Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰3

  • 58 140
  • 828
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте! До сега съм ползвала само еспресо машина с ръкохватка, но от известно време започнах да заглеждам кафеавтомати и се спрях на три модела, но не мога да реша кой от тях да избера 🙄освен за по-добро кафе, като поддръжка, консумативи за почистването коя е по-неангажираща за почистване? Ако можете да ми помогнете с избора ще съм благодарна ☺
PHILIPS EP1223/00
KRUPS ESSENTIAL EA810570
Melitta® Solo

Ние си взехме тази седмица Melitta Solo и сме много доволни, а цената е много добра.
Единствен недостатък е, че се самопочиства в началото на правене на кафето и после при спирането си, та доста вода отива и трябва често да се излива и долива пшсле вода. А, и няма мляко, но ние капучино в нас не пием.
Ние имаме друга машина на мелита. Ако вашата има връзка с телефон, инсталирайте си апликацията Melitta connect (Ако не, вероятно някъде по настройките на самата малина). Там има опцията да се спре самопочистването при изключване.

Благодаря, ще потърся по настройките, но после изобщо ли няма да се самопочиства, че и това не е опция?

# 391
  • Мнения: 4 032
На моята съм спряла изключването на всвки 30 Мин. Нагласила съм я да се изключва в 17:00. Така се мие сама всяка вечер в 17:00.
Може да я нагласите да се спира на всеки 4 часа, така ще се почиства 1-2 пъти на ден. Моята по подразбиране се спираше на всеки 30 Мин

# 392
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте отново,
черен петък е, знаете как е. Може ли мнения за това чудо
https://www.emag.bg/kafeavtomat-de-longhi-dinamica-ecam-350-50-b … ?ref=fav_pd-title

стигнах до извода, че Делонги като че ли е по-добрият избор от Филипс.

# 393
  • Мнения: 4
Благодаря за инфото 🙂
Като цяло не можах да дочакам отговорите Ви, тъй като нашата машинка вече се беше предала и горе-долу седмица бяхме с кафе на джезве.Та в крайна сметка се спрях на philips ep1223/00. От няколко дни се нагласяме една с друга, като цяло пием по едно кафе сутрин и това ни е за деня и не ми е проблем, че се самоизплаква при включване и изключване (даже смятам, че е по-добре да си изхвърля остатъците), но съм малко разочарована от липсата на каймак, прави някакво, но след минута изчезва. Нямам представа по принцип ли е така или аз нещо не мога да я настроя както трябва?

# 394
  • Мнения: 11 616
Автоматите почти не правят пяна. Колкото и да се мъчите, няма да стане дебел. Единственият вариант е да настроите на много ситно мелачката и да има повече робуста в кафето, но пък робустата е по-мазна и запушва.

# 395
  • Мнения: 4
Автоматите почти не правят пяна. Колкото и да се мъчите, няма да стане дебел. Единственият вариант е да настроите на много ситно мелачката и да има повече робуста в кафето, но пък робустата е по-мазна и запушва.


Предположих, но реших да питам за всеки случай 🙂 като цяло съм доволна, сега остава да олуча и подходящото за нас кафе и сме готови 😉
Благодаря и хубав ден ☀️

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Мили хора, спрях се на този автомат.
https://www.emag.bg/kafeavtomat-de-longhi-magnifica-s-1450-w-15- … 2-b/pd/DZBL1HMBM/
Не ми се дават много пари за експеримента, привлече ме простотата и атрибутът за разпенване, обичам капучино. Чета, че някои от вас го имат. Споделете, моля, с какво кафе го ползвате, че да си спестя дългия период на проба/грешка. Харесвам арабиката, харесвам леко киселият вкус. Не очаквам голям каймак, ама и съвсем чорба да не е Simple Smile

# 397
  • Мнения: 45
Здравейте,някой ползва ли gaggia cadorna
https://cafemag.bg/kafe-mashini/gaggia-cardona-prestige
Бихте ли споделили мнения за машинката,какво кафе би се ползвало с нея...

# 398
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 398
Мнение за https://zora.bg/product/magnifica-evo-ecam29061b-1450-w-15-bar или https://www.technopolis.bg/bg/Kafeavtomati/Kafeavtomat-DELONGHI- … 90-61-SB/p/813981
Прави ли пяна за кафето ? Дали е здрав ?

# 399
  • София
  • Мнения: 92

Лични мнения за някой от кафеавтоматите изобразени на снимката?
Спрях се на тези 3 - Аз ще я ползвам ежедневно за Лате, а мъжът ми за еспресо. Заслужават ли си според вас?

# 400
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Моят е почти като последният. Друга серия. 4000 и нещо си. Вече две годишен. Един път ходи на сервиз заради някакво уплътнение. Доволна съм иначе, но ние еспресо не пием. Само капучино и лате.

# 401
  • Мнения: 2 741
И ние сме с 4000 , но не помня кое точно, но сме от няколко месеца с него.
Доволна съм, но и ние го взехме заради млечните напитки.

# 402
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 398
Аз взех Делонги ево

# 403
  • софия
  • Мнения: 109


Siemens eQ5 стар модел. Взех я 2 ръка. Оставих я в сервиз да я видят. Когато прави кафе (хубаво е) не изхвърля утайката на "хапчета", някой има ли наблюдение върху тази машина. Там където се регулира едростта на кафето, почти няма разлика при въртенето му. В сервиза предложиха (но ме е сигурно че ще стане) да презацепят с 1 зъб кафе мелачката, но и от тук ми идват лоши помоли,? Няма ли да се пренатегне после самата тя. Знам ли? Хем искам по ситно кафе, ама и утайката да е на хапчета. Иначе кафето не е лошо. И друго.. Има ли някой ръководството на български език, макър и кратко.

# 404
  • Мнения: 3 293
Този тип машини не могат да изхвърлят утайката като хапче.

Общи условия

Активация на акаунт