Отговори
# 300
  • Мнения: 432
veni1005, mimoza88 надявам се всичко да е наред! ☘🤞
И аз се чувствам много изморена и отпаднала. Постоянно ми се спи и лежа. Нямам никакви болки, което ме радва. Иначе и аз имам понякога някакво бяло-жълтеникаво течение, но това доколкото знам е нормално по време на бременност. Вече от почти 1 седмица целодневното гадене изчезна. Имам гадене само сутрин веднага като се събудя и повръщам 1 път и най-после мога да ям нормално. Кураж и търпение момичета, ще премине и при Вас! 🌞

# 301
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен, от известно време следя групата и реших вече да се включа. В 8 г.с. съм, на този етап нито съм повръщала, нямала съм гадене или изобщо някаква непоносимост към храна. В последните няколко дни имам голям апетит, всичко мога да изям. 😂 Единствено от време на време имам леко жълтеникаво течение и леки спазми ниско долу. Говорих с доктора на последния преглед миналата седмица и той ме увери, че сме добре с бебо и това било нормално за началото на бременността. 😊 Надявам се всичко да е наред и в бъдеще!

# 302
  • Мнения: 59
На мен също доста ми се спи през деня, но пък нямам гадене или повръщане. Усещам всяка миризма много силно. Simple Smile

По темата с хромозомните аномалии не искам да ви плаша, но те понякога се появяват случайно и нямат общо с наследственост. Има фактори като възраст над 35 години, които оказват влияние, но може да се случи и на жена под 30. 

# 303
  • Мнения: 829
Момичета, днес съм в нов филм. Вчера и онзи ден имах не много болезнени спазми, които малко ме притесниха. Днес обаче нямам абсолютно никакви усещания и съм в нов филм. Осъзнавам, че не мога през ден да съм на ехограф, но се чудя дали да звъня на Аг или просто да се радвам, че нищо не ме боли.
Как се справяте вие с тези притеснения?

# 304
  • Мнения: 6 872
Трудно. :/
Като ми се гади - зле, като не ми се - сега пък що така?!
Аз съм на лекар след два часа, надявам се са в пораснала точицата още. Ще говоря пак за болките - притесняват ме доста.

# 305
  • Мнения: 109
Момичета вие приемате ли магнезий или по точно Магне B6 и по колко на ден? На мен са ми предписани 3по1 от 9та седмица.

# 306
  • Мнения: 15
Здравейте, мамита! Чета ви от началото, но чак сега се записвам. Миналата седмица бях на преглед и се видя и сакче и сърчице.. вече съм края на 7 гс. По моя календар с термин 26.01. Иначе съм на 28 години, първа бременност. От симптомите имам само малко гадене, нямам почти никакъв апетит, имам странен мирис, който е ужасен и гърдите са най-зле- хем ме болят, хем сърбят и от време на време парят.. бих искала и аз да се включа във фб групата.. успех на всички!

# 307
  • Мнения: 1 447
Аз приемам магнезий с витамини Б, но месеци преди да забременея по друг повод. АГ каза, не пречи, пий ги и си ги пия Simple Smile Купувам различни марки, пия по едно на ден. Освен тях и фолиева. Мислех този път да пия Биозин мама през ден, а не всеки ден като предишната бременност, обаче детето се разболя и го почнах всеки ден. Сега мъжа ми е болен, като оздравеят пак ще го върна през ден. На мен ми се размина засега с два-три дни драскане в гърлото, много кихане и от време на време запушен нос.
Иначе на последния преглед термина ми мина от 15-16 на 19 Simple Smile, ама ще видим Simple Smile

# 308
  • Мнения: 125
Здравейте, отноно скринингите аз четох от тук:
https://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86% … 0%B8%D0%BD%D0%B3/
Виждам, че различни лаборатории ги предлагат също, с предната бременност ги правих в лаборатория по медицинска генетика в града, не съм от София. Резултатите видях от посочения сайт.
Аз с предната бременност пиех но-шпа, магнезий постоянно заради историите ми със спонтанните аборти, по-късно и аспирин, но сега не пия нищо освен метилирана фолиева киселина, тя е и с витамини  от група B, АГ ми я изписа, приключих утрогестана. Изследвания си направих още с първия тест заради щитовидния хормон, понеже съм с Хашимото. Изследвах TSH, пълна кръвна картина. Взеха ми цитонамазка при първия преглед в 6 седмица, понеже не си бях правила 2 години, а АГ искаше да е максимум преди 6 месеца. Засега съм с много лека бременност, чак и аз се плаша да не би да е спряло развитието на моменти, но ходих на втори преглед, за щастие всичко си върви нормално засега. Гърдите ми са напрегнати, но вече не съм така изморена и нервна, не ми се гади, много рядко имам болки и то леки. АГ ме предупреди да следя за остри болки и алена кръв, аз имам някаква идея заради спонтанните ми що за болки вещаят лош край. Те са си силни, като контракции или бъбречна криза. Изморявам се обаче много по-бързо при разходките с детето. Дано при всички се нормализират симптомите и имаме спокойни дни. И ми идват натрапчиви идеи за конкретна храна, а това не ми се е случвало с първото дете. Огладнея ли и се разтрепервам направо. Simple Smile Аз имах и забрана за пътуване с първото дете пак за всеки случай, заради спонтанните. Сега пътувам и за щастие се чувствам добре. Сега ще чакам регистрацията в 12 седмица и ще запиша час при специалист за фетална, ще направя и биохимичен скрининг, евентуално и тест само за Даун. АГ иска да и занеса всякакви епикризи от операции, ако съм имала, раждането, по-важни тестове, кръвни групи. Това е засега.
През есента(да стигнем до този етап, живот и здрав), ще умуваме какво ще правим с градината на баткото и евентуалните боледувания. Предвиждат нови вълни, дано няма тежки боледувания.

# 309
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Здравейте от мен ☺️От днес съм в болничен и съм много щастлива от този факт 😄Ще си почивам с удоволствие и ще се наслаждавам на всичките си деца 💗 Гледа ме пак. Пораснали сме доста. По приложение днес съм 9+0,а на ехографа сме 9с4д. Та.. Тези измервания са ориентировъчни..Ще запазя час за БхС и скрининг в седмицата (12.07- 16.07).
Взеха ми кръв, урина, секрет и ще чакаме резултати.Симптомите ми са главно напрегнатите гърди и умората. Другите отшумяха и се чувствам човек.Не съм по връщала, но определено не ми беше много комфортно. Това е от мен. Вие как сте? Как се чувствате?
Прекрасен ден ви желая.

# 310
  • Мнения: 109
В същата седмица съм, чувствам се отпаднало, изморено, гади ми се от всякакви миризми, втори ден съм с главоболие, нищо не ми се прави, не мога и да се храня, не мога да пия дори вода, и на всичкото отгоре приема ли Но шпа малко след това го изповръщам. Чувствам се повече от ужасно!!

# 311
  • Мнения: 405
Аз работя, уморена съм и нервна. Колегите се стараят да допринасят.
Гади ми се предимно следобед... и все ми се яде сладко.
Моите гърди са си болезнени от ден 1ви на прогестерон и все така. 8с+5 съм аз.
Кървенето спря след 3 дни.. свикнах вече. Явно ще се случва. На вливка ще ходя утре интралипид. Изписани са ми от доц. Русев още 2018. 1 вливка преди трансфер, 1 слез + тест и 1 в края на 8ма 9та седмица. Аг каза да правя.
Ии така.
Как стои въпроса с болничните?
Колко имаме право да вземем?
Знам, че са 180дни в годината.
Малко повече яснота имате ли?
И в колко голяма степен влияе на майчинството (макар това да е далеко, ама чувам различна информация).

# 312
  • Мнения: 72
Аз също вече нямам зацапване, но и на мен ми дадоха болничен 23 дена. След това излизам в отпуска и така... Приключих с работата. Ще си запиша и аз час за другата седмица за скрининг. Нямам вече нито гадене, нито сладост в устата. Като цяло се чувствам добре. (11 седмица съм).

# 313
  • Мнения: 855
Добро утро Simple Smile аз вървя малко преди вас, 8.1 би трябвало да е днес. Другата седмица пак съм на преглед и предполагам вече ще назначат някакви изследвания. Като цяло не мога да се оплача, повръщала съм само веднъж, но ме мъчат ужасни киселини и от там имам отвратителен вкус в устата постоянно и не ми се яде. Насилвам се, но нямам апетит. Ментови дъвки се оказа, че помагат, но не мога само тях да дъвча... Някоя да сподели лек срещу киселините, че още малко така глад и ще замязам на призрак.

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Dandelion.wish и аз се чудя какво ще правим с градината, живот и здраве да стигнем септември месец. Може би ще се гледаме вкъщи, защото за изминалата година , детето е първа група такъв зор видяхме с тия боледувания. От септември месец все ходим болни всички, а бременна, не искам и да си го помислям. Работя и аз, но вече все повече ми се иска да приключвам с работата, не ми е лошо, но нещо почнах много да се изнервям. На 23ти имам преглед, очаквам да чуем сърчице тогава,че на предния в 6 все още не се чуваше. Нямам търпение, дано всичко е наред. Иначе ми изписаха но-шпа, дуфастон (който хич не ми се пие) и витамини elevit. В 8ма седмица съм и 2 дена и още не съм сигурна къде да се запиша на бсх и следене по здравна каса.  Ако някой има препоръки за Пловдив ,ще съм много благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт