Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

• 27 447
  • 546
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас/Пз
Отдавна не съм писала в темата. Така се случи, че през август отпуснах храненето. Естествено, че почти не съм консумирала нетипични за мен храни, просто прекалявах с количеството на типичните Simple Smile Също и със сладоледа и коктейлите. Тренировките също бяха много малко.
От понеделник 06.09 вече съм в обичайния си ритъм и режим на хранене.

# 541
Аз се опитвам да вляза в зоната ама както трябва.

# 542
  • Велико Търново
А аз се опитвам да си намеря мотивацията за количествата храна, които трябва да спазвам.....

# 543
Мацки, някоя от вас пускала ли си е изследвания на холестерола? Питам, понеже аз си следя щитовидните и покрай тях пускам и други. Та от тези, всичко ми е в долна граница или под минимума, а триглицериди почти нямам. Интересно ми дали и при вас е така.

# 544
  • Бургас/Пз
Пънк, не ми се е случвало, но от приятелка с проблемни щитовидни хормони знам, че и при нея триглицеридите са ниски. Не са под норма, но са в долна граница. Каза ли са й, че при нейните показатели на щитовидната има случаи, когато тригрицеридите падат и не е нещо неестествено. Това, което аз мога да споделя, че при последните изследвания ми казаха да ги повторя края на октомври, началото на ноември, зящото лятото стойностите не са много реални.

Днес експериментирах със страхотни палачинки, само 3 продукта, но страхотен резултат.
2 белтъка, 2 яйца, 150г кремообразна извара и 80г оризово брашно с 1/2ч.л бакпулвер. Излизат 8бр средно големи палачинки. За съжаление нямам снимка,защото нямахме търпение с мъжа ми да ги опитаме. Аз изядох 4бр с домашно сладко от тиква и канела.

# 545
Аз си признавам, че много често съм уморена. И смея да кажа, че явно съм страшна лигла, защото синът ми е прекрасен на фона на други бебета, които плачат много, трудни спят, будят се често и така нататък. Той си е направо бебе еднорог. Ама е бебе, очите на 6 нон стоп. Започна от днес да се изправя е кошарата и аз предвкусвам лудницата, която предстои. Сега и с лазене е супер бърз Joy
Тренирам когато мога. Сега заспа и много исках да тренирам, ни честно казано гледам в точка. Главата ме боли и кръста също от неудобното легло. Та ако малко се светна след кафе и витамини и има кой да го вземе ще си направя Сидни то.

Много ми се иска до първият му рожден ден да стана от параход поне малко китче Simple Smile) започнах да пия берберин и хром пиколинат, както и магнезий,но него често то забравям.
Започнах да се храня с едни и същи продукти, но не са еднообразни: пуешка кайма, пуешка шунка, пуешко месо, пилешка шунка, свинска шунка, яйца, овесени трици, тиквички, домати, нискомаслена моцарела, котидж и кашкавал, скир и нискомаслено кисело мляко, бадеми, чия, поръчка за хляб (сусам, тиквени и слънчогледови семки). Плодове - нектарини, сливи, ябълки. Това основно ям. Закуската ми е вече 130 г скир, нектарина и мазнини (чия, бадеми, нещо в тоя дух). Не ми е писнала вече две седмици и ме държи сита.
Общо взето карам по зоната, но не правя последното блокче преди сън, че вечеряме късно и без това. Държа калориите между 1200 и 1500 или поне така си мисля.

Споделям един успешен опит от днес, само ако имате друга форма, а не хартиени ще е по добре.

16 броя мъфини, всеки от които има 59 калории,  4.9 г въглехидрати, 2.7 г мазнини и 4.7 г протеини. Или в зоната всеки мъфини е 0.5 БМВП

Рецепта за 16 броя
🎃 480 г тиквички
40 г овесени ядки
40 г овесени трици
14 г брашно от спелта
2 яйца
125 г нискомаслена моцарела
50 г нискомаслена кашкавал
12 мл зехтин за намазване на формичките.

Всичко се разбърква добре, оставя се за малко да набъбнат триците и ядките и се пече на 180 градуса до готовност.

# 546
  • Бургас/Пз
Много ми харесваше идеята на Тони за предизвикателствата и смятам да си поставя ново, въпреки че месецът го почти преполовихме. Ще видя как ще ми потръгне и може да продължа и през октомври. Мисля на всяка тренировка да добавям по 270 повторения вариации на глутеус мост с ластик. Ще правя 3 различни вида по 30 повторения и така три пъти. Дори и в дните, в които в програмата има глутеус пак мисля да ги правя. Той е голям мускул, така че не мисля, че има риск да го претоваря без тежести. Simple Smile

Никой не е писал след мен затова се отчитам за днес.
Новата ми любима закуска : 250г скир, 20г ленено семе, 40г сушени боровинки, 30г овесени ядки, 1ч.л.канела.
Обяд: 2 пилешки шишчета +150г сварен черен ориз
Следобяд : 40г черен шоколад
Тренировка: протеин
Вечеря: 2 жълтъка, 3 белтъка, 100г шунка, 100г хляб от спелта, 300г салата домати, краставици и зелени чушки.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 21:32 от ani_d

Общи условия

Активация на акаунт