Егоист в името на щастието...

  • 5 064
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте , винаги е хубаво да чуеш едно мнение и от чужд човек , който не те познава , но може да те накара да се замислиш Simple Smile Омъжена съм на 28 с детенце на 2 г. материално добре за да мога сама да си гледам детето ...с един непокист, мързелив ,с работа на приливи и отливи ,но обичащ детето си мъж . Стигали сме много пъти до развод на думи , но заради детето все си остава на думи и уж пак пробваме за пореден път този път да е различно ... абе по течението уж...хванат го няколко пъти да си пише с други жени... свалки и тн. няма физическа изневяра знам  то си и личи по писанията , но както и да е.. след тези чатове ест за мен той приключи, нямам чувства , за мен отдавна е баща на детето ми.  Та простих му , както си живеехме като мили съквартиранти и с някои други ежедневни скандали , които даже не ме впетляват вече случайно се засякох с бившия ми в интернет и се зароди разговор , който продължава и до ден днешен... Не знам защо , но не се чувствам виновна за разговорите си с него .За информация бяхме заедно около 6 месеца и няколко месеца живяхме заедно , тоест го познавам добре , знаем се и със семейството му от тогава , не е женен.. няма деца.. искаше да се женим още тогава , беше доста сериозен в отношенията си , но аз не бях готова и исках да се разделим затова ... и така минаха години .. ест веднага му обясних моята ситуация , че не е за всеки Simple Smile а неговия отговор беше : Не ме имтересува колко деца имаш или колко пъти ще се разведеш , може да имаш и 5 деца и пет развода , за мен ти винаги си оставаш същата и съм готов да бъда ако ми позволиш и баща на детето ти и твой отново , ще те чакам да приключиш , знам че е труден период за теб и отново да сме заедно Тримата... и така и така подобни неща ... говорил е  със семейството си че отново сме се намерили и че ме чакат с малкия при тях ... и така де , а иначе цитирам думите на мъжа ми : Заминавай където си искаш , но детето остава с мен , няма да ти го дам , забрави ... и сега какво правим , не искам и да мисля за вариант детето в съда да го оставят при него ... самата мисъл за това ме кара да продължа този безсмислен брак...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Детето ти колко бащи ще има? Може да се появи и нов кандидат.

# 2
  • Мнения: 155
Как така да бъдел баща на детето ти!?Детето си има баща и майка вие дори да се разделите не може да му "намериш" нов баща. Той ако си намери друга тя новата майка ли ще му е? Не си играйте така с детската психика. Този след 5.месеца да не си бие камшика то на теория е много лесно да те омайва с приказки. И все пак дори да се разделите мисли за детето, което има нужда от баща си и никакви нови партньори не могат да го заместят.За 6м.  Колко пък добре да го познаваш? Малко е странно това дори не сте излизали и от един чат вече те чака, че и баща на детето ти щял да става!? Търсиш си спасител май и той се е появил.

# 3
  • Мнения: X
Детето няма как да остане при него - мързелив, безработен, който жена му го издържа. ТОй може да иска и на Слънцето да живее, но реалността е различна.

Дори и да не се събереш с бившия, на този му бий шута. Това че вие сте разделени не значи, че няма да е баща на детето си. Нека пак си го обича, вижда и обгрижва, но не за сметка на твоите спокойствие и щастие.


brinari, човекът просто е казал, че ще приеме детето и ще го обича/гледа като свое. Много буквално приемате думите.

# 4
  • Мнения: 155
Детето няма как да остане при него - мързелив, безработен, който жена му го издържа. ТОй може да иска и на Слънцето да живее, но реалността е различна.

Дори и да не се събереш с бившия, на този му бий шута. Това че вие сте разделени не значи, че няма да е баща на детето си. Нека пак си го обича, вижда и обгрижва, но не за сметка на твоите спокойствие и щастие.


brinari, човекът просто е казал, че ще приеме детето и ще го обича/гледа като свое. Много буквално приемате думите.
. Но той дори не го е виждал, а те само си чатили и щял да я приеме с детето. Това много намирисва след няколко месеца да се окаже катастрофа. Повече ми изглежда, че и двамата имат нужда от връзка и са се намерили да се спасяват взаймно. Този след 1 година ако се откаже  детето новият 3ти на брой и той ли  ще го приема като свое.... Как ги мислите тия дивотии не знам. Писал ти някой в Интернет и развод и с детето при него Много клишета с това щастие. Преди 2г. като се женихте не работеше ли съпруга ти? Това дете ако смени 2 човека различни от баща му представяте ли си как ще му повлияе!?

# 5
  • Мнения: 2 577
Че какво му е лошото детето да има в живота си още един човек, който да го обича и да се грижи за него? Познавам деца, които казват "татко" и на биологичния, и на втория си баща, и са доста щастливи и добре гледани. Това с крепенето на нещастен брак и сакън жената да не се омъжва повторно за да се пожертва за децата си е голяма глупост. Нито децата ще са по-добре, нито родителите, само сеирджиите ще има какво да осъждат.
Авторке, никой съд няма да присъди детето само на бащата, ако майката е читава и си го иска.
Не правиш услуга на никого, дори на детето си, стоейки в този брак.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Кое гарантира, че бившия ще е перфектния баща? Няколко голословни фрази. Безработен баща и наивна майка- "идеален"тандем. Горкото дете.
Съдът взима решение за доброто на детето, не за увлечението на родителите.

# 7
  • Мнения: X
Аз не залагам много на връзката с бившия. Може хич да не се съберат.

Но защо да го търпи тоя и да го издържа, а той в същото време да си пипа чушката и пише с други? Айде няма нужда - да ходи у майка си да лежи и пръцка по диваните.

# 8
  • Мнения: 155
Кое гарантира, че бившия ще е перфектния баща? Няколко голословни фрази. Безработен баща и наивна майка- "идеален"тандем. Горкото дете.
. Едно разумно мнение, че предните едва ли не бившия е принца на бял кон, перфектен баща и нов мъж. Аз от написаното стигам до извода, че жената търси при кого да избяга и се е появил бившия. Настоящият може и да не е цвете и ако не се чувства ок може да се разделят, но не може да разкарва дете на ляво на дясно щото бившия или някой друг говори сладки приказки. Нова връзка, време и чак тогава и все пак не забравяй, че детето си има баща нещо доста неглижирано в днешно време... Все за майките се говори. Имам в предвид да не го учиш, че има нов баща.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 14 536
Авторката първо да промени настоящото положение. След това, осъзнато да подреди живота си. Разчитайки само на някой нов спасител, се саботира.
Ако мъжа няма сигурни доходи и жилище, няма да спечели правата.
Но и мама, с любовник е лоша опция за бракорозводно дело.

# 10
  • Мнения: 155
Авторката първо да промени настоящото положение. След това, осъзнато да подреди живота си. Разчитайки само на някой нов спасител, се саботира.
Ако мъжа няма сигурни доходи и жилище, няма да спечели правата.
Но и мама с любовник е лоша опция за бракорозводно дело.
. Взе ми думите от устата(клавиатурата). Гледай как да си подредиш живота сама понеже спасител няма да дойде и да го направи вместо теб. Ти още дори не си се развела и вече при бившия. Много млади момичета чакат принца, спасителя и т.н,но уви няма да дойде. Първо  оправи сегашната ситуация и после търси нова връзка.

# 11
  • Мнения: 2 577
Гаранция няма за нищо в този живот. Ами ако след няколко години мъжът се разведе, ожени се наново и вече не е толкова обичлив към детето си? А авторката е изпуснала правилният човек, защото е нямала гаранция, че ще е перфектния втори баща? Че това да не е пералня или печка...
А детето не е "горкото", както някой по-нагоре го беше нарекъл. То има двама родители, които го обичат и още един човек, досатъчно отворен и широко скроен, да е готов да го приеме и обича. Има много деца, които нямат родители, те са горките. И изобщо по-добре детето да живее при разведена майка и да вижда баща си в спокойна обстановка, отколкото да е свидетел на студената война ежедневно. Така че може всъщност наистина сега да е горкото.
Моето мнение е развод и опознаване с новия бивш мъж, пък каквото стане. Не може човек да се примирява с всичко, само защото има вероятност да не е перфектно след промяната. Трябва да се върви напред и да имаме смелостта да се борим за по-добър живот. Иначе цял живот може и да мине в страх и самосъжаление, но нужно ли е?

# 12
  • Мнения: 3 767
Само заради няколкомесечни разговори и чатове онлайн си готова да се преместиш с детето си при един човек, когото си познавала в миналото за около шест месеца???
Семейството му вече те чакат заедно с детето...
На мен това ми звучи леко психарско. Аз такава отчаяна стъпка не бих могла да предприема. Ако съм сама - иди-дойди, само моята глава ще троша, но с дете - абсурд.

Няма как безработен, мързелив мъж да придобие права над дете при развод. Може да те плаши колкото си иска, ти се посъветвай с адвокат и малко му свий сармите. Ти си в позиция да сплашиш него, а не обратното.

На твое място първо бих се развела с този мързелив и шавлив индивид и тогава евентуално бих се срещала за известно време с бившия да видя дали все още искам да се събирам с него. Бих си дала време, че да не стане от трън та на глог, ама по-висок.



# 13
  • Мнения: 3 250
Тя щото хич не е шавлива.
Да си оправя хормоните, да си събира акъла и да не  саботира щастието на детето.
То бива бива лига, че Тримата, че още един човек, който да го обичаш това дете. Много не са на този свят.

# 14
  • Мнения: 6 166
Аз имам позната, на която бившият й съпруг й не й даваше развод. Наистина смотан мъж, т.к. от яд че тя не го иска с дефицитите правеше мръсно на двете им малки дечица. Засича се познатата ми с предишна любов и си се събират. Сега са с 3 деца. Та така с теориите, че то не можело.

Авторката да не се връзва на коментарите, че щяла да причини нещо на детето ако си намери някой. Бабини деветини са това. Повече пречи една нехармонична семейна среда като тази, в която живее сега.

Да се замисли авторката ако няма нов мъж, при който да отиде, ще напусне ли сегашния? Ако да - да действа с развода, ако е не - ето там й е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт