да не би в ситуацията, когато сте му били жена, да сте успели да му повлияете, та очаквате сега...? Префокусирайте се върху собствените реакции и очаквания, както и тези на детето. Ако може да се тушира негативно влияние и дотолкова. Майка му сама да си оправя взаимоотношенията със сина си.

# 6
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Тегава е ситуацията, но няма начин да повлияете на чужди отношения. Майка му ако има съвременен мобифон, може да си комуникирате чрез видео, много по-лесно ще е отколкото да се криете като ходите, особено пък след като и сте в друг град. Идете при адвокат да ви посъветва нещо конкретно относно отношенията между бащата и детето, друго вие лично няма какво да направите в рамките на закона поне.

# 7
  • Мнения: 7 907
На Ваше място бих изтрила всички подробности от първия пост, защото много лесно някой ще разпознае действащите лица и ще го информира. Не вярвам да се зарадва, че е звезда в бг мама.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 087
Той отдавна е звезда,, психоложката също.

Паша, приключвай битката там. Бабата да се бори със синът си, не ти.
Зарязвай тая сволоч и който желае - да заповяда!

# 9
  • Мнения: 12 747
Прекалено лично приемате отношенията майка-син и баща-дете. Ако бабата желае да види детето, би могла да дойде в Пловдив и да го види, без вие да влизате в конфликти с този човек, с когото всякакви връзки са прекъснати, и слава богу. Щом той не се интересува от детето, не можете да го накарате, а и за какво ви е...

# 10
  • Мнения: 738
Детето има нужда да познава и общува с баща си. То е важното, така че, може да заплашите бащата, че ако продължава в тоя дух, да не го посещава и взима, ще заведете дело за отнемане на родителските му права.

# 11
  • Мнения: 2 493
Продължаваш да водиш война с тези хора , а не разбираш , че си съсипваш собствения живот , както и на детето ти . Между мен и детето , и свекървата , естествено ,  че ще избера нас . Колкото по-малко общуваш и /или чуваш нещо за тези хора , толкова по-добре за вас . За детето е много по-добре да не общува с тях , а за теб -да си организираш нов живот .Пари от бащата едва ли ще видиш .

# 12
  • Мнения: 31 647
Боже какво нещо.
Сега и на психолози да нямаш вяра.
Ама какво се нервираш толкова?
Трябва да почерпиш. Отървала си се от един идиот.
Нищо не си загубила. Спечелила си.

Едно не мога да разбера. Как така хем тормози детето, хем не иска да го види.
Нещо не обясняваш както трябва.

# 13
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Само аз ли забелязвам отрицателно продуктово позициониране в заглавния пост?

# 14
  • София
  • Мнения: 480
Може ли линк за темата с психоложката. Звучи интересно. Очаквам да прочета скоро и тема със заглавие - Може ли да се заразя с Ковид, ако прясно ваксинирана ми прави френска

Общи условия

Активация на акаунт