НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 40 979
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 257
Показах чинията, защото видях оплаквания "жесток запек в следствие на прекалено ядене на червено месо, според лекарката" и други подобни.
Иди обяснявай, че не е основа месото и не е необходимо кето за отслабване.
Аз съм един от най-големите месоядци в темата, че и сланина ям. Но ето има и други възможности, особено за хора необичащи ( като мен) риба. Просто идея давам.
[/quot

Това към мен ли е?

# 556
  • Мнения: 1 406
Не, в темата за интервално хранене се оплака едно момиче преди няколко дни.

# 557
  • Мнения: 4 609
Вече около месец съм намалила въглехидратите на максимум и се чувствам доста добре. Честно казано не се вторачвам дали свалям килограми, нито колко калории приемам, ям каквото ми се яде, просто избягвам въглехидрати. "Прегрешавам" най-често с плодове и шоколад. Два пъти ядох картофи, веднъж ядох 3 хапки баница. Почти не ми липсват въглехидратите, въпреки, че някой път много ми се ядат пържени картофи или торта.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 08:45 от Уейв

# 558
  • Мнения: 2 275
Не, в темата за интервално хранене се оплака едно момиче преди няколко дни.
И не само. Почти във всяка тема тук има коментари за колко е ограничено храненето ни и какви големи поражения нанася на телата ни. Ясно, като няма 'ляб и картофи направо сме за ожалване.
И тук постоянно ни предупреждават за бъбреците, че храната е небалансирана и т.н.
А аз и като кажа, че не ям зелена салата и става леле мале. Колкото и да се обяснява,че има много неща за ядене все е тая. Не се "вижда ".
Така, на картинка може и да видят....до следващата тема.
Уейв много хора минават успешно на ВМНВХ постепенно и без драстични ограничения. По някое време влечението към неподходящи храни изчезва.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 09:06 от tania6

# 559
  • Мнения: 5 035
Искам да кажа само, че от опита ми от вече месец и една седмица само на месо и животински продукти, че запекът, както и диарията, са преходни и характерни само в периода на адаптация на тялото към новия хранителен режим. Аз от дете съм със запек и днес мога да се похваля с редовен стомах, въпреки че ям само яйца, месо и от време на време зряло сирене.

# 560
  • Мнения: 2 660
Аз в последните дни малко наруших с череши, жестоко ми се прияде пица и си взех с лимецово брашно и веднъж в офиса даже хапнах торта... Но май всичко е в нормата, след МЦ съм още 1 кг. надолу Simple Smile

# 561
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
С череши и аз прегреших преди някой друг ден. Така свикнах с лесното готвене аз, че сега мъжа мрънка за боб, а аз като знам колко рязане на зеленчуци и висене около тенджерата има така да ме домързява Grinning Убедих се обаче, че тялото си знае от какво има нужда и се чувства най-добре на прости храни. Днес ми попадна снимка от преди 3г, на съяите кг на които съм в момента, обаче нищо общо няма. Тогава лицето ми е било едно бузесто, подуто, като цяло съм една кръгличка, а сега бузките ми са доста по-хлътнали, тялото ми е по-прибрано, изглеждам много по-добре. Тогава спортувах, а сега грам време нямам за спорт, и пак...

# 562
  • Мнения: 2 379
Дойде ми цикъла и почвам на ново с очакването за намаляне на теглото. Днес отидох до един магазин за дрехи, нищо не ми се иска, то и всичко зле ми стои де.
 
Обядвах парче кето киш без тесто - много е приятен. Тиквички, моркови, гъби, яйца, сметана и моцарела. Изчислих всичко, мислено разрязах хавата на 4 за 4 порции и ми излязоха на парче макросите. Имах и една червена чушка пълнена с кайма и карфиолен ориз.
За вечеря мисля да направя пилешки пържоли от бут на фраера и салата.

Замислила съм карфиолено ризото със сьомга за Тея дни, както и бамя с домати и свинско.

# 563
  • Мнения: 2 275
stonefaced, ти гониш И друга цел, здравословна , ако не се лъжа. А и не ни убеждаваш  колко е лошо ВМНВХ, защото вече виждаш ползите.
И аз имам периоди само на яйца и месо, обикновено зимните месеци. Лятото клоня по към палео и не заради плодовете (не си падам много по тях), а заради включване на фурни и котлони за по-продължително време.

# 564
  • Мнения: 5 035
stonefaced, ти гониш И друга цел, здравословна , ако не се лъжа. А и не ни убеждаваш  колко е лошо ВМНВХ, защото вече виждаш ползите.

О да, просто идеята ми е, че да обвиняваш червеното месо за запек за мен е просто търсене на оправдание да се спре режим. Който както вече е обяснявано, не е (само) червено месо Simple Smile

# 565
  • Мнения: 2 518
Дух, харесва ми твоят прочит за "кето" режима. Имаш си достатъчно зеленчуци, приготвени по различен начин. И карнивора би ми харесал, но за определено време.
Изобщо, без да съм на този режим, много ме вдъхновявате. Драстично намалих вгх последните години, самоцензурирам се, четейки ви Grinning

# 566
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Кой ви е любимият хляб?
Пробвах тахановия хляб, но съм 50/50 за вкуса. Повече ми харесва ленения хляб, но ако имате други вкусни предложения ще се радвам да пробвам.

Нямам никакво желание да ям и да си готвя и ям по веднъж на ден и основно таратор. Записала съм си толкова вегетариански и нисковъглехидратни рецепти и дано скоро желанието ми да готвя се завърне.

Единственият ми craving беше за хляб с лютеница, варено яйце и сирене. Спретнах тахановия хляб и си намерих лютеница (пинджур) без захар и нишесте, сложих си котидж сирене и яйце и задоволих желанието си.

# 567
  • Мнения: 2 660
90-секундното бадемово хлебче. Правила съм го два пъти, ако ми се прияде сандвич, иначе не ям хляб. Сполучливо е, но после го запичам и на тостера.

# 568
  • Мнения: 2 379
Фат хед тестото много ми харесва. Довечера за мача ще се събират у дома и ще правя пица, за мен с такова тесто.
Иначе правих плоски кето хлебчета и те също станаха много добре, ето снимка. Не ми се яде хляб, но понякога заради детето е супер да имам нещо такова в хладилника и като нямам време, цак едно хлебче с крема сирене и шунка и готово.

# 569
  • Мнения: 2 275
Каквито и да са съставките, стават добре като плоски питки. Като ги правех като хляб все ми бяха мокри отвътре, глетаво/клисави или как им казвате по вашия край.
Най-неутрални на вкус са с бадемово.
"Гризините" с тиквичка на Вили са сполучливи.
Имам и една друга рецепта от палео групата,  но не съм я опитвала. Ще докладвам, ако е добра.
Тук е жега и живея на варени яйца, авокадо и такива гризини/хлебчета със зряло сирене. Всичко това от замразените резерви. Дори имах печено свинско руло и то първо замина. Беше за проба дали замразяването му се отразява отрицателно на вкуса.

Общи условия

Активация на акаунт