Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 2

  • 119 585
  • 339
  •   1
Отговори
# 75
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Мимито, следващият път пусни тема, преди да посетиш борсата и ще видиш колко човека ще се включат - така може да си купите нещата и да ги разделите. Точно за Варна, бяха се организирали момичетата миналата година и направиха така.

Завиждам ти за фондана - еклери, намазани с фондан ... божествено!  bouquet

# 76
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мимито, следващият път пусни тема, преди да посетиш борсата и ще видиш колко човека ще се включат - така може да си купите нещата и да ги разделите. Точно за Варна, бяха се организирали момичетата миналата година и направиха така.

Завиждам ти за фондана - еклери, намазани с фондан ... божествено!  bouquet

Ми аз само отидох уж да разгледам......Ма преди това бях минала през банкомата...Груба грешка...
И като гледах и не можах да се стърпя.... Но колко неща още можех да взема.....

Та пак да повдигна въпроса за оная торта - елха.
Може ли някой да ме светне как да го постигна това учдо.
Пека блат и после изрязвам и украсявам ли??

И още нещо - трябва ми малко черна боя. Как да я добия? newsm78

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 15:59 от Mimito

# 77
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте момичета.   bouquet От няколко дни чета темичките ви. Страхотни неща правите и така сте ме запалили, че просто не е истина. Подлудих се няколко дни да купувам точилки, форми за сладки, шприцове. Луда работа. Аз по принцип много обичам да готвя и смея да кажа, че се справям доста добре, но като сладкар съм пълна скръб  Mr. Green. Е, правила съм някой неща, ама вие сте факири просто  Peace.  Аз правя само две неща добре торта "Алказар" и едно сладко от свекърва ми нарекла го е "котешки гръбнак" прави се с обикновени бисквити. Както и да е искам да се запиша в темичките ви понеже така и така ви следя поне да не се подвизавам инкогнито. А и съм решила да се уча и се надявам да ми помагате.   bouquet

# 78
  • Мнения: 22 867
Добре си дошла! И понеже май всички, или повечето, се учим, дай и твоите рецепти за тортата и котешкия гръбнак. Поне на мен са ми непознати като названия. Grinning

# 79
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Имам нужда от малко помощ. Искам да напрявя 3D- калинка. Някъде бях гледала инструкции, но сега не мога да ги намеря.
Някой ще помогне ли?

# 80
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
dididi да не бъркаш глюкоза с гликоза?Аз поне не съм чула да се продава глюкоза в аптеките newsm78
Мили дами от Варна споделете,къде се намират сладкарските борси в града!

# 81
  • Мнения: 883
Възможно е да бъркам. Не споря!  Naughty
Но в понеделник си правих изследване за диабетна резистентност и на рецептата пише :Glucosa !!! ?Беше на прах... Не знам. За това попитах  Embarassed Embarassed Embarassed.

# 82
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Мили дами от Варна споделете,къде се намират сладкарските борси в града!

Има на ул. "Българско Орел" но не знам кой номер  EmbarassedОриентирах се по бусовете пред борсата. То една борса ама нейсе - гаражче някакво  Mr. Green Mr. Green

# 83
  • Мнения: 6 243
Имам нужда от малко помощ. Искам да напрявя 3D- калинка. Някъде бях гледала инструкции, но сега не мога да ги намеря.
Някой ще помогне ли?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138185.msg2661887#new

# 84
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Добре си дошла! И понеже май всички, или повечето, се учим, дай и твоите рецепти за тортата и котешкия гръбнак. Поне на мен са ми непознати като названия. Grinning
Благодаря   bouquet. Ами разбира се ще ви ги дам макар, че може би вие ги знаете вече,но е възможно да са с друго име   newsm78
Торта "Алказар" / тя е взаимствана от едни сладки мисля, че алказарки им се казва, но не съм сигурна/
Продукти:
1. 10 бр, яйца
2. 400 гр. кристална захар / 2 ч.ч/
3. 300 гр. смлени орехи /3,5 ч.ч./
4. 2 пакетчета краве масло
5. 1 ч.ч. пудра захар
6. 1-2 с.л. какао на прах
7. 3 препълнени лъжици брашно
8. 2 ванилии на прах

Тортата става разкошна, но за някой много сладка за това ако е необходимо по ваша преценка може да намалите количеството на захарта в блатовете. Крема се прави от сурови желтъци, става страхотен макар в действителност да не звучи така. Знам, че някой се ужасяват при мисълта да ядат сурови яйца   Sick.
Значи блатовете се правят по следния начин: Белтъците се разбиват с 400 гр кристална захар. След като се разбият добре се прибават постепенно смлените орехи, като бъркаме с дървена лъжица /това май, за да не се сплескат белтъците мисля  newsm78/ Получената смес се разделя на 4 равни части и от тях се пекат много, ама много тънки блатове около 5 мм.
За крема: Разбиваме желтъците с вилица. След това разбиваме маслото с пудрата захар до побеляване.  Започваме да прибавяме разбитите желтъци /на съвсем тънка струя/  при маслото като продължаваме да разбиваме. Този момент на смесване е много деликатен и трябва да се извърши много внимателно за да не се пресече сместа. Добавяме ванилията и пресятото какао също много внимателно. И тук вече е ясно. Редуваме - блат и крем. Накрая тортата се намазва с част от крема и се наръсва с карамелизирани начукани орехи.
Това е в общи линии. Тортата става много вкусна, но няма много вид и тук вие сте на ход с предложения за глазури и украси  Mr. Green.
Ще пусна нов постинг с другата рецепта, че стана много дълго.   bouquet

# 85
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
"Котешки гръбнак" тук внасям малка корекция нарича се просто "Гръбнак"
Туй чудо моя мъж го нарекъл така защото му приличало на напречния разрез на гръбначен стълб, ще го прощаваме ама професионално изкривяване е това  Joy . Та може би в действителност има друго име, но незнам какво е то.
Продукти:
1. 2 бр. краве масло
2. 300-350 гр пудра захар
3. орехи за поръсване
4. сладко от сливи /може какво да е сладко, но трябва да е гмного гъсто като конфитюр и по възможност с цели плодове, с тях става по-ефектно/
5. прясно мляко за потапяне на бисквитите /може да се ползва със същия успех и някакъв сок или сироп/
6. 1 бр. голямо и 1 бр. малко пакетче обикн. бисквити "Закуска" /от малкото пакетче се изполват само няколко бройки/
7. ванилия или какао за вкус

Разбиваме крема като смесваме маслото ванилията захарта.
Тук проявих малко творчество за да обясня малко по-добре, ама не ми се смейте много на творенията  Mr. Green.
Върху поднос / върху, който ще стои готовото сладко/ постиламе фолио за печене и го поръсваме с пудра захар. Вземаме бисквита и я потапяме за момент в прясно мляко след което започваме да редим върху поръсеното с пудра захар фолио. Правим три редички с по четири бисквити наредени плътно една до друга. Ето така:

На рисунката съм направила три редички с по три бисквити, но иначе са с по четири бисквити. Бисквитите трябва да са плътно наредени една до друга. Намазваме с крема и след това започваме пак да редим бисквити потопени в мляко, но редим само на крайните редове бисквити и така докато станат три бисквити на височина. Общия брой на редовете е по три от края един върху друг и по един в средата. Мале, че сложно го написах чак аз не го разбрах  smile3532. Дано ме разберете все пак то на рисунката става май по-ясно. След като се наредят бисквитите на средния ред бисквити се слага сладкото като тънка висока лента разположена по цялата дължина. След това внимателно с фолиото хващаме двата края с по трите реда бисквити и ги повдигаме докато се оформи покривче. Отлепяме фолиото от стените и го отстраняваме за да не разваля фацата. Мажем сладкото с останалата част от крема като натрупваме повечко от двете незатворени страни, за да не изпадне сладкото. поръсваме с орехите и оставяме да стегне. Когато се среже изглежда като на картинката. Тук пак може да се поразвихрите за глазури   bouquet.
Ами това е. Дано са ви харесали.   bouquet
Иначе за глюкозата и аз да се включа dididi  не бъркаш миличка това което се продава в аптеките си е точно глюкоза има я на прах и в течно състояние. Някой го наричат гликоза, но всъщност правилното наименование е глюкоза или както си написала 'Glucosa',това обаче което ти трябва е сладкарска глюкоза, която е различна от другата от аптеките.  Peace

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 22:00 от korneliia_h

# 86
  • Мнения: 2 584
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137279.0

ето я тук рецептата, пробвах и е много хубаво

# 87
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря за линка много нови вариации за крем има там   bouquet. Принципа на подреждане е доста по-различен при мен, но и така също става. Ако имам муза ще го направя тези дни и ще ви пусна снимка на моя модел  Mr. Green.  Но определено ще трябва да изпробвам и новия вариант.
P.S. Аз знаех, че не откривам Америка де, не ме съдете строго  Mr. Green.

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 12:08 от korneliia_h

# 88
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Тя онази рецепта е измислена от мен, а само начинът на подреждане е сходен! Rut, може би искаше да покаже по-нагледно сглобяването, а не да критикува рецептата ти, която изглежда също много вкусна!

ПС. Много сладка снимка на аватара и много хубави дечица имаш!   bouquet

# 89
  • Мнения: 3 810
korneliia_h не става ли много накъртващо(2п. масло и доста захар, в средата сладко...)?

Общи условия

Активация на акаунт