💖"Един за друг"💖 - Сезон 2, тема 7 /02.05. - 16.05.2021/

  • 44 440
  • 928
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 683
Дени така ш-ъка като говори, че на моменти ми напомня на ленивеца Сид от "Ледена епоха" 🤯

# 391
  • София
  • Мнения: 27 160
Категорично първата опция! Simple Smile

# 392
  • София
  • Мнения: 3 951
Колкото и да са зле повечето, Д2 бият тъпомера отвсякъде. Елементарен правопис. Елементарни думи.

# 393
  • Мнения: 539
И аз исках Д2 да си ходят, но набедената тук за най-интелигентна Полина също се чудеше как се пише лубрикант.

# 394
  • Мнения: 4 144
Денислава говори много престорено и от преструвки, наистина звучи като Ленивеца. Въобще цялата ѝ поза е неестествена. За всяка дума се клати като боксова круша, уж, че нещо много смешно е казала. Чиста поза.
Като изключим многото хиалурон, ми прилича страшно много на женската от детското Чип и Дейл.

# 395
  • Мнения: 777
След дискусията дали лубрикант е с "о" или "у", когато Денислава казва, че не знае, защото българският ѝ е много зле,  Даниел пита: "На английски как е?". Тя отговаря: "Ами, то не се използва това така там".

Справка: lubricant


Според мен имаше предвид, че почти никой (дори и компаниите) не го пишат така, а само - lube.

# 396
  • Мнения: 8 799
тази година май се получи, че по-посредствените изгониха чрез гласуването по-интелигентните от играта.

# 397
  • SF
  • Мнения: 21 167
Не му казват лубрикант, не знам дали важи за абсолютно всички англоговорящи, но много се смях, на българската дума "лубрикант". Simple Smile

# 398
  • Мнения: 12
Миналата година кръстословицата беше доста по-трудна, отделно доколкото разбрах (гледах обясненията на Пламен и Елена онази вечер), начина на дърпане е бил различен - само с една макара, което е било доста по-сложно и тежко за мъжете. Тази година правилата са доста по-опростени, Пламен каза, че специално в тази игра, продукцията си е взела поука, защото миналата явно е било почти невъзможно за участниците.


Привет на всички,включвам се само да изясня нещата:

1/ в сезон 1 между жената и мъжът имаше само една макара което правеше ситуацията колкото е теглото на дърпания това е тежеста
2/ в сезон 2 между жената и мъжът е имало 2 макари + още 2 подвижни което прави теглото на дърпания разделено на 4 (справка разсъжденията на Иво от епизода)
3/ в сезон 1 правилата бяха че на всяко качване можеш да носиш макс 3 букви или табелки в посока
4/ в сезон 2 правилата (поне аз така ги разбрах,въпреки че не бяха казани) бяха че можеш да носиш поне по 4 букви или табелки в посока

Определено смятам,че от продукцията са си взели бележка след играта от сезон 1 тъй като тогава нито 1 двойка не успя (дори Мецан въпреки че е мега умен) и всички бяхме смазани (дори Марти беше уморен)

Въпреки всичко мисля,че тази игра е една от най-интерестните и определено повече ми допада когато двойките се спряват.

Адмирации за успелите !!!

# 399
  • SF
  • Мнения: 21 167
Това е шоу, забавно предаване. Не е някакво изтезание на участниците. Кръстословицата беше елементарна и всички биха я решили с лекота, ако не трябваше да търчат, да висят, да ги брули вятъра и да й редят буквите, докато са вързани нависоко. С моливче на листче не е никакво предизвикателство.

# 400
  • Испания
  • Мнения: 37 503
И миналата година буквите не бяха подредени, доколкото помня.
Фомулировката на думите беше потресаваща.

Тази година са опростили игрите /липсваше депилирането в играта с майките/.

Сезонът е доста слаб.


 Заведи ме на място, където мога да съм свободна. 🕊

Крачката, която предприехме, беше едно от най-трудните неща, които се е налагало да направя някога. След една година, в която градихме и растяхме в София, от днес за утре решихме да захвърлим всичко и да...

...полетим! 😊

Обичах работата си, сами ремонтирахме и подредихме квартирата си от чашките до лака за дървената дограма, учехме Кая на команди, докато в един ден не осъзнаеш, че не ти стига. Има още нещо, но не го виждаш пред себе си. Дълго време смятахме, че “Един за друг” е липсващият елемент, но не беше. Повтарях си, че нещо по-голямо идва без да знам какво е то. И, вървейки напред с вярата си, ето ни сега на брега на морето в Хърватия.

В чужбина сме, за да работим, но и, за да дадем нужната почивка и свобода на съзнанието си. Имахме нужда да спрем, да се огледаме около себе си и да осъзнаем колко много красота има на света. Благодарни сме за възможността и вятъра в “крилете ни”, надяваме се да ни отвее на правилното място!
💖

# 401
  • SF
  • Мнения: 21 167
Игрите трябва да са весели и забавни, а на мене повечето ми бяха скучни. В общи линии, ако двойките не се състезаваха едновременно, можех да видя 1-2 представяния и накрая резултата. Нищо съществено не се изпускаше. А обясненията на участниците от диванчетата, съвсем пък не ме интересуват. Липсва динамика.
Седят в една къща, нищо не ни показват от нея (то няма и как) и само анализи, анализи, обсъждания, анализи.
Иначе идеята на предаването е симпатична. Няма смисъл от мъчения, но няма смисъл и уреда с ръцете, който нищо не прави - нито причинява смях, нито "болка".

# 402
  • София
  • Мнения: 27 160
Пламене, ако мога да попитам и ако не е тайна, от останалите във формата двойки на кои лично вие с Елена симпатизирате най-много и бихте се радвали да спечелят? И също така от отпадналите двойки, за кои съжалявате най-много, че не им се получиха нещата? Simple Smile

# 403
  • earth
  • Мнения: 1 334

1/ в сезон 1 между жената и мъжът имаше само една макара което правеше ситуацията колкото е теглото на дърпания това е тежеста


Сигурен ли си? Мисля, че и тогава като дърпаха ходеха много назад.


2/ в сезон 2 между жената и мъжът е имало 2 макари + още 2 подвижни което прави теглото на дърпания разделено на 4 (справка разсъжденията на Иво от епизода)


Зависи от конфигурацията; напр. с 1 неподвижна + 2 подвижни става 4 пъти сила, а с 2 неподвижни + 1 подвижна 3 пъти. Допълнително ако въжетата се усукват по няколко пъти...

# 404
  • Мнения: 12
Пламене, ако мога да попитам и ако не е тайна, от останалите във формата двойки на кои лично вие с Елена симпатизирате най-много и бихте се радвали да спечелят? И също така от отпадналите двойки, за кои съжалявате най-много, че не им се получиха нещата? Simple Smile

Добро утро,ние гледаме предаването освен с носталгия основно да се забавляваме в тази връзка много ми харесват участниците с чувство за хумор и самоирония.
Кой ще спечели нямам представа но както казвам още от епизод 1 в момента в който видях Тяна и Иво интуитивно смятам че са основни фаворити (поне за мен) за победа.

За отпадналите двойки много се забавлявах с Лейля и Иван,с чувството за хумор и самоиронията на Здравка,с поведението на Зори и Вальо.
Стефания и Анжело имаха шанс да стигнат по-напред в играта,но както им казах и на тях младоста им не е порок но все още са по детски наивни.

Относно макарите и трудноста,мнението ми е формирано от разказаното от Иво и от математическите знания на Мецан (пак казвам на тема знания е абсолютна енциклопедия)

Общи условия

Активация на акаунт