Ко-култивиране на замръзени ембриони

  • 543
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета. След 2 инвитро процедури и 4 неуспешни трансфера, при следваща подготовка за трансфер ми предложиха да направя ко-култивиране. Въпроса ми е дали въобще е възможно това култивиране на 5 дневни замразени ембриони или отново искат да ми вземат парите

# 1
  • Мнения: 241
Здравейте момичета. След 2 инвитро процедури и 4 неуспешни трансфера, при следваща подготовка за трансфер ми предложиха да направя ко-култивиране. Въпроса ми е дали въобще е възможно това култивиране на 5 дневни замразени ембриони или отново искат да ми вземат парите
Daninceto,какво ще им култивират щом вече са 5 дневни замразени ембриони(бластоцисти).Само ги размразяват и ги трансферират.Иначе аз този път бях с ко-култивиране на ембриончетата,заради 3 неуспешни трансфера,но клетките ми ги взеха още януари и щом ми извадиха яйцеклетките от 1ви ден до 5ти ги култивираха в среда от мои ендометриални клетки.Резултатът беше 3 много добри бластоциста.Днес си чакам резултата от кръвния тест.Така че,мнението ми е,че техниката е много добра,но нещо при теб не се връзва.Възможно ли е да не си разбрала и да са говорили за бъдеща стимулация?

# 2
  • Мнения: 8 774
ако са в БГ тези неусешни опити, отивай в чужбина. Как може толкова неуспешни опити? Това нормално ли е?

# 3
  • Мнения: 2
kremkaramel78 , може би наистина сте права и не съм разбрала нещо. искат да ми надраскат лигавицата преди следващ опит, а за ко-култивирането сигурно искат да е преди следащо инвитро

# 4
  • Мнения: 241
kremkaramel78 , може би наистина сте права и не съм разбрала нещо. искат да ми надраскат лигавицата преди следващ опит, а за ко-култивирането сигурно искат да е преди следащо инвитро
Daninceto,аз също направих надраскване преди този опит,но поради различни проблеми отлагахме стимулацията на 2 пъти и всъщност 3те месеца,през които тя "действа"минаха.Най-сигурно е, ако вече имаш замразени ембриони,така може да направиш надраскването и следващия месец-трансфер.
Аз за съжаление и този път не успях,4ти трансфер и съм с биохимична уви,(предните 3 пъти бяха кръгли 0).Пак ще искам надраскване и дано този път не се бавим и нещата да се случат.Стискам ти палци и на теб.
За ко-култивирането след като този път го приложиха мнението ми е,че подпомага ембрионите да се развият до 5ти ден(до бластоцисти),но нищо повече,ако не са еуплоидни яйцеклетките,от там и ембрионите няма какво да ги спаси.Та сега съм и аз в дилема да плащам ли пак 680лв. или този път да пропусна.Не съм решила още,но да знаеш че не е техника,която прави чудеса.Просто осигурява някакъв "комфорт " на ембриончетата докато са в изкуствената среда на лабораторията.Не знам за теб,но ние с ММ решихме,че това ни е последен опит в БГ,ако пак не стане,заминаваме в Истанбул.Желая ти успех !

Общи условия

Активация на акаунт