Парфюмни размисли и страсти (май 2021 г.) - 260

  • 64 729
  • 828
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 835
Имах мостра от него от Дъглас (за синия Бушерон), не е мой тип. Силно белоцветен, усещам много тубероза, гардения (не съм сигурна дали я има в пирамидата, но усещам), и някак ми е ретро. Някъде четох, че бил от типа на L'interdit, който обожавам, и очаквах много и от този, но не е за мен.

# 121
  • София
  • Мнения: 2 374
Mimeto74, в Дъглас. Има писано за него, виж с търсачката.
От градините харесвам и нося Мосю Ли, Нилските също ми харесват, а Покривните изобщо. Номадите и Пантерата не ме грабнаха и мен.
develfen, пиши, пиши за Loewe.
Cvetinkka, много хубава гледка.
Iv4enceto, чудно си ги описала новите алегории и другите парфюми, всички влязоха в списъка за тест. Обичам She wood и това, че Flora Salvaggia има общо черти с него ме зарадва.
СОТД: Mademoiselle Rochas Couture Heart

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 00:37 от Vesika

# 122
  • София
  • Мнения: 3 835
От градините за мен винаги най-интересни са били Средиземноморските, още преди много години, когато поръчвахме от ягодата и други подобни сайтове и ги нямаше тук тези парфюми, четох във форума за Нилските и Средиземноморските градини и си ги купих. Харесах много Средиземноморските (но говорим за версията от преди 10+ години, сега сигурно е реформулиран), Нилските май съм ги дала някъде, май не ги харесах особено. После след много време придобих и Sur Le Toit, но ябълката в него ме дразни, не обичам ябълки в парфюм. Градината на г-н Ли я тествах в магазин, но с нищо не ме впечатли, мисля, че трябва да я пробвам пак.
Харесвам много Пантерата и я нося понякога, при все че не обичам гардения, в два парфюма с гардения я харесвам - Пантерата и бялото кубче на Нарцизо Родригес. Но и в двата не е типичната гардения. Ботега Венета - имам велурения, защото обичам велур в парфюм много, но там с тази синя слива ми е като желирани бонбони с вкус на кока кола. Може би ще потърся друга версия, където го няма това. От колекцията Parco Palladiano на Ботега имам люляка (вълшебен, подобен на En Passant) и тествах и виолетката, тя обаче е много мъжки тип парфюм.

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 00:48 от Lizia

# 123
  • Мнения: 432
Честит Рожден Ден на CHANEL №5 BirthdayBalloonHeart Днес е 5 май, парфюмни. Навършват се сто години от създаването на парфюма – икона.  Една от версиите: През 1921 год. Ернест  Бо предлага на Габриел Шанел две серии от неговите творения от 1 до 5 и от 20 до 24. Тя избира №5. Той я пита: Как ще се казва? Габриел отговаря: „ Ще представя колекцията си на 5 май, нека остане с името №5.“ 5 ден от 5 месец на годината, зодията й е лъв, 5 зодиакален знак. Габриел била суеверна и вярвала, че числото 5 й носи късмет и може би е знаела, че 5 е числото на космоса според древните алхимици. Биографите не са наясно кой от двамата Бо или Габриел дава идеята, парфюмът да ухае на „синтез на жена.“
Така и не се научих да нося CHANEL №5, но все пак за мен е парфюм, превърнал се в идеология. https://www.youtube.com/watch?v=Sq6vqY7tWuU
Снимката е от интернет
Парфюмът за деня ще бъде Chanel N°5 L'Eau

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Имах мостра от него от Дъглас (за синия Бушерон), не е мой тип. Силно белоцветен, усещам много тубероза, гардения (не съм сигурна дали я има в пирамидата, но усещам), и някак ми е ретро. Някъде четох, че бил от типа на L'interdit, който обожавам, и очаквах много и от този, но не е за мен.
Синият Бушерон не е лош, но не бих си го купила просто ми напомня на други парфюми и този не ми трябва.В базата си е красив, сякаш ми напомня на Гучи Блуум леко с Линтердит не виждам общо.Не харесвам Пантерата и Номад Абсолю и се отървах от тях не са мои и не ги препоръчвам без проби, Ботега пък съвсем не без тест и нея не понасям.Парфюм за днес Chanel N°5 L'Eau.Yellow Heart

# 125
  • София
  • Мнения: 600
Леле, 100 години! Така и не успях да го поднося Chanel No.5, нито оригинала, нито по-леката версия. Признавам обаче, че страшно ми харесва върху други хора. Явно химията с моята кожа не е ок.

Това лято ще съм със Средиземноморските градини. Нилските също ги имах по-едно време и ги харесвах, но тези зелени домати ми дойдоха в повече по едно време и се разделихме. С Градините на мосю Ли така и не се харесахме. Единствено Мусонските градини съм нямала и от едно душване не мога да придобия представа дали е мой. Като се има впредвид, че харесвам спайси аромати, а кардамон още повече, сигурно ще ми допадне.

За синия Бушерон само хубави неща мога да кажа. Няма да го купувам, но е интересен нежен аромат. Не знам защо, но асоциацията ми за него е пухкави розово-лилави облачета. Smiley

# 126
  • by the sea
  • Мнения: 628
Подсетихте ме, че преди мнооого години и аз се чудех откъде да се сдобия с градините и накрая ги размених през фрагрантика с една американка, тя ми прати Mediterranee  и Sur le Toit, харесвам ги, но не ги заобичах, мисля че най-ще се разбера с Нилските градини. Имам мини Monsieur Li и го харесвам много, ако лятото го изхабя ще е знак за мен да взема пълна бутилка.
Mousson също е приятен само Лагуната не ме грабна, блудкава ми е .
Ако трябва да препоръчвам една версия на някого, когото не познавам ще е  Sur le Toit

SOTD: JPG La Belle

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 11:02 от RedPanDa

# 127
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
Днес се радвам  на Twilly  Hermes.

# 128
  • Мнения: 249
Имам всички градини като първи ми бяха Нилските и те ме запалиха да купя и останалите. Току що си ги припомних, харесвам ги много, само Лагуната ми мъжкарее в началото, по късно изчезва дразнещата нотка. Имам спомен как усетих Мосю Ли на едно младо докторче и си казах, че седи доста женствен.

# 129
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
На мен пък от всичките градини ми харесва най-много Лагуната.Има нещо в нея ,което я  отличава от останалите.Особено през първите дни на есента в края на лятото си я нанасях на ръкава на дънковата риза-уникалнооо...

# 130
  • София
  • Мнения: 849
Благодаря за новата тема, Денс Gift Heart

Харесвам цветя, най-разнообразни, и самостоятелно, и в "букети". Пролет и ранно лято нося основно цветни парфюми. ТЕзи дни съм подкарала люляците и момините сълзи, но вече извадих пролетно-лятната част на колекцията и ще се радвам на цялата "градина" Simple Smile
люляци - Amouage Lilac Love и Frederic Malle En Passant
момина сълза - Guerlain Muguet (2017) и Guerlain Aqua Allegoria Lilia Bella (и двете ги носих за последно тази година)
жасмин - J'Adore L'Or и Elie Saab Le Parfum
ириси - Hermès Hiris и Hermessence Iris Ukiyoé
магнолия - Frederic Malle Eau De Magnolia, Lancome Magnolia Rosae, Chanel Gardenia (в една графа са ми с магнолията Wink )
рози (закъде без рози, те са ми целогодишна любов) - Oud Ispahan, Hermès Galop, Hermès Rose Amazone, Hermessence Rose Ikebana, L'Artisan Drôle de Rose,  Paul Smith Rose, Van Cleef & Arpels Rose Rouge
букет белоцветни - Annick Goutal Un Matin d'Orage, Intimately Beckham, Elie Saab Le Parfum Essentiel, Jour d'Hermes Absolu, Un Jardin Sur La Lagune, Tom Ford Champaca Absolute, Byredo La Tulipe
букет жълти цветя - By Kilian Voulez-Vous Coucher Avec Moi и Korloff Iris Dore
плодови (не са ми любима група, но Ермес и тук има с какво да ме спечели) - Hermès Eau de Mandarine Ambrée и Eau de Rhubarbe Ecarlate
тамяни - James Heeley Cardinal, Comme des Garcons Standard, Robert Piguet Casbah, L'Erbolario Myrrhae
любими "зеленилки" - Amouage Bracken Woman, Ninfeo Mio, Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche, Un Jardin Sur Le Nil, Concentre d'Orange Verte, Nicolai Parfumeur Createur Week-end in Normandy, The Different Company Bois d'Iris
любими "сини" - Diptyque L'Ombre Dans L'Eau, Hermès Eau des Merveilles Bleue, Hermessence Epice Marine
и няколко вероятно не много сезонни, но които мега много ме радват в това време - Frederic Malle Promise (на студено далеч не е толкова хубав, баш сега му е времето), Hermès Twilly d'Hermès Eau Poivrée, Elixir des Merveilles,  L'Ombre Des Merveilles, Hermessence Cuir d'Ange,  Lancome Oud Bouquet, Pierre Guillaume Paris Aomassai 10.

Мда, като гледам списъка, подобно на гардероба с дрехи, човек би предположил, че живея някъде където е вечно топло Wink

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Ох, и аз обожавам цветни парфюми.Елица, и аз много харесвам Lancome Magnolia Rosae и Chanel Gardenia.Revolving Hearts Сега след душче сменям Шанела с Карата на Картие:bowtie: и съм в свои води.В другата тема Лелка питаше за Карат, според мен не го пренебрегвай, пробвай си го много писахме за него като излезе, описвала съм го.Не бива да те отказва хорското мнение, при мен е много траен и винаги ми го отразяват.Cupid

# 132
  • Мнения: 4 012
Някои пробва ли вече тоалетната вода на Libre? Моля да даде мнение как е 🌺

# 133
  • Мнения: 570
Densi, благодаря и аз за темата Flowers Cherry Blossom
Още не съм на вълна пролетни и цветни парфюми, поне не такива, които са позитивни, слънчеви, прозрачни и искрящи. Носят ми се чувствени и мистериозни неща, въпреки че имам и 1-2 цветни такива. А тези дни съм направо обсебена от една от най-странните ми придобивки - Nishane Unutamam. Три дни му се чудих заради противоречивите отзиви, и трябва да призная, че всичко, написано за него е вярно. Има я и грубата животинска нота, има я и мрачната гора с мноого дъбов мъх и землисто пачули, има го и букета мента, който си е там от началото до края, примесен след часове и с карамел, и още, и още... Както са написали от марката (перифразирано) - сам си избираш накъде да те поведе. Направо не ми се пръска нищо друго, въпреки че имам и други новости.

# 134
  • Габрово
  • Мнения: 1 015
Сега след душче сменям Шанела с Карата на Картие:bowtie: и съм в свои води.
Сега след душче замених Twilly  с   Good Girl.

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 18:41 от sesksta

Общи условия

Активация на акаунт