Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Въпрос за кръщане?

• 2 121
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
Здрявейте, имам следното питане. Имаме много близки приятели и моя мъж стана кръстник на тяхното дете и сега бихме искали те да бъдат кръстници на нашето детенце. Възможно ли е или църквата не го позволява.

# 1
  • Стара Загора
Няма никакъв проблем, стига кръстникът да е кръстен и да има кръщелно свидетелство.

# 2
Питай в църквата. На нас ни казаха че не може.
По същия начин бяхме кръсници на едно дете, после искахме те да станат на нашето. Майка ми отиде да пита в църквата. Казаха и че не може.

# 3
  • Стара Загора
Питай в църквата. На нас ни казаха че не може.
По същия начин бяхме кръсници на едно дете, после искахме те да станат на нашето. Майка ми отиде да пита в църквата. Казаха и че не може.
Много жалко за вас. Канона нищо не казва в тези случаи, освен кръстника да е кръстен. Дори ние имаме разменено кумство и след това сме си кръстили децата една на друга на абсолютно различни места от сватбите ни.

# 4
Мился, че не може. Навсякъде различно ще ти кажат. Аз не бих го направила, защото съм религиозна. И принципно знам, че не се разрешава.
Но ако много държите на този човек, питайте и ако разрешат давайте.

Общи условия

Активация на акаунт