Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

  • 44 779
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 880
Здравейте, момичета.
З: Протеин
4 варени яйца
2 филийки протеинов хляб и извара
О: Пица с блат от карфиол /за първи път правя/ хареса ни иначе съм правила и с тиквички
С: Скир с ябълка и орехи
В: най-вероятно печено пиле на грил
Качих така желаните 2 кг, ама май са си мазнинки а не мускулна маса. Така или иначе въпреки по-видимия целулит се харесвам повече. В момента съм 52 кг.
Никога не съм броила калории, но съм сигурна че минала зима бях в дефицит. Имах плочки, но в лице и горна част бях изпита като веяна скумрия Grin

За съжаление при мен когато съм дефицит страда горната ми част, най- вече лицето.
AleksandraM , за себе съм решила да работя за крака с малки тежести и много повторения, защото много лесно правя обем в краката.
Довечера мисля да отида на фитнес, ама трудно мога да направя читава снимка там, но ще се опитам.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 15:33 от Nona M.

# 646
  • Мнения: 2 591
Нона, страхотна форма на снимката, която беше постнала! Много си готина : ) Това е от миналата зима до колкото разбирам, така ли? Колко си висока, ако мога да попитам?

# 647
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Еее, изтървала съм Нона, но съм сигурна, че е супер. Аз имам същия проблем с лицето и областта над гърдите. Всички кокали ми щръкват като я докарам до там да си харесвам краката. Напоследък обаче гледам повече да си харесвам лицето и не обръщам чак такова внимание да съм много изчистена надолу.

# 648
  • Мнения: 1 880
Нона, страхотна форма на снимката, която беше постнала! Много си готина : ) Това е от миналата зима до колкото разбирам, така ли? Колко си висока, ако мога да попитам?
Да от миналата зима.
Висока съм 158 см.
Ани, виждала си я снимката 🙂
Да ти кажа и аз действам по същия начин.

# 649
  • Мнения: 59
Здравейте,


Нона, благодаря ти!

Сега пробвам 90 дневната, тип разделно хранене пък да видим дали ще има отражение на тегло и вид на бедрото.

Днес я наруших, че синът ми имаше парти за  рождения ден. 😂🤷🏽♀

Иначе открих тренировките на Caroline Girvan + кардио и една германка, но и забравих името…
Та, ще проследя резултати и ще ви държа в течение, защото може и организма ми да има нужда от промяна.


И по темата : любимата здравословна рецепта ако може така да се нарече Кюфтенца от киноа например.

# 650
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415

Споделям едни успешни мъфини със сини сливи.
Скрит текст:
100 грама бадемово брашно
90 грама суроватъчен протеин, неовкусен
380 грама сушени сини сливи без костилка (12 от тях ще използваме цяли за пълнеж)
350 грама белтъци
Кафена лъжичка сода+кафена лъжичка оцет
30 грама ксилитол (по желание)
Отделяте 12 броя сливи и останалото количество пасирате до почти гладко пюре. Аз използвах мощен чопър, кухненски робот с нож (S-образен) ще свърши идеална работа. Добавяте белтъците, бадемовото брашно, содата и оцета, суроватъчния протеин и ксилитола (ако обичате сладичко). Завъртате в чопъра/робота още няколко пъти за смесване на съставките.
Половината от сместа разпределяте в 12 силиконови формички, в средата слагате по една от заделените цели сливи и покривате с останалата смес. Печете за 20-25 минути (минутите зависят от фурната, печете до суха клечка).
Получават се 12 мъфина. Всеки мъфин съдържа:
Калории 168
Въглехидрати 22
Протеин 12 грама
Мазнини 4 грама
Фибри 3 грама
Уникална е тази рецепта. Понеже съм си мързелива и този път ги изпекох в силиконова форма като кекс,без да слагам цели сини сливи, а всички ги сложих смлени в тестото. Протеинът ми беше подсладен и пропуснах ксилитола. Невероятно вкусни са. Много благодаря за рецептата ❤️❤️❤️

# 651
  • Мнения: 2 490
Здравейте и от мен Simple Smile хайде на отчет.
Започвам опит за един месец чист режим. Трудно ми е, защото от хапетата за ир ми се гади и много често ми се яде нещо свеж като плод и като цяло от месо обаче толкова съм надъхана, че мисля, че ще го преодолея.

Днес - тренировка на гладно със Сидни, ден 4 от Пъмп.
Закуска - 3 бъркани яйца с малко кокосово масло и шепа снощна салата.
Обяд - пилешко бяло месо с Косово мляко и къри + салата
Ммм нещо сладичко - не съм яла сладко от един месец.
Вечеря - половин телешко кюфте, салата, чаша червено вино.

До утре Simple Smile)

# 652
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Отчитам горна част No repeat със Сидни. Чак към обяд успях, сутринта се носех като народна песен из нас...Утре съм на планина, дано времето е благосклонно и успеем да стигнем там, където сме наумили.  Ако не, next time.
Дух, аз съм пропуснала. ИР ли ти откриха?

# 653
  • Мнения: 2 490
Да, в лека форма. Пих първо берберин и хром поколинат на своя глава, след това ендокринолог ми назначи метфодиал, но на мен всички такива лекарства ми влияят мн зле. Ако дозата беше 3 хапчета на ден аз започнах с половинка вечер за 7 дни, после половинка сутрин и вечер 7 дни и после 3 половинки на ден. Започнах да се оригвам, да ми се подува стомаха, после почна да ме боли и да ми се гади и накрая почнах и да повръщам. Сменихме го с глюковаж с удължено освобождаване, пих седмица по половин и беше ок. От вчера почнах по цяло вечер и пак почна гадене, но в лека форма. Ядат ми се определено и само постни храни и плодове и ядки. Но не виждам искания резултат по този начин и реших да опитам пак с режима, с който 2016 стигнах страхотна форма. Но само от мисълта за кайма и мазно месо почва да ми се повдига отново. Навила съм се на пуешко, патешко, пилешко, риба и яйца.
Известно време с мъжа ми вечеряхме само салата и беше ок но сутрин се събуждах гладна и ядях от яденията на детето. И не беше съвсем ок отново. Напредък имам някакъв, защото успях да си закопчая зимното яке от преди бременността..вярно че съм като наденичка в него, но все пак е напредък.
Честно казано аз наистина, наистина не зная какво се случи с мен по време на бременността ми. Предвид килограмите, които качих при целият спорт и внимание към храната и проблемът с бебето ми в края на бременността, който доведе до спешно секцио, започвам да мисля, че нещо много се е объркало и е трябвало лекарката ми да ме насочи малко по добре.
Ще изтрия снимките по - късно. 11 месеца разлика.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 06:22 от Дух (:

# 654
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Дух,много добре !

Оф аз не мога да се стегна пак за режим,а има още за сваляне…Лошото е,че качих 2 кг и много добре знам защо. Нямам сила за спорт освен колелото и само ми се яде..

# 655
  • Мнения: 19 290
Дух, определено се вижда разликата! А сега кой режим започваш?
На майка ми изписаха Диабефор глюко за ИР и добре го понася.

И аз не мога да се стегна за режим. Най-вече проблем е сладкото.
Днес направихме една разходка във Витоша с ММ и не съм тренирала.

# 656
  • Мнения: 3 295
Дух (:, най- проблемната ти зона си я намалила двойно!

# 657
  • Мнения: 2 490
Дух, определено се вижда разликата! А сега кой режим започваш?
На майка ми изписаха Диабефор глюко за ИР и добре го понася.
Ами той моят мъж твърди, че е абсолютно безсмислено декември да се спазва режим - имаме много празници, включително и той има рожден ден, но според мен е по-добре евентуално няколко пъти да нарушиш режима си, от колкото изобщо да нямаш такъв.

В общи линии тази седмица позволените продукти са: месо, яйца, риба и морски дарове, зеленчуци, малко сурови ядки и малко масло. По принцип по режим има добавяне на въглехидрати към обедно хранене с размер на юмрук в дните със силови тренировки (понеже той е режим към програма, в която се редуваха ден силови с ден леко кардио). Но аз следвам на Сидни програмата и може при просто през ден ще добавям към обяда.
И по принцип тази седмица на 6 тия ден има едно свободно хранене, а 7 мият е на вода до вечерта. След това вечерята е нормална.

Аз съм такъв инат, че съм го спазвала тоя режим на почивка в чужбина си мъкнах консерви с риба тон. Надявам се и сега да имам волята поне на 90% от времето да го пазя.

# 658
  • Мнения: 2 591
Аэ не виждам никакъв проблем Декември да се прави режим, даже те поэдравявам Дух, че не си от хората, които чакат първи януари-една толкова илюэорна дата эа ново начало. 😄 Преэ декември има 3 праэнични дни/вечери, което си е макс 3 пъти да эамеэиш с нещо сладко и не би убило режим.

Аэ скоро имам рожден ден, но съм си каэала, че сладко ще ям след раждането эа награда (или по време на,а имам и идея да правя торта около термина, ако сколасам :Д), имахме и други праэници декември, пекох сладки на мъжа ми, а эа мен си эаделих эа эаветния момент-всичко е въэможно.

Дух, също поэдравления эа страхотния напредък! Личи си и още как. Успех с режима. Само като идея да питам: иноэитол препоръчвали ли са ти эа ИР? Или пробвала ли си?

# 659
  • Мнения: 2 490
Не, не са ми препоръчвали и не съм пила. Не съм наясно какво в всъщност Simple Smile

Проблем няма реално, ако и двамата в едно домакинство имат сходни хранителни навици и се радват на една и съща трапеза. Ние имаме, но моите цели за сега изискват повече усилия от към подбор, я той горкия се умори да съм на диети.

Общи условия

Активация на акаунт