Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 78

  • 40 780
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 215
Здравейте момичета! Днес ми е 7ми ден от стимулация с Гонал 250, като от вчера ми включиха и Цетротид. Обаче вчера на прегледа се видя малък полип в матката. Не съм имала никога до сега полипи и го отдавам на стимулацията Pensive На някого случвало ли се е така да реагира от стимулацията и как са се развили нещата?
Здравейте, на мен също ми беше открит полип  на матката по време на стимулация. Щяхме да замразяваме ембриони, но всички спряха развитие, тъй като не може да се направи трансфер с полип, а и бях с доста силна хиперстимулация. След това ми направиха хистероскопия (по време на този цикъл бях на противозачатъчни, така трябвало), като се изряза полипа. Нищо притеснително Simple Smile

# 721
  • Мнения: 753
Здравейте момичета! Днес ми е 7ми ден от стимулация с Гонал 250, като от вчера ми включиха и Цетротид. Обаче вчера на прегледа се видя малък полип в матката. Не съм имала никога до сега полипи и го отдавам на стимулацията Pensive На някого случвало ли се е така да реагира от стимулацията и как са се развили нещата?
Здравейте, на мен също ми беше открит полип  на матката по време на стимулация. Щяхме да замразяваме ембриони, но всички спряха развитие, тъй като не може да се направи трансфер с полип, а и бях с доста силна хиперстимулация. След това ми направиха хистероскопия (по време на този цикъл бях на противозачатъчни, така трябвало), като се изряза полипа. Нищо притеснително Simple Smile

А обясниха ли ти защо всички са спряли развитие? И на мен така ми се случи при една от стимулациите, най- силната която беше.

# 722
  • Мнения: 215
Здравейте момичета! Днес ми е 7ми ден от стимулация с Гонал 250, като от вчера ми включиха и Цетротид. Обаче вчера на прегледа се видя малък полип в матката. Не съм имала никога до сега полипи и го отдавам на стимулацията Pensive На някого случвало ли се е така да реагира от стимулацията и как са се развили нещата?
Здравейте, на мен също ми беше открит полип  на матката по време на стимулация. Щяхме да замразяваме ембриони, но всички спряха развитие, тъй като не може да се направи трансфер с полип, а и бях с доста силна хиперстимулация. След това ми направиха хистероскопия (по време на този цикъл бях на противозачатъчни, така трябвало), като се изряза полипа. Нищо притеснително Simple Smile

А обясниха ли ти защо всички са спряли развитие? И на мен така ми се случи при една от стимулациите, най- силната която беше.
Общо взето не. Казаха, че проблема бил в яйцеклетките и нищо повече Simple Smile Според мен стана, заради стимулацията. След пункцията бях доста зле, лежах само по гръб, за да не ми се усучат яйчниците, супер подут корем и големи болки. Едвам ходех. Сега при втория опит казаха, че яйцеклетките са една идея по добри, пак съм с хиперстимулация, но доста по-лека.

# 723
  • Мнения: 753
Здравейте момичета! Днес ми е 7ми ден от стимулация с Гонал 250, като от вчера ми включиха и Цетротид. Обаче вчера на прегледа се видя малък полип в матката. Не съм имала никога до сега полипи и го отдавам на стимулацията Pensive На някого случвало ли се е така да реагира от стимулацията и как са се развили нещата?
Здравейте, на мен също ми беше открит полип  на матката по време на стимулация. Щяхме да замразяваме ембриони, но всички спряха развитие, тъй като не може да се направи трансфер с полип, а и бях с доста силна хиперстимулация. След това ми направиха хистероскопия (по време на този цикъл бях на противозачатъчни, така трябвало), като се изряза полипа. Нищо притеснително Simple Smile

А обясниха ли ти защо всички са спряли развитие? И на мен така ми се случи при една от стимулациите, най- силната която беше.
Общо взето не. Казаха, че проблема бил в яйцеклетките и нищо повече Simple Smile Според мен стана, заради стимулацията. След пункцията бях доста зле, лежах само по гръб, за да не ми се усучат яйчниците, супер подут корем и големи болки. Едвам ходех. Сега при втория опит казаха, че яйцеклетките са една идея по добри, пак съм с хиперстимулация, но доста по-лека.

От силната стимулация е . Не позволявай да те хиперстимулират. Стигнах до заключението , че не води до нищо добро. Когато мойте дози бяха максимални изкарахме 8 яйцеклетки , от който нито един бластоциста. На следващата стимулация аз поисках по леки дози и изкарахме шест яйцеклетки от който станаха 3 бластоциста.

# 724
  • Мнения: 793
Момичета, при стимулация по дълъг протокол има ли ли сте зацапване след МЦ заради сваления естрадиол от блок инжекцията и колко време продължи, ако да?

# 725
  • Мнения: 217
Здравейте,
Не знам дали въпроса ми е за тази тема, но ще опитам.
След направена цветна снимка се установи, че дясната ми тръба е нагъната и пропуска под високо налягане, а лявата е скъсена с нарушен контур ампуларна част - пропуска оскъдно. Направих консултация и лекаря ми каза задължително инвитро и преди това капаро, за да запушат тръбите. Според него лявата правила депо и има течност (най-вероятно). Докторът, който прави снимката, никъде не е описал такова нещо. Искам да отида на още две-три консултации, преди да взема решение. Можете ли да ме насочите къде да потърся компетентно мнение за град Пловдив и София. Правих снимката в Селена.
Евентуално ще ходим до Турция Октомври месец, но ми се иска преди това да събера мнения.
Благодаря

# 726
  • Мнения: 5 062
Kikimora_, щом планирате ходене до Турция, според мен е по-добре да си направиш нова снимка там. Тази така или иначе предполагам, че няма да ти я признаят.

# 727
  • Мнения: 217
iren11, притеснена съм, и да чакам два месеца ми се виждат много. До сега ходя при Д-р Минев от Селена, и понеже имам една операция доста сложна на пикочния мехур, той каза, че изобщо не знае дали ще успеят да влязат с лапарото, и как ще видят тръбите. Снимката е правена та от д-р Ненев (мисля, че така се казваше) и съответно първият ми каза, че колегата му не е описал добре снимката и положението е много по-лошо.
Не знам на кой да вярвам.

# 728
  • Мнения: 5 062
Предполагам през тези 2 месеца така или иначе тук няма да предприемете процедура. Нямам наблюдение за двамата лекари, макар че бях пациент на същата клиника, но при д-р Матев. И в предната клиника , и в Селена на мен така и не са ми правили снимка, защото бяхме с тежък мъжки фактор. Ние също се бяхме насочили към Турция, но ММ предложи да дадем още един шанс на бг клиника, защото бяхме по фонд и така се озовахме при д-р Матев.

# 729
  • Мнения: 626
Момичета, при стимулация по дълъг протокол има ли ли сте зацапване след МЦ заради сваления естрадиол от блок инжекцията и колко време продължи, ако да?

Здравей, аз имах непостоянни малио зацапване до началото на стимулацията, което беше повече от седмица след МЦ. Докторът ми каза, че е нормални и като запичнахме ежедневните инжекции измезна веднага.

# 730
  • Мнения: 681
Мили момичета, записвам се с М след ЗЕТ и дилема.
Утре имам преглед при моя док и се чудя дали да правя нов ЗЕТ още през август или да изчакам до септември. Чувствам се в добра кондиция и предвид че стана БХ се чудя дали не е по-добре да действаме отново с надеждата за успех. Съмнението ми идва от там че имам планирана почивка на морето, която потенциално се пада точно след трансфера. Хем не ми се чака, хем се притеснявам...
И още един въпрос, след подготовка за предишен ЗЕТ с естрофем, колко трябва да е естрогена, ако ще започвам нов подобен протокол или няма значение? Утре ми е 2ри ден от М и мисля да го пусна контролно. За прогестерона поне няма нужда да се притеснявам хаха той си пада от раз.

# 731
  • Мнения: 439
Раули, аз лично съм нагъцкала две почивки преди старта на дългия протокол (който беше вчера), една почивка следващата седмица и една след трансфера. Последната е на море и съм наясно, че няма да правя тен, но природата, разнообразието и всички положителни неща поне ще ме разсейват в тоя период, че иначе ми гръмва главата от мисли и времето спира. На твое място бих действала, ако всичко е наред.

# 732
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 749
Раули, аз бих те посъветвала да си починеш, щом имаш планирана почивка, която ще се падне веднага след трансфера. В смисъл, аз не бих тръгнала да пътувам много км и да се излагам на слънце веднага след трансфер. Колкото и да се пазиш, все пак идва август и времето е горещо, а претоплянето не е препоръчително. Добре е да си почиваш, поне мен така ме посъветваха. Аз бих презаредила август на морето и с нови сили след това да си започна опитите.

# 733
  • Мнения: 681
И още една драма от мен - Пролутекса не трябвало да се държи в хладилника, а аз там го държах на вратата, заради високите температури...и сега си блъксам главата и се чудя какво да правя. По-малко ефективен ли става? Точно намерих няколко кутийки и се запасих за следващия опит... Sad

# 734
  • Мнения: 215
Здравейте момичета! Днес ми е 7ми ден от стимулация с Гонал 250, като от вчера ми включиха и Цетротид. Обаче вчера на прегледа се видя малък полип в матката. Не съм имала никога до сега полипи и го отдавам на стимулацията Pensive На някого случвало ли се е така да реагира от стимулацията и как са се развили нещата?
Здравейте, на мен също ми беше открит полип  на матката по време на стимулация. Щяхме да замразяваме ембриони, но всички спряха развитие, тъй като не може да се направи трансфер с полип, а и бях с доста силна хиперстимулация. След това ми направиха хистероскопия (по време на този цикъл бях на противозачатъчни, така трябвало), като се изряза полипа. Нищо притеснително Simple Smile

А обясниха ли ти защо всички са спряли развитие? И на мен така ми се случи при една от стимулациите, най- силната която беше.
Общо взето не. Казаха, че проблема бил в яйцеклетките и нищо повече Simple Smile Според мен стана, заради стимулацията. След пункцията бях доста зле, лежах само по гръб, за да не ми се усучат яйчниците, супер подут корем и големи болки. Едвам ходех. Сега при втория опит казаха, че яйцеклетките са една идея по добри, пак съм с хиперстимулация, но доста по-лека.

От силната стимулация е . Не позволявай да те хиперстимулират. Стигнах до заключението , че не води до нищо добро. Когато мойте дози бяха максимални изкарахме 8 яйцеклетки , от който нито един бластоциста. На следващата стимулация аз поисках по леки дози и изкарахме шест яйцеклетки от който станаха 3 бластоциста.
Това ми беше първа стимулация и общо взето не се знае как ще ти подейства. Важното е, че за втория път се взеха мерки и стимулацията беше по-лека. Имаме два замразени ембриона, не с перфектно качеството, но все пак е нещо, предвид злополучния първи опит Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт