Седмокласници 2020/2021 - Тема 12

  • 28 741
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 922
И моята знае какво не иска, което е почти всичко Joy Иска английски, зщото го знае добре, да и е лесно, амаа… тоя филм, дето си го представя май няма да го дават. Иначе решаваме задачи, като улави всички вкъщи. Това ДО ни довърши, учителката им по математика отсъства две седмици без заместник. Направо е престъпна безотговорност към децата. Хубаво, че съм го играла това хоро вече, та не ми е толкова напрегнато.

# 241
  • Мнения: 13 668
Ще правят класно по мат в сряда. Казала им в петък. Явно добре се е справил на ПИ Бел в училище, нанесла е шестица в школо. Обявиха ни изпитите по специалния предмет в училище - на 21 и на 23. 06 . Датата за НВО пък по рисуване се също 21.06. Не знам, с това съвпадение на датите как ще се яви и на едното и на другото... То сякаш специално така е направено, все едно училищата към мон и мк нямат нищо общо. В едното  се обучават ученици в другото марсианци Wink До края на май, когато е срокът за подаване на документи за нво - рисуване ще го мислим как да го наредим. За нас "борбата" ще продължи до изпита в нуи-то на  07.07. Към тази дата вече трябва да сме подали към мон желанията си и да чакаме да мине изпита и оценка /класиране  към мк.  Не е лесна, ние трима души ще го мислим - родителите и детето. Не знам как детето само може да разиграе такава сложна схема. Сещам се навремето родителите ми не знаеха кандидатствам ли и къде. Сега детето ми трябва да е като гросмайстор.

# 242
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
_re_ge, нали знаеш, че класирането към МОН по никакъв начин не ви бърка за МК? Дори и да го запишете в мон-ското и го приемат в НУИИ, можете да го отпишете и да си изтеглите документите. И, да, МК и МОН нямат много общо(което е супер според мен), освен задължителните неща, които се налага МК да следват. Ако го приемат в НУИИ, хич и не го мислете. Това, което дава като обща култура училището по изкуства, едва ли някоя монска гимназия може да даде. И без това след 8кл някъде им идва акъла какво искат да учат. Моите наблюдения са от НГПИ, но едва ли е различно в Худ. гимназия.

Последна редакция: сб, 08 май 2021, 17:06 от Гита Ог

# 243
  • Мнения: 1 402
НВО по чужд език не е задължителен може би вече четвърта година.


Че то по БЕЛ и Математика задължителни ли са? Simple Smile Министърът сто пъти каза, че и без да се яви на НВО, може да се кандидатства Simple Smile

А иначе сериозно...казах "миналата година", защото тогава кандидатства големия, предните години и да е имало, изобщо не ме е интересувало. А миналата година нямаше изобщо, заради пандемията, не само че не е било задължително.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
Моли, да не разводняваме излишно темата, но до 2015 7 клас се явяваха на още три НВО, които също се водеха задължителни. От 2017 това по чужд език е по желание на учениците, другите две отпаднаха изцяло.

# 245
  • Мнения: 1 402
Че защо да е разводняване Simple Smile
Аз се шегувам, по повод изказването на министъра за втори дати. А и реално нищо задължително няма в НВО. Може и да не се явят, нали? Просто кандидатстват с 0 от НВО. Или?

# 246
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Моли, да не разводняваме излишно темата, но до 2015 7 клас се явяваха на още три НВО, които също се водеха задължителни. От 2017 това по чужд език е по желание на учениците, другите две отпаднаха изцяло.

До 2016 вкл беше това.

# 247
  • София
  • Мнения: 5 170
Валериан на капки преди даване на кръв и подобни манипулации препоръчва много опитна лекарка,  чийто син припада. Дава му ги предварително и оттогава не припада.
Помага и на деца, и на възрастни.

# 248
  • София
  • Мнения: 8 272
А ЗаСлон цяло шише трябва да изпия. По вероятно е кварталните котаци ще ме надушат, преди да ми е подействало Joy

Не бях го чувала това с другите задължителни НВО. 2017 г. бях (случаен) наблюдател-родител на 2рата матура и НВО по Математика, та тогава със сигурност бяха само 2 НВОтата.
Губих си един ден (че и отпуска), за да видя отвътре процеса, защото номер 1 беше над нещата (той се явява 2018) Joy, майките на повечето момчета ще ме разберат Joy, добре, че тогава не знаех за отпускането с белО/червено по време на НВО.

# 249
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Божке, вече няма ли матури по другите предмети? Добре, че пак се завъртях в темата. Голямата беше на пангара преди 6г и имаха и други матури.

# 250
  • Мнения: 1 402
Хайде де, кажете какви бяха другите НВО-та, че ми стана любопитно Simple Smile Да знаем все пак с какво сме се разминали Simple Smile

# 251
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Не помня точно, но със сигурност имаше география и биология, а май и история. Провеждаха се в нормален учебен ден.

# 252
  • София
  • Мнения: 7 174
Всъщност на сайта на МОН (в секция НВО 7 клас) са качени изпитните материали от 2009/2010 насам.
Доколкото виждам до 2016-та е имало още два изпита - Природни и Обществени науки.

# 253
  • София
  • Мнения: 1 847
А, както се говори, след 2-3 г. ще има само едно  НВО, но по всичко Joy Тръпки ме побиват само като си помисля какво може да ме чака с малките Stuck Out Tongue Winking Eye
Момичета, аз ще започна като затворниците - правя си на стената чертички с брой, равен на дните до НВО-тата. Да минават първо тези, на малките, после и на големия. Само не мога да избера коя стена да жертвам в името на каузата. ..Joy

# 254
  • София
  • Мнения: 3 807
И сега какво излиза, че нашият набор е един от късметлийските, защото нашите се готвят само по два предмета и плащаме такси само за два 😂
Не мога да се представя след две години как ще се успеят да се подготвят седмокласниците по толкова много предмети.
Дано това да си остане само проект и НВО да се запази в същия формат.
Бебчо, девойката почти все ден ме информира още колко дни остават, сякаш няма търпение да дойдат изпитите 😂

Общи условия

Активация на акаунт