216 кокетни противогазни костюми в НЕМСКАТА тема

  • 19 787
  • 751
  •   1
Отговори
# 615
  • Немция
  • Мнения: 6 848
Тогава следва, че при по-малките лечението няма ефект? Thinking
Не съм останала с такова впечатление, но нито имам богат опит, нито съм профи в тази област.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 00:20 от Бибит

# 616
  • Мнения: 6 421
Не съм ортодонт. Това са ми личните наблюдения от моите и приятелски деца.

# 617
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, за щерката друго училище ще търсиш май, когато му дойде времето.
При основните училища има разлики в обема на материала за работа вкъщи.

Бибит, тя е много различна от него. Той бързо се отказва, тя обратно - нахъсва се...

Днес умрях от смях: синът разказал в Erzähltkreis как сме били болни и той я е занимавал и колко ужасно било. Съответно друг ученик започнал да му дава съвети как се неутрализира и укротява по-малка сестра 🤣
Моят отговорил: твоята може да се кротва, моята не се хваща на тези номера... 🤣

Оф, много сложно с тези челюсти!!!
Ще потърся второ мнение, дано не чакам пак с месеци...

# 618
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526

- зъболекарите наблягащи на екстри като цветове,  камъчета, невидими космически материали и подобни шикита-микита, обикновено са слаби специалисти.
 
Ефектно като изявление, но неиздържано професионално.
Разбира се , че са важни материалите, не само в област стоматология.
 Децата се радват на такива забави и не скучни неща , като цветни бинтове и гипсове, лепенки с анимирани герои и т.н.
Няма да забравя, как малката, на 4 , 5 години  ходеше на радост при стоматолога на профилактики , защото винаги получаваше малки подаръчета и си ги търсеше.
А и за  пациенти Privat се спукват да ти предлагат екстри и защо не , ти вече си ги платил.

# 619
  • Мнения: 6 421
Визирах конкретно ортодонтите, не детските зъболекари , нито ортопедите, хирурзите и прочее.
Ние, майките, също можем да имаме мнение, дори да не сме лекари или стоматолози, нали? Че и са го споделим във форум за майки.

# 620
  • Мнения: 9 336
Моите деца отказаха цветни пластири и пластири с картинки като бяха на 6 г., защото са бебешки. Прозрачните брекети и  камъчета не ги интересуват, защото наоколо всички носят обикновени, тъй като явно родителите като нас гледат да спестят някое евро. Та си зависи от средата. 
Мьос аз също се записах онлайн за ваксиниране, код не са ми искали, само получих имейл: чакайте дата и си носете документа за 3 група при ваксинацията.

# 621
  • Мнения: 5 262
9г. не са ли много малки за манипулации . Не се ли израстват още неща ? Не знам аз дори за очилата на малки деца съм скептична , освен ако няма сериозно нещо. Все пак очен мускул си е нещо, което се развива.
Не знам.
За училището не забелязвам да са ги оставили да не учат . Особено амбициозна е учителката по музика толкова мног оноти и термини и знаци не съм и сънувала че може да има. И тази по биология на второ място.

# 622
  • Немция
  • Мнения: 6 848
На 9 години не са малки. Даже е подходящо време за начало на интервенции при определени захапки.
Както писах, имам пример около мен, вече 4-та година продължава корекцията на захапката с помощта на различни средства.

А за очилата- как може един родител да прецени може ли детето да носи очила или не? Grinning
Имайте поне малко доверие в лекуващите ви. Grinning

# 623
  • Мнения: 5 262
Имаме Бибит. Един казва едно, друг друго, трети трето ...
В една държава едно , в друга друго, в трета трето ..
Също така корекция се предполага нещо, което ще вкара някакъв проблем в норма и до там. А не на 9 годинки Oчила и после до края на живота очила. Това не е корекция, това е подпомагане.
Но като се огледам около мен ми се струва, че доста по-голям % немци носят очила отколкото българи. В началото имах стрес като ги гледах и се чудих какво им става на тези хора. Сега виждам, че от малки започват с @корекциите@.
После доста четох и специално за очите на някои места пишеше че в много случаи не е абсолютно наложително и може да се изчака и наблюдава.

Сестра ми като беше малка беше страшно кривогледа, но детската лекарка не искаше да и коригира с очила или каквото и да е докато е малка. Ами порастна малко и наистина се махна и нямаше никакъв проблем с очите дълги години. Не са и трябвали в училище или уни. После отиде да живее в Канада, където доста дълго нямаше никакъв проблем докато се разработи твърде много в някакво бюро и на 43 години сложи очила  Smiling Imp
Ама то от много работа това се получава.

Така че доверие , доверие, но живота е един и някои неща не се оправят после с @deeply sorry@ и @аз го мислих за добре, нали така пише еди къде си @.

Аз спирам по темата , че може да има много противоречиви мнения и да не стане спор. Не ми се участва.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 10:17 от bella_ciao

# 624
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, вяра, доверия, но в крайна сметка става въпрос за пари!
Докато лекарите гледат печалбата, а не доброто на пациента, си запазвам правото да съм критична.
Има и свестни, които не са така, но уви не им го пише на челото!

Бела, от стоене на изкуствена светлина се деформира очната ябълка и корекция е невъзможна, само очила. Това е проблем на индустриално-информационните общества. Превенцията е минимум 2ч на ден на естествена светлина.

# 625
  • Мнения: 5 262
уф при нас работят и живеят много лекари и съотв. персонала. До сега където и да сме записали децата в компанията родители все е имало немалко от здравната система . Ами разказвали са ми доста неща. Няма да коментирам.
Ася именно пари за изплащане на много скъпи нови апаратури и т.н.
Всеки се бори за оцеляване. Аз съм попадала на зъболекар, който гледа писа описва и накрая ми връчи списъка с допълнителните зъбни застраховки и ми каза като сключа такава тогава да ида пак ... Така просто не искаше да работи. Имаше за цел големи неща доколкото ми обясни. Но на мен не ми трябват спешно. Тенкс.
Аз пратих мъжа ми и при него било същото ...
Зъболекар или рекламен агент или Mitarbeit ?

Айде вярно спирам . Може да включим друга тематика ?  Не толкова противоречива.

Ася знам за светлината . Такъв живот живеем . Не знам как може да правим по друг начин. Знам и че трябва да се тренират очите да се гледа наблизо, надалече, по-надалече и обратно ... като гимнастика. И ако може зелено и др. естествени цветове. Сега майското зелено е разкошно просто. Много ми харесва.

# 626
  • Немция
  • Мнения: 6 848
С липса на доверие се спъва още от самото начало комуникация лекар-пациент.
Постоянното подозрение е спъващ фактор.

Който както иска да постъпва и да взема решения.
С очи не бих правила експерименти.
Колко хора в България носят очила и колко тук не ми е ориентир, това са два различни свята.

Белла, кривогледството при много остава и в голяма възраст. Така че е лотария дали ще се оправи самО  или не.

# 627
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, аз правя разлика между подозрение и критичност.

Наскоро научих, че доста хора имали скрит страбизъм (кривогледство).

Бела, за мен това със скъпата техника е омагьосан кръг. От една страна качествената техника е важна и улеснява работата, но от друга заробване за изплащане - накрая и пациент, и лекар имат негативи, вместо позитиви. Лекарят ще каже:” имам позитиви, диагностицирам по-бързо, имам повече пациенти”, но всичко е изкривено, позитивите са с горчив привкус.

# 628
  • Мнения: 5 262
Бибит ами именно доверие е имала майка ми. В детската лекарка. Която така е преценила и е имала право. Къде и е грешката спрямо твоята теория ?  

Също така ако медицината очаква сляпо подчинение и никаква лична осведоменост на пациента, както и той да не търси второ мнение ми става доста подозрителна.

За сега не ми е . Моята теория е, че всеки може да си намери лекар с който да си пасва в разбиранията и който да го разбере когато има въпроси  исъмнения и да му обясни, да провери и да бъде флексибъл.
Лекар, който сам си знае и няма нужда да те изслуша и да поразмисли , а ти мятка на 3 тата минута рецептата  не е за мен. Особено ако имаш какво да кажеш и имаш съмнения. Колкото и авторитетен и абсолютно сигурен да е  отивам при друг за второ мнение.
 
Знаех си че ще стане спор. Затова казах че всеки си прави както го разбира и както той се чувства сигурен . Тук общо взето всеки си споделя своето и който иска взима каквото му трябва. Нали споделяме, а не си раздаваме диагнози и задължителни линии на поведение едни на друг .

Ти правиш най-доброто за децата си, аз също и всеки тук също. На моите деца аз съм най-добрата майка , на твоите ти и т.н.  Yum

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 11:20 от bella_ciao

# 629
  • Мнения: X
Аз с готовност бих плащала за скъпа техника, но не и за шарени консумативи. Най- отвратителната зъболекарка, която съм виждала е с чисто лилава клиника. Много хубав нюанс на лилавото, даже ренгеновият й апарат е в него. Подобна некадърност и неетичност е трудно въобще да си представя, че има. Тукашна е.

Бела, кривогледство с гимнастика малко трудно ще отстраниш. А като изтеглиш късата клечка и всичките ти роднини от женски род по права линия са с висок диоптър и се окаже, че детето ти на 6 години е с 4.5 диоптъра далекогледство, ще те питам дали ще го лекуваш с гимнастика и разходки на светло.
В България първо има предразсъдъци към очилата, второ хубавите стъкла и рамки са много скъпи за тамошния стандарт.
Една българка тук всеки път като ме види ми казва "Махни си очилата, много си хубава без тях.". Вече едва си държа устата да не й кажа "Махни тези 20 кила, може и да си хубава без тях".

На деца и в България, и тук препоръчват носене на очила с по-малко от реалните диоптри. При дъщеря ми повече от половината. Носи ги само като чете. Като не се носят само си мъчиш очите и главата. Тук поне по стъкла са супер специалисти и за деца са безплатни, ако не са gleichsichtige. И диоптър много добре определят, дори и оптици аусцубилднери. Заради техниката. В България трудна работа.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 11:30 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт