веро или сапун?

  • 6 679
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 419
Мамчета,
кажете с какъв препарат миете шишетата преди да ги сложите в стерилизатора.
Майка ми твърди, че бебешкия сапун е по-безвреден и трябва да ги мия със сапун. Но на мен ми се струва, че се замазват шишетата и продължавам да ги мия с веро. Моля, помогнете ми да разреша дилемата

# 1
  • Мнения: 2 258
Здравей:)Аз допреди известно време ги миех само с бебешки сапун,тъй като по-лесно се изплаква и е малка вероятността да остане от него по шишетата....Но сега ги мия с веро,хубаво изплаквам и готово:)

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз мия с каквото от двете падне.По ми е лесно с веро.
За бебешкия сапун май ми се върти нещо в главата за глицерина-от него май се замазват нещата.
Според мен въпросът е в добрато изплакване.

# 3
  • Мнения: 1 077
сапун, може и не бебешки. РН-то не е важно. На шишетата Д-р Браун пише изрично в упътването да не се използват детергенти - разрушават пластмасата и се създават условия за гъбички. Това важи за всички пластмаси, разбира се. А и щом стерилизираш шишетата....
Щом спрях да изварявам, продължих да ги мия със сапун, и чат-пат с веро с идеята, че ще ги ползвам още малко и ще ги хвърлям.

# 4
  • Мнения: 18 542
Аз ги миех и продължавам да ги мия с Медикс/веро/. Ако ги изплакваш добре, няма за какво да се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 4 358
Винаги съм ги мила с веро.

# 6
  • Мнения: 7 106
До сега съм мила само с бебешки сапун.Не, че другият вариант е грешен, просто така започнах и така продължавам.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
с веро ги мия и не ги стерилизирам. просто измивам и изплаквам много хубаво.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Само с бебешки сапун.Със собствена гъба и четки. А стерилизирам вече доста по-рядко.Може би на седмицата веднъж.

# 9
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Използвам най-обикновено веро Ехо и мия шишетата и помпата с отделна четка и гъба. Изплаквам обилно с вода и хоп! в стерилизатора. От време на време даже пускам в миялната машина. Нищо й няма на пластмасата, ако е добра.

# 10
  • Мнения: 3 153
Аз ги мия с Тео бебе сапун и стават екстра, много добре се пени и се изплаква повече от лесно и бързо! След това в стерилизатора и готово:)

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 823
По прицип измиването трябва да става със сапун,защото от верото има вероятност да остане по шишето,колкото и добре да го измиеш.Това е мое мнение.Аз все още продължавам да мия съдовете на дъщеря ми със сапун,въпреки възрастта и.

# 12
  • Мнения: 928
От самото начало мия със бебешкия сапун на Тео.Доста добре се измиват ,изплакват и не се замазват,както с някои препарати за миене на съдове.Стерилизирам ги много по-рядко от преди.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 662
Мия бебешките шишета, така както си мия чиниите, с веро, след което естествено добре изплаквам. После стерилизирам шишето.

# 14
  • Мнения: 3 379
Мия с бебешки сапун и с четката на Авент. Доста добре измива според мен. Изплаквам добре и това е. Не изварявам от 4-тия месец всеки ден, а след 6-тия изобщо.

# 15
  • Мнения: 60
Здравей,
и аз ги мия с веро,с отделна гъба и четка,и после добре изплаквам

# 16
  • Мнения: 3 663
Аз пък ги мия само с много гореща вода и четка ...

# 17
  • Мнения: 3 211
Аз все още продължавам да ги мия със сапун Тео бебе и гъбичка.

# 18
  • Мнения: 2 596
Аз си ги мия с верото, дето си мия чиниите, но с четка само за неговите шишета. После ги изварявам.

# 19
само със сапун и то бебешки, така съм чела, по-безвреден е и по-лесно се отмива. Използвам Евент бебе, защото в него няма крем.

# 20
  • Мнения: 27 524
Отначало със сапун (не бебешки обаче) и гореща вода. Никога не съм стерилизирала след това.
Сега вече с веро.

# 21
  • Мнения: 4 668
Мия ги с PUR , после с гореща вода ги изплаквам и отиват в стерилизатора  Laughing

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Отначало със сапун (не бебешки обаче) и гореща вода. Никога не съм стерилизирала след това.
Сега вече с веро.
И аз така, с тази разлика, че съм стерилизирала в стерилизатор до 8 месеца.

# 23
  • Мнения: 3 042
Шишетата миех с веро . В началото до към 6м изварявах, а след това не.

# 24
  • Мнения: 46 508
В началото със сапун, но за много кратко, нещо не ми се стори логично, все пак препаратите тип веро са си създадени точно за това- съобразено е, че се мият съдове, от които се яде, а сапуна не го знам какъв е ...

Малееее, тая тема е от преди 2 години  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 27 524
Малееее, тая тема е от преди 2 години  Sunglasses

 #Crazy Shocked
 hahaha

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
До края на 10 я месец със бебешки сапун,след това с веро и четка.

# 27
  • Мнения: 338
Използвам течен сапун, гъба или четка Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 663
с веро, изплаквам добре и в стерилизатора Hug

# 29
  • Мнения: 887
Веро(PUR)

# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
 Crazy Crazy Защо бе, хора, ги вадите тия теми отпреди 100 години?  ooooh!

Карай да върви.....

За статистиката-мила съм шишетата само с Pur.

# 32
  • Мнения: 4 621
Винаги съм мила шипетата с препарат за миене на чинии Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 7 033
До 7-8 месеца със сапун, после с веро.

# 34
  • Мнения: 361
Аз мия с веро Ехо, след което много добре сплаквам Peace

# 35
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
с веро ги мия и не ги стерилизирам. просто измивам и изплаквам много хубаво.

и аз така

# 36
# 37
  • Мнения: 5 362
С веро.

# 38
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
С течен сапун антибактриялен с четка на Аvent и стерилизирам

# 39
  • Мнения: 2 897
Аз си ги мия с верото, дето си мия чиниите, но с четка само за неговите шишета. После ги изварявам.

И аз по същия начин.

# 40
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Първо изплаквам с гореща вода.
Имам една голяма купа,там си държа разтвор на веро(пур),потапям ги там и може и по-късно ги мия с мноооого вода.На инкасаторката за водатаи е направило впечатление... hahaha

# 41
  • Мнения: 4 451
Аз ги мия първо с бебешки  (детски) шампоан. Като не ползвам за тях някакъв скъп, а си купувам примерно "Па-па" или някакъв друг български. И после в стерилизатора. Това за мен е по-добрия вариант от сапун и веро. Peace

# 42
  • Мнения: 8 505
Винаги съм ги мила само с веро.

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Мия и ги с веро с гъбичка само за нейните шишета и с четки за биби и бутилки.
После стерилизирам и смятам, че няма следа нито от веро нито от мляко по шишетата и бибите  Peace

# 44
  • Мнения: 3 360
Изплзвам веро и хубаво изплаквам

# 45
  • Мнения: 262
И аз ползвам веро - Пур балсам. С четката си мия всички части на шишетата и на стерилизатора и после изплаквам обилно с гореща вода. Стават като нови.

Общи условия

Активация на акаунт