Ще съм благодарна за обективен поглед

  • 9 395
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 408
Имам приятелка, дето след месец връзка ходи при мъжа да живее, с последния на третия месец се ожени ха.

Това па да си сменяш къщите през 3 месеца си е направо ненормално. По добре мъжете.

# 106
  • София
  • Мнения: 35 088
Икономисва от наем и разходи, пък ето - намерила си е Simple Smile

123, онзи господин беше на 50+ с налично дете и проблеми с алкохола.
Тоз знае какво иска и какво не иска, но се държи “разтегливо”, може би и с цел да не отблъсне авторката. Живеят и се разбират чудесно, въпросите и съмненията е нормално да ги има. Но смятам, че ще се наместят и ща са окей.

# 107
  • Мнения: 1 726
Аз пък имам приятелка, която сменя мъжете всяка година и заживява с всеки един от тях. Нима е по-добре така?

# 108
  • София
  • Мнения: 17 775
Демек те я сменят.

# 109
  • Мнения: 17
Икономисва от наем и разходи, пък ето - намерила си е Simple Smile

123, онзи господин беше на 50+ с налично дете и проблеми с алкохола.
Тоз знае какво иска и какво не иска, но се държи “разтегливо”, може би и с цел да не отблъсне авторката. Живеят и се разбират чудесно, въпросите и съмненията е нормално да ги има. Но смятам, че ще се наместят и ща са окей.
Може би така казано е най-кратко и ясно.

# 110
  • Мнения: 3 505
Икономисва от наем и разходи, пък ето - намерила си е Simple Smile

123, онзи господин беше на 50+ с налично дете и проблеми с алкохола.
Тоз знае какво иска и какво не иска, но се държи “разтегливо”, може би и с цел да не отблъсне авторката. Живеят и се разбират чудесно, въпросите и съмненията е нормално да ги има. Но смятам, че ще се наместят и ща са окей.
Имам съмнения, че и тук иде реч за размотаване. Тоя тип мъже си ползват едни и същи номера. Не ми харесва, че авторката е тази, която постоянно е пътувала, за да се виждат, не ми харесва, че онзи е предприел нещо в посока съвместно живеене, когато е усетил, че има риск да я загуби, не ми харесва и това, че тя сама си намира кусур, че иска брак и деца. Няма нищо ненормално и нахално в това влюбена жена да иска брак и деца с възлюбения. Дано не съм права, но този ми мяза на онзи, ЕГН-то и наличното при единия дете са само подробности. Всяка от нас познава поне един, който е мотал някоя жена с години, защото бракът бил без значение, а после се е оженил за няколко месеца за друга.

# 111
  • София
  • Мнения: 35 088
Абе, 20 години са си 20 години.

# 112
  • Мнения: 5 832
Познавам един, който ходи с една мацка около 10 години, от ученици още. Не се ожениха, той се ожени скорострелно за най-добрата ѝ приятелка. Не беше бременна. Тъй че не времето е неподходящо, а човекът.

# 113
  • Мнения: 232
Самонавиваш се. Нормално е мъжът да не иска деца, ако смята, че не е подготвен финансово. Да ти кажа, с бебе на квартира не е ок. Особено ако нямаш кърма. Мисля, че трябва да забавиш малко темпото. Заедно сте само от две години и двамата сте млади още. Не казвам, че не сте в подходяща възраст за деца, а че може да изчакате малко, докато не ви се наредят нещата.

# 114
  • Мнения: 2 807
Този мъж не те иска. Затова не иска брак и деца.

# 115
  • Мнения: 3 505
Самонавиваш се. Нормално е мъжът да не иска деца, ако смята, че не е подготвен финансово. Да ти кажа, с бебе на квартира не е ок. Особено ако нямаш кърма. Мисля, че трябва да забавиш малко темпото. Заедно сте само от две години и двамата сте млади още. Не казвам, че не сте в подходяща възраст за деца, а че може да изчакате малко, докато не ви се наредят нещата.
Няма гаранции, че и след още пет години ще бъде подготвен. Не познавам жена, която да е прокопсала, чакайки с години най-подходящия за Муньо момент.

# 116
  • Мнения: 5 832
Ако искаше деца, но го спираше само финансовото положение, щеше да разбере авторката. Имам такава двойка познати. И двамата много искат дете, но положението им не е розово в момента. Само че и двамата са споделяли в компания, че го искат, но изчакват момент на някаква стабилност. А този господин сякаш си търси оправдания.

# 117
  • Мнения: 17 407
Това, което описваш не са хармонични отношения, така че по възможност излез от тази мъгла и си вземи личните решения.

# 118
  • Мнения: 1 276
Здравейте!
Изчетох всичките ви отговори и благодаря! Много са разностранни,но това и исках.
Отговарям на нещата,които ми направиха впечатление.
 Относно преместването- той пое инициативата. Случи се след разговор ,в който аз му казах,че не се чувствам добре и предпочитам да спра да пътувам (респективно приключваме), защото ми писна да чакам. Има -няма 10 дена и ми съобщи ,че е задвижил нещата. Труден характер е, но с риск да ме нападнете, знам,че все пак му пука за мен.
В града ,в който ще отидем- има
негов апартамент на 20км. Имаме къде да живеем.
Относно работата му не искам да споделям подробности,защото не е честа професия и предпочитам да запазя тези неща в тайна.
Относно децата- прави сте,че трябва да млъкна и да прекратя разговорите изцяло. Ако е насила ,по-добре да го няма. Имам време, не ми е последен влак. Просто трябва да имам търпение, може това да ми е урокът тук .
Относно брака- имам много примери ,в които  мъжете променят мнението си. Просто ,вместо да живея с надежда ,че може да промени мнението си, трябва да свикна с мисълта,че може и да не се случи. Като сме го обсъждали ми е казвал "кое ти е по-важно, да сме в добри отношения, децата , семейството или подписа?". Може би от там ми идват част от съмненията, тъй като съм израснала в семейството,в което тези ценности са важни (брак-църковен, граждански).
И мисля,че най-разумното ми решение ще е да изговоря с него притесненията си,без да притискам. В крайна сметка е важно картите да са долу преди такава стъпка.
Ще се преместим,ще създадем дом, който е наш...нататък нещата трябва да се случват естествено.
Може би аз съм се разбързала, де да знам и аз за къде.
Благодаря ви отново.
Излиза, че има налично жилище и не това са притесненията за бъдещето. Няма да има предложение за брак нито дете - това е реалността. Вие си преценете дали искате да живеете по този начин с този човек.

# 119
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
В момента, в който стигнах до "семейство без брак няма", загубих интерес да чета по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт