Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

  • 44 759
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 873
Аз не знам ако спра млечните какво ще ям за закуска и за междинно хранене. Иначе и аз бих ги спряла.
Те всъщност са две скир и извара.
Малко съм особенна със закуската, не съм американски тип да ям пържени яйца например. Ям ги варени.
Дайте идеи за закуски.

# 526
  • Мнения: 10 256
Аз не пиша в темата, само ви чета, но закуски различни от яйца при мен са:
1. Протеинова гофрета от овесени ядки + плод (понякога добавям и орехи в сместа, в зависимост от нуждата от мазнини).
2. Нисковъглехидратна тортила (wrap по скоро, но не знма на бг как би се наричало) - вътре пълня с яйце, чери домат, извара, зеленчуци по избор, кълнове и гарнирам с горчица.

# 527
  • Мнения: 19 289
Аз периодично ги спирам и сега пак съм се отпуснала да ям, защото сиренето е домашно овче. Ще видим дали ще получа  задна хрема.

Аз не закусвам, но на девойката правя този хляб и го яде с масло и сирене:
https://www.flavcity.com/paleo-bread/
Слагам бадемово брашно от Лидл 100г, а когато нямам тапиока, ползвам царевично нишесте или готов безглутенов микс.
На Страхил хляба също доста правех преди, но той има повече вкус на яйца и е по-мокър.

От 3 часа се каня да тренирам в тази жега и си изядох междувременно и вечерята, и малко черен шоколад, и 1 робар.

# 528
  • Мнения: 1 073
Нона ето малко идеи
Месо/риба с гарнитура знам че идеята е доста хард, но засищс до обяд, и рядко се прибягва до междинна закуска
Вариант 2 домашен бургер, пълнозърнеста питка, сос, месо, зеленчуци. Приготвени вкъщи не виждам лошо в тези неща, домашен дюнер без картофи. Сандвичи на например 2 пълнозърнести филиики с 1 яйце на очи, пилешко филе, домат, краставица.
Скир с протеин на прах.

# 529
  • Мнения: 2 479
За момента не искам да спирам млечните, ям основно скир, кисело мляко и нискомаслен кашкавал, помагат ми да си направя протеина за деня, честно казано никога толкова много не съм го докарвала системно. Киселото мляко придава обем на храненето ми, а за на вън в жегите е идеално, не мисля закуска, ако трябва да изляза с бебето преди топлото, взимам един айрян или кефир и съм готова. Малко прекалявам с прясното мляко е кафето, там трябва да поработя.

# 530
  • Мнения: 1 873
Дух, пробвай със соево мляко. Аз с него си правя овесените ядки.

# 531
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
И аз от млечните ям само извара/котидж и скир, отвреме на време и кисело мляко. Не мисля да ги спирам. Но аз по принцип с много малко храни изпитвам стомашни неразположения.
Днес: оризова баница, сурово барче,  извара с домат, диня, сладолед, фрапе и пак оризова баница Simple Smile За вечеря миди с ориз

# 532
  • Мнения: 3 293
Почти винаги закуската ми е овесени ядки, просто е лесно. И от както добавям пълна доза протеин на прах вътре+фъстъчено масло на прах ме държи сита много време. Преди след 1 час бях отново гладна Grinning
Живея с азиатци и това, което ми прави впечатление при тях е че нямат някаква определена храна за закуска. Без проблем сутрин си сипват за закуска остатъка от вечеря примерно. Аз някак си не мога да го възприема, ама ей ги на всички са слаби. А количествата храна, които ядат са доста по- големи от моите, а аз ям много и не ям ориз. Мисля че тайната е в това че почти никога не ги виждам да хапват нещо междинно, три храненета и това е.

# 533
  • Мнения: 2 479
В последните дни меря всичко, което не мога да премеря ям малко. Като цяло ям малко и по-често от преди, все още съм на зоната и смятам, това да е начин на хранене за цял живот. Много ми пасва. Въглехидратите са ми плодове, вино и чат пат ръжен хляб. Протеините белтъци, пуешко филе, риба.

# 534
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 408
Дух, радвам се, че ти харесва Зоната. Сигурна съм, че в дългосрочен аспект ще имаш добри резултати.

Аз хапвам доволно от всичко и само следя да имам достатъчно протеин. Имам само 3тренировки тази седмица, но пак е нещо Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 073
Вчера повечко плодове, зеленчуци.
Днес закусих с едно голямо бутче гаджето го беше мариновал и изпекал на фурна беше уникално и малко гъбки на грил
Обяда ми беше голяма салата домат, краставица, печени, гъби, тиквички,, глазиран морков.
За вечеря гаджето ще прави домашна пица😁😁 аз забърках един чийзкейк

# 536
  • На ръба..
  • Мнения: 2 113
Отдавна не съм се разписвала, но си ви сдедя.

Давам и аз идея, тъй като дълго време исках да махна кис. мляко и скир-а от закуската.. та салагм доза овесени ядки (30гр), 1 с.л. чия и добавям вода да набъбнат. Оставям да престоят вечерта, но може и сутрунта да се приготви, добавям доза протеин и замразени/пресни плодове. Може би от месеци само това закусвам вс ден и грам не ми е омръзнало Blush

# 537
  • Мнения: 1 073
Нещо сън,не ме лови и ще се отчита. Напоследък нощем будувам денем соя, дано е временно. Жега ми е и не ми се яде нищо почти. Не знам защо но откакто забременях ми се гади от месо, а аз го обожавам. Ето и менюто ми от днес
1 лаваш с бъркани яйца краставичка, домат, печена чушка
2 салата с риба тон и кус къс, вътре имаше домати, лимони, краставица, мента.
3 салата, цвекло, моркови, ябълки, глсзирана съомга на фурна
Междинни доста плодове...

# 538
  • Мнения: 953
Да ви споделя един интересен канал, на който попаднах скоро. Може би ще си харесате някоя и друга идея:

https://www.youtube.com/channel/UCia-1UMt007OzRA9bSXYN4w

# 539
  • Мнения: 973
Здравейте, кратък отчет давам и аз - все още на зоната съм ,като успях да кача 2 килограма най-накрая. Не мислех,че ще сработи , явно протеина си казва думата. Ще е интересно като се наложи да задържа, но дотогава има още поне 2 кила за качване. Даже няма да променям нищо - да видим дали като стигна оптимално тегло ще спра да качвам. Въглехидрати са ми 80% зеленчуци и плодове , протеина риба и пуешко. Мазнини зехтин и гхий. Правя и някои безглутенови мъфини с бадемово брашно и яйца от време на време. О да- ям и кисело мляко, от млечните само него, че пуста любов хаха.

И така - 158 см, 46 кг, 19.5% мазнини, целулит няма, тренировки йога и ХИИТ 2 пъти на ден по 20тина минути у дома.

Общи условия

Активация на акаунт