Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

• 13 317
  • 296
  •   1
Отговори

Това е тема за всички спортуващи, които искат да споделят
как се хранят в ежедневието си.
Тема за храненето, фокусирано не в килограмите, а в добрата форма.

Хранителни дневници на спортуващи, в които споделяме опитите си да постигнем добра форма. Без да говорим за диети, та дори за здравословно хранене, а просто за това за това как сме се хранили днес или вчера, какви са плановете ни за утре. Какво искаме да променим, съответно от какво сме доволни. Каква е връзката между храненето и тренировките в нашето ежедневие.

Моля, не давайте непоискани съвети и не критикувайте, освен ако критиката изрично не е поискана.
Просто споделяйте своя опит и търсения.

Предходни теми:
Първа тема
Втора тема - Какво променяте в режима си на хранене и тренировки през лятото?
Трета тема - Имате ли вече план и нови стратегии за добра форма през 2019 година?
Четвърта тема - Как се отрази зимният сезон на храненето и тренировките ви?
Какви изводи си направихте?
Пета тема - Какви са краткосрочните и дългосрочните ви цели?
Шеста тема - Какви "уроци" научихте през изминалата 2020 година и какво ново ще предприемете през 2021 година?
Седма тема - Планирате ли менюто си и приготвяте ли предварително храната си?

Въпрос на темата -  Коя е здравословната храна, към която посягате най-често в ежедневието си? Любима рецепта с нея?
Ще промените ли тренировките си в оставащите месеци до лятото?

# 1
Тони, благодаря за новата тема!

Най любимата ми здравословна храна са пилешки гърди нарязани на кубчета с босилек, задушени с малко зехтин в тиган под капак.
Отново пиле на кубчета, червени и жълти чушки и батат на жулиени, задушени заедно в кокосово масло.

Обичам пилешко! Two Hearts
И яйца- варени, на омлет, фритата със спанак.

Като се замисля- пиле, телешки кюфтета, пуешко, риба, яйца
батати, тайски жасминов ориз, елда, овес, червена леща, грах
зелен фасул, брюкселско зеле, броколи, чушки, марули, краставица
банан, ябълки, боровинки, мандаринки, помело Two Hearts
черен шоколад

Да, ще променя тренировките- запазване на постигнатата мускулна маса
6хседмично, 3хдолна, 3хгорна, 1хкорем. (ниски тежести, повече повторения, леки тренировки)
Ежедневна йога
Подготовка за ултра маратон (50к) през август, за който не е ясно дали ще се състои. Но букнах хотела, и съм готова психически.

https://www.trailrunningcup.cz/zavody/krkonosska-50

# 2
  • Бургас
Благодаря за новата тема,Тони 😊
Тренировките ще ги променя предполагам - сега тръгвам по тоя път. Любима храна са ми всякакви плодове, съчетани с много ледена вода с лед, дори и през зимата. Любима рецепта с плодове - мия и ям 😄 Обичам ябълковото руло в три стъпки, но сега е грях да си го представям 😄 И скариди обичам - просто задушени.

# 3
Хайде и аз в новата тема. Любима храна....като се замисля, аз обичам всичко. Какво ям обаче е друг въпрос.
Katerun, аз бих ти препоръчала да закусваш. Това си е най-важното хранене за деня, според мен.

# 4
Моите любими храни са крем-супа от леща, боб-яхния, всякакви смутита, особено сега от ягоди, и всякакви плодове и зеленчуци. Понякога и риба.

# 5
Любима храна , всички сезонни плодове. От месото любимо ми е патешко, много обичам и паста, която е  добре приготвена, качествен кашкавал и сирене. Яйца рядко консумирам, може би веднъж седмично, риба само сьомга, есетра, сом, консерви риба тон не обичам и рядко купуваме. От зеленчуците, броколи, червени чушки, розови или чери домати, краставици.

# 6
Тони, благодаря ти за темата Heart
Ще променя тренировките с цел ако мога да са по често и двуразови.
Здравословна фитнес храна риба тон. Като съм гладна и нямам друго, отварям консерва риба тон. Не ми е любима, но е с ок стойности. Каквото ми е любимо не е диетично.

# 7
По въпроса на темата: от храните, които съм определила като подходящи за начина ми на хранене, най-често посягам към извара и пилешко/пуешко филе, белтъци/яйца, спанак и тиквички, ябълки, банан.
Съответно най-често приготвям мусака на тиган с мляно пуешко/пилешко филе, тиквички и извара, като напоследък започнах да редувам месото със скариди. Иначе рецептата си е същата.
Правя си всяка седмица мъфини с белтъци, яйца, извара и спанак и овесени ядки/юфка от лимец.
Десертът ми почти всеки ден е палачинка с белтъци, банан и ванилов протеин.

Не смятам да внасям промяна в тренировките. Опитах да тренирам през последната седмица малко по-интензивно и апетитът ми се върна със страшна сила. Затова си продължавам с нискоинтензивното натоварване. Пред мускулите май предпочитам спокойствието на овладяния апетит и лесното поддържане на постоянно тегло.

Последна редакция: пт, 30 апр 2021, 19:02 от {Тони}

# 8
  • Велико Търново
Благодаря, Тони за темата!
Любими храни нямам, всичко ми е до нагласа.Към момента храната ми се състои в пилешки гърди на тиган само с чили овкусени, зелена салата само с оцет, овесени ядки и протеин.
Толкова лошо си затрих формата от преди две години, че още не мога да си го простя.
Ето една снимка на рамото ми от днес следобед.
Скрит текст:
Тренировките до края на юни ще са двуразови с треньор, след това едва ли ще мога да си го позволявам.
Днес мъжа ми ходил до мола с малката ми дъщеря/5 клас/ и тя си избрала маратонки Nike air max, той изобщо не знае марки, модели и т.н. и сега седи и се диви как и ние двете с другото дете искаме, той нищо интересно не видял в тях....
Добре дошли на новите попълнения в темата, аз продължавам да дерзая!
Светли празници ви пожелавам!

# 9
Тони, може ли да ти пиша лично за рецепти?

# 10
Духче, ама че въпрос - разбира се. Ако е за рецептите горе, вече ме е срам дори да ги споделям. Не знам колко пъти съм ги писала тук - все едни и същи са. Скучна работа е моето хранене. Или поне основното такова. Нездравословната част не е за споделяне точно в тази тема и изобщо не е за хвалене Laughing
Днес беше под формата на класическа баница с турски кори и козунаци с течен шоколад.

Сис, прекрасна си! Нищо не си затрила.

# 11
Обожавам риба и морски дарове, също обичам да хапвам варени яйца и почти всички плодове.
Тони, може и на мен рецепта за мъфините.
Опитвам да ям повече, обаче дали ще отиде на правилните места !? 😀

# 12
  • Бургас/Пз
Тони, благодаря за темата!
Любимите ми храни са много. Мога да ям всеки ден яйца и котидж и няма да ми омръзне. Напоследък злоупотребявам с протеиновите барчета. Ям всеки ден почти Simple Smile
В тренировките смятам единствено да включа малко бягане сутрин иначе продължавам със същите тежести и Сидни. Поне по 5 тренировки седмично, но не по-малко от 4.

Сиси, изглеждаш прекрасно. Не само рамото, а и пресата ти е супер.

# 13
Сиска, каква цел гониш? Страхотен корем вадиш. На мен сега това ми е драмата.
Ще намаля въглехидрата на 110гр. Няма начин. Защото няма какво друго да намаля! Satisfied Sob Да се чете като истерия.
(и с хумор, разбира се Stuck Out Tongue)

Мен поне ме спасява тичането. Качих 1.5кг- подиум, второ място. Качих още 2, дадоха ми 2 купи. Поне имам утеха някаква, че се напрАсих.
Абе да и имам лошата форма на Сиска. Hug
Искам да се класирам на планинското. Flushed Ако не дойдат скиорките от олимпийския (ски бягане), може и да имам надежда. Ама едва ли. Поне да си подобря времето с 1 час!

# 14
  • Някъде по Дунава
Здравейте. Следя ви редовно от миналата тема. Много сте ми полезни, както и в темата с тренировките. Много обичам млечни продукти, но напоследък ги ограничавам. Интересно, че вече килограмите ми са както преди 2 г, когато спазвах НВ-ВМХ, а имам панталон, който ми е още тесен.

# 15
И аз искам лошата форма на Сиска Hug

Много обичам да ям. Много! И любимите ми храни са цял списък /при това добре придружен от подходящото вино/:
За закуска обожавам каша от гречка с масло и сирене, овесени питки, солен протеинов кекс, солени мъфини със спанак...
За другите хранения - бяло месо от цяло печено пиле /ми по-вкусно ми е от обикновеното печено филе Flushed/, пълнени чушки с телешка кайма, печена риба - всякаква!, морски дарове, огромни салати, яйца - на очи, в миш-маш, шакшука, или поширани в лапад със сирене например...
За прехапвания - черен шоколад, овесени бисквитки, ядки
Много ям, знам...

За тренировките - възобнових бягането, три пъти седмично е планът засега. Плюс три силови тренировки. Искам да изчистя 2 килца.
Мисля /и чувствам/, че най-важното е да сме здрави, в добра форма, НО и в добро настроение и радост от живота. При мен това с еднообразна, скучна храна няма как да се случи. Пробвах, не е моето.
Днес се насладих на сутрешен крос и следното меню:
З: протеин след бягането и после каша от гречка със сирене и масло
О: две конски кюфтета, около 200 г задушени зеленчуци и 50 г козунак
Междинно: 1 ябълка "Грени Смит"
Вечеря - печена ципура и огромна зелена салата. 2 добре напълнени чаши мускат.
Животът е прекрасен Blush

# 16
Благодаря за темата, записвам и аз с два подписа под горния пост...с разликата, че когато изобщо пия, пия само червено вино, зима, лете, няма значение:) Не знам защо обичам да ям толкова, като малка вкъщи винаги се е хапвало по малко, откъде този апетит, не знам. Сега сериозно и по темата - най-вкусното ми режимно нещо е Пумперникел, не знам има ли го в България( аз съм в Германия, води се традиционен тук) , но ако видите някъде една тухла черна, която водят за хляб - препоръчвам! Леко сладък...приказка.
Изварата е другото нещо, което много консумирам, с любимите яйца са единствените млечни, които си позволявам. Скир също...но аз не го деля от изварата, еднакви са ми. Много обичам плодовите скирове с ягоди...знам, че не бива, но понякога за в движение са удобни.
Малини и ябълки са плодовете, с които злоупотребявам, много често и нощно време. Но иначе при работа посред нощ нападам нещо много по-калорично, та засега там ми е големият проблем, гледам да ям поне плодове, вместо шоколади и бисквити.
Ядки обожавам също - не купувам, нямам друго решение за тях, иначе не става, с пакетите заминават, а те, знаете се лепят, още, докато ги слагам в количкат в магазина:))
Спортът ми е бягане(отскоро), домашни тренировки и Канго. Сега основно наблягам на кардио и собствено тегло оставила съм тежестите за малко, поне докато не дойде време за Т25 Бета.

# 17
Тони, благодаря за темата! Споделяй рецептите тук - знам, че и преди до ги писала, но понякога трябва по 3-4 пъти да прочете човек 🙄

Сиска, прекрасна форма имаш! Браво!

С настъпването на лятото се върнах към бягането. Поставих си програма за половин маратон на часовника и карам по нея. Допълвам с 3-4 силови на седмица. Вечер, когато се разхождаме с децата взимам леки гири и правя Джо Дилън.

Храните - плодове, кисело мляко и ядки са ми любими. Ядки сега въобще не държа вкъщи, защото прекалявам с тях. Решила съм известно време да пробвам интервално хранене.

Светли празници и слънчево настроение на всички 😘

# 18
Често импровизирам с количествата, не толкова с продуктите, според това какво имам под ръка, но ето рецептите за последните. Правя винаги две дози по 12 мъфина с малки разлики в рецептите.

Мъфини със спанак първи вариант:
100.00 гр. пастьоризирани белтъци
3 яйца
120.00 гр. извара (в MyFitnessPal при сканиране излиза - Tvaroh nízkotučný 4% )
80.00 гр. овесени ядки
200 гр. спанак

Мъфини със спанак втори вариант:
4 яйца
100.00 гр. пастьоризирани белтъци
30 гр. овесени ядки
150.00 гр. извара
50.00 гр. юфка от лимец
100 гр. спанак

# 19
  • Велико Търново
Благодаря, момичета!
Дези, не знам какво гоня и аз.....
Храната днес:
сега към 7 часа преди работа-60 грама овесени ядки и 1 доза протеин
12.00-12.30 200 грама гърди и зелена салата
16.00-3 белтъка и 1 доза протеин на омлет
18.30-20.30 другите 200 грама гърди и салата
В аптеката е ужас, на опашката не и се вижда края и не се знае дали изобщо ще има време за ядене.

Слънчев ден ви пожелавам!

# 20
  • Бургас
Добро утро 😊
Пия кафе и не смея да ям още.
Имам въпрос: Да си купя ли протеин? Чета, че палачинки правите с него, а и че е важно да се приемат повече протеини. На Декатлон има
Протеин Whey, 900 Г, шоколад Domyos - на доста добра цена е в сравнение с други. Някой пробвал ли го е, дали е ок?
https://www.decathlon.bg/protein-whey-900-g-shokolad--id_8545089.html

# 21
Тони, благодаря за новата тема! Flowers Tulip
Ние с ММ предприехме почивка за няколко дни. Е почивка е силно казано, тъй като има доста места да се обикалят и вървим по 15-20км на ден 😁 Екскурзия е по-правилно.
Храненето ми е абсолютно еднотипно с и без пътувания. Закуската винаги е 40гр мюсли, което като пътувам просто го накисвам с вода в шейкъра за през вечерта. Обяда и вечерята са 100-200гр. месо и салата. Много салата, плюс таратор 😁

Любимата ми здравословна храна са зеленчуците. Не мога да седна да ям без някакъв зеленчук просто. Домати, краставици и тиквички са ми фаворитите.

От 10ти май ще преустановя тренировките за месец-два. Почваме дългите 12 часови смени на работа, на крак, цял ден бягане. Та няма да имам нужната енергия. Притеснявам се да не загубя много мускулна маса, тъй като отслабвам. Миналото лято пак бяха - 8кг. в края на летния сезон.
Треньора в нашия фитнес ме посъветва да не се тревожа и че имам достатъчно мм, та да не са пагубни резултатите.
Храненето ми естествено ще е адекватно, протеиново.
Все пак ми тежи, че няма да тренирам.

# 22
Честит нов месец и ден на труда! Hands Muscle

Добро утро 😊
Пия кафе и не смея да ям още.
Имам въпрос: Да си купя ли протеин? Чета, че палачинки правите с него, а и че е важно да се приемат повече протеини. На Декатлон има
Протеин Whey, 900 Г, шоколад Domyos - на доста добра цена е в сравнение с други. Някой пробвал ли го е, дали е ок?
https://www.decathlon.bg/protein-whey-900-g-shokolad--id_8545089.html

Защо не?
Бих те посъветвала на първо време да започнеш да въвеждаш храната си във cronometer.com, или my fitness pal, за да знаеш какво правиш, и реално колко и какво приемаш.
Купи си кухненска везна ако нямаш, на око не става.

Една от най-големите ми грешки е избягването на везната ( и ориза!)
Тази седмица ще направя експеримент с 2 въглехидрата- ориз и овес. 110гр макс. Без плодове.
От днес, така че 9 дни.

Днешната храна:
закуска- омлет от 2 яйца и 4 белтъка (4 жълтъка ще сложа в сместа за палачинки на момчетата)
обяд- пуешко на фурна, 70гр ориз (суров. сварен е около 220гр, солидна, грамадна порция), римска салата, краставица (за украса)
тичане
50гр овес
вечеря- римска салата, домати, риба тон 110гр

Въведох всичко сега в cronometer, и излезе това:
П103гр В100гр М30гр- идеално! Като калории е ужас- 1109, но това е положението.
Нямам протеин, чакам да пристигне, иначе щях да взема 1 доза.

# 23
  • Бургас
Здрасти, Дези Simple Smile Везна имам. И оризоварка имам - мъжът ми като я купи викам "Олеее, още една глупост в къщи!". Обаче се оказа страхотен уред! За 25 мин вари ориз/ориз с нещо си - миди, зеленчуци.
Отивам за протеина сега и после ще обядвам палачинки от протеин, мляко и банан. Имам един чай - цвете, което в горещата се разтваря и ухае хубаво, та и него ще си направя, ама без захар и мед, че сутринта пих турско кафе със захар.
Вечерта ще съм на настъргани моркови с оцет. Ако огладнея следобед, ще хапна 2-3 ореха.
Аууу, соя трябва да купя!

# 24
Добро утро!

Сиска изглеждаш страхотно.

И аз ще поръчвам протеин, още не съм решила точно какъв.

Закуска - 50гр. Овесени ядки, накиснати от снощи, с чия.
Обяд - имам малко домашна наденица, ще си я приготвя на фурна с една голяма салата.
Вечеря не съм решила, но ще е нещо леко. Днес и утре без тренировки.

Как приготвяте елдата с меда? Киснете или?

Като любими храни, аз обожавам да ям и ям почти всичко. Морски дарове, плодове, зеленчуци. Работя във Франция така, че охлюви, жабешки бутчета (с пресен магданоз и чесън Heart Eyes), стек тартаре. Затова и тренирам двуразово, няма оправия иначе Joy

# 25
Здрасти, Дези Simple Smile Везна имам. И оризоварка имам - мъжът ми като я купи викам "Олеее, още една глупост в къщи!". Обаче се оказа страхотен уред! За 25 мин вари ориз/ориз с нещо си - миди, зеленчуци.
Отивам за протеина сега и после ще обядвам палачинки от протеин, мляко и банан. Имам един чай - цвете, което в горещата се разтваря и ухае хубаво, та и него ще си направя, ама без захар и мед, че сутринта пих турско кафе със захар.
Вечерта ще съм на настъргани моркови с оцет. Ако огладнея следобед, ще хапна 2-3 ореха.
Аууу, соя трябва да купя!

Мляко не! Протеинът е протеин, не блъскай глупости в него.
На вечеря нямаш месо, къде е ? Задължително месо, или яйца, или риба, т.е. протеин, за да не нападаш хладилника и килера по нощите. На това тяло храна му трябва ако ще изграждаш мускули и гориш мазнини

Махни захарта също.

# 26
Ако ми остане време ще опитам тази рецепта за протеинов козунак
https://www.fantastico.bg/blog/kozunacheni-mafini-bez-gluten

С огромно съжаление трябва да призная, че изводът до който стигнах тези дни е, че това което мога да изям, което искам да изям и което трябва да изям като количество са коренно различни и за жалост - противоречиви си едно на друго неща. Движа се много, но ако не ям малко, малкото по моите разбирания няма мърдане. Ям ли малко коремът ми се свива и има леко мръдване.

Последна редакция: сб, 01 май 2021, 12:04 от Дух (:

# 27
Благодаря за новата тема!!! Heart Eyes

Любимата ми здравословна храна е протеин на барбекюто, към него зеленчуци също на барбекюто, или зелена салата (с мноооооого оцет). Blush Бързо, лесно, вкусно. Мням!!!
За съжаление, списъкът ми с любими НЕздравословни храни е много, много дълъг. Blush
Също така, се научих да планирам седмични менюта. Удобно и лесно е.

# 28
От вчера тоест 01.05.
Портокял, грейпфрут, протеинов шейк, 3 лъжици фастъчено масло.
2 хранене 2 бутчета, 2 крилца, овчарска салата.
3 хранене, 3 пълнени картофа с крема сирене, гъби, подправки.
4 след малко ще ям козунак.

# 29
  • Наблизо
Христос Воскресе!
Вчера отпуснах прасето.Много козунак изядох и вечерта и две парчета пица.Още ми е лошо.Днес ще гледам да ям леко и другата седмица някакъв фаст,защото съм се подула като плондир.
Да сте живи и здрави,момичета! И вие и вашите семейства!

# 30
Христос воскресе, момичета!
Днес се наградих за закуска с козуначе и яйца. На обяд агнешко.

# 31
Христос Воскресе! Бъдете здрави, усмихнати и с много сбъднати мечти.
Никакъв козунак за мен, аз съм от типа, който може да омята цял такъв и пак да се чуди какво да яде.
Закуска - овесени ядки около 50 грама и два банана.
Обяд ще е агнешко и салата.
За вечеря мисля да е пак същото.
Имам едни междинни, които май не ми се отразяват добре и ще трябва да ги избягвам (ям дребни неща и плодове в джижение). Приятен ден!

# 32
Воистина Воскресе! Бъдете здрави. Аз до сега тренирах, дори още въртя спинера, и се притеснявам за обяда Joy май ще си нося кухненската везна с мене, защото агнешкото е доста калорично, а аз тъкмо смъкнах около 1 килограм и хич не искам за пореден път да се връщам в изходна позиция. Та днес поне при моите роднини ще го нося, ще видя горе долу колко са 100 грама месо и ще се опитам същото количество утре при свекърите да изям.

# 33
Дух, много си сладка. Представям си как вадиш кантара и си теглиш месото, а останалите гледат в недоумение 😁

# 34
Во истина воскресе!

Дух, много си сладка. Представям си как вадиш кантара и си теглиш месото, а останалите гледат в недоумение 😁
Нямаше ли такава сцена в Notting Hill, където Джулия Робъртс си изми мазното от пържолата на чешмата за ужас на всички останали? Laughing

# 35
Во истина воскресе

Нямаше ли такава сцена в Notting Hill, където Джулия Робъртс си изми мазното от пържолата на чешмата за ужас на всички останали? Laughing
Хаха , незнам. Май не съм го гледала. Но звучи интересно 😁 Ще го потърся да го гледам.

# 36
  • Бургас
Добър ден 😊
Днес съм на работа и упражненията на Кегел. Друго не мога да правя тук.
Закуска: 1 банан, кафе със захар
Обяд: 150гр. гърди от пиле, запечени на тиган без капка мазнина, към 500гр. огромен домат
Вечеря: 2 варени яйца (ако не ми хрумне друго до тогава)

Протеинът е много гаден, няма да го пия ☹️
Мисля да си купя спирулина.

# 37
Во истина воскресе

Хаха , незнам. Май не съм го гледала. Но звучи интересно 😁 Ще го потърся да го гледам.
Охо, помъкнах си везната като стой та гледай. Мъжът каза нещо подигравателно, аз изсумтях колко калорично е агнешкото и така.

# 38
Христос Воскресе!!! Мир любов и светлина да има!

Драми с козунаци (тази година) нямам. Не съм пекла (както и всяка друга година досега), няма и откъде да купя. Така че положението е под контрол. Варени яйца, макар и небоядисани Simple Smile в нас има почти винаги. За обяд ще се дояжда снощното барбекю, агнешкото ще е за вечеря. В нас всички много, наистина много обичаме агнешко и всеки път като правя, си е празник за сетивата.

Протеинът е много гаден, няма да го пия ☹️
Мисля да си купя спирулина.

Щом протеинът не ти е харесал, не очаквай никакви чудеса от спирулината. Simple Smile Няколко пъти съм се опитвала да я вкарам в шейкове/ смутита и всичките пъти е заминавала в кофата.

# 39
Дух истинска муза си и аз така бих направила Joy. От малка със зор ям агнешко. Сега е пак така, слагам парче по-малко от юмрука ми и го чопля 😒. Компенсирам със салата и яйца.

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 12:19 от LesMacarons

# 40
Христос Воскресе, спортни!

Направих жестока, смилаща раменете тренировка. (Виках майка ми/си по едно време даже Satisfied)
Изпих си последния Глутамин, протеина свърши.
Хапнах малко сьомга с 2 оризовки, но ще спретна омлет от 2 яйца и 4 белтъка, че огладнях, а протеин нямам.

Днес храната ще е риба и ориз за обяд, салата с риба тон за вечеря.

Едит: Започнах прием на Креатин. Да видим дали ще си проличи, или по-скоро ще се усеща, ако изобщо.
Изморена съм, и не мога едно изречение да вържа. Sleeping

Майка ми (като подлог на изречението, нали?
Майка си- четвърти падеж, акузатив, викам кого...Не помня..............

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 12:44 от Dez

# 41
  • Бургас/Пз
Честито Воскресение Христово! Бъде здрави и спокойни ❤️

Днес хапнах доволно от всичко! Домашен козунак, яйца, повече белтъци май 6-7 някъде. Обяда беше голяма зелена салата пак с белтъци, мазнички вратни пържоли, парче торта и няколко бонбона Линд. Обядът беше късен и дълъг и вечерята я пропуснах, само 2 чаши розе.

# 42
1 2 портокала, протеинов шейк, 2 лъжички тахан.
2. Две средно големи свински пържоли, салата домати и краставици 300 грама ориз с гъби.
3 ок 8 парчета козунак 4 чисти, 4 с течен шоколад.

Христос Воскресе.

# 43
Добро утро. Доволна съм от себе си вчера.
Сутринта тренировка за крака и 10 минути на спинера.
Обяда беше 180 грама агнешко, два белтъка, домати и краставици без мазнина. Половин бира. Минахме на безалкохолна, че е в пъти по нискокалорична, а на вкус е същото.
После пак въртях спинера лекичко около 30 минути
Вечерята беше
60 грама печени картофи, 100 грама дъмпинг с, 60 грама пуешка шунка и няколко хапки хляб от багета на мъжа, две чаши бяло вино.
Изпих към два литра вода и се надявам това сега с +1 кг да е задържана вода Wink

Днес ще се опитам пак така на гостито.
Имам пуешка кайма, която трябва спешно да сготвя, приемам предложения, нещо с много зеленчуци?

# 44
Имам пуешка кайма, която трябва спешно да сготвя, приемам предложения, нещо с много зеленчуци?

Пуешки бургери?

Сега умувам над седмичното меню.....

# 45
  • Някъде по Дунава
С домашна кайма 50% телешко и 50% свинско сготвих нещо като Чили кон карне. Запържих по половин зелена и червена чушка, каймата, малка консерва червен боб и 250 мл гъст доматен сок от шише. По принцип в рецептата бобът е повече, но аз наблегнах на каймата. А може и тиквички да напълниш.

# 46
Майка ми прави разкошно чили, това е добра идея, благодаря, ще оставя половината за чили.
Сега ще направя някакъв експеримент от кюфтенца от пуешка кайма, тиквички, моркови, лук, броколи и малко шарена киноа, да видим какво ще стане. Ще споделя макроси и резултати по-късно

# 47
Започвам деня с 50гр овес, 125гр ягоди, и малко боровинки за разкош.
Тренировка крака/гръб
Протеин, Глутамин Two Hearts
Пристигна преди последното упражнение, късмет имах!

Обяд- телешки бургери със салата, 40гр киноа
Тичане
Вечеря като обяда. Не. По-скоро яйца, за да контролирам мазнините.

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 14:31 от Dez

# 48
Христос Воскресе! Светли празнични и почивни дни момичета.
Аз не преядох с нищо, но не от липса на желание. Имам гастрит с повишена киселинност, та се обостри стабилно точно в събота. Че карам два дена само на печени картофи,белтъци от варени яйца и много вода. Ядох половин парче козунак само. Килограмите са 2 надолу, но не се чувствам добре - нямам енергия за движение. Чудя се дали да включа и печено неовкусено сухо месо към менюто или ще е натоварващп пак за храносмилането. Не се наяждам без протеин и това е...

# 49
Днес ще се опитам пак така на гостито.

Мусака. Ако не искаш да е с картофи- с тиквички. Заливката също е опционална.

ПП. Много съм доволна от себе си вчера. Не съм преяждала, ядох си точно, колкото да се наям и си ям обикновено. Отделно, че и тренирах- ето това вече наистина ми се случва за пръв път на Великден. Една от "скритите" ползи на положението с пътуванията в момента. Simple Smile

# 50
Благодаря за идеите, ще ги изпробвам в следващите пъти. Сега сутринта докато малкият спеше направих кюфтенца с тиквичка, морков, червена чушка, гъби, лук, 30 грама шаранена киноа и каймата. Не са  лоши, но стана много сухо, ще трябва към тях нещо. Може би доматен сос или нещо подобно.

# 51
Закуска-2 пилешки бутчета, закуска с лавраш, шунка и 4 бъркани яйца
Обяд - Голяма купа салата с маруля, лук,
2 големи  краставици,  5 домата свинка пържола, маслини ок 100 грамя, 100 грама гъби, 4 сварени яйца.
Вечерята ще бъде пълнени сурови чушки с Снежанка и руска салата

# 52
Biology, как успяваш да изядеш толкова храна не мога да си представя.

Преди тичане:

Моята вечеря след тичането.
Забравих да сложа пилешки гърди! Не е късно, остана ми още една порция. 👩‍🍳

Втора порция:
Липсват орехи пекан! С тях е фантастично! ❤ Забравих да купя, може би нарочно....че аз с орехите съм като маймун с гранат. Не знаеш кога ще гръмне.

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 21:40 от Dez

# 53
  • Бургас/Пз
Днес изядох последните 4 парчета козунак за закуска. Вече никай не иска козунак вкъщи Simple Smile Добавих и 200г скир. След това имах за вършене разни неща, после тренирах - пропуснах протеина, защото веднага след тренировката обядвах - вратна пържола и зелена салата. Вечеря 1 яйце и 3 белтъка със сирене и печени чушки. След малко ще си изпия протеина, че нещо ми се яде сладко Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 54
Dez супер цветно и изглежда страхотно! Чак пак огладнях.

Biology скри ми шапката, браво. Пък аз се мислех за ящна.
Менюто днес - сутринта 3 банана, в движение (успах се...)
Обяд - пиле с ориз и зеленчуци 350 гр. и 2 яйца, една средна ябълка.
Вечеря- скумрия в доматен сос 150 гр. и пак две яйца.
Днес изхвърлих 40 килограма за първи път! Гордея се със себе си Smirk

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 22:20 от LesMacarons

# 55
Уау! И с право! Супер!

# 56
Уау! И с право! Супер!
Благодаря, Дез. Целта ми е 100 😁😂, имам килограми за такава тежест, остава само около 10 години тренировки. Но пък не се отказвам.

# 57
Обичам да си по хапвам, тренирам двуразово и често имам чп над 20 хил крачки. Мин седмица имах доста работа, не сък тренирала и следователно хапвах по малко. Ям защото съм гладна, не защото Трябва или не трябва.

# 58
Чудех се дали не качваш мускулна маса, и тренировките ти са много сериозни.
Нищо чудно, че имаш апетит.

# 59
Дези не нямам за цел, нито да качвам нито да свалям, харесва ми да тренирам тежко и интензивно, и да се предизвиквам, имам само желание да съм здрава и силна 😁.

# 60
Biology и аз съм в подобно положение 10-11 тренировки за 6 дни, двуразово. Очаква се от средата на май да съм на работа (работя на речен кораб). Искам да продължа с интензитета на натоварването и силовите тренировки и там, но още не съм го измислила как ще е по време на плаване. За храната поне не се тревожа, защото е добра.

# 61
  • Бургас/Пз
Дези не нямам за цел, нито да качвам нито да свалям, харесва ми да тренирам тежко и интензивно, и да се предизвиквам, имам само желание да съм здрава и силна 😁.
Мисля, че Дези нямаше предвид каква ти е целта, а по-скоро какво се случва при това сериозно ядене и също толкова сериозни тренировки -. Т. Е в резултат на комбинацията между двете дали си качила мускулна маса. Поне аз така разбрах въпроса, защото никъде не пише "каква е целта ти"... а пише "качваш ли мускул"

# 62
Да, явно това е питала малко съм уморена и чета през пръсти. Ако това е въпросът на Дези то отговора е да качвам основно в долната част.

# 63
  • Бургас
Les Macarons, да не си от Бургас? Че вчера една девойка до мен вдигна 40кг и после отиде на работа 😁
Вчера преядох с ягоди (300гр) и яйца (4бр варени) 🤪 И си правих овесена питка по препоръка на един колега. 5 белтъка, 1 жълтък, към 100гр. овесени ядки и 50гр. трици - разбива се сместа и се пече десетина минути на хартия за печене. И се маже с мед после 😊 И пилешки гърди ядох към 200гр, и покрай дюнерите минах, ама само минах, намалих, викам си "е*ати гадните дюнери", обратен завой и бам - домати и ягоди от зарзавата.

# 64
Момичета, гледам, че хапвате шарена киноа, а аз съм виждала само бяла. Каква е разликата?

# 65
Момичета, гледам, че хапвате шарена киноа, а аз съм виждала само бяла. Каква е разликата?

В стила на Божинката - шарената киноа е същата като бялата, само че е шарена 😂
Иначе: шарената е смес от бяла, червена и черна и
(за мен) и мааалко по-вкусна. Бялата ми идва малко сладникава.
Вкусът обаче е субективна работа, а и много зависи с какви храни комбинираш.

Тези дни съм на свободен режим, т.е. ям като отвързана. На морето сме, до вчера тренирах ежедневно, но днес почивам, че ме удари неочаквано тежък цикъл.
Възрастовите особености започват да се проявяват все по-често и ми е малко тъжно, но.... все пак животът е хубав 😊

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 10:08 от Vetrena

# 66
  • Бургас/Пз
Ох, Ветрена, колкото и да е гадно да си го признаем тези промени са неизбежни и за съжаление необратими. Има моменти, в които ми е леко плашещо. Незнайно защо, но предвид, че родих последното дете на 34 все си мислех, че 10 години по-късно ми е рано за подобни промени, но и мен ме започват неразположения от този тип Sad

Днес освен, че направих много яка тренировка 1.30ч и храната ми е прилична.
Закуска - 5 бисквити с лимец и 200г скир, по-късно 300г ягоди.
Тренировка - протеин + глутамин
Обяд: телешка кайма, задушена с червена, зелена чушка и моркови, малко домати и киноа.
Вечеря: 2 варени цели яйца и 2 белтъка, 100г прясно сирене и 5 маслини

# 67
  • Бургас
Срам ме е! 😟
Закуска: 2 кафета със захар
Обяд: кафе със захар, 200гр. задушени миди
Следобедна закуска: 300мл. таратор,
125гр. чипс, към 50гр. нискомаслена извара, кафе със захар
Вечеря: 300мл. таратор.
И нищо не съм тренирала! След нощна смяна съм, с предменструално неразположение, измих си колата на левчето, ходих на фризьор и не ми останаха сили. Обаче се срамувам от себе си пред себе си.

# 68
Червената киноа е също толкова скучна, колкото и обикновената, но веднъж на 5 месеца е добро разнообразие.
Най-големият ми син, за изненада, я харесва истински.

Днес:
ВСАА, Креатин
Тренировка рамо
8:30 Протеин, глутамин

10:00- закуска- 50гр овес със боровинки, банан отделно
14:00- обяд- 70гр ориз, зеленчуци, пилешки гърди
18:30-  вечеря- като вчера- римска салата с ягоди и пилешки гърди

Katerun, навици се променят трудно.
Поръчай си режим, да те научат как да се храниш, така само ще се ядосваш излишно.

# 69
Katerun срама е част от работния процес 😁. Помага, но не се и влеждай много, защото може да те подлуди. Мислила ли си да пиеш кафето без захар? Не е толкова лошо, колкото изглежда (аз не пия нищо със захар от 4 години, но и агитирам всички).
Закуска - Успах се страшно днес. 3 мг. Пфайзер доза първа, едно чисто кафе.
Тренировка - 2 яйца след нея.
Обяд - лозови сърми с малко кисело мляко, 380 гр.
Вечеря-салата домати и сирене, 2 яйца, 50 гр. шунка.
Не отидох следобед на тренировки втресе ме.

# 70
Katerun, храненето ти е рехаво и няма да те заведе далеч. Ще сваляш, но нетрайно, пак ще качваш... Изчисли ли с калкулатор от колко калории се нуждаеш дневно? Проучи и с какви макроси (приблизително) ще сваляш и се придържай, доколкото можеш. Постепенно ще стават нещата, фините настройки за по-късно.

# 71
Закуска: Две варени яйца, филийка протеинов хляб с извара.
Протеин след тренировка.
Обяд: Пилешко филе на грил и киноа със спанак.
Следобед: 4 призовки с тахан и банан
Вечеря: Две кюфтета, фалшиви пържени картофи на фурна, салата , парче черен шоколад и банан.

П.п Отдавна изключих захарта от кафето. Но ако не можеш, си купи подсладител например. Най- важното според мен в началото да се изключи тестяното, сладкото,пържено и да се намалят въглехидратите.

# 72
Момичета, горе-долу какви калории държите като сваляте и ако може някой, да си сподели дневните мазнини, мазнините на мен тези дни ми се движат до 52, много ми се струва. Протеин над 100 рядко докарвам...

# 73
1 около 5 свински ребра с порция картофки на фурна не съм мерила.
2 350 грама ризото, 5 гъби на фурна,пилешка пържола
3 пилешка пържола, зелена салата.

# 74
Момичета, горе-долу какви калории държите като сваляте и ако може някой, да си сподели дневните мазнини, мазнините на мен тези дни ми се движат до 52, много ми се струва. Протеин над 100 рядко докарвам...

И аз ги държа на 50гр. Засега не помръдвам.
Ще пробвам да сляза на 20гр за 2 седмици, и ще видя какво ще стане.

.

# 75
И аз ще пробвам, но на 30. Вече месец правя и тренировки вкъщи и не помръдвам и грам. Бях на 1300 калории, качих на 1500 и нищо пак. Ще пробвам да включа и повече кардио.

# 76
  • Велико Търново
На ниски мазнини на мен миналата преди две години ми спря цикъла/режим изготвен от професионалист/, сега отново на ниски мазнини ми дойде по рано около седмица, но при двуразови тежки тренировки, отново с професионалист.Години 42.

# 77
Аз не бих намалила чак толкова много мазнините. Дези има малко да чисти, при нея може и да е необходимо, но ако не си с тяло като нейното, 20 грама мазнини на ден според мен е малко и може да доведе до дефицити.

# 78
  • here, there, everywhere
Закуска: Две варени яйца, филийка протеинов хляб с извара.
Протеин след тренировка.
Обяд: Пилешко филе на грил и киноа със спанак.
Следобед: 4 призовки с тахан и банан
Вечеря: Две кюфтета, фалшиви пържени картофи на фурна, салата , парче черен шоколад и банан.

П.п Отдавна изключих захарта от кафето. Но ако не можеш, си купи подсладител например. Най- важното според мен в началото да се изключи тестяното, сладкото,пържено и да се намалят въглехидратите.
Nona, усмихна ме с твоите 4 призовки.

По темата: от къде си купувате белтъци ? Криво ми е да хабя цели яйца, а преди време бях купувала от Мерто и не се траеха от горчилка.

# 79
Аз така и не успях да се спогодя с белтъците в кутия.
Беше ми много криво да хвърлям жълтъците и на мен, но "обръгнах"...

# 80
А защо хвърляте жълтъците, цялото "богатство" на яйцето е в тях. Някаква непоносимост ли имате?

# 81
А защо хвърляте жълтъците, цялото "богатство" на яйцето е в тях. Някаква непоносимост ли имате?

Чувала съм, че натоварват черния дроб, но дали е вярно незнам. Или може би заради калориите.
Така или иначе аз използвам цялото яйце, каквото и да правя.

# 82

За да не се качат мазнините в небесата. Зависи колко грама ти се падат на ден, и как си подбираш източниците.

# 83
Човек ще реши, че тук пишат хора явяващи се Арнолд класик.
В Кауфланд съм виждала белтъци, мисля че бяха на щанда с разни меки сирена.

# 84
Човек ще реши, че тук пишат хора явяващи се Арнолд класик.
В Кауфланд съм виждала белтъци, мисля че бяха на щанда с разни меки сирена.

Не всеки има твоя метаболизъм.
Или броя, или съм модел на Рубенс. По-добре да броя.

# 85
Дез аз не говоря за броенето на калории, аз същп ги правя, говуря за всички тези отделяници на жълтаци от белтъци и тем подобни. Съмняваме някой от писещите тук да консумира чак такова количество яйца, че да се налагат такива неща.

# 86
И аз отделям жълтъците. Не ми е приятно и подкрепям теорията, че яйцето трябва да се яде в своята цялост, но ужасно много ми вдигат калориите и мазнините и за сега няма как да е друго яче

# 87
  • Бургас/Пз
Аз хвърлям жълтъците. Ям по 6-7 яйца на ден, не повече от 3 жълтъка обаче. Хич не ми е жал да ги хвърлям. ММ яде по 10 яйца и той хвърля жълтъците. Течните белтъци в кутия са ми гадни и не ги купувам изобщо.

# 88
  • here, there, everywhere
Аз обичам жълтъците, но съм правила жлъчна криза от тях. Днес например си направих маска за коса с един жълтък. Като цяло внимавам с тях, но не мога да се пречупя да хвърлям. Много дълбоко чувство на вина ми се появява.

# 89
Купувам течен белтък от кауфланд.Харесва ми и не съм търсила друг.Излиза ми по-изгодно, а не искам да хвърлям жълтъци.Ям минимум по 4 всеки ден почти.2 цели 80-100 милилитра белтък, според зависи.По-сита също се чувствам, преди и с 5 бях гладна.

# 90
Не бих хвърлила жълтък, аз не ги отделям, защото не съм и забелязала да ми пречат на отслабването по някакъв начин. Който има животни, може да ги дава на тях или използва за козметични цели.

# 91
  • Бургас/Пз
Според мен приемът на жълтък зависи эт това колко яйца дневно се консумират. Не мисля, че е добра идея да се ядат повече от 5-6 жълтъка на ден. Много често след години се проявяват алергии или проблеми с жлъчката и черния дроб. Ако на човек не му пречи чисто диетично, то е добре да помисли и в годините напред за натрупването. Въпреки че съм с перфектен холестерол и чернодробни изследвания, пак не бих си позволила да ям повече от 4-5жълтъка, даже и те мисля, че са множко.

Днес: овесени бисквитки 6бр. със 200г скир
50г кашу
60г черен шоколад
Киноа със зеленчуци и телешка кайма
Зелена салата, калмари на плоча и 2 чаши розе

# 92
Всеки може да си яде каквото си иска. На първа страница с червени букви е единственото правило на темата, въведено при самото к създаване.

# 93
  • Бургас/Пз
Всеки може да си яде каквото си иска. На първа страница с червени букви е единственото правило на темата, въведено при самото к създаване.
Естествено, че е така. Не случайно съм започнала поста си с думите "според мен"

# 94
Естествено, че е така. Не случайно съм започнала поста си с думите "според мен"
Аз не визирах теб Simple Smile))

# 95
За днес.
1 сандвич от 2 пилешки пържоли намазани с домашна майонеза, кисели краставички, гъби, 2 слайса домат, 1 сладолед на клечка
2 2 порции картофена яхния, купа горски плодове
3 ще бъде червена леща и плодове.

# 96
За днес:
Тренировка крака на гладно. Това ми е най-трудната за седмицата, за предно бедро и глутеус. Мина. Sweat Smile
Протеин
11:30 Омлет от 3 яйца, салатка за украса, филийка хляб от лимец
16:30 2 пилешки бутчета, порция минестроне
18:00 смути банан, спанак, и горски плодове.
Няма да тичам днес. Мързелува ми се.

# 97
Не всеки има твоя метаболизъм.
Или броя, или съм модел на Рубенс. По-добре да броя.
🤣
Понеже съм от породата на Дез - голям гърч и големи лишения водят до резултати нюню (с тази разлика, че тя е много по-упорит и отдаден човек от мен и накрая това си личи Heart Eyes), мислих, мислих и май само интервално хранене не съм пробвала. Thinking Калории, макроси мисля да запазя, ще имам по-голям обяд и ще съм без вечеря, казано просто. Тренировката ще ми е след закуската (шейк) в 7:30-8:00, а обядът по-късно към 13:00. Ще чета из гугъл, разбира се, но ако имате опит, кажете, ако имате големи ЗА или ПРОТИВ или нещо като "златните правила". Демотивирано ми е тия дни, искам да се изръчкам с нещо, което ще ми даде резултат.

# 98
Барб, аз направих тема във форма за фаста, вътре на първа страница има доста информация. Аз съм голям фен, ама от както родих ми е ужасно трудно да не ям нищо. В момента ми е по лесно да ям малко.

# 99
Мерси, Духче! Трябваше да се сетя, че не може да няма такава тема. Идвам. Smile

# 100
Да се запиша и в тази тема 😀
Днес ми беше много активен ден.
Закуска -150 гр цедено кисело мляко и 20 гр орехи
Обяд-печено пилешко бутче
След това прибрах детето от училище и си направихме една дълга разходка.
Пих протеин и отидохме на фитнес. Правих горна част над 2 часа. След това малко шопинг и бързо ходене до вкъщи с торби 😂
Накрая детето заключи, че съм супер мама 😀
Вечерята я чакам още. Сега се пекат свински гърдички.

# 101
Аз наистина свалИх много бързо с въглехидратни вълни+ яки фастове, от 20 и 24 часа.
И пак ги набрах обратно тези 5 кила, аман. Та вече това хоро не ми се иска да го играя, но май нищо друго не ми остава.

# 102
Аз днес бях на един банан, две ябълки, три бебешки плодови пюрета в пликче, още един банан и 60 грама лешници.
Вечерята беше зелена салата с пилешка шунка и малко луканка. И вечното бяло вино - 200 мл. Много ме боли главата, чак ми се повръща от главоболие. Мрънн

# 103
Погледнах в дневниците.
От 6.5. 2020 - 53.0кг, до 48.6 на 10.06.
И 53 на 10.09.

# 104
Дез, аз не мога да повярвам, че при такива тренировки , трябва толкова да се ограничаваш за да постигнеш целите си. Направо е нереално, какъв е този твоя метаболизъм!😨
Аз след цялото плюскане по празниците и без тренировки съм свалила...

# 105
Barb, значи ще ми правиш компания! На мен ми е по-лесно да пропускам закуската. Преди време четох The Obesity Code - препоръчвам. Погледнах темата на Дух, наистина има доста полезна и добре синтезирана информация.

# 106
Дез, аз не мога да повярвам, че при такива тренировки , трябва толкова да се ограничаваш за да постигнеш целите си. Направо е нереално, какъв е този твоя метаболизъм!😨
Как какъв, смотан! 🤣
Но какво да правя, каквото- такова.
За моя ръст 1200 кал са добър дефицит, но ми е малко.

# 107
Абе айде бе... Първи април мина. Дези метаболизмът ти си е съвсем нормален. Ти целиш сваляне, а не поддържане.

# 108
Дух, ако към мен е това с мазнините, мисля на 30 да ги пробвам. Никакво движение няма при мен, какво е това чудо не знам. Даже и да не гледам кантара, сантиметъра и той не мърда..

# 109
Как какъв, смотан! 🤣
Но какво да правя, каквото- такова.
За моя ръст 1200 кал са добър дефицит, но ми е малко.

Пънк, сетих се, че писа отдавна, че си с установена хиперфункция на щитовидната жлеза, нали?
Затова сваляш и ти е трудно да качиш мускул.

Моята щитовидна е в норма.

# 110
А по коя формула си изчислявате нужните калории, за да си определите дефицита? На мен различните приложения ми смятат по различен начин. Иначе с годините, на принципа проба грешка, аз сама съм си определила. За отслабване 800-1000, за поддържане 1200. Това без спорт само с 10000 крачки на ден.

# 111
Дез, имам Хашимото, но хормоните са ми в норма. Следя ги редовно и не пия лекарства. Едва ли е за това.

# 112
А по коя формула си изчислявате нужните калории, за да си определите дефицита? На мен различните приложения ми смятат по различен начин. Иначе с годините, на принципа проба грешка, аз сама съм си определила. За отслабване 800-1000, за поддържане 1200. Това без спорт само с 10000 крачки на ден.

Формулите не работят, защото липсват данни за стартова позиция,  подкожни мазнини, интензивност на тренировките, и хормонален баланс/дисбаланс. Само принципа проба-грешка.
Поддържам на 1750-1850 средно. Бързо губя мазнини на 1000-1100. С умерен дефицит не се случва нищо.
Случва се при повишен апетит да надвиша до 2200, но не ми се случва често вече. След такъв ден обикновено се храня по-малко  следващите дни (имам по-малко нужда от храна, без да е нарочно), и за седмицата балансът в крайна сметка е същия.

Докато тялото свиква с ново натоварване е гладно, но после организмът се нагажда. Онзи първи глад от 2018 го няма вече.

# 113
Дез, имам Хашимото, но хормоните са ми в норма. Следя ги редовно и не пия лекарства. Едва ли е за това.
Как така Хашимото пък хормоните в норма?

# 114
1 2 големи телешки шницела, салата домат, краставица, ягодки
2 2 порчии гювече, оризов грис с ягодки
3 ще хапна пица домашно приготвена.

# 115
Как така Хашимото пък хормоните в норма?
Хашимото е автоимунно заболяване. Организма почва да атакува щитовидната жлеза. Този процес в началото не е толкова силен, че да оказва влияние на жлезата и тя си функционира нормално, докато не започнат изменения в структурата й. На при мен реално е в много намерен етап и жлезата си функционира правилно. За колко време нещата ще се влошат зависи от много неща.

# 116
  • Бургас/Пз
Днес сме на миди с бяло вино, девисил, копър и чесън. Направих 1.5кг и си ги изядохме двамата с ММ. С голяма купа зелена салата с авокадо и чери доматки.

# 117
З: Три варени яйца, филийка протеинов хляб с лютеница.
О: Пълнозърнести спагети с пуешко филе и гъби
С: Овесения ядки и овесени трици, тиквени семки, ленено семе и соево мляко, малко мед.
В: Пуешка подбедрица на фурна, броколи и салата трикольор.

# 118
З: Овесени ядки с всички му екстри
О: Пуешкото от снощи и броколи + ябълка
С: Протеинов пудинг ванилия
В: Нахутени кюфтенца на фурна с чеснов сос. Не ми се ядеше месо и тези кюфтенца ми дойдоха добре 🙂

# 119
Не съм писала, защото не виждах какво да споделя. Успях да сваля около килограм и малко и за един ден ходене до службата си го върнах. От вчера пак се боря, имам лек спад.
Като цяло наистина мисля, че изглеждам една идея по-добре. Но осъзнах нещо - никой друг няма да го направи място мен, всяко кривване от пътя носи последствията си, и разговорите как са бременни килограми, които ще паднат лесно и неусетно, ме доведоха до голяма заблуда в чакане на чудо. Уж го разбирах на някакво рационално ниво, но явно подсъзнателно съм очаквала една сутрин да се събудя в старата си форма. След повече от 6 месеца ми стана ясно, че няма да стане. Феята магьосница съм си самата аз. Нямам план, нямам идея, нямам нищо освен устрем. Зная само, че вчера докато пред мен се ядяха баници, кексове, сладолед и палачинки, аз ядох ябълка, домати и ядки. И това ме кара да се чувствам добре. Ако си бях спестила и малкото парче кекс посреднощ като ставах за бебето, щеше да в още по добре.
Днес тренирах. Въпреки безсънието.

# 120
Менюто вчера:
З. Бананови палачинки

Протеин след тренировка
О: Останалото пуешко, направих го с ориз+ салата
С:Извара с банан и орехи
В: Пастърва на фурна+ салата+ парче шоколад
Днес: Закуска три филийки протеинов хляб с извара
О: Пуешко с ориз
С: Още не съм решила
В: Фалшиви пържени тиквички на фурна и салата
П.п От това пуешко вече ми се повдига, ама кой ме кара да направя 4 големи подбедрици 😁, няма изяване. Първо ядох бутче , останалото накъсах и направих с ориз и като гледам и утре ще обядвам същото 😏😅

# 121
  • Наблизо
Духче,радвай се на успеха си,но без да се самобичуваш.Докато отслабнеш все пак има живот и той не е лош само защото сме дебели.Гледай да правишш добри избори за храната,тренирай,но не с цената на сън и скапване и най-вече радвай се на детето.Така наистина ще паднат килограмите,сигурна съм.
Аз също се опитвам да следвам тази мантра,въпреки че не всеки ден е лесно.Понякога не тренирам,защото съм адски уморена и във всеки удобен момент гледам да полегна.Друг ден освен тренировка имам 10 километра навъртени и тичане по детето.Лека-полека вървя където искам,но не се терзая.Изглеждам все по-добре и това ме кара да се чувствам добре.Случва се и да ям ''вредна храна''.В моя случай е пица.Поръчваме истински италиански и се наслаждавам.На другия ден наново.Това ме и зарежда,защото се храня иначе доста еднообразно и това демотивира в някой момент.😊

Аз съм половин килограм надолу,но имам зъбобол,болки в гърба и контузена ръка и тренирането не е това което искам.Гледам да си почивам.

# 122
Всичко, което казваш е така и е абсолютно вярно, с уточнението, че ти вървиш по пътя, а аз все още си седя на първата крачка и от раждането до сега съм си едни и същи кила. Свалих 7 с раждането и върнах 4 Simple Smile успях да сваля около 2 от тези 4 у толкова. Остават още 26

# 123
З. Кафе с мляко
О. 200 гр бъркани яйца със сирене и зелена салата
След тренировка-протеин
В. Същото, като на обяд
Трябва да вляза малко в дефицит, че имам едни гадни мазнини по ръцете, които ме дразнят, но изкушения ме дебнат от всякъде.
Прибирам се аз днес от фитнес, а цялата къща ухае на козунак. Така ме е яд, че научих щерката как се прави 😂  Щерката правила и яли със сестра ѝ. Издържах и не ядох, но имах чувството, че ме гледаше. Козунакът ми е най-голямата слабост.

Дух, кога роди?

# 124
В цикъл съм, с адски болки и храната ми е под всякаква критика, не съм и тренирала
1 3 големи парчета козунак
2 сладолед
3 зелена салата, 4 кюфтета, 3 карначета, картофки
4 баунти, шоколад
5 козунак, мръвки с доматен сос
Мисля след цикъла да по изчистя малко и да вкарам поне 2 гладки дни....

# 125
Не съм писала от няколко дни.
Вчера- OMAD (one meal a day)- пуешко с ориз, шоколад (едит: след анаеробно тичане, но пак бавно! Rolling Eyes)
Отчитам го като факт, не става за хвалене.

9.05. OMAD боб адзуки с доматен сос и чушки, пилешки гърди ( не си отиваха вкусово, но пилето остана от обяда за семейството)
6.05. - 8.05. OMAD- не помня, и не ми се рови в cronometer.

В цикъл, и вчера кантарът милостиво отчете 52.9kg. Но съм под 53! Joy
Продължавам с OMAD.

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 09:50 от Dez

# 126
Аз съм споменавала и друг път, че харесвам много фастовете, но за всяко нещо си има време. Може би сега им дойде момента. Слушам тялото си и се стремя към 20 часа фаст, но ако ми стане лошо и ми падне кръвното приемам храна или теченост. Вчера в 17 часа ядох плодова извара от Лидъл с протеините. В 21 вечерях свинска пържола с лук и гъби, салата домати и краставици. Чаша домашно червено вино.
 Днес продължавам в същия дух. Ще вечерям полента с гъби и малко сметана + салата или грах със свинско месо, зависи какво ми се яде и как се чувствам.
Доволна съм, най сетне имам спад в теглото. Много ми харесва това, че за вечеря се засищам с нормално количество храна и че в крайна сметка мога да си позволя да хапна каквото ми се яде, когато е в нормални граници на количествата. Тази свобода ме кара да се чувствам добре и да се наслаждавам на храната. Съзнанието ми е в покой. За сега е така. Не обичам да издевателствам над себе си, ако не се чувствам добре ще променя нещата.

# 127
Привет!
Пред- тренировъчна "закуска" (в 11).
Идеална е, защото става за непосредствено преди тичане.
100гр банан + 220гр ягоди- любима комбинация.

# 128
Аз напоследък съм в много кофти режим. През седмицата стриктен режим. Събота и неделя пълен провал, пропускам хранене, ям боклуци...Нищо няма да постигна така!😭
Освен това съм супер ядосана на моя инструктор и още не мога да мирясам. Мярна се от някъде една мацка в залата, много яко дупе и бедра-чисти, стегнати, обемни. Отивам при пича и го питам"можем ли с теб да постигнем това" и той ми заяви, че без химия нямам шанс! Наясно съм, че не е лесно, но по скоро трябва да тренирам повече, отколкото химия. Поне според мен химията не прави чак такива чудеса, просто забързва процесите... Но може и аз да се бъркам.

# 129
  • Бургас/Пз
Кажи му на треньора ти да почете и да се поинтересува повече. Или направо търси друг. И мен двама трима ме убеждаваха как "само малко" ми трябва, ама да е хард, че само с ядене не става. Изобщо не се занимавах с тях. И слава богу, че не се поддадох. Вярно, че по трудния начин и по-бавно ми се случиха нещата, но пък видях, че и мускул, и чистене, и релеф...се получава - ама с много трен и много "правилна" храна 😆.
И мисля, че си много на прав път като предполагаш, че химията само забързва процеса. И с нея да си, ако тренировките и храната не са правилните, резултат няма да има. Та в този ред на мисли, важи и обратното. Е, сега ако искаш състезателна форма, може би няма да може без някаква химия, нямам представа точно. Но треньор, който просто така заключва Не става без химия, за мен лично не е ок.

# 130
Шест дни карах на 20 часово фастове и смъкнах около 2 килограма. Днес бях много гладна и хапвах без фаст. Малко ме е страх,че може да съм върнала килограми, но се надявам да продължавам в този дух.

# 131
Момичета, започнах индивидуален режим на Станимир Михов.
Много съм въодушевена, и ще споделям. Smiley
Ще се храня редовно, с две междинни, като закуската е 30мин след ставане. Това последното никога не съм го практикувала в целия си живот, но ще се науча. Ще спазвам всичко като робот. Hands Muscle Храната е все мои любими неща....днес се разпрах от ядене, и си ударих макросите идеално.
Остава моят старчески организъм да функционира както трябва. Hands Pray
Ще пиша.

Финиширам седмицата със 70км тичане, заради дъждовното време. Само 3 силови май направих...или 4....
Имах повече работа и не смогнах.

# 132
Ау много интересно😍 нямам търпение да разкажеш повече ....кои са храните ,какви са целите ,какъв е дневният калориен прием и макросите ....въобще всичко...
Аз май ви казах ,но напоследък не ми се яде месо изобщо...не се насилвам,пия си протеина и толкова-днес пилешка супа,малко агнешко с ориз-три -четири хапки всъщност,сладки картофи на фурна с 4 вида сирена и шопска салата .Едно парче черен шоколад .

# 133
1 Салата домати, спанак, киноа, авокадо, пилешко
2 Зелена салата с краставица, маслини, гъби, и яйца
3 гъби в масло и сметана, телелка пържолка

# 134
Позабравих да се отчитам и тук.
Хубаво си бях на кето режим аз 3 седмици, след това реших лееекичко да прегреша и сигурно поне 3 седмици отново ми трябваха да вляза в ритъм.
За вчера салата с яйца, месо и малко сметана. За вечеря отново салата с месо, сирене и сметана.
Ще ви чета за идеи за салатите, че най-лесно си пазя режима като съм накупила предварително продуктите, иначе в моменти на глад лесно си намирам оправдание за "прегрешения"Blush

# 135
Здравейте момичета.
Днешното меню.
З: Протеин, две парчета овесена баница
О: Пилешко с орис и зелева салата
С: Протеин, три варени яйца
В: Хапват ми се миди, вчера не успях да купя. Дано днес намеря.

Дива, сетих се за айсбер с риба тон и царевица. Не е лоша.

# 136
Привет!
Днес 30 мин след ставане пред-тренировъчно протеин+ банан (не знам дали може, питах).
Сефтосах новите  Brooks Ghost 13 с 23км.
Закуска след- тренировъчно овес 40гр с гореща вода, ябълка и канела.
Отивам да работя.
Довечера силова глутеус/гръб.

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 13:15 от Dez

# 137
Nona, благодаря за идеята за риба тон, веднага си купих. Вчера и днес салатите ми са с риба тон, другото са ми малко кисело мляко с протеин и сурови семена, и салата с яйца и малко сметана. Прибягнах към млякото с протеина като към спасително въже, преди да се хлъзна пак и да се изкуша с нещо нережимно, за сега върши работа.Blush
Дез, както винаги снимките ти силно мотивират!

# 138
!Diva!, благодаря! Flowers Hibiscus

Обещах да пиша за режима.
Цел: намаляване на мазнините и запазване на мускулна маса при маратонска тренировъчна програма. (12 седмици).
Първите 2 седмици изглеждат така като старт: 1510 калории, 115 гр белтъчини, 50 гр мазнини, 150 гр въглехидрати.
Имам 5 хранения- 3 основни и 2 междинни - класика. Междинните са плод сутрин и 30гр ядки следобед. Разбира се, вариантите са няколко, но на мен тези ми се виждат като вакханалия и награда, и пиша тях. Smile
Имам въглехидрати на всяко хранене, което ме изненада приятно, и се надявам тялото да се справя.

Ще видим как вървя, и ще се правят корекции в движение.
Много се радвам, че така ми отпадат грижите по храната и не го мисля. Ям, изпълнявам, след 2 седмици ще видим. Засега - супер. Нахранено и доволно ми е, не усещам дефицит изобщо.

Описала съм на Станимир тренировъчната си програма с абсолютна точност, и таблица с мерки от октомври изпратих. Максимално подробна съм. Интересното ще започне след 30.05., когато ще документирам прогрес след първите 2 седмици.
Ще пиша. Simple Smile

# 139
Успех, Дез! Аз мислех, че си на ОМАД, но явно бързо си се отказала. Честно казано, разбирам те. Simple Smile)))
Аз продължавам да карам на интервално 20/4 и за две седмици съм -2 кг, което за мен е страхотен успех. Обаче е доста трудно да се съчетава такова хранене със спорт, особено ако има и кардио тренировки. Ти с маратонската програма - абсурд! Както казва моят любимец гребец Cameron Buchan "Food is Fuel" Smiley и си е вярно.
Аз се справям, понеже закусвам след ставане (събуждам се гладна, иначе през останалото време на деня ми е добре). Увеличих закуската, като не съм сигурна дали в момента не е малко прекалено омешана. Кафе, протеинов шейк с плод ябълка вътре, 2 филийки от онзи ултра черен немски хляб с песто от пистакио Yum (не е от босилек, ядково е, по-скоро е италианският гурме вариант на фъстъченото масло). Имам накуп от всичко М В П Thinking Когато ударя отново плато и спра да свалям, първо това ще коригирам и ще махна ядките/мазнините от закуската, но засега усещам, че имам нужда от този "fuel" и ми помага да усетя засищане след 20 часа фаст. Малко по-късно тренирам и след тренировка едвам имам време да си сготвя задушени зеленчуци и някакво месо за обяд и ми се затваря прозореца за ядене. В обяда нямам други В, освен от зеленчуците.

# 140
Барб и аз съм две седмици на 20/4 като два дни в тези две седмици ядох и през деня. Свалила съм около 1.6 кг твърдо. Понякога съм малко демотивирана, понякога много надъхана, но така и не слизам по 91.1, което на фона на 93.3 в началото е ок, макар че обикновено си бях 92.8 за това не броя колко точно съм свалила, че до 63 бая има Simple Smile
Последната седмица беше доста шантава и нямах време да описвам нищо, нямах възможност и да спортувам. Особено от неделя до сега и ходене не съм имала. Та от днес с нови сили в редиците. Мисля да опитам няколко дни да карам на месо, яйца, риба и салата вечер.