Фотозащита и превенция на рак на кожата – онлайн консултация с д-р Елмира Павлова

  • 24 632
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 74
Здравейте, д-р Павлова,
Имам много бенки и кожни израстъци, които не знам точно как се наричат. След бременността ми се увеличиха и се случва да ми пречат на дреха или се увиват косъмчета около тях след баня. Могат ли да се премахнат с препарати или оперативно?

# 46
  • Мнения: 30
Здравейте, това са фиброми, които са хормонозависими. Премахват се с радионож или лазер.


Здравейте, д-р Павлова,
Имам много бенки и кожни израстъци, които не знам точно как се наричат. След бременността ми се увеличиха и се случва да ми пречат на дреха или се увиват косъмчета около тях след баня. Могат ли да се премахнат с препарати или оперативно?

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 11:07 от Редактор**

# 47
  • Мнения: 747
Здравейте, доктор Павлова! Дъщеря ми е на 10 месеца и вече виждам, че й се е появила една малка точица бенка на крачето. Това означава ли, че прекалено много я държа на слънце или е изцяло генетично заложено?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте, д-р Павлова,
За девойка на 17 г. със склонна към акне кожа какво бихте препоръчали за защита от слънцето на плажа - за лицето и за гърба?

# 49
  • Мнения: 30
Генетично е заложено, използвайте фотозащита с минерални филтри ZnO или TiO2.

Здравейте, доктор Павлова! Дъщеря ми е на 10 месеца и вече виждам, че й се е появила една малка точица бенка на крачето. Това означава ли, че прекалено много я държа на слънце или е изцяло генетично заложено?

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 11:08 от Редактор**

# 50
  • Мнения: 30
Здравейте,

Eucerin SPF 50+ крем гел за мазна кожа.

Здравейте, д-р Павлова,
За девойка на 17 г. със склонна към акне кожа какво бихте препоръчали за защита от слънцето на плажа - за лицето и за гърба?

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 11:23 от Редактор**

# 51
  • Мнения: 747
Генетично е заложено,използвайте фотозащита с минерални филтри ZnO или TiO2.
Много благодаря за отговора. Ако позволите ще задам още един въпрос. Ръцете й са най-много излагани на слънце, по-точно дланите, но тъй като е във възраст, в която постоянно си ги яде, тях не ги мажа със слънцезащитен крем. Грешно ли е?

# 52
  • Мнения: 30
Ако няма бенки по дланите не е проблем, че не използвате фотозащита. При употребата на минерални филтри за ръцете, ако детето яде ръцете си, също не е проблем.


Генетично е заложено,използвайте фотозащита с минерални филтри ZnO или TiO2.
Много благодаря за отговора. Ако позволите ще задам още един въпрос. Ръцете й са най-много излагани на слънце, по-точно дланите, но тъй като е във възраст, в която постоянно си ги яде, тях не ги мажа със слънцезащитен крем. Грешно ли е?

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 11:40 от Редактор**

# 53
  • Мнения: 383
Благодаря д-р Павлова за безценните съвети!

Може ли да споделите мнение дали лазерепилация или фотоепилация е подходящо за деца? И от каква възраст евентуално? Не намерих да са правени изследвания за дългосрочни проблеми, а все пак и двете вече се предлагат от доста дълго време.....

Предварително благодаря!

# 54
  • Мнения: 30
Не препоръчвам до 16 години лазерна епилация, поради промяна в хормоните!

Благодаря д-р Павлова за безценните съвети!

Може ли да споделите мнение дали лазерепилация или фотоепилация е подходящо за деца? И от каква възраст евентуално? Не намерих да са правени изследвания за дългосрочни проблеми, а все пак и двете вече се предлагат от доста дълго време.....

Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 13:28 от Редактор**

# 55
  • Мнения: 383
Не препоръчвам до 16 години лазерна епилация, поради промяна в хормоните!

Благодаря д-р Павлова за безценните съвети!

Може ли да споделите мнение дали лазерепилация или фотоепилация е подходящо за деца? И от каква възраст евентуално? Не намерих да са правени изследвания за дългосрочни проблеми, а все пак и двете вече се предлагат от доста дълго време.....

Предварително благодаря!

Т.е. правилно ли Ви разбирам, че след 16 години се приема за безопасна?

Много благодаря!

# 56
  • Мнения: 1 429
Здравейте д-р Павлова,

През 2019г. се наложи да ми махнат киста на гърдата, т.к. се бе спукала и протекла. Операцията бе успешна.
Но имах  дренаж в подмишнична зона с малък разрез. На местото, където бе вмъкната тръбичката, ми остана малък релефен и пигментен белег около 6мм. От време навреме посещавам профилактичен ехограф. Наред са нещата.  Лекарката случайно го забеляза и каза, че й прилича на бенка, като разбра че е от разреза за дренаж, каза че той вероятно я е провокирал.  Естетически толкова не ме притеснява, внимавам при бръснене. Слагам понякога хидратантен крем или Здраве.
Въпросът ми е нормален ли е такъв белег след дренаж, трябва ли някакъв по-специален преглед, грижа, или следене?
Благодаря Ви предварително.
Скрит текст:

# 57
  • Мнения: 30
Здравейте, в областта на оперативен цикатрикс не е добре да има бенка. Да се види от дерматолог на дигитален дерматоскоп, за да се определи вида на лезията.

Здравейте д-р Павлова,

През 2019г. се наложи да ми махнат киста на гърдата, т.к. се бе спукала и протекла. Операцията бе успешна.
Но имах  дренаж в подмишнична зона с малък разрез. На местото, където бе вмъкната тръбичката, ми остана малък релефен и пигментен белег около 6мм. От време навреме посещавам профилактичен ехограф. Наред са нещата.  Лекарката случайно го забеляза и каза, че й прилича на бенка, като разбра че е от разреза за дренаж, каза че той вероятно я е провокирал.  Естетически толкова не ме притеснява, внимавам при бръснене. Слагам понякога хидратантен крем или Здраве.
Въпросът ми е нормален ли е такъв белег след дренаж, трябва ли някакъв по-специален преглед, грижа, или следене?
Благодаря Ви предварително.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 19:32 от Редактор**

# 58
  • Мнения: 132
Здравейте,

Имам слънчева алергия, която се проявява само на носа и над горната устна. Във времето успях някакси да овладея появата на носа, но над горната устна - не. Излизат малки мехурчета, които сърбят. Когато се появяват вечер ги мажа с Елоком. Постоянно през деня съм със слънцезащитен крем, но пак се появяват.
Моля за съвет.
Благодаря!

# 59
  • Мнения: 30
Използвайте фотозащита Eucerin SPF 50+ creme gell за слънчеви алергии. Не мажете с Елоком, кожата изтънява!


Здравейте,

Имам слънчева алергия, която се проявява само на носа и над горната устна. Във времето успях някакси да овладея появата на носа, но над горната устна - не. Излизат малки мехурчета, които сърбят. Когато се появяват вечер ги мажа с Елоком. Постоянно през деня съм със слънцезащитен крем, но пак се появяват.
Моля за съвет.
Благодаря!

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 09:50 от Редактор**

Общи условия

Активация на акаунт