ЮНЧЕТАТА са почти готови, а май е тук с цветя и балони (Тема 7 - 2021)

  • 28 424
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 111
Момичета, връщам се от спешното, къпах се и паднах в банята. Пуснаха ми тонове и ми натискаха матката. Тоновете са добри, моя лекар не беше на смяна за съжаление. Надявам се вс да е ОК с бебси 😭😭😭😭😭 цялата треперих на път към спешното. Казаха ми, че щом тоновете са добри, значи няма за какво да се притеснявам. Надявам се да е наистина така 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Паднах на лявата си страна и усещам болка горе само около лявата гърда встрани ребрата, но горе.

Елфина и аз наскоро паднах. Лекарката казва че към края на бременността всички ставаме тромави, а бебчетата са защитени като в балонче. Не се притеснявай толкова, за да не притесниш и бебчо и да спре да мърда и да се притесниш още повече. Повярвай ми, не е усетил нищо (или тя), по-скоро усеща уплаха от страха ти. Щом си минала и на тонове❤ Аз като паднах беше на излизане от банята и нямаше кой да ме вдигне, защото моя мъж беше на работа, та "вечерното шоу на мама" беше пълно 😄. Пожелавам ти спокойна вечер и без повече падания❤

Мамасита честит син! Нека расте здрав, обичан и щастлив, а на теб бързо възстановяване и да не ни оставиш без повече информация!😂❤ Целувки😍

Джеси, ти покрай бебчетата май нямаш много време за групата, ако имаш възможност драсни да кажеш как си🥰

# 661
  • Мнения: 2 523
Elfina,  надявам се скоро болките да преминат и да няма вече притеснения.

Много се вълнувам че скоро ще започнете да се хвалите с новите бебоци. Не го мислете теглото. Ако сте над 2500 вече си е голямо бебче и от там всичко друго е само бонус.
Ние още сме в болницата, но вече сме близо с грамчетата и и шанс скоро да си ходиииим!
Вече ми е много трудно като се разделяме с тях.
Много е хубаво с бебчета!
Стискайте палци да ни пуснат скоро че искам да ви направя най-хубавата темичка за да посрещаме бебоците!

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 08:06 от Jessito 🍀🍀

# 662
  • Мнения: 1 112
Благодаря Ви, момичета! ❤😍

# 663
  • Мнения: 6 764
Елфи, спокойно щом на прегледа всичко е било ок, билежките са си само за теб. Почивай си, не го мисли, ще мине. 😘

Момичета, в момента говорят хормоните, не се тревожете толкова за по-големите деца. Не ги изоставяте я. Помнете, кактомсе държите вие, така ще го приемат те. Ако треперите и се тревожите и те ще са нервни. Говорете им колко ще е забавно с бебето, как ще отидете за няколко дни до болницата, "да го вземете". После всички вкъщи заедно ще го гледате. Обвързвайте ги с някакви задачи, да се чувстват "в нещата". Ще даваш на мама памперситв/кърпите, ще сгъваме заедно дрешките. Няма да е като с първо дете, ще имате компания и на още едно, т. е няма да е мама и бебе, ами трима. Всичко ще е ок. 😉

# 664
  • Мнения: 1 112
Елфи, спокойно щом на прегледа всичко е било ок, билежките са си само за теб. Почивай си, не го мисли, ще мине. 😘

Момичета, в момента говорят хормоните, не се тревожете толкова за по-големите деца. Не ги изоставяте я. Помнете, кактомсе държите вие, така ще го приемат те. Ако треперите и се тревожите и те ще са нервни. Говорете им колко ще е забавно с бебето, как ще отидете за няколко дни до болницата, "да го вземете". После всички вкъщи заедно ще го гледате. Обвързвайте ги с някакви задачи, да се чувстват "в нещата". Ще даваш на мама памперситв/кърпите, ще сгъваме заедно дрешките. Няма да е като с първо дете, ще имате компания и на още едно, т. е няма да е мама и бебе, ами трима. Всичко ще е ок. 😉

И аз си се надявам болежките да са си само за мен. По принцип винаги внимавам в баня ама тя белята не пита, никога до сега не съм падала или поне съм се надявала да не ми се случи бременна точно. ❤

# 665
  • Хасково
  • Мнения: 438
Момичета, аз нещо се филмирах. Вчера майка ми ми вика "да не са ти объркали термина, как ще е 27.6 виж корема ти падна..."Аз не го бях усетила различен, обаче вечерта излизахме с приятелки и двете в един глас - "корема ти е паднал".. Включително едната каза, че на сестра и паднал и след 12часа родила. Е познайте дали спах снощи. И днеска ставам наистина корема ми от кръгъл като топка, сега е крушовиден. Бебчето преди стоеше от дясно, сега е точно под пъпа. Онзи ден бях на преглед, ама той тогава не беше се нагласил така. Сега съм чак на 27.5 и се моля да не тръгне до тогава, че още си мъничък. Иначе поне бракстън контракциите не съм усетила да зачестяват - имам по 6-7 на ден.Вие имате ли някакви признаци?

# 666
  • Мнения: 6 764
Спокойно, с миналата бременност уж "падна" края на февруари, всички се изредиха да ми опяват как ей сега ще родя, но родих на 23.03. Не е сигурен белег.
Моят термин е като твоя, от 2 прегледа насам лекарката казва, че е ниско и в позиция, но това е. Не се тревожи.

# 667
  • Мнения: 1 739
Миналата ми бременност, така и не се вдигна. Стоя си ниско долу, едва му мереха главата, непрекъснато усещах напъни, а не просто контракции. Роди се в 39г.с.
Сега корема ми се смъкнат от 1 седмица, имам контракции. Ниско я усещам, но се надявам да издържи поне до 25.5

Елфи, щом на прегледа всичко е било наред, дано да си продължи така и болката да си е само за твоя сметка (за съжаление).

Аз колкото съм непохватна по принцип, сега съм още повече. На няколко пъти едва се задържам д не падна.

# 668
  • Мнения: X
Момичета, аз вече доста бързо се възстановявам от секциото, малкият също е много добре, всички изследвания са в норма. Обаче тъй като ни хвана малко неподготвени, сега таткото трябва да отиде и да купи козметика от аптеката, та като се приберем всичко да е готово. Може ли да ударите едно рамо и да ми кажете какво точно трябва да се вземе и на коя марка сте го взели. Предпочитам само да не е на Мустела, защото получих обрив от нея и реших и бебешката козметика да е на друга марка.

# 669
  • София
  • Мнения: 616
Момичета, аз вече доста бързо се възстановявам от секциото, малкият също е много добре, всички изследвания са в норма. Обаче тъй като ни хвана малко неподготвени, сега таткото трябва да отиде и да купи козметика от аптеката, та като се приберем всичко да е готово. Може ли да ударите едно рамо и да ми кажете какво точно трябва да се вземе и на коя марка сте го взели. Предпочитам само да не е на Мустела, защото получих обрив от нея и реших и бебешката козметика да е на друга марка.
Спирт и памук за пъпчето, памперси, мокри кърпички, клечки за уши, крем против подсичане(Бепантен и витасин взех аз), олио за масаж, физиологичен разтвор, някакъв шампоан(аз почвам с Бочко).

# 670
  • Мнения: 76
Mammasita, радвам се, че с Ники сте добре. Аз съм се насочила към Юриаж - позлвам дневен крем с SPF 20 и нощен и ми харесват и двата. Надявам се и бебешката козметика да ми допадне, а и на малчо да му влияе добре.. Мисля да взема шампоан, душ-крем и хидратиращо мляко. Колебая се за крема за подсичане дали и той да е на Юриаж или да взема судокрем.

Момичета, аз вече доста бързо се възстановявам от секциото, малкият също е много добре, всички изследвания са в норма. Обаче тъй като ни хвана малко неподготвени, сега таткото трябва да отиде и да купи козметика от аптеката, та като се приберем всичко да е готово. Може ли да ударите едно рамо и да ми кажете какво точно трябва да се вземе и на коя марка сте го взели. Предпочитам само да не е на Мустела, защото получих обрив от нея и реших и бебешката козметика да е на друга марка.
elfinaa, важното е, че бебка е добре, пък ти ще изтърпиш и това. Дано бързо да премине болката, почивай повече няколко дни.

Jessito, лекинко ти завиждам, че вече може да се гушкате Simple Smile Няма да усетиш кога малките принцеси ще наддадат и ще ви пуснат да си ходите.

# 671
  • Мнения: 541
Аз реших са започна с нещо малко по-ниско като клас и взех серия на Бюбхен - душ гел за коса и тяло, олио, лосион (вместо мляко) и пудра за дупето, освен нея взех и бял крем Рачев. За пъпчето взех спирт и тампони. Физиологичен разтвор не съм взела все още, той май беше за очичките.

# 672
  • Мнения: 1 739
Мама сита, браво за добрите новини!
За козметика избираш марка и взимаш мляко (сега за лятото) и душ-гел, крем за подсичане (аз взимам мазен за всеки ден, а судокрем при подсичане, защото кремове те с цинк изсушат кожата). Вие ще поседите явно още няколко дни, та виж ако падне там пъппето спирт 90градуса няма да ти е нужен. Инапе стерилни марлипни (памучни те тампони оставят влакна понякога), спирт, физиологичен разтвор.

Ние днес направихме една бърза фотосесия, радвам се че успяхме! Сега чакам с нетърпение да вид няколко снимки.

# 673
  • Мнения: 754
За сега съм взела кокосово олио,а след това ми излезна оферта пяна за вана+подарък лосион на Биодерма,та ще видим кое ще слагам след вана.Мисля,че това ми е достатъчно за момента.

Чета,че повечето ще взимате спирт за пъпчето,но много не ми е ясно точно за какво е.
Миналият път когато питах,ми казаха да не слагам нищо и да си го къпя нормално, то реално пъпчето падна на 3-4 ден без да има никакво зачервяване или нещо подобно.

# 674
  • Мнения: 6 764
Днес имахме екшън. Намерих нещо на вратлето на детето, което реших, че явно е кърлеж. Аз не съм виждала през живота си. Та в колата и директно в неотложния. Кърлеж се оказа, извадиха го и сложиха инжекция против тетанус. Та, емоционален ден..

С пъпчето миналия път (нейното падна в болницата) акушерките ми казаха всеки ден преди баня се почиства със спирт, слага се отгоре марля и не се мокри. Т.е къпем под течаща вода, не в корито. Така, докато спре да кърви и зарасне. Не помня вече колко време отне това.

За баня, марки много, каквото решите, съвет, колкото по-малко мазила, сапуни, шампоани, душ гелове, толкова по-добре. Вземете нещо комбинирано, бебето (освен дупето) няма какво толкова да му се изцапа.

Общи условия

Активация на акаунт