Ще съм благодарна за обективен поглед

  • 9 390
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 376
Защо на 24 се обременяваш толкова много?

# 31
  • INFJ
  • Мнения: 9 337
От целият разказ, аз оставам с усещането, че не сте на една вълна и искате различни неща. Ти прецени колко време можеш да вложиш в това да го чакаш да дойде на твоята... той е на 33 доколкото разбирам. Още колко му остава докато го осигури този апартамент, близо ли е до целта, или това е някакъв проект за далечното бъдеще..?

По другият ти въпрос, за местенето... не съм сигурна, че те е страх от неизвестното, по-скоро си мисля, че не си сигурна в чувствата си.
Ако трябва да съдя по себе си - в живота ми е имало човек, пред който работата, приятелите, всичко ми се струваше много ценно и мисълта за местене ме плашеше; и друг човек, за който ето сега, точно в този момент бих станала и пропътувала 500км, без да погледна назад. И каквото ще да става... Виждаш ли разликата?

# 32
  • Мнения: 275
Споделям мнението ти за брака. Който не е съгласен, значи по някаква причина не му стиска да си сложи подписа и си оставя вратичка. Освен това и дете не иска(не сега, но не се знае кога и дали), ами вие по най-важните въпроси не сте на едно мнение. Него го е страх, не желае развитие във връзката ви, не знам дали ще порасне, добре си му е така, защо да си усложнява живота? И казваш-трудно детство е имал. Какво общо има това с тебе? Изглежда така сякаш за всичко важно трябва да настояваш, молиш, чакаш, после и битките в живота ще си ги водиш сама, защото той ще е направил такъв огромен компромис със себе си-да се ожените защото ТИ така искаш и дете да родиш, пак защото ТИ искаш така, а той -не. Много е трудно да живееш с партньор, на когото не можеш да се опреш здраво и сигурно, дето му е криво, че се е съгласил да му стъпиш на врата, всичко му тежи на такъв. Ако те обича, трябва да се ожени за тебе, а не да се скатава.Според мен саложи картите на масата и се разберете или си търси по-сериозен, на сила хубост не става.

# 33
  • Мнения: 166
Без да съм чела другите отговори, ти отговорям първосигнално,с риск вече да са ти го казали. Анализи на "сухо"  не се правят. Пробвай да живееш с него и тогава си прави изводите. Не забравяй, че винаги може да се върнеш в твоя град и работа ако не ти изнася. Аз много анализирах преди време, но от разстояние, после реших че трябва малко опит да се натрупа и беше доста полезно. Според мен пробвай, иначе го има риска след време да се чудиш какво би било ако пробвсл.

# 34
  • Мнения: 31 646
Моето мнение е никакво съжителство, докато поне годеж не предложи Grinning

# 35
  • Мнения: 12 738
Реално те са живели вече една година на 100% заедно, тя пише 24 / 7, така че им е ясно какво ще стане, като се съберат. И какво ще стане - разбират се.

# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
За мен също бракът има голямо значение и отказах да раждам деца без брак.
Ти си готова за брак и деца,но той не е.
А е на 33години.Кога ще е готов ?На 50 ли?
И както казаха назад в темата-вероятно той не иска брак и  деца точно с теб .
Няма нищо лошо да живеете заедно без брак и да имате деца,но само,ако и двамата го искате.
Но при условие,че за теб брака е важен,ако отстъпиш,ти ще се чувстваш неудовлетворена .А той и деца не иска...
Важно е да гледате в една посока,а при вас не е така...

# 37
  • Мнения: 650
Хайде да дам и моето мнение.... Приятелят ти не е уверен, че всичко ще се получи добре, но това е страх от промяна в живота му вероятно. По отношение на брака - да, аз бях женен, вече не съм и не мисля повече да се женя (е освен примерно, ако Парис Хилтън много ми се примоли, евентуално:)))) Познавам хора с по 2-3 деца без брак, които си живеят прекрасно. Това е просто една формалност, не се фокусирай толкова. Бъдещо дете - при него просто е страх. Очевидно за мен, е отговорен и затова се притеснява както за условията за детето, така и за това, че е възможно да не си щастлива, ако се преместиш при него. Смятам, че животът е доста динамичен, за да мислите, ако сега имате дете след 8-9 години какво ще е - няма как да знаете. Така че давайте смело с детето, ще се оправите.

# 38
  • Мнения: 2 749
Според мен разминаванията ви по основни въпроси вече са те отдалечили от този човек и ти си го усещаш, но все още не искаш да го приемеш.

# 39
  • Мнения: 900
Хубавото е, че не те залъгва за да спреш да питаш кога кога,а ти казва в прав текст какви са му изгледите и възгледите, а решението си е твое.
Лошото е , че не е млад за такива увъртания и във връзка с такава разлика винаги мъжът натиска за деца, защото му е време.
Според мен тази връзка от разстояние ви е раздалечила доста-спряла си да му споделяш, често забравяш за него и се наслаждаваш на работата.Трябвало е да вземете крачката по-рано.Първите 1,2 години на връзката са най-хубавите и безгрижните,а вие ги профуквате в чакане и дуднене по бракове и деца.И човека явно за да покаже, че не е на такава вълна ти  го казва.
Организирай екскурзийки  почивки в и извън страната.Забавлавяйте се, правете си спомени.Нека се привърже и заобича живота с теб.Сериозните планове на жените в ранен етап плашат мъжете до степен,  в която мъжът ще си бие шута!

# 40
  • Мнения: 12 738
Хайде да дам и моето мнение.... Приятелят ти не е уверен, че всичко ще се получи добре, но това е страх от промяна в живота му вероятно. По отношение на брака - да, аз бях женен, вече не съм и не мисля повече да се женя (е освен примерно, ако Парис Хилтън много ми се примоли, евентуално:)))) Познавам хора с по 2-3 деца без брак, които си живеят прекрасно. Това е просто една формалност, не се фокусирай толкова. Бъдещо дете - при него просто е страх. Очевидно за мен, е отговорен и затова се притеснява както за условията за детето, така и за това, че е възможно да не си щастлива, ако се преместиш при него. Смятам, че животът е доста динамичен, за да мислите, ако сега имате дете след 8-9 години какво ще е - няма как да знаете. Така че давайте смело с детето, ще се оправите.
Не е изключено човекът да е перфекционист и да иска да бъде или пефектно, или нищо. Аз лично не одобрявам такава гледна точка, защото така можеш да си пропилееш живота в гонене на идеала, докато елементарни неща ти се изплъзват. Или можеш да отблъснеш някоя свястна жена / свестен мъж, докато се назландисваш.
Както ми се струва, че може да стане в случая на назландисващия се приятел.

# 41
  • Мнения: 3 719
Пишеш, че си емоционална, но аз в поста ти емоции не видях, поне не и позитивни. Изобщо обичаш ли го, или само ти изглежда подходящ за брак и деца?
Аз по-скоро бих се поставила на негово място и оттам нещата не изглеждат добре. Сякаш е фигурка, която искаш да наместиш в къщичката на мечтите си и се надяваш да пасне и... толкоз, няма друго.
Ако този човек не е специален за теб, ако не изпитваш удоволствие само от това да сте заедно..недей.

# 42
  • Сф
  • Мнения: 10 657
На мен ми се струва, че само ти буташ за тая връзка да се развива в переспектива като семейство. Колко точно сте подсигурени като жилище , финанси? Той очевидно не е , но нещо говорите ли за ипотека, за сватба?То не става да се тропнеш в някой град под наем и само защото имате в момента работа, да почнете да правите деца. Ти ясно, че се чувстваш ок и за дете, но финансите ще легнат на него.Как точно ще ви подсигури той? Не ми харесва отговора му- не е готов. Ами утре ще се намери някоя с екстри и ще  е готов. Остави ти чувствата и мръсните гащи , ами виж рационално как седят нещата.Като гледам, хич нямате общ план и обща цел. В България се живее трудно, не става само с чувства. И той е много прав, ще го обвиняваш, в такъв случай как смята да подсигури и теб и дете бъдещо?Значи той не предлага нищо и в новия град на морето.Т.е. на две заплати и на квартира, така ли?Докога?
Аз не мога да разбера, ти си на 24 , има пред теб живот , къде се залетя в такова начинание без да са ти предложили дефакто нищо? Какво точно се опитваш да направиш?Просто да поживеете заедно е едно, да градите семейство съвсем друго, а ти си готова вече с него, на какво отгоре ми е много интересно.Би ли споделила?

# 43
  • Мнения: 3 505
Той може да не постигне желаното и след 10 години, но от теб се очаква да го чакаш ли? Сори, но тая връзка не ми харесва. Разминавате се за важните неща. И бившият ми възлюбен все имаше нещо по-важно от мен и желанията ми. На 24 може да загубиш 1-2 години в чакане, но едва ли ще си струва.

Последна редакция: пт, 23 апр 2021, 17:21 от +-123

# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
На 33 години би трябвало да си постигнал нещо.
Поне образование,работа и дом да имаш.

Общи условия

Активация на акаунт